روزهای روشن در انتظار پرسپولیس؛ با هم پشت ما کوهه

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1906 ] - چهارشنبه, 17 مهر 1398

روزهای روشن در انتظار پرسپولیس؛ با هم پشت ما کوهه

تیم پرسپولیس که با قرعه سختی در لیگ نوزدهم مواجه شده بود، بعد از پشت سرگذاشتن 6 هفته طاقت فرسا حالا در سراشیبی لیگ قرار گرفته است. شاگردان کالدرون همان هفته د... 5 out of 5 based on 12 ratings.
روزهای روشن در انتظار پرسپولیس؛ با هم پشت ما کوهه

تیم پرسپولیس که با قرعه سختی در لیگ نوزدهم مواجه شده بود، بعد از پشت سرگذاشتن 6 هفته طاقت فرسا حالا در سراشیبی لیگ قرار گرفته است. شاگردان کالدرون همان هفته د...

ارتش سرخ دات كام :

تیم پرسپولیس که با قرعه سختی در لیگ نوزدهم مواجه شده بود، بعد از پشت سرگذاشتن 6 هفته طاقت فرسا حالا در سراشیبی لیگ قرار گرفته است. شاگردان کالدرون همان هفته دوم جدالی فینال گونه در تبریز داشتند و در حالی که نمایش پایاپایی برابر تیم پرمهره تراکتور داشتند اما روی یک شوت بازی را واگذار کردند. در فاصله هفته های چهارم تا ششم نیز آنها به ترتیب با تیم های سوم، دوم و چهارم فصل گذشته مصاف داشتند که در جدال حیثیتی مقابل استقلال با تک گل مهدی عبدی کم نام و نشان به برتری رسیدند، مقابل سپاهان مدعی بازی را با اشتباهات داوری واگذار کرده و در مشهد برای اولین بار به شهرخودرو در ثانیه های پایانی باختند تا همچنان روی امتیاز 9 درجا زده و به جایگاه هفتم سقوط کنند. البته سرخپوشان فاصله چندانی تا صدر ندارند و اختلاف آنها با تیم اول جدول که سپاهان باشد تنها 5 امتیاز است،که جبران آن در بازی های پیش رو کار سختی به نظر می رسد.

همانطور که گفته شد پرسپولیس بعد از پشت سرگذاشتن هفته های جهنمی ابتدای فصل،کار راحتی در ادامه دارد و از این هفته، بازی های آسان تیم شروع می شود. شاگردان کالدرون در هفته هفتم میزبان پیکان رده سیزدهمی خواهند بود و سپس به بوشهر رفته و با تیم قعرنشین شاهین رو به رو می شوند. میزبانی از شاگردان خطیبی که اخیرا آن ها را در جام حذفی مغلوب کردند از دیگر بازی هایی است که روی کاغذ می شود 3 امتیاز را برای  سرخ ها دانست. پرسپولیس در طی هفته های دهم تا دوازدهم 2 بازی سخت با فولاد و نساجی دارد که اولی در اهواز است و دومی را میزبان مازندرانی ها خواهد بود. بعد از انجام این 2 بازی نسبتا دشوار و جدال با نفت مسجد سلیمان در هفته یازدهم ، دوباره بازی های آسان تر شده و تیم های انتهای جدولی ذوب آهن و گل گهر مقابل پرسپولیس قرار می گیرند.

در این فاصله بازی های سخت رقیبان هم از راه خواهد رسید و دیگر این سرخ ها هستند که می توانند از غفلت سایر مدعیان استفاده کنند. این اتفاق از هفته نهم شروع می شود و تیم رده دومی تراکتور به نرتیب مقابل استقلال، سپاهان و پدیده قرار می گیرد. سپاهان صدرنشین هم بعد از اینکه در هفته دهم با تراکتور مصاف خواهد داد، از آبی پوشان در هفته دوازدهم میزبانی می کند و جدال مقابل پایانی نیم فصل را هم در مشهد با شهرخودرو برگزار می کند. شاگردان گل محمدی نیز که در این فصل هم در قامت مدعی ظاهر شده اند با تراکتور، استقلال و سپاهان به ترتیب در هفته های یازدهم، سیزدهم و چهاردهم بازی خواهند داشت. پرواضح است که در این هفته های سخت و سرنوشت ساز مدعیان امتیازات را بین یکدیگر تقسیم خواهند کرد و هر امتیازی که از تیمی سلب شود بیشترین منفعت را پرسپولیس می برد. به طور کلی باید گفت که عیار واقعی مدعیان در این هفته ها مشخص خواهد شد.

اتفاق مثبت و امیدوار کننده دیگری که انتظار کالدرون و تیمش را می کشد این است که تا پایان نیم فصل 6 بار در تهران بازی می کنند و تنها 3 بار به خانه حریفان خواهند رفت. منهای دیدار با سایپا که در ورزشگاه تختی خواهد بود،5 بازی از 9 بازی آتی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی است و آنها میزبان تیم های پیکان، ماشین سازی، نفت مسجد سلیمان، نساجی و گل گهر خواهند بود.

بنابراین برخلاف فضای ناامیده کننده ای که برخی ها برای پرسپولیس کالدرون ترسیم می کنند، تیم او روزهای روشنی را پیش رو دارد. خصوصا که بازیکنان این تیم به نسبت هفته های گذشته بازی های بهتری را به نمایش گذاشته و رفته رفته با تفکرات سرمربی جدید وفق می گیرند. به هرحال پرسپولیس سه دوره پیاپی قهرمان لیگ شده و انتظارت از این تیم بالاست اما باید پذیرفت که این تیم دچار تغییرات شده و مشکلاتی زیادی را پشت سر گذاشته است که آثار آن هنوز پابرجاست. یارگیری بدون نظر سرمربی، نداشتن اردوی مناسب، انتخاب دیرهنگام سرمربی و …کالدرون تیمی را تحویل گرفته که خود آن را نبسته و از آن مهم تر اینکه ناهمگون بسته شده است. تا جایی که در برخی پست ها ترافیک شدیدی وجود دارد و در برخی پست ها به شدت دچار کمبود هستیم. به طور مثال پرسپولیس در خط دفاع تعداد زیادی بازیکن خوب دارد که سرمربی مجبور به نیمکت نشین کردن آن هاست اما در خط حمله با فقر مهاجم گلزن روبه رو است. و این نقطه ضعف قبل از شروع فصل عیان بود و پیش بینی اینکه پرسپولیس در جریان بازی ها با مشکل گلزنی دست وپنجه نرم کند می رفت. بنابراین نباید بی رحمانه به کالدرون تاخت و او را مورد هجوم قرار دهد. قطعا مشکلات گلزنی پرسپولیس با گذر زمان مرتفع می شود و روند پیروزی های تیم شروع خواهد شد. شکست های هفته اخیر به این معنا نیست که پرسپولیس قرار است به دوران بد بازگردد و در سایه حمایت هواداران قهرمان دوباره به لیگ بازمی گردد. البته اگر برخی پیشکسوتان اجازه دهند و رسانه های به ظاهر بی طرف دست از تلاش برای جوسازی علیه سرخ ها و بدبین کردن هواداران این تیم بردارند. اتحاد می تواند رمز موفقیت و پیروزی مقابل حاشیه سازان باشند و نباید فراموش کرد که با پایبندی به همین کلمه کلیدی بود که توانستیم از روزهای سخت محرومیت با دست پر گذر کنیم.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  محتوای این مقاله راپیشترمن هم درکامنت هایم عرض کرده بودم
  به همه اینهاعلاوه کنیدبرگشت کمال را
  ماازنبودن کمال هم متضرریم
  ضمن اینکه باآمدن کمال احمدمیتواندبه سمت راست هافبک برودکه پارسال عملکردی عالی درآن ناحیه داشت ومیتونه خیلی کمک مان کنه
  وعلی پورکه دربازی برابر پدیده نشان دادکه داره خودش راپیدامیکنه
  وفرشادکه میتون فعلازوجی باعلی پوردرخط حمله بسازه

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن