اطلاعیه باشگاه در پی اتفاقات بازی با ماشین سازی

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1636 ] - جمعه, 10 آبان 1398

اطلاعیه باشگاه در پی اتفاقات بازی با ماشین سازی

باشگاه پرسپولیس در پی برخی اتفاقات بازی روز گذشته با ماشین سازی و برخی مسائل مطرح شده اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپول... 4 out of 5 based on 7 ratings.
اطلاعیه باشگاه در پی اتفاقات بازی با ماشین سازی

باشگاه پرسپولیس در پی برخی اتفاقات بازی روز گذشته با ماشین سازی و برخی مسائل مطرح شده اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپول...

ارتش سرخ دات كام :

باشگاه پرسپولیس در پی برخی اتفاقات بازی روز گذشته با ماشین سازی و برخی مسائل مطرح شده اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس شعارهایی که نسبت به آقای رسول خطیبی و هر یک از عوامل تیم ها سر داده شود را هرگز تایید نمی کند. ما همواره تاکید داریم نباید شعاری علیه تیم داوری یا اعضای تیم های حریف داده شود و حفظ حرمت ها و اخلاق در ورزشگاه ها می بایست در سرلوحه امور قرار گیرد.

همواره در بیانیه های قبل از بازی در همین فصل جاری بر همین موضوعات تاکید داشته ایم و شاهد آن هستیم که هواداران پرسپولیس در این زمینه ها همیشه عملکرد بهتری نسبت به خیلی تیم ها داشته و در حفظ ارزش ها نیز کوشا بوده و با اقدامات متعدد فرهنگی، خیرخواهانه و شعارهای ارزشی و اخلاق مدارانه عملکرد موثری داشته اند تا جایی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد کسب رویای AFC هم شدند که متاسفانه به حق خود در کسب جایزه نرسیدند.

اکنون نیز ایمان داریم تماشاگرانی که علیه آقای خطیبی شعارهایی سر دادند هرگز نمی دانستند که والده ایشان مادر دو شهید والامقام هستند. حفظ حرمت ها و ارزش های والای نظام و شهدای گرانقدر نه تنها مورد تاکید باشگاه پرسپولیس است که در جامعه نیز نهادینه شده و فداکاری ها و از خودگذشتگی های شهدای گرانقدر همواره مورد احترام مردم شهیدپرور ایران بوده و متعلق به رنگ ها در فوتبال نیز نیست.

باشگاه، تیم، هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس هم همواره در این زمینه ها پیش قدم بوده و اقدامات زیادی در راستای تکریم شهدا و قدردانی از خانواده های گرانقدرشان انجام داده و همچنین بسیاری از بازیکنان تیم پرسپولیس نیز خودجوش و با عشق به شهدای گرانقدر نسبت به گرامی داشتن یاد و خاطره آنها و راه و هدف مقدس شان با پوشیدن لباس منقش به تصویر این شهدای والامقام اقدام کرده اند و شایسته تقدیر ویژه هستند.

بطور کلی اما برای سالم سازی فضای ورزشگاه ها باید بسیار تلاش کرد و اینگونه نباشد که بعضا به شعارهای غیر ورزشی و اتفاقات تلخ دیگر هیچ واکنش قاطعی نشان داده نشود و قانون در بسیاری موارد طبق مستندات موجود بسیار سخت گیرانه در قبال پرسپولیس و با چشم پوشی یا ملاطفت در قبال برخی تیم ها اعمال شود و رقابت عادلانه را از بین ببرد.

در ارتباط با همین موضوع هم شاهد فحاشی ها به مادر آقای امید عالیشاه که خواهر شهید گرانقدر هستند بوده ایم اما در پی این اتفاق تلخ نه باشگاه پرسپولیس و نه بازیکن و نه مدیران ورزشی و نه هواداران پرسپولیس روی خواهر شهید بودن والده محترم آقای عالیشاه مانور نکردند چرا که بر این باوریم آنها که در تبریز به والده آقای عالیشاه اهانت کرده اند نمی دانستند که مادرشان خانواده شهید هستند و اکنون نیز از دامن زدن هدفمند عده ای به این اتفاق بسیار بسیار متاسف هستیم.

باشگاه پرطرفدار و مردمی پرسپولیس همیشه بر پرهیز از هر گونه شعار علیه عوامل تیم های مقابل تاکید داشته و حال با آگاهی از این موضوع که والده آقای خطیبی مادر دو شهید عزیز و گرانقدر بوده اند از ایشان دلجویی خواهند کرد اما بر این موضوع هم تاکید داریم که قطعا تماشاگران حاضر در استادیوم نمی دانستند مادر فقید ایشان مادر دو شهید گرانقدر بوده اند هر چند تاکید داریم بطور کلی نباید علیه هیچ یک از اعضای تیم های حریف چنین شعارهایی در استادیوم های ورزشی سر داده شود. از سوی دیگر هم ضرورت دارد بررسی شود که آیا افرادی در پس پرده آگاهانه و هدفمند تماشاگران را در شعار دادن نسبت به مادر فقید آقای خطیبی تحریک کرده اند یا خیر. همچنین امیدواریم آقای خطیبی اجازه ندهند برخی این تصور را ایجاد کنند که تماشاگران از والده شهید بودن مادر گرانقدر و فقید ایشان مطلع بوده اند.

قطعا حالا که همه اهالی فوتبال و تماشاگران از برادر دو شهید بودن آقای خطیبی مطلع شده اند ایشان مسئولیت سنگینی خواهند داشت و ضرورت دارد رفتارهایی داشته باشند که الگویی برای جامعه مربیان شود و اتفاقاتی که در دو بازی اخیر ماشین سازی با پرسپولیس رقم خورد را شاهد نباشیم.
در این باره برخی اتفاقات و مسایل مرتبط که هدفمند مطرح شده تا به پرسپولیس لطمه وارد شود اما خیلی مسایل مهم تر در آن لحاظ نشده را نیز به شکل محرمانه با مسئولان ذیربط در میان خواهیم گذاشت و امیدواریم خود آقای خطیبی هم ضمن رعایت برخی مسایل صادقانه بگویند تماشاگرانی که شعار داده اند از خانواده شهید بودن ایشان مطلع نبوده اند و اجازه ندهند در این مسیر سوءاستفاده ای صورت گیرد.

همچنین امیدواریم آنها که به درستی دغدغه حفظ حرمت شهدا و ارزش ها را دارند وقتی سر دادن شعارهای غیر ورزشی و برخی اقدامات ضد ارزش ها و آرمان ها از سوی برخی رخ می دهد هم این دغدغه های خود را بروز دهند و سکوت نکنند چرا که سکوت در چنین مواقعی می تواند با برداشت های دیگری همراه باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  عجب بیانیه چرتی
  ازکجاکه این فحش هاکارهوادارن تراکتورنبوده؟
  ازطرف ی.این آقای خطیبی یه که بایدحرمت شهدای خانواده اش راداشته باشه
  توتبریز اینمه شواجراکرد.چه نسبتی هست بین آن شوهاوبرادرشهیدبودن هست؟
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  حفظ حرمت امامزاده به متولیشه

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن