برای موفقیت باید شکیبا بود

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1153 ] - یکشنبه, 14 مهر 1398

برای موفقیت باید شکیبا بود

گابریل کالدرون. این نامی است که این روزها در پرسپولیس بین صفر و صد در حرکت است. مرد آرژانتینی که در پایان هفته ششم 3 برد و 3 باخت با پرسپولیس کسب کرده و همین ... 4 out of 5 based on 8 ratings.
برای موفقیت باید شکیبا بود

گابریل کالدرون. این نامی است که این روزها در پرسپولیس بین صفر و صد در حرکت است. مرد آرژانتینی که در پایان هفته ششم 3 برد و 3 باخت با پرسپولیس کسب کرده و همین ...

ارتش سرخ دات كام :

گابریل کالدرون. این نامی است که این روزها در پرسپولیس بین صفر و صد در حرکت است. مرد آرژانتینی که در پایان هفته ششم 3 برد و 3 باخت با پرسپولیس کسب کرده و همین کارنامه خاکستری سبب شده تا مربی آرژانتینی زیر تازیانه منتقدان بی حوصله قرار بگیرد. منتقدان بی حوصله ای که با اشاره به تعداد شکست های نسبتاً پرشمار پرسپولیس در این فصل آن هم در برابر رقبای مدعی معتقدند که کالدرون یک مربی بازنده است که با پرسپولیس رستگار نخواهد شد و قهرمان سه گانه ایران بعد از سه فصل رویایی، در این فصل هرگز در قواره مدعیان نخواهد بود و در کورس جایی نخواهد داشت.

این گزاره البته که با توجه به اعداد و ارقام چندان اشتباه نیست و فکت ها و شواهد برای اثبات آن کم نیستند. به ویژه اینکه همه تیم کالدرون را با تیم برانکو مقایسه می کنند و نتیجه گیری آنها بر پایه گذشته نزدیکی است که حالا کالدرون میراث دار آن به شمار می آید.

پرسپولیس برانکو تیم رویین تنی بود که در هر فصل یک یا در نهایت دو باخت می آورد و مهم تر از همه اینکه در رقابت رودررو با مدعیان لیگ هرگز شکست نمی خورد. اتفاقی که تیم کالدرون هرگز نشانی از آن نداشته و 3 شکست برابر مدعیان لیگ را پذیرا شده. این ادله ها برای تلخ اندیشی درباره تیم کالدرون کافی است اما این حقیقت روی دیگری هم دارد، چرا که فوتبال هرگز بازی اعداد نیست.

برای مخالفت با این گزاره، می توان ادله های بیشتر و متقن تری را ردیف کرد. غریبگی کالدرون با فوتبال ایران، تفکرات متفاوت سرمربی آرژانتینی، بدنسازی مزخرف پیش فصل، قرعه نامناسب و تونل وحشت ابتدای فصل و افت ستاره های کلیدی از جمله نکات مهمی هستند که در ناکامی کالدرون سهم داشته اند. نکاتی که اصلاً نباید آنها را نادیده گرفت و هر کدام به تنهایی برای ناکامی یک تیم کفایت می کنند. به ویژه اینکه تیم کالدرون فوتبالی کاملاً متفاوت با تیم برانکو بازی می کند و همین تغییر فاز و تغییر استراتژی و شکل بازی با توجه به بازیکنان خشک و غیرمنعطف ایرانی یک پروسه زمانبر و دشوار است.

فراموش نکنیم که فوتبال یک پدیده دیربازده است که برای موفقیت در آن باید شکیبا بود و صبوری پیشه کرد. مقایسه شرایط امروز کالدرون با روزی که برانکو پای به پرسپولیس گذاشت، درک این فرضیه را آسان تر می کند. به ویژه آنکه برانکو و کالدرون در ابتدای مسیر یک تفاوت بزرگ دیگر هم با یکدیگر دارند؛ برانکو خودش با تفکرات خودش پرسپولیس را بست اما کالدرون تیمی را تحویل گرفت که بسته شده بود و هیچ جای خالی نداشت و مجبور بود که با نفراتی کار کند که اساساً سلیقه او نبودند.

برای قضاوت کالدرون و تیمش نباید عجله کرد؛ حتی بعد از 3 شکست در 6 هفته و حتی با رؤیت مشکلاتی که حسابی توی ذوق می زند. این پرسپولیس با همه افت و خیزهایش تا نیم فصل فعلاً تاتی تاتی می کند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  اگه یادتون باشه بعد از دو بازی من گفتم نشانه های امیدوارکننده در بازی پرسپولیس دیده نمیشه ولی از بازی ببا صنعت نفت نشانه های پیشرفت در تیم کاملاً مشخصه و کاملاً امیدوارکننده. هواداران گول یه عده در فضای مجازی را نخورید و در حمایت از کالدرون تردید به دل راه ندهید. تیم فقط به سرمربی خلاصه نمیشه. کالدرون اگه بزرگ تر از برانکو نباشه قطعاً کمتر از برانکو هم نیست. من تنها باخت پرسپولیس را در بازی با تراکتور میدونم که اونم اتفاق بود. در بازی با سپاهان، برنامه لیگ و داوری باعث شکست پرسپولیس شدند و در بازی با شهر خودرو کمیته انضباطی با محرومیت شجاع. تیم ضعف فنی هم داره ولی روز به روز داره بهتر میشه. تیم داره چوب مدیریت قبلی را میخوره. تیتر مطلب زیباست. برای موفقیت باید شکیبا بود و البته فقط و فقط حمایت از کالدرون
 • محسن عباسی
  محسن عباسی :
  تنها مشکل فنی که به نظر من خیلی خیلی خیلی خیلی تو ذوق میزنه این پاس های رو به عقب به بیرانونده که دیگه خیلی زیاد شده و باید رفع بشه
  واقعا برای پرسپولیس خیلی بده که بیشترین پاس رو در بازی با شهرخودرو دروازه بانش با 54 تا پاس بده

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن