پرسپولیس در نقطه شروع

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 2179 ] - شنبه, 4 آبان 1398

پرسپولیس در نقطه شروع

پرسپولیس در بوشهر همان اتفاقی بود که هفته ها بود منتظرش بودیم. هفته هایی که از تنها به این فصل و 7 هفته سپری شده محدود نمی شد و تقریباً تمام نیم فصل دوم فصل گ... 5 out of 5 based on 8 ratings.
پرسپولیس در نقطه شروع

پرسپولیس در بوشهر همان اتفاقی بود که هفته ها بود منتظرش بودیم. هفته هایی که از تنها به این فصل و 7 هفته سپری شده محدود نمی شد و تقریباً تمام نیم فصل دوم فصل گ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در بوشهر همان اتفاقی بود که هفته ها بود منتظرش بودیم. هفته هایی که از تنها به این فصل و 7 هفته سپری شده محدود نمی شد و تقریباً تمام نیم فصل دوم فصل گذشته را نیز در بر می گیرد.

تیمی که اگرچه در پایان فصل در یک اتفاق تاریخی دبل کرد و قهرمان بلامنازع لیگ و جام حذفی شد اما بعد از نیم فصل و باز شدن پنجره نقل و انتقالات بعد از دو تایم بسته و حضور ستاره های نونوار، ناگهان از ریتم افتاد و بدل به تیم دیگری شد. تیمی با بردهای اقتصادی و حداقلی و بازی های مقتصدانه و رژیمی هرگز نتوانست هوادارانش را اقناع کند. تیمی که قبل از باز شدن پنجره ها، با حداقل بازیکن نمایشی باطراوت و جذاب را ارائه می دادند، ناگهان به ورطه محافظه کاری غلتید و به همان سبکی اقتدا کرد که سالیان گذشته از برانکو ایوانکوویچ می شناختیم.

تیم محافظه کار و مقتصدی که حوصله همه را سر می برد. این نقطه ضعف بزرگ البته با جدایی برانکو هم ترمیم نشد. گابریل کالدرون اگرچه از منظر تفکرات و فلسفه فوتبال با برانکو کاملاً متفاوت است و به فوتبال تهاجمی و پرشور اعتقاد دارد اما حضور نوبرانه او در ایران و غریبگی با اتمسفر فوتبال ایران و ناآشنایی اش با مهره ها و بازیکنان سبب شده بود تا پرسپولیس کماکان بر همان مدار سابق حرکت کند. تیمی که در دوره انتقالی کماکان ملال آور و حوصله سر بر بازی می کرد و هیچ شور و طراوتی نداشت. در طول این هفته ها هر چند که پرسپولیس کالدرون رگه های از فوتبال متفاوت را ارائه می کرد و می کوشید تا تهاجمی و رو به جلو بازی کند اما این تلاش ها معمولاً تنها به چند جرقه کوتاه و زودگذر منتهی می شد و خیلی زود از ریتم می افتاد. اتفاقی که نشان می داد پرسپولیس تا چه اندازه به تفکرات برانکو خو گرفته و تا رسیدن به ایده آل های کالدرون فاصله زیادی دارد.

بازی با شاهین بوشهر همان اتفاقی بود که پرسپولیس فصل جاری بدان نیاز داشت. یک بازی برتر و تهاجمی با تعداد گل بالا تا دوران انتقالی و تغییر شیفت در پرسپولیس حداقل در ظاهر در هفته هشتم رخ دهد. اگرچه پرسپولیس تا تثبیت این شرایط و این سبک از بازی مسیری طولانی پیش رو دارد اما این برد برای نقطه شروع امیدوارکننده است.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  آفرین دقیقا همین است که گفتید : ".... اتفاقی که نشان می داد پرسپولیس تا چه اندازه به تفکرات برانکو خو گرفته و تا رسیدن به ایده آل های کالدرون فاصله زیادی دارد ..."
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  پرسپولیس در مسیر پیشرفت است و برای قهرمانی رقیبی جز خودش نداره. حمایت هوادارانه که می تواند ما را به اوج برسونه و خدای نکرده اختلاف و دو دستگی است که می تواند ما را دچار حاشیه کند و از مسیر خارج کند. کالدرون مربی بزرگی است و بدون محافظه کاریهای برانکو و شایسته حمایت است. در طول دوران 4 ساله برانکو پرسپولیس یه بازی 5 گله نداشت. هرچی کالدرون بگه
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  البته شاهین بوشهرحریف مناسبی برای ارزیابی دقیق نیست
  امااین شروع میتواندادامه خوبی داشته باشد
  تیم به خودباوری رسیدوکالدرون حالامی توتنددرفضارآرام تری ایده هایش راپیاده کند
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  آفرین جناب صامت! نکته ی بسیار درستی را بیان کردین.
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  قطعا شاهین بوشهر ارزیابی دقیقی نیست چون بازی پرسپولیس قبلا در اینجا ارزیابی شده است و فقط میتوان گفت پرسپولیس برای موفقیت در تغییر سبک نیاز به چنین حریفی داشت تا گره های روحی-روانی باز شود.

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن