اکسید هد

نگرانی از تکرار سرنوشت کاپیتان ها برای سیدجلال

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2504 ] - چهارشنبه, 1 آبان 1398

نگرانی از تکرار سرنوشت کاپیتان ها برای سیدجلال

هواداران دوست ندارند پایان داستان سیدجلال و کالدرون، شبیه داستان کیا و یحیی باشد. خداحافظی یک کاپیتان، لحظه سختی برای طرفداران تیم است. زمانی که باید از بازیک... 3 out of 5 based on 2 ratings.
نگرانی از تکرار سرنوشت کاپیتان ها برای سیدجلال

هواداران دوست ندارند پایان داستان سیدجلال و کالدرون، شبیه داستان کیا و یحیی باشد. خداحافظی یک کاپیتان، لحظه سختی برای طرفداران تیم است. زمانی که باید از بازیک...

ارتش سرخ دات كام :

هواداران دوست ندارند پایان داستان سیدجلال و کالدرون، شبیه داستان کیا و یحیی باشد.

خداحافظی یک کاپیتان، لحظه سختی برای طرفداران تیم است. زمانی که باید از بازیکن محبوب و ستون تیم جدا شوند. این قصه برای پرسپولیسی ها اما همیشه تلخ تر می شود. کاپیتان های پرسپولیس، معمولا به جای یک خداحافظی خودخواسته و با شکوه، با نظر مدیر یا مربی باشگاه مجبورند وسط فصل از تیم بروند یا با پیراهنی غیر از پرسپولیس، فوتبال را کنار بگذارند. مدیران و مربیانی که خودشان، مدتی بعد قربانی این تصمیم غلط می شوند. طرفداران پرسپولیس، نگرانند اختلاف کالدرون و سیدجلال، این فصل هم چنین سناریویی برای تیم شان بسازد.

*دلتنگی عقاب
یکی از قدیمی ترین و البته تلخ ترین جدایی کاپیتان ها از پرسپولیس، به احمدرضا عابدزاده مربوط می شود. عابدزاده که بخاطر کیفیت و کاراکتر جذابش، محبوبیت زیادی بین هواداران داشت، نوروز 80 قربانی یک دعوای مدیریتی بین علی پروین و عباس انصاری فرد شد. عابدزاده و چند بازیکن پرسپولیس، در مهمانی انصاری فرد مدیرعامل باشگاه شرکت کردند و واکنش پروین به این موضوع، اخراج همه این بازیکنان بود. بعضی بازیکنان بعد از مدتی، به تیم برگشتند اما عابدزاده دیگر با پیراهن پرسپولیس بازی نکرد. انتظار او برای بازگشت، به سرانجام نرسید زیرا اواخر همان سال به دلیل سکته مغزی، دیگر نتوانست به فوتبال برگردد. پرسپولیسی ها برای دیدن دوباره عابدزاده با پیراهن تیم محبوب شان تا بازی خداحافظی او مقابل بایرن در لیگ پنجم صبر کردند. پایان تلخ عابدزاده در فوتبال، حسرتی ابدی برای طرفداران پرسپولیس است و آن ها بیشتر از 15 سال، دروازه بانی در سطح او نداشتند.

*کوچ اجباری
رفتن عابدزاده، بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بعد مدتی به دست افشین پیروانی بست. کسی که جزو رکوردداران بازی با پیراهن پرسپولیس هم محسوب می شود. پیروانی، رابطه خوبی با پروین داشت. تا اینکه غمخوار در لیگ سوم، تصمیم گرفت پروین و همراهانش را از پرسپولیس کنار بگذارد. پروین توقع داشت بازیکنان پرسپولیس در حمایت از او، با بگوویچ و کادرفنی جدید همکاری نکنند اما پیروانی، در پرسپولیس ماند. یک سال بعد که بگوویچ اخراج شد و پروین برگشت، پیروانی دیگر جایی در پرسپولیس نداشت. او یک سال در پیکان بازی کرد و وقتی لیگ پنجم هم پروین راضی به بازگشتش نشد، از فوتبال خداحافظی کرد. خود پروین هم اواسط لیگ پنجم، بعد از عملکرد ضعیف مدافعین و نتایج ناامید کننده، برای همیشه از نیمکت پرسپولیس جدا شد.

*از کریم به شیث
در بین کاپیتان های لیگ برتری پرسپولیس، کریم باقری یک چهره خاص برای هواداران این تیم محسوب می شود. بازیکنی که در سن بالا، دوباره درخشید و به تیم ملی هم برگشت. باقری در تیم قطبی، یکی از بهترین های لیگ بود و در دوران وینگادا و کرانچار هم این روند ادامه پیدا کرد. اواخر لیگ نهم که دایی سرمربی پرسپولیس شد هم با باقری رابطه نزدیکی داشت. در دربی برگشت هم کریم، گل پیروزی پرسپولیس را زد. لیگ دهم اما ورق برگشت و دایی، باقری را نیمکت نشین کرد. رابطه آن ها رو به سردی رفت و اواسط فصل، کریم رسما فوتبال را کنار گذاشت. بعد از رفتن او، پرسپولیس با بحران کاپیتانی مواجه شد و شان بازوبند پرسپولیس، تا مچ دست شیث رضایی پایین رفت.

*سال های دور از خانه
سال هایی که مهدوی کیا در بوندسلیگا می درخشید، یک وعده همیشگی برای هواداران پرسپولیس داشت. اینکه روزی به ایران برمی گردد و دوباره پیراهن تیم محبوبش را می پوشد. نیم فصل لیگ نهم، مهدوی کیا آماده بازگشت به ایران شد اما لیست پرسپولیس جای خالی نداشت و با قرارداد یک و نیم ساله به استیل آذین رفت. ابتدای لیگ یازدهم هم نوبت استیلی شد که دست رد به سینه مهدوی کیا بزند. سرانجام با جدایی همه همبازیان سابق کیا از نیمکت پرسپولیس، دنیزلی به باشگاه آمد و او را برگرداند. مهدوی کیا در تیم ژوزه، با بازوبند کاپیتانی درخشید و عملکردی فوق العاده داشت. با این حال خوش شانس نبود و دوباره، یکی از همبازیان سابقش روی نیمکت تیم نشست. گل محمدی تصمیم به نیمکت نشین کردن مهدوی کیا گرفت و در نهایت، از او خواست خداحافظی کند. تصمیمی که تاوان سختی برای یحیی داشت و در پایان فصل با وجود نایب قهرمانی جام حذفی، او مجبور شد استعفا دهد.

*پایان جادوگر
کاراکتر علی کریمی، باعث شد او پس از بازگشت به ایران چند مقطع مجبور به جدایی از پرسپولیس شود. لیگ نهم، اختلافات کریمی با مدیریت باشگاه باعث شد از این تیم برود. لیگ دهم هم با بودن علی دایی، جایی برای او نبود. لیگ یازدهم کریمی برگشت و بازوبند کاپیتانی را هم بست. لیگ دوازدهم یک بار توسط ژوزه از تیم اخراج شد و برگشت. در پایان لیگ دوازدهم که با رفتن مهدوی کیا دوباره کریمی کاپیتان اول پرسپولیس می شد، رویانیان با انتخاب دایی حضور او را در پرسپولیس را منتفی کرد. کریمی مجبور شد سال آخر فوتبالش به تراکتورسازی برود و لیگ چهاردهم که باز هم دایی او را نخواست، از فوتبال خداحافظی کند. دایی لیگ چهاردهم فقط 7 هفته دوام آورد و رویانیان هم قبل از شروع لیگ، صندلی اش را به رحیمی واگذار کرد.

*معمای سیدجلال
ماجرای حسینی و کالدرون، هنوز یک علامت سوال برای پرسپولیسی هاست. سیدجلال دو هفته ابتدایی لیگ، نمایش خوبی در تیم کالدرون داشت و این هفته ها هم از مصدومیت بازگشته است. رابطه نسبت سرد بین آن ها، هنوز در حد بحران نیست اما پرسپولیسی ها نگرانند مثل ماجرای باقری یا مهدوی کیا، دوباره کاپیتان کم حاشیه و تاثیرگذارشان را به راحتی از دست بدهند. حضور سیدجلال در بازی با پیکان، شاید کمی اوضاع را بهتر کند اما تا وقتی او دوباره با بازوبند به عنوان نفر اول تیم وارد زمین نشود، خیال طرفداران شان راحت نخواهد شد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    فکرشم نمیکردم سیدجلال رو بذارن کنار یه فیلم سینمایی مث کنعانی بیاد بازی کنه..اصلا سید رهبره..هجومش به توپهای اول و قطع آنها بی نظیره..بعضی مواقع فک میکنم ما که بازیا رو میبینیم بهتر از بقیه مسابل رو درک میکنیم.چون ریزترین حرکاتم میبینیم.از لحاظ آمارم هروقت سید بوده بیشتر کلین شیت داشتیم..خدا عرب رو به راه راست هدایت نکنه...جایی که تیم مهاجم یا یک هافبک دفاعی فیزیکی میخواست رفت وقتی نادری هست و انصاری و سید و شجاع برامون کنعانی رو گرفت.بلایی که عرب سر پرسپولیس اورد باید تو تاریخ بنویسن..جالبه بعد گندی که زده رفته فدراسیون دوومیدانی ؟!!بخدا اینجا اروپا بود و شایسته سالاری اسنا رو به گاری میبستن..
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    هرچی کالدرون بگه. ما سه دفاع وسط عالی داریم که هرکیو کالدرون صلاح بدونه بازی میکنه. مهم موفقیت تیم است.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
مس نوین کرمان
مس نوین کرمان
ورزشگاه : امام علی کرمان
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 22 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
صنعت نفت
صنعت نفت
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن