ایران سرزمین بی عبرت

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 3647 ] - پنجشنبه, 9 آبان 1398

ایران سرزمین بی عبرت

لابد از حالا به بعد جریان شبه روشنفکری فوتبال ایران کله و پاچه گابریل کالدرون را بار خواهند گذاشت که در نشست خبری بعد از بازی کار درستی نکرده و نباید اینطور ص... 5 out of 5 based on 25 ratings.
ایران سرزمین بی عبرت

لابد از حالا به بعد جریان شبه روشنفکری فوتبال ایران کله و پاچه گابریل کالدرون را بار خواهند گذاشت که در نشست خبری بعد از بازی کار درستی نکرده و نباید اینطور ص...

ارتش سرخ دات كام :

لابد از حالا به بعد جریان شبه روشنفکری فوتبال ایران کله و پاچه گابریل کالدرون را بار خواهند گذاشت که در نشست خبری بعد از بازی کار درستی نکرده و نباید اینطور صریح علیه شاگرد خطاکارش موضع می گرفت، اما اتفاقا این درست ترین و به جاترین جملات مربی آرژانتینی از زمان حضورش در تهران بوده است؛ جایی که او «زبان» هواداران خشمگین تیمش شد و به بازیکن خودخواه فهماند حق نداشته احساسات میلیون ها نفر را قربانی تفکرات نازلش کند.

اگر علیپور پنالتی اش را معمولی می زد و خراب می کرد، نه استادیوم چنین علیه او می شورید و نه مربی در مقابل خبرنگاران برایش خط و نشان می کشید؛ درست مثل هفت هفته اول لیگ که او گل نزد و کالدرون هر بار فقط یک جمله را تکرار کرد: «بهترین مهاجم ماست، منتظر گلزنی اش می مانیم.» اما اینکه در دقیقه آخر یک بازی حساس، از یک لیگ فشرده سراغ تسویه حساب و خودنمایی های کودکانه بروی، حکایتی جداست.

شگفت انگیز است که در فوتبال ایران هیچکس از دیگری عبرت نمی گیرد. انگار اینجا به اندازه همه سرها سنگ تراشیده اند و هر سری باید فقط به سنگ خودش بخورد تا درس بگیرد. مگر علی علیپور چیپ به فنا رفته فرشید اسماعیلی در داربی را به چشم ندید؟ مگر علیپور هم تیمی مهدی طارمی نبود، وقتی مهاجم بوشهری مقابل الریان پنالتی اش را با ضربه چیپ از دست داد، هو شد و هیس معروف را نشان داد؟ چرا حتما اصرار دارید خودتان به آتش دست بزنید تا بفهمید داغ است؟

محترمانه ترین عبارتی که در این مورد می شود به کار برد «سطح درک پایین» است، وگرنه علیپور که پنالتی چیپ پارسالش در جام حذفی به زور گل شد، به قولش عمل می کرد و دیگر از این پنالتی ها نمی زد. در این صورت حتما او می فهمید فوتبال تنها دلخوشی کلی آدم فقیر و ندار است و درست نیست شب و روزگار آنها را بازیچه کند.

جنبه دردناک تر قضیه اینجاست که حتی اگر این پنالتی چیپ گل هم می شد، دو هفته دیگر همه مردم آن را فراموش می کردند، درست مثل پنالتی دوضرب رضاییان و طارمی به سپاهان که امروز به ندرت به یاد آورده می شود. این ریسک ها اما وقتی نتیجه نمی دهند تبدیل به رسوایی ماندگار می شوند. خوب است که آدم فوتبالیست حرفه ای باشد، پولدار و مشهور باشد، اما خوب تر آن است که آدم قوه درک و فهم مناسب داشته باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  کالدرون شیوه متفاوتی بابرانکودارد
  برانکومسائل راعلنی نمی کرد
  کالدرون راحت هرچه رادردل داردمیگوید
  هردوشیوه محترم است
  به نظرم کارخوبی کرده که گفته
  شایدعلی پوربه خودش بیاید
  امروزمیتوانستشم به سپاهان خیلی نزدیک بشیم که خیره سری علی پورنذاشت

  حسابی بایدتنبیه بشه
 • قلمراد دوم
  قلمراد دوم :
  کالدرون هر وقت نتیجه نگرفته یکی رو مقصر معرفی کرده کالدرون با فرستادن شجاع به دفاع راست عملا تیم رو ده نفره وارد زمین کرد و سمت راست رو از بین برد شمام آقای بدروش بهتره بجای انگ زدن به دیگران که در برابر حرفت موضع نگیرن فقط حرفتو بزن اگه حرفت ارزش داشته باشه اونی که باید بفهمه میفهمه و دیگه نیازی نیست اولین جمله رو با حمله به کسانی که نظرشون مخالف شماس بنویسید و از پیش اونا رو شبه روشنفکر خطاب کنی تا کسبی مخالفت نکنه کالدرون بازیهای مهم رو باخته و حتی این هفته که یکی از مهمترین هفته های لیگه رو از دست داد امروز روزی بود که باید جنم مربیگریشو نشون میداد و.فاصله رو با صدر به حداقل میرسوند اما به ترکیب اشتباه تیم رو ده نفره فرستاد تو زمین و بعد از بازی سر علیپور رو برید تا رو ناتوانی خودش سرپوش بذاره هوادارکها هم که طبق معمول دنبال سر بریدن هستن یه روز ربیع خواه امروز علیپور فردا هم یکی دیگه

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن