چیپ زن ها؛ از پاداش تا تاوان

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1994 ] - جمعه, 10 آبان 1398

چیپ زن ها؛ از پاداش تا تاوان

این میزان علاقه به زدن پنالتی چیپ در فوتبال ایران چه دلیلی دارد؟ اصلا تعداد پنالتی های چیپی که در بازی های حساس فوتبال ایران زده شده قابل مقایسه با تعداد آنها... 4 out of 5 based on 5 ratings.
چیپ زن ها؛ از پاداش تا تاوان

این میزان علاقه به زدن پنالتی چیپ در فوتبال ایران چه دلیلی دارد؟ اصلا تعداد پنالتی های چیپی که در بازی های حساس فوتبال ایران زده شده قابل مقایسه با تعداد آنها...

ارتش سرخ دات كام :

این میزان علاقه به زدن پنالتی چیپ در فوتبال ایران چه دلیلی دارد؟ اصلا تعداد پنالتی های چیپی که در بازی های حساس فوتبال ایران زده شده قابل مقایسه با تعداد آنها در بازی های حساس اروپایی است؟

پرسپولیس می توانست با بردن ماشین سازی خود را به یک قدمی سپاهان بالا نشین در جدول برساند اما یک پنالتی چیپ نابهنگام دیگر، باعث شد تا شاگردان کالدرون تنها یک امتیاز از بازی خانگی خود کسب کنند. علی علیپور که هفته قبل مرد و ستاره شماره یک پرسپولیس بود این بار به عنوان مقصر اصلی نبردن پرسپولیس معرفی شد تا کوهی از شماتت و سرزنش بابت زدن ضربه پنالتی چیپ در دقیقه نود به سمت او سرازیر شود. درست در زمانی که علیپور تصمیم به زدن ضربه چیپ گرفته بود بازوبند کاپیتانی پرسپولیس روی بازوی او بسته شده بود اما سنگینی این بازوبند نیز باعث نشد تا علیپور راه مطمئن تری را برای زدن ضربه پنالتی انتخاب کند. کالدرون عصبانی نیز در پایان بازی سعی نکرد تا با موضوع پنالتی چیپ علیپور خوددار و آرام برخورد کند و مهاجم تیمش را به خاطر این موضوع شماتت کرد.

زمانی رامین رضاییان و مهدی طارمی که علاقه زیادی به نمایش داشتند در بازی حساس پرسپولیس و سپاهان، نوع خاصی از پنالتی زدن را به نمایش گذاشتند و موفق شدند تا مدت ها توجه مردم و رسانه ها را به حرکت خاص خود جلب کنند اما برانکو سرمربی پرسپولیس در آن زمان، مخالفت خود را با زدن این نوع ضربات اعلام کرد. هر چند مخالفت برانکو شدید اللحن و قاطع نبود اما به هر حال می توانست باعث شود تا از حرکت های بعدی مشابه بازیکنان جلوگیری کند. در ادامه همین مهدی طارمی در بازی آسیایی حساس مقابل الریان نیز با یک ضربه چیپ و هدر دادن پنالتی، پرسپولیس را تا آستانه حذف از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پیش برد و آن زمان هم او به خاطر خودخواهی بیش از حدش به شدت سرزنش شد. مورد آخر پنالتی های چیپ ناموفق تا قبل از ماجرای علیپور هم متعلق به فرشید اسماعیلی بود که نمایش در دربی را به گلزنی مطمئن تر ترجیح داد.

در وهله ی اول آنچه باعث می شود تا یک بازیکن در لحظه تصمیم به زدن پنالتی چیپ کند نمایش دادن است. کمتر پیش آمده بازیکنی به دلایل فنی پنالتی خود را با ضربه چیپ بزند. بازیکنان ایرانی نیز که دائم بیرون از زمین فوتبال با هم در ارتباط هستند، کل کل ها و کری ها را به داخل زمین می آورند و همین می شود که فرشید اسماعیلی برای کری خوانی با بیرانوند در دربی چیپ می زند و علیپور برای کری خوانی با حامد لک. مثل پنالتی چیپ علی کریمی در مقابل الهلال در عربستان. یا اگر پنالتی علیپور در مقابل حامد لک گل شده بود موجی از ستایش نیز نصیب این بازیکن می شد. فرشید اسماعیلی و علی علیپور می توانستند تا مدت ها از گل شدن پنالتی چیپ خود لذت ببرند. پس  به همان ترتیب باید تا مدت ها بابت از دست دادن پنالتی چیپ سرزنش شوند. این همان تاوان ریسک کردن است. همان طور که پاداش محتمل ریسک زیاد است تاوانش نیز شدید و دردناک است.

کالدرون حق دارد علیپور را به خاطر ضربه پنالتی چیپ شماتت کند. او می توانست با اغماض به اقدام علیپور روبرو شود اما ترجیح داد نارضایتی اش را نشان دهد تا حداقل قدری از فشار افکار هواداران تیمش را بابت تساوی با ماشین سازی از روی دوش خود بردارد. هر چند تیم او فرصت های دیگری برای گلزنی داشت اما حملات پرسپولیس آنچنان پر دامنه نبود تا انتظار هواداران تیم از بازی هجومی برآورده شود. اما مگر تیم برانکو همه بازی هایش را با حملات پردامنه و زیاد می برد؟ پنالتی علیپور می توانست پرسپولیس کالدرون را به بردن عادت دهد، دو برد پشت سر هم اتفاقی است که تا اینجای فصل تنها یک بار برای پرسپولیس کالدرون رقم خورده است و این بار کاپیتان علیپوری که هوس چیپ زدن به سرش افتاده بود اجازه نداد قرمزها دوباره مزه دو برد پشت سر هم را بچشند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  حتی اگه گلش میکرد هم با این بازی بس هدف آینده رو چیکار میکردیم..تنها امید بازگشت کمال هست شاید این حفره عمیق وسط زمین رو پوشش بده..بازی آینده با فولاد هم مشکله و تیم با این وضعیت روحی که پیش آمد باید جمع بشه..از لحاظ بازیکن پرسپولیس جز بهترینهاست فقط یک سیستم مناسب میتونه تیم رو نجات بده..امیدوارم کالدرون اصرار بر جابجایی های عجیب نداشته باشه..من از اولین بازی های استقلال که ته جدول بود پیش بینی کردم این تیم به روز ترین فوتبال رو بازی میکنه و امروز ثابت شد.مثلث سپاهان پرسپولیس و استقلال قهرمان رو مشخص میکنه و اگه مربی رو در نظر بگیریم به نظر من استقلال متاسفانه شانس اصلی قهرمانیه اونم فقط بخاطر دانش مربیش.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  خوب عزاداری برای پنالتی علی پورکافیست
  مابایدبهآینده نگاه کنیم
  تراکتورباخت وتیمی که 7هفته گل نخورده بودوشبیه غول شده بوددومین باختش راداد.ابهتش شکست
  سپاهان هم دومین تساوی ش راداد
  حالادرفاصله یک امتیازی تراکتورو3امتیازی سپاهانیم
  رقبامون به زمین سفت خوردند
  وهفته بعدقطعاامتیازازدست خواهندداد.همین طورکه امروزازدست دادند
  ماهفته بعدبایدفولادرادرخانه اش ببریم
  سخت است .خیلی سخت است ولی شدنی است
  ماپارسال تنهاباخت مان به فولادددراهوازبود
  امیسال هم بادیآن باحت راجبران کنیم وهم کاری کینم که ازباخت حریفامون استفاده کنیم
  اگربازی آینده بتونیم فولادراببریم ازاتفاقات پیش روحداکثراستفاده رامی برین
  سرخ دلان اهوازی .التماس تان میکنم که بازی آینده ارتش سرخ راتنهانذارید
  باحداکثرحضورتیم مان راحمایت کنید
  دوستان پرسپولیسی .ازهرامکانی برای تبلیغ حمایت ازتیم استفاده کنید
  مذمت علی پورراهم دیگربس کنید
  آقای علی پور.اگرنردجبران هستی بسم الله .وقتشه که جبران کنی.ببینم چه میکنی
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  درود بر آقای صامت

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن