دایی، پرسپولیس و یک عهدشکنی بدموقع

- نظرات : 11 اظهار نظر - بازدید [ 3743 ] - سه شنبه, 14 آبان 1398

دایی، پرسپولیس و یک عهدشکنی بدموقع

بارها از زبان علی دایی شنیده شده که گفته است: «من در مورد تیم های دیگر حرف نمی زنم». او حتی در خلال لیگ سیزدهم، یک بار در اوج مناقشاتش با علی کریمی، در واکنش ... 5 out of 5 based on 11 ratings.
دایی، پرسپولیس و یک عهدشکنی بدموقع

بارها از زبان علی دایی شنیده شده که گفته است: «من در مورد تیم های دیگر حرف نمی زنم». او حتی در خلال لیگ سیزدهم، یک بار در اوج مناقشاتش با علی کریمی، در واکنش ...

ارتش سرخ دات كام :

بارها از زبان علی دایی شنیده شده که گفته است: «من در مورد تیم های دیگر حرف نمی زنم». او حتی در خلال لیگ سیزدهم، یک بار در اوج مناقشاتش با علی کریمی، در واکنش به انتقادهای جادوگر گفته بود: «امکان ندارد من بیرون از پرسپولیس باشم و راجع به این تیم مصاحبه کنم». حالا اما ظاهرا شهریار، عهد و پیمانش را فراموش کرده؛ آن قدر که حتی در روزهای بی خبری و خانه نشینی اش هم روزه سکوت را می شکند و به اتفاقات بازی پرسپولیس و ماشین سازی واکنش نشان می دهد. علی علیپور پنالتی دقیقه90 این بازی را با ضربه چیپ از دست داد تا گابریل کالدرون در نشست خبری، این رفتار او را بی احترامی به مردم بخواند. حالا دایی پشت علیپور درآمده و در حمایت از شاگرد سابقش گفته: «مشکل از خود کالدرون بود که پنالتی را به علیپور داد. او در کنفرانس خبری هم نباید شاگردش را خراب می کرد».

علی دایی آدم شریفی است؛ یک «سرمایه اجتماعی» قابل ستایش. اما او هرگز پرسپولیسی نبوده و نیست و تقریبا هیچ گاه کنش های بیرونی اش به سود این تیم تمام نشده؛ ازجمله همین مصاحبه اخیر که هم ناشیانه و مداخله جویانه است و هم غیرمنطقی به نظر می رسد. بنا به ادعای خود کالدرون، علیپور و ترابی به عنوان پنالتی زن های پرسپولیس تعیین شده اند. اما در لحظه زده شدن پنالتی مقابل ماشین سازی، ترابی داخل زمین نبوده، بنابراین فقط علیپور باقی مانده؛ بازیکنی که خودش اصرار داشته ضربه را بزند و همه مربیان دنیا هم ترجیح می دهند وقتی بازیکن تا این حد روحیه دارد و مشتاق زدن ضربه است، به او اعتماد کنند. مگر کالدرون علم غیب داشت که از نیت کودکانه علیپور باخبر باشد؟ و یک سؤال دیگر؛ بالاغیرتا اگر پنالتی را کسی غیر از علیپور می زد و خراب می شد، همین جماعت انتقاد نمی کردند که کالدرون باید به آقای گلش اعتماد می کرد؟ حتی ادبیات کالدرون در نشست خبری هم مطلقا جای انتقاد ندارد. اگر علیپور پنالتی اش را عادی می زد و از دست می داد، محال بود مربی از او انتقاد کند؛ درست مثل همه هفته هایی که این بازیکن گل نزد و کالدرون پشت او ایستاد. اما چیپ زدن در دقیقه 90 داستان دیگری دارد. حکایت مسخره کردن مردم است؛ شبیه سلفی گرفتن در جنگ، خندیدن در عزا، قهقهه در حریق. کسی که این همه آدم را فدای خودخواهی و رفتار نمایشی اش می کند، باید مورد عتاب قرار گیرد، بلکه مرهمی روی احساسات زخم خورده مردم باشد.

کاش علی دایی به قول قدیمی اش وفادار می ماند و در مورد تیمی که جزئی از آن نیست حرف نمی زد؛ مخصوصا از این حرف ها؛ مطالبی که مربی را رودرروی بازیکن قرار می دهد و از اعتبار او در رختکن می کاهد. کالدرون روزگار سختی را پشت سر می گذارد. لگد زدن به او و از سکه انداختنش در رختکن، رسم جوانمردی نیست.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • حسین چهارنائی گرگان
  حسین چهارنائی گرگان :
  حرفش کاملا درست بوده .کالدرون نباید پنالتی رو میداد ب علیپور چون یک ماه قبل جلوی همین ماشین توپو زد وسط
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  صحبت درستی ونادرسیت حرفش نیست عزیزدل
  صحبت اینه که اصلادرسته که نظربده یانه؟ایشان خودشان صحبت کردن درباره دیگرتیم هارادرست نمیداند
  بااین حال درباره تیمی حرف زده که سمتی درآن نداره
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  اسبش رازین کرده که بازبیایدوروی نیمکت مان بنشیند
  به داداشش هم گفته آماده باش که بازمیریم یه قراردادنپل ببندیم
  حالاازبین گلرهای سابق استقلال به فکربه جانشین برای غلاپورهم هست
 • شعبانعلی میردارپاقلعه
  شعبانعلی میردارپاقلعه :
  آخه این شعورشونداره. حالاقبلتربخاطراینکه روکسی روکم کنه یه شکری خورده شماچراجدی گرفتین... زرزرمجانیه
 • دانیال جهانگیر
  دانیال جهانگیر :
  چرا الکی سم پاشی میکنید. مصاحبه رو کامل بذارید تا مردم خودشون برداشت کنن. نه اینکه مغرضانه نظر خودتونو بیان کنید. ایشون گفتن اگر من جای علیپور بودم هزارسال اونجوری نمیزدم و کارش اشتباه بود. ولی مربی مقصر هست که به بازیکنی که پنالتی خراب کرده اجازه میده پنالتی بزنه. مگه آقای کالدرون قبل بازی نمیدونست که علیپور پنالتی خراب کرده؟ بنابراین حتی نباید جزء گزینه های پنالتی قرار میدادش. مثل همین بازی دیروز. مورد بعدی این بود که آقای دایی گفتن آقای کالدرون نباید بازیکنی که الان بهش نیاز هست جلوی دوربین اینجوری ازش انتقاد میکردن و از ایشون بعید بود. باید اجازه میدادن بزرگترهای تیم بهش تذکر بدن. نه اینکه جلوی طرفدارا قرارش بدیم. کجای این حرف بدِ؟! این بازیکن خودش پاشیده بود الان له شد.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  مگردراین مقاله چیزی غیرازاین آمده؟
  صحبت اینه که جمله "ولی مربی مقصر هست که به بازیکنی که پنالتی خراب کرده اجازه میده پنالتی بزنه. مگه آقای کالدرون قبل بازی نمیدونست که علیپور پنالتی خراب کرده؟" برای دهن آقای دایی که هیچ نقشی توتیم نداره گنده است
 • حبیب اله شهریاری
  حبیب اله شهریاری :
  جناب آقای دایی در کنفرانس بعداز بازی سایپا و پرسپولیس در مورد درگیری رادوشویچ که با بازیکنان سایپا به دلیل توهین و فحاشی درگیر شده بود ، گفت : (از کرواسی بزن بهادر آورده اند) جا دارد به ایشان توضیح داده شود که شرف یک خارجی که میهمان این مملکت و تیم ماست ، به صدها و بلکه هزاران انسانی امثال شما که خودتان را پیشکسوت سینه چاک تیم میدانید با ارزش تر میدانیم ، امثال شما ها فقط طول و عرض جیب های خود را برای پرکردن پول باشگاه وجب میکنید ، چون قبل از امضای هر قراردادی با باشگاه منافع مالی اولین الویت شماست .
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  حرف دایی بیراه نیست گفته اگه علیپور پنالتب خراب کرده مسیولیتش گردن مربی هم هست چون او پنالتی زن رو انتخاب میکنخ.بعد خبرنگار ازش پرسیده جواب داده..به نظرم مهم نیست..
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  این دومین مطلب جناب بهروش راجع به داییه.اگه چیزی میدونید به ما هم بگید..وگرنه دایی رو کوبیدن دلیل نداره یک نظری گفته..کالدرون خودش میتونه جواب بده اگه لازم بدونه..من دوستدار دایی نیستم اما خدایی دایی تو بد وضعیتیته بخاطر یک حرف نذاشتن یک فصل تیم بگیره..
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  تیم نگرفته که نگرفته
  مگرما مسئول تیم گرفتن یانگرفتنشیم؟
  چون تیم نداره بایدبیاددرباره تیم مافضولی کنه؟
 • jamshid azarkia
  jamshid azarkia :
  علی دایی هیچ وقت نباید او را خیر خواه پرسپولیس ( پرسپولیسی ) بدانیم ایشان چه زمانی که در پرسپولیس بودن همواره برای تیم حاشیه ساز بودند و عملاً باعث جذب بازیکنان آس و محبوب مثل کریمی , زنیدپور و مبعلی و ... و بر عکس با اوردن غلامپور و یحیوی ..... و زمانی که در تیم غیر از پرسپولیس بودند با مصاحبه های گوناگون بر علیه تیم هجمه ایجاد میکردند ایشان در پرسپولیس فقط جیبشان را پر می کردند

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن