علیپور: مگر بازیکن آماتور هستم که تمرکز نداشته باشم؟

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 869 ] - یکشنبه, 21 مهر 1398

علیپور: مگر بازیکن آماتور هستم که تمرکز نداشته باشم؟

علی علیپور در فصل نوزدهم و تا پایان هفته ششم هنوز نتوانسته برای تیمش گلزنی کند و این روزها اوضاع خوبی مثل تیمش ندارد و همین موضوع او را تحت شدیدترین انتقادات ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
علیپور: مگر بازیکن آماتور هستم که تمرکز نداشته باشم؟

علی علیپور در فصل نوزدهم و تا پایان هفته ششم هنوز نتوانسته برای تیمش گلزنی کند و این روزها اوضاع خوبی مثل تیمش ندارد و همین موضوع او را تحت شدیدترین انتقادات ...

ارتش سرخ دات كام :

علی علیپور در فصل نوزدهم و تا پایان هفته ششم هنوز نتوانسته برای تیمش گلزنی کند و این روزها اوضاع خوبی مثل تیمش ندارد و همین موضوع او را تحت شدیدترین انتقادات از سوی هواداران قرار داده و به نظر می رسد شدت این انتقادات باعث شده او بیشتر تحت فشار قرار بگیرد. با او در مورد حال و روز پرسپولیس و البته شرایط خودش صحبت کردیم.

* از شرایطت در فصل جدید بگو و اینکه چرا پرسپولیس مثل چند سال اخیر خوب نتیجه نمی گیرد؟
به نظرم ما شرایط خوبی داریم و نمایش خوبی هم در زمین نشان می دهیم ولی از طرفی بدشانسی و از طرفی تغییرات در کادرفنی باعث شده نتایج دلخواه را کسب نکنیم ولی رفته رفته بهتر خواهیم شد. سرمربی تیم ما عوض شده و هر تیمی که تغییر سرمربی می دهد مدتی زمان لازم دارد تا با تاکتیک ها و طرز تفکر جدید هماهنگ شود و کم کم به شرایط خوب خودمان برمی گردیم.

* ولی پرسپولیس تا اینجا 3 بازی مهم مقابل سه تیم مدعی قهرمانی را واگذار کرده و همین موضوع نا امیدی هواداران را به همراه داشته است.
همانطور که گفتم شرایط به مرور بهتر خواهد شد ولی همین بازی هایی که گفتید را نگاه کنید ما چقدر خوب بازی کردیم و حق مان به هیچ وجه شکست نبود. در بازی با سپاهان توپ هایمان وارد دروازه نشد و حریف به گل رسید و ورق بازی برگشت یا در بازی با شهر خودرو چند توپ روی دروازه آنها بردیم ولی از فرصت ها استفاده نکردیم و یک توپ اتفاقی آمد و وارد دروازه ما شد و نتیجه را واگذار کردیم. می خواهم بگویم بازی ما به اندازه نتایجمان بد نبوده و بدشانسی هم در آن دخیل بوده است ولی به امید خدا در ادامه بهتر عمل خواهیم کرد.

* قبول داری نتیجه گرفتن پرسپولیس به عملکرد بازیکنی مثل تو هم بستگی زیادی دارد؟ مثل فصل هفدهم که عملکرد درخشانی داشتی یا فصل قبل گل های حساس زیادی زدی ولی در این فصل نتوانستی تا اینجا مثل همیشه باشی.
دلیلش به همان حرفی که قبلاً زدم برمی گردد. تغییر سرمربی و پیرو آن تغییر تفکرات فنی تیم و تاکتیک ها و روش بازی باعث می شود نیاز به زمان داشته باشیم تا در شیوه جدید خودمان را با یکدیگر هماهنگ کنیم و اگر دقت کرده باشید هر بازی از بازی قبل بهتر می شویم. خود من هم تلاشم را می کنم از این هفته و از اولین بازی عملکرد بهتری از خودم به نمایش بگذارم و بتوانم برای تیم مفید باشم.

* این روزها از جانب هواداران هم خیلی تحت فشار هستی و تحت شدید ترین انتقادات قرار می گیری. مشابه وضعیتی که حسین ماهینی هم دارد.
به هر حال ما بازیکن تیم بزرگی مثل پرسپولیس هستیم و طبیعی است که انتظارات از ما بالا باشد و همه توقع داشته باشند که همیشه بهترین باشیم. هواداران پرسپولیس هم تعصب و علاقه زیادی روی تیمشان دارند و وقتی نتیجه دلخواه حاصل نمی شود ممکن است اعتراض کنند و این حقشان است. حسین ماهینی هم بازیکن بزرگی است و خیلی به پرسپولیس کمک کرده و مطمئن باشید او هم همانطور که گفتم رفته رفته بهتر خواهد شد و نتایج خوبی که بگیریم باعث می شود این انتقادات از ما کم شود.

* این فشارها همیشه در مرحله انتقاد نیست و گاهی به فحاشی هم کشیده می شود.
من همیشه گفته ام که انتقاد حق هواداران است ولی فحاشی را نمی پسندم و با آن مخالفم. اگر بازیکن بد بازی می کند نباید به او و خانواده اش فحاشی شود. همانطور که گفتم طرفداران پرسپولیس متعصب به تیم شان هستند و ممکن است از شرایط تیم عصبی شوند و در عصبانیت واکنشی نشان دهند ولی اگر شرایط تیم بهتر شود آرامش هم بر می گردد و دیگر شاهد این مسائل نیستیم.

* عده ای هم می گویند به خاطر اینکه قصد جدایی داشتی و یا مبلغ قراردادت پایین است تمرکز کافی در زمین نداری.
اصلاً اینطور نیست. مگر من بازیکن آماتور هستم که تمرکزم را به خاطر این مسائل از دست بدهم. من در فصل نقل و انتقالات مثل هر بازیکن دیگری مشغول سنجیدن شرایط و پیشنهاداتم بودم و در آن مقطع بازی ها تعطیل بود و باید به فکر نقل و انتقالات می بودیم ولی از وقتی مشخص شد در پرسپولیس می مانم همه فکر و ذکرم کمک به این تیم و موفقیت این تیم و خوشحالی هواداران است.

* این فشاری که روی تیم است روی شخص تو بیشتر از بقیه است. یک جوری شده اگر بازیکنان پست های دیگر گل بزنند و با هر نتیجه ای برنده شویم ولی اگر علیپور گل نزند انگار یک جای کار ایراد دارد و انتقاد می کنند.
این نظر لطف هواداران است که از من انتظار بالایی دارند و می خواهند همیشه گل بزنم و این برایم خیلی ارزشمند است و نشان از توجه ویژه آنها به خودم دارد. بازهم می گویم تیم نیاز به زمان برای هماهنگ شدن با تفکرات جدید دارد و من هم امیدوارم از هفته جدید پایم به گلزنی باز شود و بتوانم گل های زیادی برای تیم بزنم.

* خودت هم انگار برای شکستن این طلسم بی تابی می کنی و همه راه ها را برای رسیدن به دروازه حریف امتحان می کنی. ضربه پا، سر، ایستاگی و حتی پنالتی؟
خب من مهاجم هستم و همانطور که گفتید از من انتظار بیشتری برای گل زدن نسبت به سایرین می رود و تلاشم هم باید بیشتر از بقیه برای این موضوع باشد و امیدوارم خیلی زود این اتفاق بیافتد. من به تیم و بازیکنان و خط هافبک تیم ایمان دارم و مثل همیشه بهترین پاس ها برایم ارسال می شود و امیدوارم بتوانم به زودی اولین گل فصل جدید را بزنم.

* این روزها از جونیور هم حسابی انتقاد می شود. خیلی ها می گویند علیپور راست می گفت که به بازیکنان خارجی بیشتر بها داده می شود و پول زیادی خرج خارجی هایی می شود که کیفیت بالایی ندارند.
بله من این حرف را زدم ولی هیچ وقت علیه هم بازی خودم موضع نمی گیرم. جونیور هم بازیکن جدید تیم ماست و نیاز به زمان دارد تا با فوتبال ما آشنا شود. او بازیکن خوبی است و در تمرینات کیفیت بالای خودش را نشان می دهد و هر چقدر هم بگیرد حقش است. به او فرصت داده شود می تواند توانایی هایش را نشان دهد. این صحبت ها که مطرح می شود داستان هایی هم پشتش دارد که نمی خواهم آن را باز کنم.

* اگر فرصت گلزنی پیدا کنی و بتوانی به جونیور هم پاس بدهی کدام را انتخاب می کنی؟ با توجه به اینکه هر دوی شما تا به حال گل نزدید و تحت فشار هستید.
من همیشه اولویتم برتری پرسپولیس است و در درجه اول به خودم هرگز فکر نمی کنم. همیشه گفته ام و در بازی هایم در سال های اخیر دیده اید هرجا بازیکن هم پستی من موقعیت بهتری نسبت به من داشته با وجود اینکه خودم هم شانس گلزنی بالایی داشتم توپ را پاس دادم و الان هم چنین چیزی پیش بیاید بدون توجه به شرایط خودم پاس می دهم تا پرسپولیس شانس بیشتری برای گلزنی داشته باشد.

* در مورد تیم ملی هم صحبت کن. بدشانسی تو این است که بد موقعی درگیر چنین شرایطی شدی و شاید اگر در بازی با کامبوج در زمین بودی می توانستی گلزنی کنی

به هر حال سلیقه سرمربی تیم ملی است و من تلاش می کنم از این به بعد نظرش را جلب کنم. ویلموتس مربی خوب و بزرگی است و در اولین اردوها من را دعوت کرده و نشان داده به من اعتقاد دارد و از اینجا به بعدش که بتوانم دوباره در تیم ملی حضور داشته باشم یا نه بستگی به خودم دارد و همه تلاشم را می کنم.

* و در آخر صحبتت با هواداران پرسپولیس چیست؟
از آنها می خواهم کمی صبر کنند و شرایط تیم صد در صد بهتر می شود. آنها همیشه در سرما و گرما پشت ما بودند و از ما در سخت ترین شرایط حمایت کردند و مزدش را هم خواهند گرفت. اگر هم گاهی تعدادی از این نفرات از کوره در می روند و حرفی می زنند اتفاق خوشایندی نیست و امیدوارم انتقاد جایش را به فحاشی ندهد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  علیپور در بازی با شهرخودرو بهتر از همه بازیهای این فصل بهتر بود ولی واقعیت این است که اگر او پایش به گلزنی هم باز شود باز پرسپولیس یک مهاجم فعال در بازی ترکیبی کم دارد . ممکن است علیپور تا حدودی بتواند بازیسازی کند ولی او خیلی خلاق نیست و دیر تاکتیک را میفهمد. من فکر میکنم او در بازیهای بعد بهتر خواهد شد و گل هم خواهد زد ولی روش کالدرون نیاز به یک مهاجم فعال و پا به توپ و خلاق تر دارد . اگر پرسپولیس فقط یکی از مهاجمان تیم ملی را داشت چی میشد. پیشنهاد من انصاریفر است
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  بله که آماتوری آقای علیپور
  از نظر فنی که به زور پرسپولیس کارشو با شما راه انداخت این دوسال
  کدوم بازیکن حرفه ای با یدونه دوتا پیشنهاد هوش از سرش میپره و فوتبال از یادش میره؟؟؟
  کدوم بازیکن حرفه ای در مقابل انتقاد هوادار با پررویی مقابله به مثل میکنه و میگه بازم انتقاد کنین تا برم از باشگاه؟ استوری اینستات که از یادمون نرفته

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود از گروه میشود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن