حکایت یک مرد؛ تنهای تنهای تنها

- نظرات : 8 اظهار نظر - بازدید [ 3965 ] - سه شنبه, 14 آبان 1398

حکایت یک مرد؛ تنهای تنهای تنها

اغراق نیست اگر بگوییم در بیست سال گذشته هیچکدام از مربیان پرسپولیس به اندازه گابریل کالدرون تنها نبوده اند. شاید فقط حمید استیلی بوده؛ اما لااقل مدیر او یعنی ... 5 out of 5 based on 34 ratings.
حکایت یک مرد؛ تنهای تنهای تنها

اغراق نیست اگر بگوییم در بیست سال گذشته هیچکدام از مربیان پرسپولیس به اندازه گابریل کالدرون تنها نبوده اند. شاید فقط حمید استیلی بوده؛ اما لااقل مدیر او یعنی ...

ارتش سرخ دات كام :

اغراق نیست اگر بگوییم در بیست سال گذشته هیچکدام از مربیان پرسپولیس به اندازه گابریل کالدرون تنها نبوده اند. شاید فقط حمید استیلی بوده؛ اما لااقل مدیر او یعنی حبیب کاشانی با همه عیوب تاریخی اش آنقدر معرفت داشت که تا آخر پشت سر رفیقش ماند و عاقبت خودش زودتر از حمید رفت.

کالدرون اما کاملا تک افتاده، با باشگاهی که انگار هنوز خودش را از خاطرات قدیمی نکنده، با رختکنی که همه جایش سوراخ است؛ آنقدر که سورپرایز گابریل برای سرمربی حریف، شب قبل از بازی روی جلد سه روزنامه ورزشی لو می رود. از همه قشنگ تر اما قصه «نیش کسوت»هاست؛ جماعتی که سه سال تمام در مقابل اتهام مهندسی نتایج لام تا کام حرف نزدند، اما با اولین مصاحبه انتقادی کالدرون روی سرش خراب شدند که: «تو اگر مردی تیم خودمان را درست کن.» وقتی قصه رعیت های پیاده ای مثل فنونی زاده و درخشان این باشد، عجیب نیست که سلطان سرخ، فقط پنج دقیقه بعد از بهترین برد پنج سال گذشته پرسپولیس با پنج گل، مصاحبه کند و زیبایی بازی رقیب سنتی را به رخ خودی ها بکشد.

دیگر شکی باقی نیست که اینها در دو، سه سال گذشته هم فقط به خاطر نتایج خوب برانکو و از ترس مردم ساکت شده بودند، وگرنه هنوز هم به سر تا پای تیم چشم طمع دارند. لیگ سیزدهم وقتی علی دایی سرمربی پرسپولیس بود، در واکنش به یکی از مصاحبه های علی کریمی گفت: «محال است من بیرون از پرسپولیس باشم و در مورد این تیم حرف بزنم.» حالا اما جناب دایی هم روزه سکوتش را می شکند و به کالدرون یورش می برد که: «اظهارنظرش در مورد چیپ علیپور خیلی غیرحرفه ای بود.» لابد اگر خود دایی مربی بود و شاگردش در دقیقه نود با بی احترامی به ملت اینطوری امتیازات حیاتی را شاباش می کرد، علی آقا در کنفرانس قربان صدقه او می رفت.

حالا مردم هیچی، جواب پرواز کنسل شده بهزاد غلامپور را کی می داد؟ همین حالا کالدرون دو امتیاز از پرسپولیس هفته دهم پارسال جلوتر است و بازی های سختش را هم پشت سر گذاشته، اما لشکر غرولند، هنوز با ایرادهای بنی اسراییلی سرمربی تیم را جلوی بچه هایش بی اعتبار می کنند.

خوب نگاه کنید؛ دور و بر کالدرون هیچکس نیست. برای او فقط «هوادار» باقی مانده که او هم باید تکلیفش را روشن کند؛ یا سرانجام با کوچ برانکو کنار بیاید و درک کند مربی آرژانتینی گناهی در آن جدایی نداشته، یا در فراق پروفسور آنقدر ضجه مویه کند که دوران گذار به گل بنشیند و تیم به دوره درخشان دایی ها برگردد. والسلام!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  احسنت آقای بهروش ... چقدر قشنگ مینویسی ... واقعا اینها نیش کسوت هستند و اکثر نظراتشان هم غیرفنی است و همان حرفی را میزنند که مردم عادی میزنند مه چیزی بیشتر از آن. خیلی قشنگ گفتید بهتر از این نمیشد: "...همین حالا کالدرون دو امتیاز از پرسپولیس هفته دهم پارسال جلوتر است و بازی های سختش را هم پشت سر گذاشته، اما لشکر غرولند، هنوز با ایرادهای بنی اسراییلی سرمربی تیم را جلوی بچه هایش بی اعتبار می کنند.
  ..."
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  تبریک به خاطر برد...همه میدانید که چقدر از ابتدای فصل من و چند پرسپولیسی دیگر در این سایت بر خلاف تمام نظرات مخالف پشت کالدرون بودیم .راستش قصد نداشتم راجع به نقاط ضعف تیم صحبت کنم و دوست داشتم اینکار را در انتهای نیم فصل انجام دهم و فعلا فقط از ویژگیهای مثبت تیم و کالدرون بگویم ولی روند تیم در دو بازی اخیر و به ویژه این بازی علیرغم کسب پیروزی من را بر آن داشت تا در مورد حقیقتی که از ابتدای فصل در تیم تا حدودی پنهان مانده است صحبت کنم. امیدوارم قضاوت من در مورد این اشکال که نه مربوط به سیستم است و نه تاکتیک و نه هماهنگی تیمی ناشی از تغییرات پی در پی اشتباه باشد که به اعتقاد من هیچیک از اینها مشکل تیم نیست. علیرغم وجود چنین مشکل مهمی ( تاکید میکنم امیدوارم برداشت من اشتباه باشد) که مربوط به روند آماده سازی تیم می شود تیم از لحاظ نتیجه گیری به هیچ وجه بد عمل نکرده ولی دو بازی اخیر تیم و افت فاحش تعداد زیادی از بازیکنان تیم من را بر آن داشت تا آن را باز کنم و آن چیزی نیست جز بحث آمادگی جسمانی تیم.
  در ابتدای فصل موضوع انتقادات علیه کالدرون بیشتر در مورد ارنج، تغییرات زیاد در تیم بدلیل عدم شناخت و بی برنامگی در جریان بازی و... بود. همچنین بحث عدم هارمونی و هماهنگی بازیکنان در چارچوب سیستم بازی مربی جدید مطرح میشد. در این بین برخی از کارشناسان به مساله عدم آمادگی جسمانی و کم آوردن تیم در دقایق آخر اشاره کردند. این کارشناسان به نوع بدنسازی پیش فصل تیم و سبک بودن برنامه بدنسازی تیم اشاره کردند در حالیکه برنامه بدنسازی برانکو بسیار مفصل و فشرده بود و حتی در طول مسابقات هم بخشی از تمرینات هفتگی با فشار متناسب به بدنسازی اختصاص داشت که البته کالدرون در پاسخ این ادعا را قبول نکرد و حتی از میزان دوندگی بالای تیم و مقایسه آن با چمپیونز لیگ سخن به میان آورد.
  اما واقعیت چیست؟
  در حال حاضر تیم نسبت به ابتدای فصل از لحاظ هماهنگی و درک متقابل بازیکنان بهتر شده است. سیستم و تاکتیکهای متنوع هم در تیم وجود دارد و بخصوص به نظر میرسد اکثر بازیکنان به درک تاکتیکی نزدیک میشوند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. از طرفی بخشی از مشکلات روحی وانگیزشی تیم به کسب نتایج خوب و بردهای متوالی مربوط میشد تا گره های روانی تیم باز شده و اعتماد به نفس و در نتیجه ثبات تیمی بهتر شود که این اتفاق نیز در چند هفته اخیر افتاد. در این راه به عقیده من بهترین و تاکتیکی ترین ودر عین حال جاندارترین بازی پرسپولیس در مقابل تیم قدرتمند شهر خودرو بود که متاسفانه با باخت همراه شد. اما بعد از بازی شهر خودرو یک روند صعودی در هماهنگی تیمی و رفع مشکلات روحی-روانی بازیکنان و تیم و برعکس یک روند نزولی در میزان دوندگی ، جنگندگی و توان فردی بازیکنان مشاهده میشود که به نظر من در بازی با فولاد به اوج خود رسید و بنده را آنقدر نگران کرد که علیرغم میل باطنی تصمیم گرفتم ایراد ریشه ای تیم را که از ابتدای فصل مانع از ارائه یک فوتبال کامل و ایده آل و همچنین دلیل اصلی عدم نتیجه گیری در برخی از بازیها و خلق موقعیت کم و دادن موقعیتهایی به حریفان در بازیها شد را همین حالا بگویم.
  این واقعیت اینست که برنامه آمادگی جسمانی تیم در پی فصل از بالانس خوبی برخوردار نبوده و اگر بحث آمادگی جسمانی و در واقع خروجی یک برنامه کامل بدنسازی فوتبال را شامل میزان دوندگی، سرعت ، چابکی همراه با توانایی در کنشها و درگیریهای فیزیکی بدانیم علیرغم توان هوازی و تنفسی خوب، سرعت مناسب و چابکی نسبتا خوب، بازیکنان از لحاظ عضلانی دچار مشکل هستند. در واقع دفاع کالدرون مبنی بر مقایسه دوندگی بازیکنان با لیگ اروپا تا حدی درست است ولی واقعیت اینست که علیرغم خوب بودن بازیکنان در استارتها و رفت و برگشتها و همچنین چابکی و سرعت در درگیریها و به اصطلاح تنه به تنه ها خیلی خوب نبودیم که این به پائین بودن توان عضلانی بازیکنان بر میگردد که جالب است بدانیم این ضعف عضلانی به مرور منجر بخصوص در بازیهای فیزیکی منجر به کاهش سایر عملکردها از جمله دوندگی و سرعت هم خواهد شد.
  امیدوارم کالدرون متوجه این موضوع شده باشد که جنس بدن بازیکنان ایرانی با اعراب متفاوت است و در نیم فصل نوع بدنسازی پرپسولیس اصلاح شود و بدنسازی پرفشارتر و متناسب تری در نظر گرفته شود.
  من عاشق تفکرات کالدرون هستم و از او حمایت میکنم ولی او برای ارائه تفکراتش باید اشکالات آماده سازی تیم را رفع کند وگرنه در ادامه به مشکل میخوریم.
  در بازی با فولاد برای اولین بار آنهم در مقابل تیمی که توانایی زیادی در حفظ توپ ندارد مالکیت توپ را واگذار کردیم و اگر حریف کمی بهتر کار میکرد با توجه به ضعف بدنی بازیکنان پرسپولیس در بسیاری از دقایق بازی میتوانست برای پرسپولیس خطرناک باشد.
 • مجتبی داودی
  مجتبی داودی :
  خدا رفتگانت رو بیامرزه جناب بهروش عالی نوشتی عالی
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  از همه این نیشکسوتها بدتر خود سلطان قلابی است. اینها چشم ندارند کسی بالاتر از خودشون را ببینند . فقط دنبال سهم خود از باشگاه هستند. و سلطان هم دنبال "محبوبیت" بین همه رنگها چه آبی و چه قرمز...
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  آفرین.آفرین.آفرین
  هیچ چیزدرتاییداینگفتارنمی شودگفت.چون همه گفتنی هاراگفته اید
  وچقدرخوب گفته اید
  لاشخورهاچشم دوخته اندتاببینندکی پرسپولیس ارنفس می افتدتابرسرش آوارشوند
 • omid 110
  omid 110 :
  فنونی زاده و درخشان و بقیه از طرف خودشون حرف نمیزنن..اونها حرفهای پروین رو میزنن...وای به روزی که تیم بیفته دست اینها..این جماعت و در راس اونها پروین دلیوز پرسپولیس نیستند
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  بهروش بسیار عالی و واقع بینانه مینویسه. این مطلب حرف دل من و واقعیتی انکارناپذیر بود. درسته ما برانکو موفقیت های زیادی به دست آوردیم ولی یادمون نره نیم فصل دوم فصل قبل چقدر اعصاب خوردکن بازی کردیم و با شانس قهرمان شدیم و از آسیا هم حذف شدیم. کالدرون مربی بسیار عالی است تا اینجا هم بد نتیجه نگرفته. این تیم همون فصل قبل است به اضافه امیری و احمدزاده نخودی. ترکیبی که بازی میکنه فقط یه کنعانی اضافه شده. با توجه به اینکه بازیهای سخت را پشت سر گذاشتیم تا اینجا بد نتیجه نگرفتیم. باید از کالدرون حمایت کنیم چون مربی بزرگ با فلسفه جذاب تری است که برای جاافتادن، نیاز به زمان داره
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  درود به شرفت و قلمت و اندیشه سالمت جناب بهروش، ما پشت سر کالدرون هستیم و ازش حمایت می کنیم تا تیمی بهتر از تیم برانکو بسازه، چشم پروین و فنونی زاده و درخشان و دایی و دیگر الواط و اشرار نیشکسوت دهه شصتی هم کور که نمی تونن موفقیت های پرسپولیس رو بدون خودشون ببینن! با تمام این سنگ اندازیا پرسپولیس مسیر درست رو پیدا کرده و اگه هواداران پشت کالدرون و تیممون باشن بدون شک بهترین نتیجه ها و قهرمانی ها رو می گیره. دوستان سرخدل! اسیر جو سازیهای رسانه ای نشیم، زمستون می گذره و روسیاهی برای زغال های نیش کسوت باقی می مونه

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن