پروین: حق نداریدکالدرون را با برانکو مقایسه کنید

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 2147 ] - دوشنبه, 13 آبان 1398

پروین: حق نداریدکالدرون را با برانکو مقایسه کنید

صحبت های سلطان همیشه جذاب است. اسطوره فوتبال ایران و پرسپولیس البته این روزها به خاطر تعریف و تمجید از یک بازی استقلال و نوع تلفظ اسم سرمربی سرخپوشان حسابی سو... 5 out of 5 based on 3 ratings.
پروین: حق نداریدکالدرون را با برانکو مقایسه کنید

صحبت های سلطان همیشه جذاب است. اسطوره فوتبال ایران و پرسپولیس البته این روزها به خاطر تعریف و تمجید از یک بازی استقلال و نوع تلفظ اسم سرمربی سرخپوشان حسابی سو...

ارتش سرخ دات كام :

صحبت های سلطان همیشه جذاب است. اسطوره فوتبال ایران و پرسپولیس البته این روزها به خاطر تعریف و تمجید از یک بازی استقلال و نوع تلفظ اسم سرمربی سرخپوشان حسابی سوژه هواداران سرخابی و شبکه های اجتماعی شده است. علی پروین که این روزها سرگرم تمرین دادن پیشکسوتان پرسپولیس است درخصوص شرایط این روزهای پرسپولیس و صحبت جنجالی اش درخصوص استقلال و پنالتی چیپ علیپور و همچنین تلفظ نام کالدرون که به قول خودش در زبانش نمی چرخد و البته مقایسه کی روش با ویلموتس به نفع ویلموتس با همشهری صحبت کرد.

دیگر از میلان گل مفت نمی خوریم
بخش اول گفت وگو به تیم پیشکسوتان که زیرنظر او تمرین می کنند، اختصاص داشت.  از پروین پرسیدیم که آیا این بار تیم پیشکسوتان پرسپولیس می تواند جلوی پیشکسوتان میلان بازی کند و نتیجه بهتری بگیرد که سلطان متوجه طعنه نهفته در این پرسش شد و پاسخ داد: «من اصلا مقصر آنطور بازی کردن جلوی میلان نبودم. در آن بازی نه من مسئولیت خاصی داشتم نه بازیکنان تمرین کرده بودند اما حالا آنها روزی 2 جلسه تمرین می کنند و من هم بالای سرشان هستم و می توانیم بازی خوبی انجام دهیم.» و اینکه آیا الان شانس پیروزی مقابل میلان را دارند: «شاید نتوانیم آنها را ببریم اما دیگر مفت گل نمی خوریم.»

زبانم نمی چرخد بگویم کوندرون!
او آخرین بازی پرسپولیس را از نزدیک تماشا کرد و شاهد جشن قهرمانی تلخ سوپرجام بود. علیپور این جشن را در کام پرسپولیسی ها و اسطوره هایشان تلخ کرد. توضیحات پروین درباره آن روز: «پرسپولیس با سرمربی جدیدش به زمان نیاز دارد تا خودش را پیدا کند اما باز هم تا قبل از هجده خوب بازی می کند و تنها باید روی گلزنی کار کند.» و واکنش به انتقادات از کالدرون: «این مربی تازه به پرسپولیس آمده و هنوز تیم دستش نیامده و باید به او زمان بیشتری داد. من به این دلیل می گویم پرسپولیس قهرمان می شود که این تیم نفراتی دارد که از کل تیم های دیگر بهتر هستند.» او از مقایسه کالدرون با برانکو هم نگران است و می گوید: «من هم سال ها مربی پرسپولیس بودم و کلی جام با این تیم آوردم و یک روز رفتم. برانکو با پرسپولیس خیلی خوب نتیجه گرفت و در آخر از پرسپولیس رفت و من این را به همه می گویم که حق ندارند کالدرون را با برانکو مقایسه کنند.» درباره تلفظ نام کالدرون هم که این روزها سوژه کاربران شبکه های اجتماعی شده، توضیح می دهد: «واقعا زبانم نمی چرخد که کالدرون را درست تلفظ کنم؛ ولش کنید!»

ماجرای تعریف از استقلال
بعد از اینکه سلطان پرسپولیسی ها از سبک بازی استقلال تعریف کرد حسابی همه جا سر و صدا به پا شد و شبکه های اجتماعی سوژه کل کل های هواداران سرخابی شد. پروین درباره این تعریف و تمجید حساسیت زا توضیح داد: «چون از این شبکه های اجتماعی ندارم نمی دانم دور و برم چه اتفاقاتی می افتد. من می گویم که درست است استقلال خوب بازی می کند اما پرسپولیس قهرمان می شود.»

در آن دقیقه فقط باید بترکانید
برسیم به ضربه پنالتی علیپور. پروین که خودش پنالتی زن بود و البته پیش آمده که پنالتی هم از دست بدهد (اما نه به روش علیپور) درباره پنالتی چیپ علیپور که اعصاب هواداران را خرد کرد هم تحلیل جالبی داشت: «واقعا حیف شد. پرسپولیس خیلی به آن برد احتیاج داشت. علیپور بازیکن خوبی است و گل های حساس زیادی برای پرسپولیس زده، نباید او را آنقدر تخریب کرد و مطمئن هستم که می تواند دوباره جبران کند. چه بگویم. بگذار یک خاطره تعریف کنم. در یک بازی من سرمربی بودم و دیدم در یک پست بازیکن تیم خیلی ضعیف کار می کند. در بین دو نیمه یک بازیکن را بلند کردم تا گرم کند و جایگزین او کنم اما تا آخر بازی یادم رفت این کار را انجام دهم و در آخر 3گل از آن ناحیه خوردیم. به نظرم در آن لحظه خون به مغزم نرسید و فکر می کنم علیپور هم خون به مغزش نرسید که اینطور پنالتی زد.» او نحوه صحیح پنالتی زدن در دقایق پایانی را هم آموزش داد: « باید هر بازیکنی وقتی در آن دقیقه پشت پنالتی می ایستد، توپ را بترکاند. من خودم بارها در دقیقه 90پشت پنالتی ایستادم و ضربه خودم را گل کردم چون بلدم چطور در آن دقیقه پنالتی بزنم.»

مقایسه جالب کی روش با ویلموتس
اینکه تیم ملی می تواند به جام جهانی صعود کند یا نه، سؤال آخر ما در این گفت وگو بود که پروین پاسخ داد: «ویلموتس درست عین کالدرون است و باید به او زمان داد. البته ویلموتس بهتر از کی روش است و برخلاف کی روش همه بازی ها را می بیند و به همه لیگ انگیزه می دهد.»


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • حسین رضایی
  حسین رضایی :
  برانکو با سواد و فهمیده بود ولی کالدرون ول معتله
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  لطفاَ املای ول معطل رو چند بار تمرین کن بعدش بیا نظر بده عزیزم
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  جناب سلطان فرارنگی!!!! بهتر است خودت باشی و دست از خودشیرینی برداری... اگر تیم ماچونی واقعا بهتر از تیم کالدرون بازی میکرد من هیچ وقت چنین حرفی نمیزنم ولی باعث تاسف است که غیر واقعی حرف میزنی. آیا فقط سبک بازی استقلال خوب است یا فقط آن به چشم شما آمده؟ محض اطلاع باید بگویم این پرسپولیس که تازه کالدرون هنوز از آن راضی نیست در مالکیت توپ و بخصوص تعداد پاس و خلق موقعیت بهتر از استقلالی کار کرده که همه جوره از لحاظ روحی حمایت میشود. تازه تیمها به هیچ وجه انگیزه ای که در مقابل قهرمان دارند در مقابل استقلال ندارند .. این تیم بر خلاف پرسپولیس خوش شانس هم بوده و اتفاقات فوتبالی و ایضا داوریها به سود این تیم بوده است ...
  واقعا اف بر پیشکسوتان پرسپولیس که وقتی خودشان در گود نیستند میخواهند تیم را با حرفهایشان تضعیف کنند ولی در مقابل غالب پیشکسوتان استقلال حتی بعد از بازیهای بد استقلال به این تیم روحیه دادند...این اصلا روش درستی نیست و یکی از دلایل عدم ثبات پرسپولیس در نتیجه گیری از همین حرفهای نا امیدکننده است.
  ولی من به شما می گویم در حالیکه مربی پرسپولیس حداقل دو هفته دیرتر کارش را شروع کرد، در حالیکه تیمها در مقابل پرسپولیس دفاعی و با حداکثر توان خود بازی کرده اند، در حالیکه بدترین قرعه به نام پرسپولیس خورد، در حالیکه این تیم از داوری و بدشانسی ضربه خورد، در حالیکه پیشکسوتان این تیم همراه با دشمنانش فقط تخریب کردند باز هم بدون اغراق پرسپولیس در مجموع بهتر از استقلال بازی کرده ولی شما نمیخواهید این تیم را ببینید و مرغ همسایه غازه
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  لایک طلایی داری آقا رضا

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن