bahrami_head

پرسپولیس با چهار شکست می تواند قهرمان شود؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1616 ] - شنبه, 2 آذر 1398
پرسپولیس با چهار شکست می تواند قهرمان شود؟

جایگزینی مربی قهرمان همیشه مأموریت دشواری است، با این حال کالدرون حاضر شد هدایت پرسپولیس را پس از سه قهرمانی متوالی با برانکو بپذیرد و البته تأکید کرد که هدفش...

ارتش سرخ دات كام :

جایگزینی مربی قهرمان همیشه مأموریت دشواری است، با این حال کالدرون حاضر شد هدایت پرسپولیس را پس از سه قهرمانی متوالی با برانکو بپذیرد و البته تأکید کرد که هدفش چیزی جز تداوم قهرمانی ها نیست. با این حال اوضاع برای مربی آرژانتینی خوب پیش نمی رود و او دیروز در هفته یازدهم، برای چهارمین بار مزه تلخ شکست را چشید.

اگر سه شکست قبلی برابر مدعیان قهرمانی ثبت شده بود، او این بار مغلوب تیم بی ادعای نفت مسجدسلیمان شد. تفاوت دیگر این شکست با موارد قبلی که در شش هفته نخست ثبت شد در این است که او فرصت کافی برای شناخت تیمش و حریفان را داشته. اگر آزمون و خطاهای هفته های نخست را به حساب تلاش او برای پیدا کردن ترکیب ایده آل بگذاریم، ادامه تغییرات در ترکیب پرسپولیس پس از گذشت بیش از یک سوم فصل نگران کننده به نظر می رسد.

او هنوز در هیچ کدام از خطوط به ترکیب ثابت نرسیده و جابه جایی ها هم کمک زیادی به بهبود کیفیت تیم نمی کند. مثلاً استفاده از نادری در خط میانی گره گشا نشد و ترکیبی که او برای دفاعش در هفته های اخیر در نظر گرفته، عملکرد متزلزلی داشت.

خط دفاع چهار نفره پرسپولیس که باید انسجام پیدا کرده باشد، حتی از روزهای شروع فصل ناهماهنگ تر به نظر می رسد. نشانه این افول دفعات تک به تک شدن مهاجمان نفت است که با یک پاس عرضی خودشان را مقابل دروازه و بیرانوند می دیدند. آفسایدگیری مدافعان این تیم به قدری ناشیانه بود که اگر مهاجمان میهمان دقت می کردند این شکست می توانست سنگین تر شود.

به ادعای اول فصل کالدرون برگردیم: آیا پرسپولیس هنوز بختی برای چهارمین قهرمانی متوالی دارد؟ آنچه این روزها در زمین می بینیم نشانه های یک تیم قهرمان نیست، ولی می خواهیم نگاهی آماری به این موضوع داشته باشیم. آیا با چهار شکست هنوز بختی برای قهرمانی وجود دارد؟

در 18 دوره قبلی لیگ تنها 5 تیم با کمتر از 4 شکست قهرمان شده اند. 13 قهرمان ادوار مختلف لیگ برتر در این مسیر 4 بار یا بیشتر شکست خورده اند. دو قهرمانی پرسپولیس با برانکو (لیگ شانزدهم و هفدهم) با 4 شکست به دست آمده است، ولی او موفق شد آخرین قهرمانی اش را با تنها یک شکست ثبت کند. بیشترین شکست در راه قهرمانی مربوط به سپاهان (لیگ دوم، 26 بازی) و استقلال (لیگ هشتم، 34 بازی) است که 6 بار شکست خوردند. ولی در ده دوره اخیر لیگ برتر هیچ تیمی با بیش از 5 شکست قهرمان نشده است.

اگر تعداد شکست ها را ملاک بگیریم، پرسپولیس برای تکرار قهرمانی در دو سوم باقی مانده مسیر (19 بازی) یک یا حداکثر دو بار اجازه شکست دارد. در عین حال متوسط امتیازات پرسپولیس  (72/1) فاصله نسبتاً زیادی با استانداردهای تیم قهرمان دارد. کافی است به یاد بیاوریم سه قهرمانی اخیر سرخ پوشان به ترتیب با متوسط امتیاز 2/2، 13/2 و 03/ 2 به دست آمده است.

تیم کالدرون برای ثبت روند بی شکستی و ارتقای متوسط امتیازاتش در ادامه فصل کار خیلی سختی دارد، مگر اینکه تیم کاملاً متحول شود. آیا کالدرون این توانایی را دارد و مهم تر از آن می تواند تا آخر این مسیر کنار پرسپولیس باقی بماند؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news
چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    حمایت کنید قهرمان میشیم. آیا هواداران پرسپولیس شباهتی به هواداران فصلهای گذشته دارند. هیچ مربی بدون حمایت موفق نمیشه. کالدرون حمایت بشه نیم فصل دوم همه چیز را جبران میکنه. مشکل کالدرون نیست. مشکل از بیرون و عدم حمایت است.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر شاهین چه کسی بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن