نکیسا: حق بیرانوند است که مرد سال آسیا شود

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 446 ] - شنبه, 25 آبان 1398
نکیسا: حق بیرانوند است که مرد سال آسیا شود

 یک عده از ویلموتس ایراد می گیرند و او را با کی روش مقایسه می کنند، غافل از اینکه ما نمی توانیم تیم روزهای ابتدایی ویلموتس را با تیم روزهای انتهایی کی رو...

ارتش سرخ دات كام :

 یک عده از ویلموتس ایراد می گیرند و او را با کی روش مقایسه می کنند، غافل از اینکه ما نمی توانیم تیم روزهای ابتدایی ویلموتس را با تیم روزهای انتهایی کی روش مقایسه کنیم.
تیم ملی در امان باخت و علاوه بر نتیجه که کار ما را برای رسیدن به جام جهانی قطر خیلی سخت می کند، اشتباهات فردی، اتفاقات پیش از بازی و نکاتی که در جریان بازی رخ داد، خیلی بیشتر از نتیجه بازی در ذهن فوتبال دوستان باقی می ماند و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. حالا تیم ملی ایران برای رسیدن به جام جهانی شرایط دشواری را پیش رو دارد و انتقادات هم بیشتر از همیشه متوجه تیم ویلموتس و این مربی بلژیکی است. درخصوص بازی تیم ملی و اتفاقاتی که پیرامون این مسابقه رخ داد، با نیما نکیسا که تجربه جام جهانی 98 فرانسه را در کارنامه دارد، تماس گرفتیم تا دیدگاهش را جویا شویم. در ادامه گفت وگوی ما با دروازه بان سابق تیم ملی را می خوانید.

*بازی با عراق را که خیلی ها آن را دیدار مرگ و زندگی می دانستند هم باختیم تا انتقادات از تیم ملی و مارک ویلموتس به اوج خود برسد.
ببینید ما از مقیاس و خط کش خوبی استفاده نمی کنیم. باید ببینیم که اصلا مارک ویلموتس چند وقت است به تیم ملی ملحق شده و انتظارات ما از او باید تا چه اندازه باشد. ما کلا افرادی احساساتی هستیم و تصمیمات مان هم براساس احساس است، درصورتی که فوتبال منطق خاص خود را دارد و ما نمی توانیم آن طور که دوست داریم یک تیم و مربی اش را قضاوت کنیم. یک عده از ویلموتس ایراد می گیرند و او را با کی روش مقایسه می کنند، غافل از اینکه ما نمی توانیم تیم روزهای ابتدایی ویلموتس را با تیم روزهای انتهایی کی روش مقایسه کنیم. او 8 سال در تیم ملی حضور داشت و توانست تفکراتش را در این تیم جا بیندازد، اما ما انتظار داریم ویلموتس با چند ماه کار و اردو همان کاری را بکند که کی روش کرد.

*اما تمام اتفاقات مربوط به مسائل فنی نبود و این باخت زمانی رقم خورد که سرمربی تیم ملی 48 ساعت قبل از تشکیل اردو به ایران آمد.
ببینید ما دچار مشکلاتی در داخل کشور هستیم که شرایط اقتصادی بدی را برای تمامی جامعه در سطوح مختلف به وجود آورده است و این موضوع را یک مربی یا بازیکن خارجی که به ایران می آید حتما می داند و درک می کند. من فکر می کنم این اقدام از سوی ویلموتس آن هم در آستانه بازی حساس برابر عراق اشتباه بود.

*ویلموتس هم بارها برای دریافت حق و حقوقش به صورت دوستانه اقدام کرده بود، اما به نتیجه نرسید. بهتر نبود نمی گذاشتیم کار به اینجا کشیده شود؟
من در دانشگاه آسیب شناسی خوانده ام که در آن می گوید چرخه آسیب از یک سری آسیب به وجود می آید و خود آسیب نیز از طریق مکانیسم آسیب اتفاق می افتد. وقتی ما می توانیم آسیبی را کنترل کنیم که از وقوع آن جلوگیری کرده باشیم. خیلی سربسته در این خصوص حرف زدم و امیدوارم از من نخواهید راجع به نفرات حرف بزنم.

*اما هنوز اشتباهات فردی داخل زمین پابرجاست و از همان نقاطی ضربه می خوریم که پیش از این بارها به تیم ملی لطمه زده است؟
اول توجه کنید چه کاشته ایم و می خواهیم چه چیزی برداشت کنیم. با ذرت که نمی توانیم طلا درو کنیم. ما باید در تیم ملی رقابت به وجود بیاوریم تا در هر پست 10نفر شرایط حضور در اردوی تیم ملی را داشته باشند و نفر اصلی بداند با کوچک ترین اشتباهی، نفر بعدی جایش را می گیرد. وقتی یک بازیکن 10 سال است که بدون رقیب در تیم ملی است، بد بوده باز هم دعوت شده، خوب بوده دعوت شده، چرا باید نگران جایگاهش باشد؟ این موارد است که برای تیم ملی ما بد است.

*خب، این هم مستقیم به سرمربی تیم ملی مربوط می شود که در لیست بازیکنانش نفراتی را فرا بخواند که هیچ کس خود را در ترکیب اصلی نبیند؟
ببینید مشکل ما ساختار است، نه شخص. اصلا امروز ویلموتس را برداریم و مورینیو را بیاوریم. فکر می کنید همه چیز درست می شود؟ اصلا این طور نیست و ما باید پایه ای به قضیه نگاه کنیم. مگر کی روش 8سال در کشور ما حضور نداشت، با حضور او دانش کدام مربی ما افزایش پیدا کرد؟ در کره جنوبی از کنار گاس هیدینک حداقل 5 مربی خوب ساخته شد، درحالی که در ایران به جای اینکه ما برای کی روش تصمیم بگیریم و از او بخواهیم که مربیان ما را تربیت کند، او تصمیم گیرنده بود و به ما امر و نهی می کرد.

*بعضی ها اعتقاد دارند که مافیای کی روشی نمی گذارد تیم ملی ما به جام جهانی صعود کند.
نکته من یک نگاه اصلاحی است. باید از یک سری فرآیندها استفاده کنیم و شرایط را در تیم ملی تغییر دهیم و از وقوع برخی اتفاقات هم پیشگیری کنیم. اینکه بگویند مافیای کی روشی وجود دارد، ممکن است وجود داشته باشد. اصلا حرفم را اصلاح می کنم؛ حتما هم وجود دارد، اما باید ببینیم آنها چه نفراتی هستند و زورشان چقدر است. ما توان جلوگیری از سنگ اندازی های آنها را داریم.

*ویلموتس بعد از این هم کار سختی دارد، چون منتقدانش خیلی جان گرفته اند.
خیلی بد است که با 2 باخت یک مربی را بزنیم یا تمام تقصیرها را گردن او یا تیم ملی و بازیکنانش بیندازیم. ما باید کمی بازتر به این موضوع نگاه کنیم. از یک هوادار تیم ملی می تواند درنتیجه نگرفتن مقصر باشد تا شمای رسانه ای و من پیشکسوت. اینها را باید در یک کارگروه مطرح کرد، آسیب شناسی کرد و برای حل آن قدم برداشت.

*فکر می کنید با این شرایط ما به جام جهانی می رویم؟
قطعا ما به جام جهانی صعود می کنیم. فکر می کنم دور برگشت رقابت ها خیلی متفاوت با دور رفت مسابقات باشد. تیم همبستگی اش بیشتر می شود و با همت و کار بیشتر قطعا بلیت قطر را به دست می آوریم.

*علیرضا بیرانوند هم جزء نامزدهای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا شده است.
به علیرضای عزیز تبریک می گویم. او مزد زحمات زیادش را گرفته و حقش است که برنده این جایزه باشد. او در این سال ها خیلی روند خوبی داشته و حالا این نوید را می توانیم به فوتبال دوستان بدهیم که تیم ملی به غیر از بیرانوند، پیام نیازمند را هم در بهترین شرایط در اختیار دارد و رشید مظاهری هم به همین ترتیب جزء بهترین های ایران است و این رقابت باعث شده خیال همه از بابت دروازه تیم ملی راحت باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    بارها و بارها راجع به مافیای کیروشی صحبت کردیم ولی امان از روزی که این مافیا در بین بازیکنان رسوخ کند. در بازی با عراق برخی بازیکنانی که در زمان کیروش سر میدادند در زمین راه می رفتند. امیدوارم راه رفتن آنها بخاطر جلسات کم تمرینی و یا مصدومیت باشد ولی خیلی باید مراقب بود و بیشتر باید رصد کرد ... به عقیده من مشکل تیم ملی فقط و فقط به مسائل جنبی مربوط است و به ارنج و سیستم و انتخاب نفرات و... مربوط نیست.

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن