اکسید هد

باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی دانم چرا عصبی شد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2486 ] - پنجشنبه, 30 آبان 1398

باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی دانم چرا عصبی شد!

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ویلموتس تازه به ایران آمده است باید کمکش کنیم. دوشنبه 20 آبان بود که کریم باقری به دعوت کادر فنی تیم ملی در تمرین تیم کشورمان در... 5 out of 5 based on 2 ratings.
باقری: با شجاعی خصوصی حرف زدم، نمی دانم چرا عصبی شد!

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ویلموتس تازه به ایران آمده است باید کمکش کنیم. دوشنبه 20 آبان بود که کریم باقری به دعوت کادر فنی تیم ملی در تمرین تیم کشورمان در...

ارتش سرخ دات كام :

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ویلموتس تازه به ایران آمده است باید کمکش کنیم.
دوشنبه 20 آبان بود که کریم باقری به دعوت کادر فنی تیم ملی در تمرین تیم کشورمان در آستانه بازی با عراق حاضر شد. آقاکریم آن روز در جمع ملی پوشان صحبت کوتاهی هم انجام داد و گفت: «جنگ روانی همیشه وجود دارد و می تواند تأثیرگذار باشد. وقتی درزمین حریف بازی می کنید باید با تمرکز بالا بازی کنید و عصبانی نشوید. این بهترین راهکار برای کسانی است که به دنبال ایجاد حاشیه هستند. همه بازیکنان ما باتجربه هستند. متأسفانه بازیکنان ما زود عصبی می شوند و زود پرخاش می کنند و این از بدی های فوتبال ماست. امیدوارم بازی به بازی بهتر شوند تا تمرکز بیشتری داشته باشند و بتوانند نتیجه بهتری بگیرند.»
عجبا که پیش بینی کریم باقری متأسفانه درست از آب درآمد و مسعود شجاعی باتجربه ترین بازیکن تیم ملی ایران نتوانست اعصاب خود را جلوی تیم ملی عراق کنترل کند و از زمین مسابقه اخراج شد. اخراج همانا و گل خوردن ایران همان! تیم کشورمان در دیداری که حداقل می توانست یک مساوی به دست بیاورد باخت تا کام همه مردم تلخ شود و...
به همین بهانه دقایقی با کریم باقری هم کلام شدیم.

*از کجا می دانستید بازیکنان تیم ملی عصبی هستند و حتی پیش بینی می کردید یکی مثل مسعود شجاعی از زمین بازی با عراق اخراج شود؟
به هر حال ما بازی های تیم ملی را دیده بودیم. ضمن آنکه به نظر می رسید بچه ها کمی عصبی هستند و...

*ولی فکرش را نمی کردید باتجربه ترین بازیکن تیم ایران یعنی مسعود شجاعی از داور کارت قرمز بگیرد. درست است؟
آدم باید خودش را جای مسعود شجاعی بگذارد و بعد نظر بدهد.

*ببینید آقاکریم! اگر محمد محبی جوان کارت قرمز می گرفت شاید این قدر نسبت به او انتقاد نمی شد، اما از کاپیتان تیم ملی انتظار نمی رفت در این بازی حساس کاری کند تا داور اخراجش کند؟
باید از خود مسعود شجاعی پرسید، اما بزرگ تر های تیم ملی باید حواسشان جمع تر از جوان تر ها باشد.

*شما خودتان هم در بازی های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه و در بازی با قطر از زمین اخراج شدید. دیداری تلخ که به شکست تیم ایران انجامید.
بله ولی شرایط آن زمان خیلی فرق می کرد. شاید حرکت من یک استثنا بود. قطری ها به زبان فارسی مسلط بودند و حرف هایی می زدند و فحش هایی می دادند که آن اتفاق افتاد، اما الان کل بازیکنان و مربیان ما عصبی هستند. این موضوع را شما حتی می توانید در مسابقات باشگاهی هم ببینید. همه یک جور هایی عصبی هستند.

*بیشتر توضیح می دهید؟
توجه داشته باشید که در کوچه و خیابان هم همه عصبی هستند. سختی ها و مشکلات زندگی روی همه اثر گذاشته و شما می بینید مغازه دار، مسافر، راننده تاکسی و همه مردم عصبی تر از گذشته هستند که این موضوع روی فوتبالیست ها هم اثر گذاشته است.

*اما فوتبالیست ها جزو قشر نسبتاً مرفه جامعه هستند و درگیر مشکلات روزمره مردم نیستند.
اینکه دلیل نمی شود! همه بازیکنان فوتبال که پول خوب نمی گیرند و تازه اگر هم بگیرند خانواده هایی دارند که اغلب جزو قشر ضعیف یا متوسط جامعه هستند. این مشکلات روی زندگی بازیکنان و مربیان هم تأثیر می گذارد.

*با همه این تفاسیر انتظار داشتیم بازیکنان تیم ملی در بازی حساس با عراق روی اعصاب خود تسلط داشته باشند ولی پیش بینی شما درست از آب درآمد.
از یک طرف عصبی بودن جامعه و فوتبال ماست و از طرف دیگر کشور های عربی خیلی خوب بازیکنان ما را شناخته اند. تیم های عربی متأسفانه خوب بلدند بازیکنان ایرانی را عصبی کنند و نتیجه بگیرند و دربازی با عراق هم همین اتفاق افتاد.

*می خواهیم بدانیم روزی که سرتمرین تیم ملی رفتید خود شما شخصاً با مسعود شجاعی کاپیتان تیم کشورمان هم صحبت کردید؟
بله، با مسعود شجاعی هم خصوصی حرف زدیم، اما برخی اوقات از بعضی ها که انتظار نداری...

*پس از بازی ایران و عراق بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی و ایرانیان علاقه مند به فوتبال از مسعود شجاعی انتقاد کرده و خواسته اند از تیم ملی خداحافظی کند. در این رابطه نظری ندارید؟
این سؤال را باید از خود مسعود شجاعی بپرسید!

*ولی خاطرمان هست خود شما پس از بازی ایران و ایرلند در مقدماتی جام جهانی 2002 و در سن 28 سالگی از تیم ملی خداحافظی کردید.
هر کس خودش تشخیص می دهد چه زمانی خداحافظی کند و شرایط من فرق می کرد.

*چه فرقی؟
اردو های تیم ملی طولانی بود. بازی ها هم خیلی طول کشیده بود و واقعاً خسته بودم. احساس کردم درآن مقطع نمی توانم به تیم کشورم کمک کنم. نه انگیزه داشتم و نه از بازی کردن لذت می بردم. به همین خاطر تصمیم گرفتم خداحافظی کنم.

*خداحافظی کردید که جوان تر ها بیایند و در تیم ملی بازی کنند؟
(می خندد) من هم که جوان بودم. 28 سالگی پیر است؟!

*نه! حتی خیلی ها همین امروز معتقدند کریم باقری که تا 28 سالگی و در 80 و خرده ای بازی نزدیک 50 گل ملی زده بود اگر ادامه می داد چه بسا به 100 گل ملی هم می رسید.
نه! با اگر و، اما که نمی توان زندگی کرد. شاید یک گل دیگر هم نمی توانستم بزنم!

*در حال حاضر علی دایی با 109 گل ملی رکورددار تعداد گل ملی زده در جهان است، اما کریستیانو رونالدو 99 گله شده است. در این رابطه صحبتی ندارید؟
خود علی دایی هم گفت رکورد ها برای شکسته شدن هستند. بالاخره علی دایی هم رکورد یکی دیگر را شکست.

*رکورد فرانس پوشکاش را.
بله، همین که سال ها رکورد علی دایی در فوتبال جهان باقی ماند خودش باعث افتخار فوتبال ایران بود.

*یک شوخی در تحریریه ما راه افتاده که کاش رونالدوی پرتغالی مصدوم شود و نتواند رکورد علی دایی را بشکند.
نه! من هرگز آرزو نمی کنم یک فوتبالیست مصدوم شود و مثلاً رباط صلیبی پاره کند. به هر حال رکورد ها جابه جا می شوند. همان طور که سال ها رکورد حسین رضازاده و بهداد سلیمی به نام ایران ثبت شده و سپس توسط این وزنه بردار گرجی اسمش چی بود؟

*لاشا تالاخادزه؟
بله، الان این گرجی رکورددار جهان است. رکورد علی دایی هم باید جابه جا شود و این امر طبیعی است. حالا شما بچه های خبرورزشی یا ما ایرانی ها دوست داریم رکورد بیشترین گل زده در رده ملی به نام علی دایی باشد بحث دیگری است، اما خود علی هم دوست ندارد رونالدو مصدوم شود یا رباط پاره کند تا این رکورد حفظ شود!

*بسیار خوب، عملکرد مارک ویلموتس را در این چند بازی چطور دیده اید؟
به نظرم باید کمی به او زمان داد.

*ولی در تاریخ فوتبال ملی ما سابقه نداشته دو بازی متوالی را در مسابقات انتخابی جام جهانی واگذار کنیم.
من دقیقاً نمی دانم شرایط چیست، اما این مربی هم تازه آمده و باید به ویلموتس کمک کنیم.

*ولی ما سال ها با کارلوس کی روش در آسیا بی شکست بودیم.
شما نمی توانید عملکرد کارلوس کی روش را طی 7 سال با چند ماه ویلموتس مقایسه کنید.

*اما خیلی ها معتقدند مربی مدیر و مقتدر برای تیم ملی ایران بسیار بهتر از یک مربی مهربان و ملایم است.
این مسائل را من نمی دانم. نظرات همه محترم است ولی باید همه موارد را در نظر گرفت. ویلموتس را با کارلوس کی روش مقایسه نکنید!

*فکر می کنید تیم ملی ایران شانس صعود داشته باشد؟
چراکه نه؟ بازی عراق و بحرین هم مساوی شد که به نفع ما بود. من فکر می کنم سرنوشت تیم ملی کشورمان دست خودمان است. ما 4 بازی دیگر داریم که 3 بازی با هنگ کنگ، بحرین و عراق در خانه است. بازی با کامبوج هم که تیم ضعیفی است در خارج از خانه برگزار می شود. بنابراین می توان امیدوار بود با پیروزی در این بازی ها به مرحله بعد صعود کنیم.

*اگر خاطرتان باشد در رقابت های انتخابی جام جهانی 1998 فرانسه و پس از چند شکست تغییراتی روی نیمکت تیم ملی ایجاد شد که به صعود ما انجامید. به نظر شما تیم ملی ایران به شوک مثبت نیاز ندارد؟
این مسائل که دست من و شما نیست. خود فدراسیون به اندازه کافی آدم برای تصمیم گیری دارد. آن ها بهتر می دانند چه کار کنند و چه تصمیمی بگیرند.

*بازی با نفت مسجدسلیمان هم ابتدا لغو شد و سپس اعلام شد برگزار می شود.
تا جایی که من می دانم روز جمعه بازی ما با نفت مسجدسلیمان برگزار می شود.

*شرایط پرسپولیس چطور است؟
بازیکنان ما تمرینات خوبی انجام داده و شرایط خوبی دارند، اما به هر حال قبول کنید تعطیلی لیگ به هر دلیل تیم ها را از ریتم می اندازد.

*ملی پوشان شما از لحاظ روحی و روانی در چه شرایطی به سر می برند؟
سعی کردیم آن ها را دوباره برگردانیم. تساوی اخیر بحرین و عراق هم ملی پوشان و هم همه ما ایرانی ها را امیدوار کرد که تیم ملی با نتایج خوب به مرحله بعد صعود کند. ملی پوشان ما هم از شرایط روحی و روانی خوبی برای بازی با نفت مسجدسلیمان برخوردار هستند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن