bahrami_head

در تایید ربیع خواه؛ مردی که اهل نمایش نیست

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 1423 ] - شنبه, 25 آبان 1398

در تایید ربیع خواه؛ مردی که اهل نمایش نیست

محسن ربیع خواه یکی از خوب های پرسپولیس در فصل جاری بوده است. این هافبک بی حاشیه که همواره نقش آچارفرانسه را برای برانکو داشت و در پست های مختلفی ازجمله هافبک ... 4 out of 5 based on 9 ratings.
در تایید ربیع خواه؛ مردی که اهل نمایش نیست

محسن ربیع خواه یکی از خوب های پرسپولیس در فصل جاری بوده است. این هافبک بی حاشیه که همواره نقش آچارفرانسه را برای برانکو داشت و در پست های مختلفی ازجمله هافبک ...

ارتش سرخ دات كام :

محسن ربیع خواه یکی از خوب های پرسپولیس در فصل جاری بوده است. این هافبک بی حاشیه که همواره نقش آچارفرانسه را برای برانکو داشت و در پست های مختلفی ازجمله هافبک دفاعی، دفاع چپ و مرکزی توسط این مربی به بازی گرفته می شد، حالا در تیم کالدرون هم مهره ای قابل اتکا محسوب می شود. او در غیاب کامیابی نیای مصدوم یکی از دو هافبک دفاعی سرخ هاست و در طی هفته هایی که از شروع فصل سپری شده ، 7 بار در ترکیب پرسپولیس حاضر بوده است . ربیع خواه که در فصل گذشته دچار یک مصدومیت سنگین شده و از هفته های پایانی فصل به میادین بازگشت، ابتدا توسط سرمربی جدید پرسپولیس نیمکت نشین شد. این هافبک پرتلاش در بازی هفته اول مقابل پارس دقایقی را در ترکیب حاضر بود و 4 هفته روی نیمکت نشست تا اینکه مقابل شهر خودرو به ترکیب بازگشت و با نمایش درخشانش توانست نظر کالدرون را جلب کرده و خود را به این مربی تحمیل کند. تا جایی که این اتفاق منجر به  تغییر سیستم و تثبیت بازی با دو هافبک دفاعی شد.

در همان بازی شهر خودرو هم که دروازه پرسپولیس در دقایق پایانی روی یک اتفاق باز شد، این تغییر به قدری اثرگذار بود که ساختار دفاعی تیم را دچار انسجام کند و پرسپولیسی که در 5 بازی ابتدایی  دروازه اش 3 بار به روی حریفان گشوده شده بود تنها یک بار در هفته های گذشته برابر تیم پیکان بازشده است و با کلین شیت های متوالی در 3 هفته اخیر همراه بوده است. گرچه پرسپولیس با 2 هافبک دفاعی بازی می کند اما عملاً نوراللهی در حملات مشارکت بیشتری دارد و این محسن ربیع خواه است که مسوولیت پوشش دادن مدافعان و تخریب بازی حریف را بر عهده دارد. او شاید جنگندگی کامیابی نیا را نداشته باشد اما چنان پرتلاش و دونده است که اجازه نداده جای خالی این هافبک تأثیرگذار احساس شود. تا یک بار دیگر شایستگی های بالای خود را به رخ به منتقدانی بکشد که این بازیکن را در حد و اندازه پرسپولیس نمی دانستند و از برانکو به خاطر بازی دادن به او انتقاد می کردند.

ربیع خواه در طول 4 فصل گذشته بارها و بارها ناجی پرسپولیس شده است. در لیگ شانزدهم که احمد نوراللهی سرباز شده بود و کامیابی نیا با رای سختگیرانه کمیته انضباطی 3 بازی حساس پرسپولیس را برابر استقلال، سپاهان و نفت از دست داد او در پست هافبک دفاعی به کمک تیم آمد. در بازی برابر الاهلی هم وقتی تیم 10 نفره شد یک تنه توانست جای خالی کمال را پر کند و به حدی بدرخشد که از سوی ای اف سی بازیکن برتر زمین لقب بگیرد. این قصه در لیگ های هفدهم و هجدهم نیز ادامه داشت و ربیع خواه در پست های مختلف ازجمله دفاع چپ و هافبک دفاعی برای سرخپوشان به میدان رفت و به نوعی آچارفرانسه تیم برانکو بود.

بعد از جدایی احمد نوراللهی او به آلترناتیویی برای کامیابی نیا بدل شد و در این فصل یا به عنوان زوج او در خط میانی یا جانشین وی در روزهای مصدومیت به میدان رفت و با وجود حملات ناجوانمردانه برخی رسانه ها با دوری از حواشی و تلاش و تعصب در زمین جواب منتقدان را به خوبی در زمین داد. اوج هنرنمایی این بازیکن در بازی برابر لخویا بود.در جریان برتری پرسپولیس برابر لخویا در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی که سرخ ها کامیابی نیا را به دلیل مصدومیت نداشتند درخشش فوق العاده محسن ربیع خواه در خط میانی میدان که با مهار بازیکن زهردار این تیم یعنی نام تائه هی همراه بود باعث شد تا پرسپولیس بدون گل خورده به دور بعد صعود کند. در فصل گذشته هم این بازیکن که تازه یک مصدومیت سنگین را پشت سر گذاشته بود در قلب دفاع مقابل سپاهان با نمایش خوبی که ارایه داد اجازه نداد جای خالی شجاع خلیل زاده حس شود.

اگر مرور دوباره ای بر بازی های پرسپولیس داشته باشیم خواهیم دید که ربیع خواه نمایش خوب برای این تیم کم نداشته، اما از جایی که این بازیکن اهل فوتبال نمایشی نیست و بی حاشیه و کم سروصداست، فوتبالش کمتر به چشم آمده و گاها مورد هجمه و نقدهای غیرمنصفانه قرارگرفته است. تا جایی که برخی گزارشگران تلویزیونی علناً در پخش زنده این بازیکن محجوب را می کوبیدند. همین 2 فصل قبل بود که عادل فردوسی پور در انتقاد به نیمکت نشین کردن مسلمان توسط برانکو کنایه ای را به ربیع خواه زد. اما بعد از گذشت 2 سال می بینیم که ربیع خواه همچنان با دوری از حواشی و تلاش فراوان در ترکیب پرسپولیس مورداستفاده قرار می گیرد. امروز حتی برانکو هم روی نیمکت نیست تا کنایه وار از ربیع خواه به عنوان پسر این مربی یاد کنیم و یک مربی سختگیر آرژانتینی او را در ترکیب قرار می دهد تا شایستگی هایش مهر تایید قرارگرفته باشد. به راستی اما محسن مسلمان که سرشار از استعداد بود کجاست؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news
چيدمان به ترتيب :
 • omid 110
  omid 110 :
  بودن و نبودن ربیع خواه توی ترکیب هیچ فرقی نداره..قرار نیست هربازیکنی بی حاشیه و خوش اخلاق بود فیکس توی پرسپولیس بازی بکنه
 • امین امیرخانلو
  امین امیرخانلو :
  افتضاحه. حتی یه استپ ساده هم نمی تونه درست انجام بده. عامل اصلی کیفیت پایین بازی پرسپولیس ایشون و آقای شیری هستن
 • حسین چهارنائی گرگان
  حسین چهارنائی گرگان :
  خدا رفتنگانت رو بیامرزه.اخه استایل ربیخواه فقط بدرد کبدی میخوره
 • omid 110
  omid 110 :
  ربیع خواه اهل نمایش نیست چون اعتماد به نفس این کار رو نداره....یه بازیکن هرچه قدر که توی تیم خودش درخشان ظاهر بشه و موثروت باشه به همون نسبت هم انگیزه و اعتماد به نفس نمایش دادن رو داره...کدوم یک از بردها و موفقیتهایی پرسپولیس توی این چندسال به اسم ربیع خواه هست؟ربیع خواه توی پست اصلی خودش یعنی هافبک دفاعی افتضاحه اما آقای کالدرون ازش توی پست دفاع راست استفاده میکنه..قرار نیست هربازیکنی که خوش اخلاق و بی حاشیه بود توی پرسپولیس فیکس بازی بکنه. .ربیع خواه در حد و اندازه پرسپولیس نیست
 • حسین چهارنائی گرگان
  حسین چهارنائی گرگان :
  باور کن کسایی ک اینجور مقاله ها رو مینویسن استقلالی یا تاسیون هستن
 • حسین چهارنائی گرگان
  حسین چهارنائی گرگان :
  دریبل تو عمرش نزده .گل نزده .پاس گل نداده برای پرسپولیس .ی پاس سریع رو نمیتونه جواب بده.نصف ضربات سر رو نمیتونه بپره بزنه.هیچی از فوتبال نمیفهمی ک میگی ربیخواه.چون برانکو میزاشتت همه طوطی وار بگید خوبه.برانکو هم اشتباه میکرد .نیمه نهایی حذفی پنالتی داد ب سپاهان احمق.خدا لعنت کنه عرب و جیره خورهای سلطانی فر رو ک تیم رو نابود کردن .

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر شاهین چه کسی بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن