آقای وزیر پاسخگو باش پرسپولیس چرا گل زده است

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 2276 ] - پنجشنبه, 11 مهر 1398

آقای وزیر پاسخگو باش پرسپولیس چرا گل زده است

خدا به فریاد برسد. انتخاب مجلس شورای اسلامی نزدیک و رقابت انتخاباتی هم مقوله ای پیچیده است. وقتی وضعیت در شرایط کنونی چنین است، این سوال پیش می آید که در هفته... 5 out of 5 based on 3 ratings.
آقای وزیر پاسخگو باش پرسپولیس چرا گل زده است

خدا به فریاد برسد. انتخاب مجلس شورای اسلامی نزدیک و رقابت انتخاباتی هم مقوله ای پیچیده است. وقتی وضعیت در شرایط کنونی چنین است، این سوال پیش می آید که در هفته...

ارتش سرخ دات كام :

خدا به فریاد برسد. انتخاب مجلس شورای اسلامی نزدیک و رقابت انتخاباتی هم مقوله ای پیچیده است.

وقتی وضعیت در شرایط کنونی چنین است، این سوال پیش می آید که در هفته ها و ماه های آینده شرایط چگونه خواهد شد.

روز گذشته نامه ای در فضای مجازی منتشر شد که در مواجهه با آن طبیعی ترین واکنش، بهت و حیرت بود. اعتراف می کنیم برای دقایقی طولانی، مستاصل از هر اندیشه ای بودیم. بالای سربرگ نامه در کنار عبارت مجلس شورای اسلامی نوشته شده بود: «تذکر کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور»

مخاطب نامه «جناب آقای دکتر سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان» و نویسنده آن محمدحسین فرهنگی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو بود. نمایند های از کرج هم آن را امضا کرده بودند. اینکه این نماینده با زنوزی تراکتورسازی ارتباطی دارد یا نه، موضوع بحث ما نیست و درباره آن بررسی هم نکردیم. پس، فرض را بر غیر از این می گذاریم. بحث اصلی بر سر متن نامه بود و اینکه واقعا چه تقاضایی در ورای این نامه وجود دارد؟

وی در این نامه ابتدا آورده بود که آنچه در جریان بازی گذشته، تصور طراحی قبلی پیروزی برای دو تیم دولتی (پرسپولیس و استقلال) را رد می کرد. البته در این نامه هیچ نامی از هیچ تیمی برده نشده بود. اما مستندات موجود در نامه همه چیز را به بازی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی خلاصه می کرد.

اما پایان نامه اینگونه جمع می شود که: «… در نهایت برخوردهای پیاپی داوری، پیروزی دو تیم دولتی را به دنبال داشت. وجود چنین رویه هایی مغایر با روح آزادمنشی ویژه فضاهای ورزشی است.»

لازم است با ترتیبات جانبدارانه، درکلیه ورزش ها به ویژه در ورزش فوتبال برخورد مناسبی به عمل آید و بازنگری هایی انجام پذیرد تا حداقل شاهد چنین صحنه هایی نباشیم و نتایج به اطلاع عموم مردم برسد.»

و حالا چند سوال را مطرح می کنیم و امیدواریم یک نفر پیدا شود و این مسائل را به اطلاع نماینده محترم برساند.

این نماینده چرا در نامه خود از ما که عموم مردم هستیم، خرج کرده است. او اگر دغدغه عموم مردم کشور را دارد، چرا در قبال حق کشی ها علیه پرسپولیس و بستن دست و پای پرسپولیس و استقلال به خاطر دولتی بودن اعتراض کند؟

عموم مردم تعریف مشخصی دارد و جایز نیست وقتی اقدام مورد نظر به ضرر بخش اعظمی از مردم است، پای همه آنها به عنوان ذینفع به میان کشیده شود.

این نماینده محترم وقتی از اقدامات جانبدارانه سخن می گوید، چرا آن را دقیق تشریح نکرده است. با توجه به آنچه در بخش های قبلی نامه آمده است آیا  این اتهام زدن به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که تیم محبوب اکثریت ملت بزرگ ایران هستند، نیست؟

چرا وقتی از اقدام های جانبدارانه صحبت می شود درباره مسامحه، تغافل و سهل انگاری فدراسیون درباره تخلفات تیمی مثل تراکتورسازی صحبت نمی شود؟ به عنوان نمونه، همان لغو محرومیت هواداران تراکتورسازی که حکمی قطعی بود.

این نماینده محترم درست می گوید به نظر می رسد بازنگری مورد نظر وی باید در قبال چنین مواردی صورت می گیرد.

همچنین می خواهیم بدانیم معنی عبارت «روح آزادمنشی ویژه فضاهای ورزشی» دقیقا یعنی چه؟ ما در فوتبال چنین اصطلاحی نداریم. البته اصطلاحات دیگری داریم که چنین نامه هایی می تواند منجر به نقض آنها شود.

به نظر بهتر باشد درباره تاثیر روح آزادمنشی و آزاداندیشی در افکار و افعال مسوولان از جمله نمایندگان مجلس سخن بگوییم، تاثیری که در عرصه های مختلف کاملا قابل لمس است. چنانکه گفته اند آفتاب آمد دلیل آفتاب!

در این نامه همچنین از عبارت تیم های محلی استفاده شد و با توجه به فهوای نامه به نظر منظور از تیم های محلی، گل ریحان و ماشین سازی باشد.

بی تردید به تیم هایی که فعالیت حرفه ای دارند، نمی توان گفت تیم محلی (!!) به ویژه تیمی که در لیگ برتر بازی می کند. به هر حال ما مردم انتضار داریم نمایندگان ما در مجلس قبل از ورود به هر موضوعی حداقل اشرافی نسبت به آن موضوع داشته باشند. به ویژه از این جهت که وقتی چنین مسائلی را در این حوزه می بینیم، با خودمان می گوییم. مبادا که در سایر حوزه ها هم وضع به همین منوال باشد.

به هر حال دست ما که کوتاه است و خرما بر نخیل، اما نماینده محترم توجه داشته باشند؛ آنجا که عدالت و انصاف نباشد، یکی از امیدهای ما مردم به آنهاست و اگر قرار باشد، آنها نیز از مدار انصاف خارج شوند، واقعا تحمل زندگی برای ما دشوار خواهد بود.

همچنین از نماینده های تهران هم صمیمانه تشکر می کنیم که حداقل در این عرصه، برای کاهش هیچیک ازدردها و آلام ما به کار نمی آیند. در این میان فقط یک نفر هست که گاهی سخنی می گوید و او هم چیزی نمانده که از وزیر بخواهد تا برای استقلال گل بزند.

راستی امیدواریم پرسپولیس از گل زدن بعد از دقیقه 80 منع نشود هر چند ممکن است بلور دل بعضی ها ترک بردارد و عرصه را بر نماینده های مجلس تنگ کنند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • omid 110
  omid 110 :
  زنوزی داره با پول همه کاری میکنه تا شاید سوراختور قهرمان بشه...
 • حبیب اله شهریاری
  حبیب اله شهریاری :
  جای تعجب است که این آقایان که خود را نماینده مردم میدانند و از اخلاق و اخلاقیات و احترام به دیگران دم می زنند ، به موضوع توهین و فحاشی به خانواده دروازه بان ملی پوش تیم آقای بیرانوند که سراسر زمان همین بازی یک سره ادامه داشت چشمها و گوشهای خود را بسته اند ، و متعاقب آن کمیته انضباطی و آقای حسن زاده هم ظاهرا از ترس مالک غیرقانونی دو باشگاه ، و لطف و ارادتی که به ایشان دارند ، اصلا به روی مبارکشان نمی آورند . خداوند همه را به راه راست هدایت کند.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  البته ازجمله بندی وفحوای نامه بی سوادی ونیزاندکی حماقت پیداست ولی باورنمیکنم که این قدرنادان باشدکه نداند وزیرقانونا حق کوچکترین دخالتی دراین باره راندارد
  واگروزیردراین کارهادخالت کندفیفا واردمی شود
  این علیرغم دانشتن این نامه رابرای خرکردن مردم حوزه انتخاباتی شان هست
  که مردم ساده دل بگمدعجب نماینده شجاعی داریم ودوربعدهم بهش رای بدند
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  البته مردم مردم حوزه انتخابیه ش نبریزی های زرنگی هستندکه به این سادگی هاخام نمیشند
  شک ندارم همین نامه احمقانه رای هاش راخواهدریخت

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود از گروه میشود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن