پیشی گرفتن پرسپولیس از استقلال در خصوصی سازی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1787 ] - شنبه, 18 آبان 1398

پیشی گرفتن پرسپولیس از استقلال در خصوصی سازی

چند روز پیش بود که در خبری اختصاصی اعلام کردیم در راستای پروسه واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی، باشگاه پرسپولیس با پیگیری مدیریت خود برای حض... 4 out of 5 based on 4 ratings.
پیشی گرفتن پرسپولیس از استقلال در خصوصی سازی

چند روز پیش بود که در خبری اختصاصی اعلام کردیم در راستای پروسه واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی، باشگاه پرسپولیس با پیگیری مدیریت خود برای حض...

ارتش سرخ دات كام :

چند روز پیش بود که در خبری اختصاصی اعلام کردیم در راستای پروسه واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی، باشگاه پرسپولیس با پیگیری مدیریت خود برای حضور در بورس و فرابورس موفق شده به سهامی عام تبدیل شود، اما باشگاه استقلال هنوز سهامی خاص است.
در این گزارش قصد داریم جزئیات تبدیل باشگاه پرسپولیس به سهامی عام و چگونگی حضور این باشگاه در بورس و فرابورس را اعلام کنیم.

پرسپولیس دو قدم جلوتر از استقلال
باشگاه پرسپولیس برای اینکه سهامش در بورس و فرابورس عرضه شود در حال حاضر دو قدم جلوتر از باشگاه استقلال است. اول اینکه اگر قرار باشد سهام جایی در بورس عرضه شود آن شرکت یا کارخانه باید به سهامی عام تبدیل شود که این اتفاق برای پرسپولیس رخ داده و به سهامی عام تبدیل شده است، اما در استقلال به خاطر عدم رسیدگی هیئت مدیره این اتفاق رخ نداده است.
مسئله دوم بعد از تبدیل شدن به سهامی عام تعیین کارگزار است. باشگاه پرسپولیس در این مرحله هم پیش است و کارگزار خود را تعیین کرده تا عملا دو قدم بزرگ از استقلال پیش باشد.

برند پرسپولیس باید کشف قیمت شود
بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس به سهامی عام تبدیل شده حالا برند باشگاه باید کشف قیمت شود. در این مرحله کارشناسان روی برند باشگاه قیمت گذاری می کنند تا یک مرحله مهم در واگذاری سهام باشگاه در بورس و فرابورس برداشته شود.

شناسایی اموال و دارایی ها
در مرحله بعدی که مرحله ای مهم است، اموال و دارایی های باشگاه پرسپولیس باید شناسایی شود تا ارزش اولیه باشگاه مشخص شود. در این مرحله باشگاه با سرمایه محدود، به سهامی عام تبدیل می شود و بعد از آن باید سرمایه باشگاه افزایش پیدا کند.

قیمت گذاری توسط سازمان خصوصی سازی
یکی دیگر از مراحل مهم در پروسه واگذاری و عرضه سهام در بورس و فرابورس، قیمت گذاری باشگاه توسط سازمان خصوصی سازی است. در این مرحله کارشناسان سازمان خصوصی سازی روی باشگاه قیمت می گذارند تا ارزش سهام باشگاه مشخص شود.

3 عامل مهم در پروسه واگذاری سهام باشگاه در بورس
در کل 3 عامل مهم در پروسه واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس در بورس وجود دارد. شفافیت صورت های مالی، نداشتن بدهی داخلی و خارجی و مثبت بودن تراز مالی باشگاه.
بعد از اینکه تمام این موارد و مسائل حل شد سهام باشگاه پرسپولیس برای عرضه به بورس می رود و همه میتوانند قسمتی از سهام باشگاه را بخرند.

پرسپولیس و استقلال چه زمانی خصوصی می شوند؟
شنیده می شود انجام تمام مراحل فوق زمان بر است و طبق پیش بینی ها پروسه خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال حداقل تا پایان فصل جاری لیگ برتر طول می کشد. مسئله مهم این است که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به شدت دنبال این است که پروسه خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال انجام شود و این دو باشگاه خصوصی شوند. به خاطر همین از تمام ظرفیت های دولت استفاده می کند تا بالاخره طلسم خصوصی شدن پرسپولیس و استقلال شکسته شود.

خصوصی سازی کلید حل مشکلات پرسپولیس و استقلال
واقعیت امر این است که خصوصی سازی کلید حل مشکلات پرسپولیس و استقلال است. وقتی قسمتی از سهام اسن دو باشگاه در بورس و فرابورس عرضه شود خود به خود بخش اعظمی از مشکلات مالی دو باشگاه حل می شود. واقعا دیگر وقت آن است که این دو باشگاه خصوصی شوند و قسمتی از سهام دو باشگاه عرضه شود تا سرخآبی ها فقط یک قدم به سمت حرفه ای شدن حرکت کنند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن