اکسید هد

چرا شجاع رفت راست، چرا شیری رفت بیرون؟

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1459 ] - شنبه, 11 آبان 1398

چرا شجاع رفت راست، چرا شیری رفت بیرون؟

پرسپولیس کالدرون در بازی با ماشین سازی بازهم دستخوش تغییراتی بود و مثل همیشه اکثر این تغییرات سرمربی آرژانتینی سرخ ها در خط دفاعی بود. کالدرون که در این چند ه... 3 out of 5 based on 2 ratings.
چرا شجاع رفت راست، چرا شیری رفت بیرون؟

پرسپولیس کالدرون در بازی با ماشین سازی بازهم دستخوش تغییراتی بود و مثل همیشه اکثر این تغییرات سرمربی آرژانتینی سرخ ها در خط دفاعی بود. کالدرون که در این چند ه...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس کالدرون در بازی با ماشین سازی بازهم دستخوش تغییراتی بود و مثل همیشه اکثر این تغییرات سرمربی آرژانتینی سرخ ها در خط دفاعی بود.

کالدرون که در این چند هفته بیشتر به جای حل مشکل گل نزدن تیمش مدام ساختار دفاعی تیمش را دستخوش تغییر می کند این بار به جای مهدی شیری یک مدافع دیگر خودش یعنی شجاع خلیل زاده را در این پست به میدان فرستاد. مدافعی که بدون شک یکی از بهترین های فوتبال ایران در خط دفاعی است. البته در خط دفاع و نگاه کالدرون در این مسابقه شجاع نتوانست قابلیت های خودش را نشان دهد. تصمیمی که خود کالدرون گویا متوجه آن شد و در ادامه مسابقه با تغییر دوباره در خط دفاعی اش، شجاع را به مرکز میدان فرستاد و مهدی شیری را باز به عنوان دفاع راست به زمین آورد. تغییری که روح تازه ای به خط راست سرخ ها داد و باعث شد پرسپولیسی ها بتوانند حملات بیشتری را روی دروازه ماشین سازی تدارک ببینند که یکی از این حمله ها از سمت راست باعث شد پرسپولیس به پنالتی برسد.
 
*شجاع دغدغه فکری کالدرون
به نظر می رسد کالدرون در مرکز خط دفاعی خودش به یک ثبات فکری رسیده و آن استفاده از محمد انصاری در کنار محمدحسین کنعانی زادگان است. انصاری که نشان داد در سمت چپ نمی تواند کارایی لازم را برای پرسپولیس مثل محمد نادری داشته باشد حالا در مرکز میدان به یک نقطه اطمینان برای تفکرات دفاعی کالدرون تبدیل شده است. کالدرون که استفاده از شجاع برای او یک چالش شده وقتی دید در سمت راست نمی تواند از کارایی این بازیکن روبه جلو بهره ببرد تنها چاره را در تغییر در سمت چپ خط دفاعی دید تا با بیرون کشیدن نادری و بردن محمد انصاری به چپ، خلیل زاده را به پست اصلی خودش ببرد. درحالی که کالدرون به جای کشیدن ترمز سمت چپ پرسپولیس با بیرون کشیدن نادری، می توانست انصاری را بیرون کشیده و با بردن شجاع به مرکز میدان و گذاشتن شیری در سمت راست در هر دو سمت تیمش را در فاز هجومی حفظ کند.

بدون شک خلیل زاده بازیکنی نیست که کالدرون بتواند او را با توجه به توانایی هایش به این راحتی ها بیرون بگذارد و مدام به دنبال این است که بتواند جایی را برای بازی کردن او پیدا کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • علیرضا مزرعه ملایی
  علیرضا مزرعه ملایی :
  شلام
  چون شیری اصلا بازیکن نیست
  ما دقیقا با بودن شیری و ربیع خواه بازی و همیشه 9نفره شروع میکینم
  یه برد مقابل تیم درب و داغون شاهین داشتیم اینجا تیتر زدن شیری بهترین مدافع راست ایران
  شما برید بازی ماشین سازی وصدبار دیگه نگاه کنین ببینین ربیع خواه به عنوان هافبک دفاعی و کسی که باید قطع توپ زیادی داشته باشه کلا چند ابر پاش به توپ خورده
  تا وقتی حمایت کورکورانه از تیم داشته باشیم هیجچ وقت نمیتونیم واسه قهرمانی بجنگیم
  ما واسه نیم فصل دوم یه مهاجم هافبک باز یساز و یه مدافع راست عالی میخوایم وگرنه باید قید قهرمانی و بزنیم و به همین نمودار سینوسی دل خوش کنیم
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  مشکل تیم همینه استفاد از بازیکنان در غیر پست تخصصی هاشون.ممکنه شیری متوسط باشه اما از شجاع در پست راست بهتره..در چپم نادری درجا میزنه..یکی دفاع چپ هست ترکمان خیلی خوب کار میکنه..

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن