جــــزای سکــــوت!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2105 ] - یکشنبه, 12 آبان 1398

جــــزای سکــــوت!

آیا مدیران فدراسیون فوتبال قانون را در فوتبال کشور به درستی اجرا می کنند؟ آیا عدالت حرف اول و آخر را در فوتبال کشور می زند و همه در برابر قانون برابرند؟ ! دست ... 5 out of 5 based on 7 ratings.
جــــزای سکــــوت!

آیا مدیران فدراسیون فوتبال قانون را در فوتبال کشور به درستی اجرا می کنند؟ آیا عدالت حرف اول و آخر را در فوتبال کشور می زند و همه در برابر قانون برابرند؟ ! دست ...

ارتش سرخ دات كام : آیا مدیران فدراسیون فوتبال قانون را در فوتبال کشور به درستی اجرا می کنند؟ آیا عدالت حرف اول و آخر را در فوتبال کشور می زند و همه در برابر قانون برابرند؟ ! دست کم هواداران باشگاه های فوتبال در ایران چنین نظری ندارند. به طور طبیعی از فدراسیون فوتبال انتظار می رود فوتبال را طوری اداره کنند که هیچ کسی فکر نکند قانون و عدالتی در آن وجود ندارد. منتهی مصلحت اندیشی و سیاست های کدخدامنشانه باعث شد این آرزو برآورده نشود و به روزهای تلخ کنونی برسیم که همه از فدراسیون فوتبال شاکی هستند. درباره تبعیض های این فوتبال می توان کتاب نوشت. ولی ما چند نمونه آن را گلچین کرده ایم، فقط برای اینکه بگوییم این فوتبال آن چیزی نیست که باید باشد.


داستان های دنباله دار پرسپولیس و ماشین سازی
پرسپولیس و ماشین سازی چند هفته قبل در تبریز و در چارچوب مسابقات جام حذفی به مصاف هم رفتند. در این بازی تماشاگران حاضر در ورزشگاه بنیان دیزل، ساعت ها به علیرضا بیرانوند و خانواده اش بی احترامی کردند. رسول خطیبی هم بیش از هشت دقیقه به خاطر اعلام پنالتی با اعتراض های خود بازی را تعطیل کرد و از سوی داور اخراج شد. سال گذشته هم در بازی با ماشین سازی و در همین ورزشگاه به خانواده امید عالیشاه و مادر او شدید ترین فحاشی ها انجام شد. نکته قابل تأمل اینجاست که کمیته انضباطی و فدراسیون درباره این اتفاقات بیانیه ای صادر نکردند. ولی برای بازی اخیر دو تیم در ورزشگاه آزادی بیانیه صادر می شود که با خاطیان به خاطر فحاشی به مادر خطیبی که مادر شهید هم هست برخورد قاطعانه خواهند داشت. تمام اعضای جامعه قطعاً هرگونه فحاشی را محکوم می کنند و قبول دارند باید با آن برخورد جدی شود. منتهی سؤال مسئولان باشگاه پرسپولیس و هواداران این تیم کاملاً به حق است. چرا برای فحاشی به پرسپولیسی ها در تبریز خبری از این اطلاعیه و برخوردهای قاطعانه نبود؟ ضمن اینکه اگر بحث احترام به خانواده شهدا برای فدراسیون مطرح است، باید گفت رسماً اعلام شد مادر امید عالیشاه هم خواهر شهید است. همچنین در بازی اخیر پرسپولیس و ماشین سازی خود رسول خطیبی هم با اقداماتی که کنار زمین داشت، نقش زیادی در متشنج شدن جو علیه خودش در سکوها داشت که این نکته نادیده گرفته شده است.

داستان فحاشی به بیرانوند
علیرضا بیرانوند به دلیل رفتاری که در مقابل تماشاگران تراکتور در تبریز داشت یک جلسه از همراهی پرسپولیس محروم شد و جالب اینجاست که مهدی تاج در مصاحبه ای اعلام کرد این بازیکن عذرخواهی کرده است. محرومیت این گلر ملی پوش در شرایطی اجرا شد که تماشاگران تبریزی نود دقیقه شدید ترین فحاشی را به بیرانوند داشتند و با حکم کمیته انضباطی یک جلسه و سی میلیون تومان محروم شدند که این رأی اجرا نشد. توضیحات مسئولان کمیته انضباطی و استیناف هم هیچ وقت قانع کننده نبود. وقتی مثلاً مالک تراکتور به تیم ملی برای جام جهانی هواپیمای اختصاصی داد و به فدراسیون کمک کرد، باید هم نزد مدیران فدراسیون مصونیت داشته باشد. وقتی قانون درست اجرا نشود چنین شایعاتی هم به وجود می آید.

ماجرای تایپیست و محرومیت شجاع
شجاع خلیل زاده به خاطر رفتارهای ناشایست در دربی دو جلسه با حکم کمیته انضباطی محروم می شود. او بازی با پدیده را از دست داد و در صبح روز بازی با پیکان در شرایطی که تمرینات بدنسازی شخصی انجام داده و با تیم اصلی تمرین نکرده به صورت رسمی اعلام می شود یک جلسه از محرومیتش توسط کمیته استیناف تعلیق شده است. با این وجود شجاع بازی با پیکان را هم از دست می دهد و پرسپولیس در این زمینه کاملاً ضرر می کند. وقتی هم پرسپولیسی ها اعتراض کردند، فدراسیون فوتبال اعلام کرد به خاطر تعطیلی رسمی و نبودن تایپیست، در انتشار رأی تأخیر داشتند. ولی در اتفاقی حیرت انگیز فدراسیون برای حاشیه های بازی اخیر پرسپولیس و ماشین سازی در روز تعطیل جمعه آن بیانیه را صادر کرد و از برخورد قاطع با تماشاگران متخلف پرسپولیس خبر داد! ظاهراً دیگر مشکل تایپیست وجود ندارد.

اهانت قلعه نویی
امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری بازی سپاهان و سایپا خطاب به افرادی که علیه او شعار می دهند تأکید کرد نطفه های شان ایراد دارد و باید دنبال پدران شان بگردند! این اظهارات تکان دهنده و تأسفبار باعث شد انتقادهای زیادی به سوی این مربی روانه شود. منتهی تا چند روز بعد از این صحبت ها مدیران فدراسیون هیچ واکنشی به آن نشان ندادند. کار به جایی رسید که صدای تمام رسانه ها و منتقدین درآمد و جواب قانع کننده ای برای سکوت فدراسیون در برابر امیر وجود نداشت. در نهایت کمیته اخلاق به خاطر اوج گیری فشارها سرمربی سپاهان را برای ارائه توضیحات احضار کرد. همچنین بد نیست بدانید قلعه نویی برای اولین بار نیست که ماجرای نطفه های خراب را مطرح می کند و قبلاً هم در چندین نوبت همین صحبت ها را مطرح کرده بود.

برخورد با داوران
اوضاع داوری در فوتبال ایران هم فاجعه است. وقتی کری و درگیری های هواداری را دنبال کنید، متوجه می شوید که بسیاری از انتقادها به وجود تبعیض بین تیم ها مربوط به تصمیم های داوری مسابقات تیم های مدعی لیگ است. هواداران مدام درحال مقایسه در این زمینه هستند و فضا به شدت ملتهب است. منتهی خود کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم کارهایی می کند که به این فضا دامن می زند. فقط برای این حقیقت یک مثال می آوریم. حسن مهدوی داور بازی استقلال و پارس جنوبی جم در هفته هشتم یک گل سالم و یک پنالتی آشکار نماینده بوشهر را قبول نکرد. کمیته داوران به جای محروم کردن او در هفته هشتم دوباره او را در تیم داوری یک مسابقه قرار داد. اینجا مسئولان باید جواب بدهند پس چه فرقی بین داوری که اشتباه نمی کند با داوری که اشتباه می کند وجود دارد؟

التهاب سکوهای تبریز
در چند سال گذشته تمام مسابقات تراکتور تحت تأثیر کارشکنی یک گروه تفرقه افکن قرار گرفته است. یک جریان خاص که تعداد آنها هم زیاد نیست با پخش شدن در نقاط مختلف استادیوم اقدام به اهتزاز در آوردن پرچم کشورهای ترکیه و آذربایجان می کنند و تلاش دارند تماشاگران را هم با این هدف همراه کنند. بازتاب این اتفاقات در شبکه های اجتماعی باعث می شود که خیلی ها بر این باور باشند که تمام تماشاگران تبریزی با چنین اهدافی به ورزشگاه می آیند. منتهی فدراسیون فوتبال هم در تمام سال های اخیر نسبت به این اتفاقات در بازی های خانگی تراکتور اقدام قابل توجهی انجام نداد. قانون می گوید باشگاه باید مسئولیت صفر تا صد میزبانی را بر عهده داشته باشد و تراکتوری ها در کنترل این اتفاق ضعیف عمل کرده اند. در هفته های اخیر هم همین گروه در حمایت از حمله نظامی ترکیه به منطقه کرد نشین شمال سوریه، در ورزشگاه ها سلام نظامی دادند و در بازی اخیر هم هنگام تلاوت قرآن سوت زده و نام ترکیه را فریاد زدند. منتهی باز هم هیچ خبری از بیانیه تند در سایت فدراسیون فوتبال نیست.

بلیت فروشی و حاشیه هایش
داستان بلیت فروشی و برنامه ریزی مسابقات فوتبال به یک موضوع بحث برانگیز در فوتبال ایران تبدیل شده است. در شهری مثل تبریز همواره بلیت فروشی برای تمام سکوها انجام می شود. اکثر بازی های تراکتور هم مثلاً در روز جمعه برگزار می شود اما پرسپولیس دو و سه بازی در طول فصل را در روز جمعه برگزار می کند. مسابقات خانگی سرخابی ها هم با سیاست های سختگیرانه در بلیت فروشی رو به رو می شود. سایت بلیت فروشی را از ساعت هشت صبح با اعلام اینکه درهای ورزشگاه از ساعت 10 صبح باز می شود می بندند تا دیگر کسی نتواند بلیت بخرد. برای مسابقه بزرگ دربی هم تنها 57 هزار قطعه بلیت فروخته می شود و ورزشگاه خالی می ماند. این موضوع باعث عصبانیت شدید هواداران تهرانی شده و باعث شده این سؤال را مطرح کنند که وقتی فدراسیون لیگ را یک ماه به عقب انداخت باید سیستم بلیت فروشی الکترونیکی را به شکلی جدی اجرا کند. مگر قرار نبود احترام تماشاگر حفظ شود تا بتواند با خرید اینترنتی بلیت در نزدیکی شروع بازی به ورزشگاه مراجعه کند و روی صندلی خود بنشیند؟ پس چرا سیاست اجرایی با چیزی که وعده داده شده بود تفاوت دارد و شرایط را به سمتی برده اند که در هر بازی این دو تیم بیشتر از 20 هزار تماشاگر به استادیوم نرود؟

نویسنده: حسین قهار


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  درعکسی که بالای مقاله هست پارچه ای افراشته اندکه رویش نوشته شده آذربایجان جنوب یازایران نیست درهرکشوری کسی چنین کاری بکندبه این آسانی هاخلاصی ندارد
  درهمین ترکیه کسی چنین کاری بکنداعدام روی شاخشه
  ایران هم چمدان جار ولمگ ووازی نیست که هرننه قمری بتواندچنین غلط هایی بکند
  فقط نمیدانم چه خبرهاست که کسی به این کارهاکاری ندارد
  هرکسی که درکناراین پارچه هاقرارداردبایدازروی عکس شناسایی شودوبه شدیدترین مجازات هامحکوم شود
  ولی میدانی باز به این اراذب داده اندتاهرکاری میخواهندبکنند
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  احمقای پان ترک که از سرنوشت پدران ابلهشون در زمان فرقه دمکرات و... عبرت نگرفتن! لازمه یه سیلی میهن پرستانه از طرف ایران دوستان بخورن متاسفانه این طور به نظر میاد که نظام هم تصمیم به برخورد قاطع با این اراذل منحرف عقده ای نداره و سرش گرم مسائل حاشیه ای دیگه ست.

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن