کارشناسی روز؛ چرا این قدر مساوی؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 739 ] - جمعه, 10 آبان 1398
کارشناسی روز؛ چرا این قدر مساوی؟

جلال چراغپور کارشناس فوتبال عوامل متعددی را در تساوی های زیاد در لیگ برتر امسال موثر می داند. جلال چراغپور کارشناس فوتبال، درباره تعداد تساوی های زیاد و تعداد...

ارتش سرخ دات كام :

جلال چراغپور کارشناس فوتبال عوامل متعددی را در تساوی های زیاد در لیگ برتر امسال موثر می داند. جلال چراغپور کارشناس فوتبال، درباره تعداد تساوی های زیاد و تعداد گل های پایین در لیگ برتر امسال با باشگاه خبرنگاران جوان صحبت کرده است:

شاید داوری!
عوامل متعددی وجود دارد که این عوامل تاثیرشان را بر روی بازی های لیگ برتر می گذارند. در تعداد تساوی های زیاد در لیگ برترعوامل کیفی و کمی تاثیرگذار هستند. عوامل کمی قابل استناد است چرا که قابل شمارش هستند، اما در مورد عوامل کیفی نمی شود این کار را کرد. شاید از نظر من نقش داوری در مساوی شدن بازی ها پررنگ بوده باشد  و در این هفته داوران گل های درست را قبول نکردند و پنالتی های نادرست گرفتند، اما  این موضوع جزء عوامل کیفی است و نمی شود به درستی به آن استناد کرد که داوری در مساوی ها نقش دارند.

فشار بدنی و آسیب ها
اوج فشار بدنی و آسیب ها هم جزء عوامل کیفی است که بر تساوی ها تاثیرگذاشتند. اوج فشار نیم فصل در هفته های اخیر دیدیم و همین موضوع باعث شده است که آمار آسیب دیدگی ها بالا برود. عامل دیگر که باعث می شود که بازی ها مساوی شود این است زمانی که تیمی همانند سپاهان 9 بازی انجام می دهد شاید تا هفته سوم تاکتیک ها و روش بازی اش ناشناخته باشد، اما بعد از آن آنالیز ها نحوه بازی این تیم را بررسی می کنند و می دانند که این تیم اصفهانی چطور بازی می کند و متوجه می شوند که باید چه بازیکنی را تحت فشار قرار بدهند تا سپاهان نتواند بازی همیشگی خود را ارائه بدهد.

شناخت تیم ها از هم
شناخت کامل تیم ها از همدیگر باعث شده است که  تعداد گل ها در لیگ برتر پایین بیاید. به طور مثال آنالیز های فوتبال می دانند هافبک ها کجا پاس می دهند و همه تاکنیک ها و تکنیک های حریفان تعریف شده است. تیم ها دارای استراتژی روشن و واضح می شوند و این موضوع بر روی نتایج و تعداد گل ها تاثیر می گذارد.

تعداد کم سنتر فورواردها
سنتر فوروارد ها در فوتبال ما کم هستند و همین باعث می شود که به مجرد اینکه تیم ها شناخت خوبی از آن ها پیدا می کنند تغذیه مهاجمان هم کم می شود. علیپور در زمانی که طارمی در کنارش بازی می کرد 6 پاس دریافت می کرد، اما اکنون تعداد پاس های کمتری دریافت می کند. هافبک ها ی تیم ها در اثر آنالیزی که شدند تیم ها شناخت کامل از آن ها پیدا کردند. اگر تیمی آنالیز نشود این عناصر نمی تواند تاثیر بگذارد، اما 9 هفته از لیگ برتر گذشته است و آنالیز ها از نحوه بازی تیم ها شناخت پیدا کردند. زمانی که در آنالیز بازی سوالاتی همانند دانش فوتبال، سواد فوتبالی و تاکتیک تیم ها مطرح می شود و در هر 2 تیم این عوامل وجود دارد در آن صورت همه چیز خنثی می شود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن