گرشاسبی: در مورد چیدمان هیات مدیره مجبورم سکوت کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1374 ] - شنبه, 25 آبان 1398

گرشاسبی: در مورد چیدمان هیات مدیره مجبورم سکوت کنم

مجموعه ای از صحبت ها به شفاف شدن اتفاقاتی منجر شد که همیشه درباره آن صحبت می شد. ماجرا با صحبت های گرشاسبی شروع شد و استنتاجی که صورت گرفت و موضوع دست های بال... 5 out of 5 based on 2 ratings.
گرشاسبی: در مورد چیدمان هیات مدیره مجبورم سکوت کنم

مجموعه ای از صحبت ها به شفاف شدن اتفاقاتی منجر شد که همیشه درباره آن صحبت می شد. ماجرا با صحبت های گرشاسبی شروع شد و استنتاجی که صورت گرفت و موضوع دست های بال...

ارتش سرخ دات كام :

مجموعه ای از صحبت ها به شفاف شدن اتفاقاتی منجر شد که همیشه درباره آن صحبت می شد. ماجرا با صحبت های گرشاسبی شروع شد و استنتاجی که صورت گرفت و موضوع دست های بالا به میان آمد و به سرعت در شبکه های اجتماعی پر شد، به ویژه که همزمان محمدحسن انصاری فرد نیز در گفتگویی پرده از اظهارات اسماعیل حسن زاده برمی دارد. محرومیتی که دستورش از بالا می رسد؟ حالا همه می پرسند منظور از بالا چیست. در جریان احکام شبکه اجتماعی پر می گردد از انگشت اتهامی که به سمت مهدی تاج و محمدرضا ساکت گرفته می شود اما رفتن گرشاسبی و برانکو ایوانکوویچ قطعا چالش هایی بزرگتر از قواره مقام های فدراسیون فوتبال است. سراغ حمیدرضا گرشاسبی می رویم تا شنونده صحبت های او باشیم. البته به آسانی می توان متوجه شد، حرف های ناگفته بسیاری را پیش خود محفوظ نگه داشته است. با این گفتگو همراه باشید.

*صحبت های اخیر شما در کنار صحبت های مدیرعامل باشگاه به نقل از رییس پیشین کمیته انضباطی در شبکه های اجتماعی بسیار پر سر و صدا شد. استنتاجی که از صحبت های شما درباره دخالت دست های بالا شد را چطور ارزیابی می کنید؟
بالاخره راه های حفظ موفقیت در یک مجموعه موفق کاملا روشن است. همه چیز را نباید گفت. شما ببینید پرسپولیس مهمترین موفقیت های سال اخیر فوتبال ایران رادر چه شرایطی به دست آورد. باشگاه از جذب بازیکن محروم بود. محدودیت زیادی داشت. با آن شرایط نایب قهرمان آسیا شد. چه بسا قهرمان آسیا هم می شدیم اگر برنامه ریزی هایی که کردند مانع نمی شد. پرسپولیس در آن شرایط همه جام های داخلی را دریافت کرد و تازه برای فصل پس از آن خود را تجهیز کرده بود آن هم با بازیکنانی که سرمربی معرفی کرد. ولی یک جای موفق با یک سری تصمیم های غلط در مسیر ناکامی قرار گرفت. آن تصمیم غلط، استثنائات هم داشت، اما پرسپولیس را آنقدر دارای ارزش نداشتند که برایش مجوز بگیرند وقتی نمی شود، یعنی نمی خواهند.

*یعنی تغییر خودتان را بخشی از برنامه ناکام شدن پرسپولیس می دانید؟
من  نمی گویم برنامه بود. در مورد خودم هم حرف نمی زنم. بحث من کلی است. هیچ جای دنیا آگاهانه کاری نمی کنند که یک قطار از روی ریل خارج شود. پرسپولیس روی ریل بود. اگر این بحث ها را هم انجام می دهیم برای این است که جلوی تکرار آن برای آینده گرفته شد.

*این تغییر را از صحبت های شما استخراج کرده اند که گفته شد قهرمانی پرسپولیس بس است، این صحبت به صراحت گفته شد یا اینکه تلقی این بود؟
من اینطور نمی گویم. ما این را احساس کردیم چون به صورت مر تب کار سخت تر می شد. شما در فضای کاری که جلو می روید، مسائلی دستگیرتان می شود. قرار نیست همه چیز را رک و راست بگویند. اگر غیر از این باشد که سنگ روی سنگ بند نمی شود، اما از روی رفتارها به خوبی متوجه می شوید، فضا چگونه است.

*مثلا چه رفتارهایی؟
من نمی خواهم صحبتی کنم که حاشیه به وجود آید. ولی می توانم اینطور بگویم که شما تلاش می کنید و به موفقیت هایی می رسید و بعد می بینید به تلاش های شما ارزشی گذاشته نمی شود. فقط برای من اینطور نبوده است. پرسپولیس در طول تاریخش موفقیت ها و افتخارات زیادی داشته است، کدام یک از آنها مورد تقدیر قرار گرفتند.

*از سال 79 به بعد هر مدیری که پرسپولیس را به قهرمانی رسانده برکنار شده است، فکر می کنید اگر پرسپولیس را قهرمان نمی کردید، سرکار می ماندید و استثنائهای قانونی شامل حال شما و پرسپولیس می شد؟
واقعا اینطور بوده است؟ هر چه هست برای من فرقی نمی کند. مدل اخلاقی و وجدانی من  این است که در طول دوران مدیریتم، هر جا اگر احساس می کردم نمی توانم مجموعه را یک قدم جلوتر ببرم، خودم نمی ماندم. پرسپولیس قهرمان بود و به کمتر از این راضی نبودیم. اگر نمی توانستم پرسپولیس را قهرمان کنم حتی اگر می خواستند، خودم نمی ماندم. امکان نداشت بمانم. آنهایی که با من کار کردند و خود شما، روحیات من را به خوبی می شناسید. مدل کاری من ایت نیست که بمانم و با ماندنم خیانت کنم.

*منظور ما این نبود که عامدانه پرسپولیس را قهرمان نکنید ولی آیا این احساس را داشتید یا دارید که اگر پرسپولیس در زمان شما قهرمان نمی شد، ممکن بود که به کار خودتان ادامه بدهید؟
این را نمی دانم. هیچکس نمی داند ولی به نظر من پرسپولیس این ارزش را داشت که آن را بر هم نزنند. فقط بحث من در میان نیست. بحث بر سر این است که یکسری قوانین با عجله وضع می شود. بعد هم با عجله یکسری استثنائات قائل می شوند و بعد این استثنائات شامل خیلی جاها می شود، اما شامل حال پرسپولیس نمی شود. این اهمیت را می شد برای پرسپولیس و هواداران آن قائل شد. من هم که الان این حرفها را می زنم برای این است که آقایان ملکی و پندار توفقیقی یکسری مسائل را مطرح کردند. خب طبیعی است که هواداران پرسپولیس من را مواخذه می کنند که چرا سکوت کردیم. تحت فشار قرار می گیریم و یک حرفهایی را می زنیم.

*پس این بحث های هواداران در شبکه های اجتماعی مبنی بر برنامه ریزی بودن جدایی برانکو ایوانکوویچ را باید قابل تامل بدانیم؟ آیا رفتن شما هم بخشی از این برنامه بود؟
من این قضیه را برنامه ریزی شده نمی دانم. این را نمی گویم، ولی مساله این است که رفتن او در پی یکسری مسائل اتفاق افتاد.

*به نظر با این سوال راحت نیستید. آن را به شکل دیگری مطرح می کنیم. می پرسیم اگر از ظرفیت های قانونی استفاده می شد و شما می ماندید، آیا می توانستید برانکو را نگه دارید؟
ما در یکی از سخت ترین شرایط و زمان ها با آقای برانکو، 2 ساله تمدید کردیم. یکسری رفتارها اگر در زمان من هم می شد، برانکو می رفت و نمی ماند ولی به هر شکل بود با دیالوگ و ارتباط او را برای ماندن متقاعد کردیم. من یک جور دیگر هم می توانم این مساله را مطرح کنیم.  اینکه شما گرشاسبی را زدید و رفت، هیات مدیره را چرا برهم زدید؟

*یک بحث همین است. اینکه با  توجه به سوابق موجود از دوران همکاری ایوانکوویچ با فدراسیون و پس از آن، ترکیب هیات مدیره به شکلی چیده شد که برانکو را برای رفتن متقاعد می کرد و شاید آن را برای خود یک پیام می دانست؟
به هر حال ترکیب هیات مدیره به این شکل شد و من الان مجبورم سکوت کنم باید کمک کنیم پرسپولیس در حاشیه قرار نگیرد. به هر حال طبیعی است که همیشه تلاش می شود تا قهرمان سقوط کند.

*آقای گرشاسبی به نظر این مساله اصلا طبیعی نیست. اینکه رقبا چنین چیزی بخواهند را می پذیریم، اما غیر از رقبا چرا  افرادی باید چنین خواسته ای داشته باشد؟
یک مساله این است که فشارها روی افراد زیاد می شود. این سوال مطرح می شود که چرا پرسپولیس همیشه باید قهرمان باشد؟ در مظان اتهام قرار می گیرند. این مسائل در زمان ما هم بود. مثل بازی هایی که برای ما برنامه ریزی شد. همین برنامه ریزی برای قبل از بازی رفت فینال آسیا اتفاق افتاد. بازی با سایپا باعث شد تا تیم ما له شده برای بازی اعزام شود. در حالی که شرایط می توانست به کلی تغییر کند. همه می آیند، قهرمان را زمین بزنند. آنهایی که دست اندر کار هستند چون متهم می شوند و تحت فشار هستند می خواهند از این شرایط خارج شوند و ناخواسته از آن سوی بام می افتند. این مدیران باشگاه هستند که باید این مسائل را مدیریت کنند.

*ممکن است به خود برانکو هم کدهایی داده باشندکه وی را به نتیجه رساند با هر بهانه ای که شد برود؟
نمی توانم بگویم رفت برانکو سازمان یافته بود. رفتن او محصول یکسری اتفاقات بود که می توانست روی ندهد. وقتی خود من در پرسپولیس بودم با هر موفقیت احساس می کردم فشارها بیشتر و حلقه محاصره تنگ تر می شود. ولی نمی گویم همه بسیج شده بودند که ناکام بشویم، اما برآیند نیروها به این سو بود. یک مثال می زنم شما به یک میهمانی می روید و اگر خوب استقبال نکنند متوجه می شوید که نمی توانید برای شام بمانید.

*با اوصافی که وجود دارد فکر می کنید پرسپولیس می تواند باز هم به قهرمانی فکر کند؟

به نظر من نباید به کمتر از قهرمانی فکر کند فقط خواهش من این است که هیات مدیره هوای مدیریت و سرمربی تیم را داشته باشد. این حرفها را دیگر باید کنار بگذاریم. آنچه اهمیت دارد این است که همه پشت هم باشند. مهمتر از همه، این است که هواداران سرسختانه از تیم حمایت کنند چه در ورزشگاه و چه در فضای مجازی باید حمایت کنند و حواسشان باشد که به حاشیه نروند. پرداختن از حد به این حرفها هم کمک نخواهد کرد فقط حمایت همه جانبه از تیم است که می تواند کمک کند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن