پرسپولیس می تواند قهرمانی شود؟

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 1764 ] - جمعه, 12 مهر 1398

پرسپولیس می تواند قهرمانی شود؟

پرسپولیس کالدرون اگر مقابل مدعیان صرفا شکست نمی خورد، همین حالا می توانست صدرنشین لیگ برتر باشد. پرسپولیس فصل پیش که قهرمان شد با وجود همه مشکلاتش، هیچ باختی ... 3 out of 5 based on 2 ratings.
پرسپولیس می تواند قهرمانی شود؟

پرسپولیس کالدرون اگر مقابل مدعیان صرفا شکست نمی خورد، همین حالا می توانست صدرنشین لیگ برتر باشد. پرسپولیس فصل پیش که قهرمان شد با وجود همه مشکلاتش، هیچ باختی ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس کالدرون اگر مقابل مدعیان صرفا شکست نمی خورد، همین حالا می توانست صدرنشین لیگ برتر باشد.

پرسپولیس فصل پیش که قهرمان شد با وجود همه مشکلاتش، هیچ باختی مقابل 4 تیم دیگر بالای جدول نداشت. آن ها در بازی رفت با سپاهان و تراکتورسازی، با سختی توانستند یک امتیاز بگیرند اما به لطف همان تساوی ها، نیم فصل بیشترین امتیازات لیگ را بدست آوردند. موضوعی که اگر این فصل هم تکرار می شد، پرسپولیسی ها همین حالا بین صدرنشین های لیگ برتر قرار داشتند.

پرسپولیس در 6 هفته ابتدایی، با هر سه مدعی و صدرنشینان فعلی لیگ کرده و با روندی دور از انتظار، به همه آن ها باخته است! البته در هر سه بازی، پرسپولیس نمایش نسبتا برابری ارائه داد اما نتوانست هیچ امتیازی بگیرد. اگر پرسپولیس از بازی های رو در رو با مدعیان فقط یک امتیاز می گرفت، اوضاعش در جدول کاملا متفاوت بود. شاگردان کالدرون، با تساوی مقابل تراکتورسازی، سپاهان و پدیده 12 امتیازی می شدند. سپاهان و تراکتورسازی هم همینقدر امتیاز داشتند و پدیده یک امتیاز کمتر از آن ها، تعقیب شان می کرد.

از دست دادن هر 9 امتیاز ممکن مقابل سه تیم بالانشین لیگ، اتفاق تلخی است و می تواند سرنوشت پایان فصل تیم را هم تحت تاثیر قرار دهد. با این حال پرسپولیس، سابقه قهرمانی با وجود باختن به همه مدعیان را هم دارد! لیگ هفدهم که تیم برانکو خیلی زود تکلیف قهرمان لیگ را مشخص کرد، هفته های آخر گرفتار افت عجیبی شد. آن ها دربی را به استقلال باختند، از سایپا تیم چهارم جدول شکست خوردند و مقابل ذوب آهن هم با گل دقایق پایانی کی روش امتیازات را واگذار کردند. پرسپولیس در دور رفت، همه این تیم ها را برده بود. این فصل پرسپولیسی ها برای قهرمانی، باید برعکس همین مسیر را بروند و امتیازات از دست داده نیم فصل اول را، نیم فصل دوم پس بگیرند. مسیر دشواری که معلوم نیست تیم کالدرون، موفق از آن خارج شود.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  ماباهر4تیم بالایی جدول بازی کرده ایم .داربی راهم پشت سرگذاشته ایم
  درحالی که بازی های سخت تیماهای مدعی مانده است
  تراکتوروسپاهان دربرابر هم هرنتیجه ای بگیرندبه سودماست
  همچنین تراکتوروشهرخورو-سپاهان شهرخودرو-استقلال باهریک ازسه تیم
  .همچنین نفت باهرکدام از4تیم
  درحالی که مافرصت داریم دربرابر حریفان ضعیف تربازی به بازی ببریم وبکشیم بالا
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  برای من قهرمانی و... هم دیگر اهمیتی ندارد چون کالدرون قصد دارد به پرسپولیس کمک کند تا یک فوتبال " زیبا" و " جاندار " و " پویا " بازی کند و یک سبک جدید برای فوتبال ایران به ارمغان بیاورد.
  اگر یک مربی یا آنالیزور در ایران توانست نوع بازی پرسپولیس را در 6 بازی گذشته این تیم آنالیز کند من حاضر به بحث با منتقدان هستم وگرنه در جواب کسانی که فقط انتقاد میکنند هیچ جوابی نمیدهم .
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  مشکل اینه تیم موقعیت گلزنی ایجاد نمیکنه.با اینکه توپ رو داره.
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  می تواند به شرط اینکه یه مهاجم درجه یک خارجی جذب شود و در نیم فصل دوم، سه تیمی که باختیم را حداقل دوتاشون را ببریم.
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  امروز و بازی با سپاهان موقعیت گل بیشتری نسبت به بازیهای قبل داشتیم و در این زمینه پیشرفت کرده آیم ولی با ژحمت بسیار موقعیت سازی میکنیم . در بازی امروز نسبت به بازی مشابه سال قبل در زمین حریف موقعیت گل بیشتری داشتیم . امروز 8 موقعیت خلق کردیم و 6 موقعیت هم به حریف دادیم . فعالیت و آمادگی بدنی و ذهنی بازیکنان یکدست نیست . در نقاطی از زمین عالی هستیم و در نقاط دیگری خیر ....
  مثلا در خط حمله به هیچ وجه مثل خط هافبک نیستیم . ضمن اینکه تیم باید کمی در مصرف انرژی و نظم در توپگیری تجدید نظر کنه.
  البته در مورد پرسینگ منظم با توجه به پویا بودن چینش یعنی تغییرات و جابجایی خارج از پست نفرات برای افزایش گین حملات، ایجاد یک ساختار منظم کار مشکلی است و به نظر میرسد مربیان پرسپولیس پرس رندوم یا تصادفی که یک پرس نامنظم است را چاره کار دارند چرا که به دلیل اولویت کار هجومی متنوع برای کالدرون استقرار نفرات جهت اجرای دفاع منظم " ثابت " نیست و بازیکنان اغلب از پست خود برای باز کردن و گیج کردن دفاع حریف خارج میشوند . در واقع به نوعی دفاع تیمی و حتی انرژی فدای بازی هجومی و تنوع در حملات میشود و لذا بازیکنان مجبور به صرف انرژی بیشتر نسبت به قبل هستند. این افزایش مصرف انرژی به دلیل نوع بازی هست . نوع بازی که در آن بازیکنان دامنه حرکتی و فعالیت بدون توپ بیشتری نسبت به قبل دارند لذا بدلیل این فشار بدنی بازیکنان از لحاظ ذهنی و بدنی می بایست بهتر از قبل ( روش قبلی) باشند. لذا این نوع فوتبال که مورد پسند امثال بنده هم هست فوتبال سخت تری نسبت به زمان برانکو است و ابزار بهتری هم میطلبد ولی برخی اشکالات مثل ضعف در ضربات ایستگاهی و ضعف در پست مدافعان چپ و راست ، هافبک دفاعی و فوروارد دیده میشود که می بایست کم کم برطرف شود . از لحاظ بحث بدنی هم می بایست مدیریت انرژی توسط کادر فنی بررسی و در صورت وجود اشکال تجدید نظر شود .
 • pouya esmaeili
  pouya esmaeili :
  هر وقت ماهینی به بازی اومد باختیم.نیارش بابا
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  مدافعان و هافبک دفاعی پرسپولیس حضور در محوطه جریمه حریف را اولویت دوم قرار دهند و حداقل 10 متر بالاتر بازی کنند تا هافبکهای نفوذی مثل ترابی متراژ کمتری در برگشت به پست و آرایش دفاعی طی کنند و بدین ترتیب آنها هم 10 متر نزدیک تر به دروازه حریف باشند تا موج حملات را ادامه دهند . البته چنانچه همه هافبکهای پرسپولیس مثل ترابی بدوند و بتوانند انرژی خود را تا آخر بازی حفظ کنند و همچنین وجود یک مهاجم فعال در باکس جریمه این استراتژی بهتر جواب میدهد ولی در عمل سخت است و هافبکها باید توان بدنی فوق العاده ای داشته باشند .

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن