درباره مردی که از فوتبال سهم نخواست

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2384 ] - دوشنبه, 13 آبان 1398

درباره مردی که از فوتبال سهم نخواست

سخت است که عضو باشگاه صدتایی های تیم ملی باشی، یکی از مهم ترین گل های تاریخ فوتبال ایران را زده باشی، بیش از یک دهه در بوندس لیگا سابقه داشته باشی، در لیگ قهر... 5 out of 5 based on 12 ratings.
درباره مردی که از فوتبال سهم نخواست

سخت است که عضو باشگاه صدتایی های تیم ملی باشی، یکی از مهم ترین گل های تاریخ فوتبال ایران را زده باشی، بیش از یک دهه در بوندس لیگا سابقه داشته باشی، در لیگ قهر...

ارتش سرخ دات كام :

سخت است که عضو باشگاه صدتایی های تیم ملی باشی، یکی از مهم ترین گل های تاریخ فوتبال ایران را زده باشی، بیش از یک دهه در بوندس لیگا سابقه داشته باشی، در لیگ قهرمانان اروپا گل زده باشی، یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران باشی و به جای سهم خواهی از فوتبال، به سراغ تیم های پایه و تأسیس آکادمی بروی.

خیلی ها در فوتبال ایران هستند که کارنامه دوران فوتبال شان، حتی به رزومه مهدی مهدوی کیا نزدیک هم نیست اما از ادعای سرمربیگری استقلال و پرسپولیس و تیم ملی یک قدم عقب نشینی نمی کنند. مهدی اما بعد از 15 سال بازی در سطح اول فوتبال، مسیر دیگری را انتخاب کرد. مسیری که شاید جذابیت زیادی برای رسانه ها و شبکه های اجتماعی نداشته باشد و یا نکته ای برای تیتر شدن نداشته باشد اما مهدوی کیا آگاهانه در آن پیش رفت. او ترجیح داد به جای اینکه «یکی مثل بقیه» شود به حرف هایی که به آن باور داشت، عمل کند. مهدی یکی از معدود بازیکنانی بود که فوتبالش را از رده های سنی پایین شروع کرده بود و می خواست همان فضایی که به صورت اتفاقی برای خودش ایجاد شده بود را برای کودکان بیشتری فراهم کند.

مهدوی کیا در فضای پرتنش فوتبال ایران، آگاهانه از کری خوانی های اینستاگرامی فاصله گرفت و تلاش کرد همان مرد خوشنامی باشد که در زمان فوتبالش می شناختیم. همانی که حتی خداحافظی مظلومانه اش در فینال جام حذفی هم باعث نشد وارد حاشیه های مرسوم و اغلب مبتذل فوتبال شود. او آنقدر در دوران فوتبالش از افتخار سیراب شده بود که نخواهد خودش را با این حربه های بی مایه مطرح کند.

بعضی پیشنهادها وسوسه انگیز است؛ مثل سرمربیگری تیم ملی امید. طبعاً چنین پیشنهادی برای هر مربی جوانی، یک هدیه محسوب می شود اما مهدوی کیا از وسوسه مربیگری در تیم ملی امید هم گذشت و به راهی که به آن باور داشت، ادامه داد. این یک موقعیت ویژه در فوتبال ایران است که باید به آن احترام گذاشت. یک لحظه خودمان را جای مهدوی کیا بگذاریم، چند نفر از ما حاضریم با آن سابقه درخشان در فوتبال، به جای نیمکت های لیگ برتری که هم توجه بیشتری به خود جلب می کند و هم به لحاظ مالی وضعیت بهتری دارد را رها کنیم و سراغ تأسیس آکادمی برویم؟

پنج سال از تأسیس «آکادمی کیا» گذشته و حالا یکی از چالش های پیش روی مهدوی کیا این است که محصولات آکادمی اش به تدریج به بدنه فوتبال ایران تزریق شوند. بازیکنانی که در سن نونهالی جذب شده اند، امروز در آستانه رسیدن به رده سنی جوانان هستند و وقتش شده که یکی یکی در سطح بالاتری فوتبال بازی کنند. آنها باید اثبات کنند مهدوی کیا در این سال ها، در زمین بایر دانه نکاشته.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    بدون شک این پروژه ای که مهدوی کیای نازنین اجرا کرد،برای فوتبال ایران منافع بسیار زیادی خواهد داشت. ازت ممنونم آقا مهدی و به احترامت تمام قد می ایستم و تعظیم می کنم!

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن