برای اولین بار در این فصل؛ شعار علیه کالدرون

- نظرات : 10 اظهار نظر - بازدید [ 1938 ] - جمعه, 1 آذر 1398

برای اولین بار در این فصل؛ شعار علیه کالدرون

پرسپولیس در نزدیک به 40 درصد از مسابقات خود در لیگ نوزدهم بازنده بوده است؛ همان آماری که در لیگ چهاردهم توسط تیم تحت هدایت علی دایی و حمید درخشان نیز رقم خورد... 3 out of 5 based on 6 ratings.
برای اولین بار در این فصل؛ شعار علیه کالدرون

پرسپولیس در نزدیک به 40 درصد از مسابقات خود در لیگ نوزدهم بازنده بوده است؛ همان آماری که در لیگ چهاردهم توسط تیم تحت هدایت علی دایی و حمید درخشان نیز رقم خورد...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در نزدیک به 40 درصد از مسابقات خود در لیگ نوزدهم بازنده بوده است؛ همان آماری که در لیگ چهاردهم توسط تیم تحت هدایت علی دایی و حمید درخشان نیز رقم خورد.

در روزی که هواداران پرسپولیس امیدوار بودند با کسب پیروزی پر گل مقابل نفت مسجد سلیمان به رده دوم صعود کنند، یک شکست نابه هنگام و تلخ آن ها را در شوکی بزرگ فرو برد و البته جایگاه سومی را نیز به خطر انداخت تا برای نخستین بار، هوادارانی که پس از شکست برابر تراکتور، شهرخودرو و سپاهان از مربی آرژانتینی حمایت کرده بودند، علیه او شعار بدهند.

شعار هواداران علیه گابریل کالدرون در حالی رقم خورد که پرسپولیس این فصل فراز و فرودهای زیادی را داشته است. جانشین برانکو فصل را با برد مقابل پارس جنوبی آغاز کرد و در دربی نیز برنده شد اما سه باخت مقابل مدعیان، ورق را برگرداند. قرمزهای تهرانی فارغ از کسب نتایج نامناسب، این فصل نمایش های خوبی نیز نداشته اند اما جمعه شب با وجود ارائه فوتبالی تماشاگرپسند و پرموقعیت، شکست خوردند. شاید اگر همین نمایش با یک برد خفیف نیز همراه می شد، پرسپولیسی ها به تمجید از کالدرون می پرداختند اما حالا با اشاره به چینش عجیب نفرات و همچنین آمار 36.36درصد شکست در لیگ نوزدهم، به انتقاد از او می پردازند.

در لیگ چهاردهم تیم پرسپولیس با هدایت علی دایی، حمید درخشان و در آخرین روزها برانکو ایوانکوویچ، فصل را با 12 شکست به سرانجام رساند. آن ها در مقابل تیم های متوسط و ضعیفی چون گسترش فولاد، راه آهن و ... نیز شکست خوردند تا بدترین آمار خود در لیگ برتر 16 تیمی را ثبت کنند. اما حالا وضعیت تیم کالدرون به مراتب نگران کننده تر است. اگر چه بعید است در پایان فصل سرخپوشان با 12 باخت (40 درصد) کار را تمام کنند اما تیمی که حالا کالدرون در اختیار خود دارد، بسیار پرستاره تر از پرسپولیسِ لیگ چهاردهم است و در قامت مدافع عنوان قهرمانی و از مدعیان کسب این عنوان محسوب می شود.

در صورتی که استقلال روز دوشنبه از سد نساجی بگذرد، رقیب همیشگی پرسپولیس پس از 1300 روز بالاتر از این تیم قرار خواهد گرفت. نکته جالب این است که نساج ها هفته آینده برابر پرسپولیس قرار خواهند گرفت و این کار را برای کالدرون سخت و فشار را روی او بیشتر خواهد کرد. اگر چه پرسپولیس در وضعیتی نیست که یک مربی جدید را استخدام کند و بعید است مدیرعامل چنین تصمیمی را بگیرد اما به هر حال فشار هواداری در تیم هایی چون پرسپولیس و استقلال، می تواند شرایط را برای ادامه کار سخت تر کند.

آخرین باری که هواداران پرسپولیس بر علیه یک مربی خارجی شعار دادند، به 7 سال قبل بازمی گردد؛ جایی که قرمزها در هفته های میانی لیگ دوازدهم و پس از نتایج ضعیف تیم مانوئل ژوزه با شعارهایی تند خواستار اخراج او شدند. اما هنوز وضعیت کالدرون بحرانی نشده و او باید امیدوار باشد که در دیگر بازی ها اتفاقاتی به نفع تیم او رخ دهد. نکته مهم این است که کالدرون برنامه هایی ویژه برای زمستان دارد و برای عملی کردن آن ها، او باید چهار هفته بعدی را به سلامت بگذارند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  تقصیره کالدرونه که نفت رو آنالیز نکرده بود..تیم اصلا تاکتیک نداشت..ایشالا بازی های بعدو آنالیز کنه و بعد ترکیبو بچینه،البته بدشانس هم هس کالدرون..مهاجم تموم کننده نداریم
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  کالدرون از علم روز فوتبال خیلی دور است و از دستیارهای خوبی هم استفاده نمی کنه . بدنسازی غیر علمی و دیر از حالا به بدنهای کم رمق روز بروز فشار بیشتری به تبم میاره.
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  کار اشتباه و خودزنی و گل بخودی. باید علیه فدراسیون و وزارت ورزش شعار بدند.
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  نمایش تیم از ابتدای فصل تا به امروز به هیچ وجه امیدوار کننده نبوده و به جای اینکه سیر صعودی چه از نظر کیفی و چه کمی داشته باشیم سیر نزولی داریم. اول فصل بهانه این بود که تیمهای قوی جلومون هستن ولی بازی و نتایج تیم جلوی تیمهای نه چندان قوی هم دلچسب و امیدوار کننده نبود. ای کاش آقای کالدرون حداقل اینقدر مغرورانه و بی حساب و کتاب ادعا نمیکرد و با تیمهای حریف در نمیفتاد تا ما هوادارا اینروزها مضحکه کیسه کشها بشیم . کالدرون ادعا میکنه که تیم توی سالهای قبل کم گل میزده و تهاجمی نبوده . اما تیمش تا به اینجای کار یکی از ضعیفترین خطوط حمله رو داره علیرغم داشتن اینهمه بازیکن پا به توپ و تکنیکی ( بدون شک در این زمینه غنی ترین تیم لیگ هستیم). متاسفانه سازماندهی دفاعی تیم هم کاملا" ضعیف و متزلزل شده. به قول معروف از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید. جناب کالدرون نشون داده اصلا" مربی محاسبه گر و متفکری نیست و الا میرفت آمار سالهای قبل پرسپولیس رو میدید و بعد میگفت این تیم تهاجمی نبوده ، بدنسازی و آماده سازی پیش فصل رو بی خیال نمیشد، بازیکنی مثل سروش رو رد نمیکرد که حالا از باشگاه بخواد یه بازیکن بازیساز خارجی بگیره ، براندائو رو که به قول خودش گزینه نهم بود تایید نمیکرد و اسدی که اگر بهتر از اون نبود کمتر نبود رو رد کنه بره به اضافه اشتباهات تاکتیکی ، نداشتن آنالیز ، عدم برنامه روی ضربات آزاد چه از جانب خودمون و چه از جانب حریف همه و همه این رو تایید میکنه که کالدرون در کل مربی فکور و دوراندیش و عاقبت اندیشی نیست و همهی کارها و تصمیماتش لحظه ای هست و بگیر نگیر داره. به قول معروف دو صد گفته چون نیم کردار نیست .نمیخوام تیم رو با استقلال مقایسه کنم ولی واقعا" باید قبول کرد روند رو به رشد تیم استقلال اونهم با بازیکنایی که به غیر از 3، 4 تا بقیه به نسبت بازیکنهای پرسپولیس ،بازیکنهای طراز اولی نیستن . در هر صورت این تیم نیاز به شوک داره والا اگه با همین وضع پیش بره حتی امسال سهمیه هم نمیتونیم بگیریم چه برسه به قهرمانی.
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  استقلال با یک مساوی هم با تفاضل بالاتر میره.بعدش نیم فصل وقت خوبیه مربی جدیدی بیارن و فرصت ساختن و بدنسازی رو هم داره.
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  دقیقا" مثل ژوزه .همه فکر میکردیم با اومدن مانوئل ژوزه تیم تیکی تاکا بازی میکنه ولی به نیم فصل نرسیده اینقدر بد و بی برنامه و بی رمق بازی کرد که اخراج شد و بقیه ماجرا. کالدرون هم فقط ادعای بازی تهاجمی داره ولی در عمل هیچ. واقعا" باید به هوش و درایت و تفکر برانکو احسنت گفت که با یه مشت بازیکن متوسط اون نتایج درخشان رو گرفت . برانکو بر عکس کالدرون همهی کارهاش و حرفهاش با حساب و کتاب و با تفکر بود و به جای اینکه به فکر کری خوانی بیخود با حریفا باشه به نقاط ضعف تیم و شناخت نفرات خودش و البته آماده سازی تیم میپرداخت.
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  از طرفداران فوتبال تهاجمی هستم و به همین دلیل از آمدن مربیانی با تفکرات تهاجمی مثل کالدرون و ویلموتس حمایت کردم و می کنم . اما در فوتبال فراتر و فراتر از آنکه شما چه تفکراتی دارید و حتی سیستم و ارنج شما چیست و فراتر و فراتر از اینکه نفرات خود را چگونه چینش میکنید بحث " آماده سازی " تیم مهمترین مساله است. متاسفانه اغلب کارشناسان در ایران بعد از هر باخت به سراغ بحث " سیستم " " تاکتیک" و " ارنج " و " تعویضها' می شوند و مربی را اینگونه تحلیل میکنند . به عنوان مثال اغلب آنها بعد از هر باخت یا نتیجه بد میگویند " تیم برنامه مشخصی نداشت و یا بی برنامه بود " حالا من از شما می پرسم مگر می شود یک مربی لیگ برتری برای بازی برنامه نداشته باشد !!!! متاسفانه بارها و بارها این نقدهای کلیشه ای را که مثبت یا منفی بودنش فقط و فقط بستگی به نتیجه بازی دارد !!!! از این ناکارشناسان شنیده ایم در حالیکه اغلب آنها درک نمیکنند که ممکن است کار در جای دیگری نقص داشته باشد. مهمترین مساله در فوتبال امروز بحث آماده سازی است که این مهم خود شامل سه بخش " بدنسازی " " آماده سازی ذهنی " و "تمرینات تاکتیکی " است. بدیهی است حتی با بهترین آنالیزها و طرح موثرترین برنامه برای یک بازی بدون " آمادگی تیمی " اجرای آن برنامه و تاکتیک غیرممکن است. امثال برانکو و کیروش اگر از نظر تفکر مورد پسند ما نبودند اما واقعا در بحث " آماده سازی " تیمی هر دو خوب کار میکردند. مشکل ویلموتس و کالدرون دقیقا به بحث " آماده سازی " تیم در ابعاد جسمانی، ذهنی و تمرینات تاکتیکی مربوط می شود ولاغیر ... اینکه فقط عنوان کنیم فوتبال تهاجمی و تعداد زیادی وینگر و مهاجم هم در ترکیب بگذاریم کفایت نمیکند ...
  بویژه در خصوص نوع تمرینات کالدرون باید گفت هنوز او مرتکب اشتباه می شود و اعتقاد دارد که به بازیکنان ایرانی نباید زیاد فشار تمرینی آورد و لذا پرسپولیس بدنسازی پیش فصل کاملی نداشت . این اشتباه از آنجا ناشی می شود که او بواسطه چند سال مربیگری در حوزه خلیج تصور میکند به بازیکنان ایرانی مشابه اعراب باید فشار وارد کند .
  اینکه پرسپولیس بطور واضح برنامه های تاکتیکی متنوع برای حمله دارد ولی " زور" کافی برای رسیدن به دروازه حریف ندارد ناشی از فشار کم تمرینات و بدنسازی ناقص است. بله اگر بازیهای زمان برانکو را به خوبی آنالیز کنید متوجه این موضوع میشوید که برتری تیم برانکو در مقابل حریفان تنها و تنها به آمادگی و بالا بودن سطح جسمانی کل تیم برمیگشت نه تنوع تاکتیکی ...
  امیدوارم در این خصوص کالدرون متوجه موضوع شود و در تمرینات تغییراتی بوجود آورد وگرنه پرسپولیس سخت متضرر میشود . والسلام
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  جناب مهدوی خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج. چطور میشود مربی با اینهمه اسم و رسم و ادعا در مورد آماده سازی پیش فصل دچار اشتباه شود و براحتی این مساله مهم رو نادیده بگیره.؟ کاری که حتی مربیان آماتور در تیمهای درجه 3و 4 ایران و آسیا هم انجام میدن . حتی توی فوتبال محلات هم بازیکنها خودشون رو قبل از بازی گرم میکنن و میدونن که باید با آمادگی وارد بازی بشن و گرنه ... صرف تفکر تهاجمی داشتن و حرف زدن در مورد موقعیت گل که باعث تهاجمی شدن تیم نمیشه ؟جناب کالدرون همه زمین و زمان رو مقصر میدونه ولی نمیگه تیمش قبل از فصل و یا توی همین تعطیلات 2 هفته ای هم آماده سازی خوبی نداشته. ایشون در مسائل دیگه هم اشتباه محاسباتی داشته مثلا" حضور بازیکن بنجلی مثل براندائو با نظر کی بوده؟ جالبه که ایشون بعد از چند بازی که ازش جانبداری میکرد به یکباره فهمید که بازیکن نیست(چیزی که از همون هفته اول برای تماشاگرا هم محرز شد) و به همه گفت گزینه ی نهمش بوده . آخه گزینه نهم ایشون چه مزیتی میتونه نسبت به روستایی و اسدی داشته باشه ؟ یا کنار گذاشتن سروش رفیعی بعنوان تنها بازیکن بازیساز تیم و درخواست هفته پیش ایشون از باشگاه جهت خرید یه بازیساز . یا نیمکت نشینی و در افتادن با سید جلال و کنار گذاشتن شجاع . و حالا هم بعد از هفته ها تعویض علیپور نا آماده کاری که باید همون هفته های اول انجام میشد. احتمالا" فردا میاد میگه علیپور گزینه ی دهم من بود ولی مجبور بودم بازیش بدم و ..... مجموع این مسائل جایی برای دفاع از ایشون باقی نمیذاره. چون قرار نبود بنایی که برانکو ساخته بود خراب بشه و برگرده به 5 سال پیش ، بلکه قرار بود که با اومدن کالدرون این بنا تکمیل تر بشه و تزیین بشه و بر کیفیتش افزوده بشه .
 • mohammad shahsavari
  mohammad shahsavari :
  این تیم با این همه بازیکن خوب به یه مربی با کیفیت نیاز داره مثل برانکو
  زمان برانکو تمام بازیکن ها آرزو داشتن بران پرسپولیس
  الان بهترین هارو داریم ولی ازشون استفاده نمیکنیم
  بازیکنی مثل شجاع ، سیامک ، بشار باید روی نیمکت باشن؟؟؟
  این تیم نه تاکتیک داره نه برنامه
  مشکل تیم از سرمربی هست مربی بودن یه هنره ، هنرمند کسیه که از امسال ادام همتی تو آسیا بازی میگیره
  برانکو بدون تیمه هرچقدر زودتر بتونن برش گردونن زودتر به این تیم لطف کردن و نجاتش دادن
  یحی هم گزینه خیلی خوبیه ولی پدیده به همین راحتی آزادش نمیکنه که بیاد
  ما ترفدارا به باختن عادت نداریم لطفا زوتر به داد این تیم برسیم تا دیر نشده و به اون روزهای بد برنگشتیم

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن