حیدری: عرب پرسپولیس را به این روز انداخت

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1127 ] - شنبه, 11 آبان 1398

حیدری: عرب پرسپولیس را به این روز انداخت

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد تغییرات سریع کالدرون باعث می شود این تیم از قهرمانی دور شود. سپهر حیدری بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در گفت وگ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
حیدری: عرب پرسپولیس را به این روز انداخت

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد تغییرات سریع کالدرون باعث می شود این تیم از قهرمانی دور شود. سپهر حیدری بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در گفت وگ...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد تغییرات سریع کالدرون باعث می شود این تیم از قهرمانی دور شود.

سپهر حیدری بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در گفت وگویی درباره وضعیت این تیم اظهار کرد: پرسپولیس نسبت به قبل از لحاظ مالکیت توپ و نظم تیم بهتر از قبل شده است ولی به نظر من هنوز با آن پرسپولیسی که هواداران انتظار دارند و تیمی که برای قهرمانی بجنگد، فاصله دارد و بعد از گذشتن 9 هفته این قابل قبول نیست.

او ادامه داد: پرسپولیس ابزار لازم را دارد و همه در بالاترین کیفیت خودشان هستند ولی تیم به خاطر تفکرات آقای کالدرون نتایج لازم را نگرفته است. من با دلیل به شما می گویم. فرض کنید راموس یک بازی به دلیل مصدومیت از ترکیب رئال بیرون است آیا سرمربی رئال بازی بعدی به او بازی نمی دهد و او را روی نیمکت می نشاند؟ نه هیچ وقت این اتفاق نمیفتد. مگر می شود شما از سید جلال حسینی و خلیل زاده به راحتی بگذرید؟ این دو نفر یکی از عوامل اصلی قهرمانی پرسپولیس در چند فصل گذشته بودند. چرا خلیل زاده باید در دفاع راست بازی کند؟

حیدری با بیان اینکه استفاده از بازیکنان در پست غیر تخصصی به پرسپولیس ضربه زده است بیان کرد: یا محمد نادری را در هافبک چپ بازی می دهد. خلیل زاده در دفاع راست بازی می کند. وقتی شما در زمین خودتان خلیل زاده را در دفاع راست بازی می دهید یعنی نمی خواهید حمله کنید. وقتی شما دفاع کناری ات را از دست می دهی برای تیم حریف قابل پیش بینی تر می شوی. همه در خانه خودشان هجومی بازی می کنند و پرسپولیس به خاطر هوادارانش باید در خانه حریف هم هجومی بازی کند. وقتی خلیل زاده در دفاع راست بازی کند عصبی می شود چون او دوست دارد در پست خودش باشد. یکی از دلایل عصبی بودن خلیل زاده همین است. درست است که مصدومیت داشته ولی وقتی بازیکن به مرز آمادگی رسیده چرا زا آن استفاده نمی شود؟ چرا جلال حسینی نباید بازی کند؟ لجبازی با سید جلال چه معنی دارد؟ لجبازی با سید جلال لجبازی با هواداران پرسپولیس است. فرض می کنیم که حسینی سلیقه کالدرون نیست ولی چرا وقتی خلیل زاده مصدوم بود هم به حسینی بازی نداد.

مدافع سابق پرسپولیس اضافه کرد: یکی از ویژگی های بد کالدرون این است که در مصاحبه هایش بازیکنانش را خراب می کند. در نشست می گوید جونیور انتخاب نهمش است ولی باز به او بازی می دهد. چرا؟ جونیور چند بازی به پرسپولیس ضربه زد؟ وقتی تیم با او بازی می کرد انگار 9 نفره بود. یا مثلا علیپور در زدن پنالتی اشتباه کرد اما چرا کالدرون اجازه داد که او پنالتی بزند؟ در این بازی به این مهمی مربی باید وضعیت روحی بازیکنانش را بداند. علیپور به کورس آقای گلی برمی گردد و آقای گل امسال بدون شک علیپور است ولی این ها فرزندان مربی هستند. شاید بازیکن بگوید من می خواهم فلان کار را بکنم. این مربی است که نباید اجازه بدهد. بعد درکنفرانس خبری علیپور را خراب می کند. کالدرون به غیر از علیپور در خط حمله چه کسی را دارد؟ اگر او را هم خراب کنی چه کار می خواهی بکنی؟ کالدرون یک بازیکن حرفه ای بوده است ولی یک مربی حرفه ای نیست. در هفت سال اخیر هم جایی نتیجه نگرفته است. اگر کالدرون تفکراتش را تغییر ندهد پرسپولیس آسیب می بیند. او دارد با تفکراتش پرسپولیس را از قهرمانی دور می کند.

او با بیان اینکه انصاری فرد یک مدیرعامل فهیم است بیان کرد: او می تواند از پیشکسوتان پرسپولیس کمک بگیرد و به کالدرون مشاوره بدهد. او باید بداند کجا آمده است. وقتی برابر سه تیم مدعی شکست می خورد نشان می دهد یک جای کارش می لنگد و باید روی تفکرات خودش بازنگری کند.

حیدری در پاسخ به این پرسش که آیا برخی بازیکنان پرسپولیس دچار افت نشده اند هم گفت: این برمی گردد به برنامه ریزی غلط در ابتدای فصل. شما ببینید مربی چه زمانی به تیم اضافه شد. یا در اردوی ترکیه پرسپولیس با هیچ تیمی بازی نکرد. این ها برمی گردد به قبل از شروع فصل و ضربه ای که مدیریت قبلی پرسپولیس به باشگاه زد. الان اثراتش را می بینیم. وحید امیری دیر به تیم اضافه شد و بدنش آماده نبود و در دو بازی گذشته بهتر شده است. به نظر من آماده نبودن وحید امیری به خاطر ضربات مدیریت در پیش فصل است. مربی و بازیکنان دیر جذب شدند و بازیکنان به خاطر شرایط بدنسازی دچار افت بدنی شدند.

او ادامه داد: الان آقای انصاری فرد به تیم آمده و این چیزها اصلاح می شود ولی امسال یک گل زده بیشتر می تواند یک تیم را قهرمان کند. کاش کالدرون تغییرات را با سرعت کمتری اعمال می کرد. این همه تغییر برای تیمی که موفق بوده صحیح نیست. همه این ها برمی گردد به مدیریت ضعیف در شروع فصل. آقای عرب پرسپولیس را به این روز انداخت. مربی پرسپولیس چه زمانی جذب شد. او بدون شناخت لیگ را شروع کرد و نمی دانست سید جلال چه زحمتی برای تیم کشیده بود و پست بازیکنان را ناگهانی عوض می کند، آن هم برابر تیم های صدرنشین. این برای پرسپولیس زهر است. اگر آقای کادرون تفکراتش را عوض نکند پرسپولیس را از قهرمانی دور می کند. او باید یک بازنگری در تفکراتش انجام دهد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    و علی پروین هم در رختکن به بازیکنان فحش میداد و با همین فحشها 5-6 قهرمانی در لیگ تهران و سراسری برای پرسپولیس آورد...
    هر کسی یک روشی دارد. لزوما روش مسالمت جویانه برانکو تنها روش رفتاری مربیان نیست. کالدرون می گوید " اگر جای جونیور بودم و این انتقادات را میشنیدم انگیزه ام برای بازی و گل زدن دو برابر میشد" ... کالدرون یک مربی از آرژانتین با آن تفکرات چالشی خاص فوتبال آن منطقه است. بازیکنان ایرانی بیشتر با مربیان اروپایی و ایرانی کار کرده اند در حالیکه مربیان آمریکای جنوبی خصلتهای رفتاری متفاوتی دارند... آنها اهل چالش هستند و به هوش هیجانی اعتقاد دارند برای همین هست که دو سه ماه قبل گفتم کالدرون بازیکنان باهوش و پر روحیه و چالش پذیر مثل طارمی و رامین را لازم دارد . خوب است بازیکنان ما هم خیلی ناز نازی و لطیف روحیه نباشند . اصلا راز موفقیت بازیکنان آمریکای جنوبی جسارت اعتماد به نفس و روحیه قوی آنهاست. کالدرون روش خودش را دارد و برای خود بازیکنان خوب است که با این برخوردها اخت شده و خود را از لحاظ روحی و ذهنی ارتقا دهند... این نیاز امروز فوتبال ایران است... چیزی که کیروش و مربیان محتاط ایرانی 8 سال از ما گرفتند

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن