بزیک: از همه پتانسیل پرسپولیس استفاده نمی شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 759 ] - یکشنبه, 3 آذر 1398

بزیک: از همه پتانسیل پرسپولیس استفاده نمی شود

باخت پرسپولیس در خانه مقابل نفت مسجدسلیمان فرصت امیدواری این تیم را برای حضور در رده های بالاتر جدول از آنها گرفت. شاید مهم ترین تفاوت بازی شاگردان کالدرون نس... 5 out of 5 based on 1 ratings.
بزیک: از همه پتانسیل پرسپولیس استفاده نمی شود

باخت پرسپولیس در خانه مقابل نفت مسجدسلیمان فرصت امیدواری این تیم را برای حضور در رده های بالاتر جدول از آنها گرفت. شاید مهم ترین تفاوت بازی شاگردان کالدرون نس...

ارتش سرخ دات كام :

باخت پرسپولیس در خانه مقابل نفت مسجدسلیمان فرصت امیدواری این تیم را برای حضور در رده های بالاتر جدول از آنها گرفت. شاید مهم ترین تفاوت بازی شاگردان کالدرون نسبت به گذشته خلق فرصت های متعدد گلزنی بود. ادموند بزیک مهاجم مطرح سال های نه چندان دور پرسپولیس مدعی است که بازیکنان این تیم تمرکز لازم را ندارند و از همه پتانسیل این تیم استفاده نمی شود.
 
*پرسپولیس با اینکه در نیمه دوم مقابل نفت مسجدسلیمان فوتبال قابل قبولی را به نمایش گذاشت اما بازی را واگذار کرد.
 پرسپولیس نسبت به فصل گذشته تقویت شده و در این بازی برخلاف بازی های گذشته که نمی توانست خیلی فرصت گل ایجاد کند اما به دفعات صاحب موقعیت شد که از آنها استفاده نکردند.

*شاید بعضی ها بگویند که حریف دفاعی بازی می کرد اما به هر حال این هم یک شیوه است و باید راه مقابله با آن را بلد باشیم و از حداقل فرصت ها بهره ببریم چون همین حداقل ها گره بازی را باز می کند. البته چند فرصت خوب را هم به حریف شان دادند.
این موضوع کاملاً طبیعی است. وقتی شما برای رسیدن به دروازه حریف به بازی تان سرعت می دهید نباید هم از خط دفاعی تان غافل شوید اما باز هم برای لحظاتی تمرکزتان را از دست می دهید. ما که از بارسلونا بهتر نیستیم؛ آنها هم به حریف شان فرصت می دهند اما باید طوری بازی را تمام کنیم که برنده از زمین خارج شویم. به هر حال شکست تلخی بود چون پرسپولیس روی کاغذ بازی های سختش را انجام داده بود و شخصا ًخیلی امیدوار بودم که تا نیم فصل حتی به صدر جدول هم برویم.

*شما اشکال کار را کجا می بینید؟
 من جای مربی نیستم اما اگر بخواهم کلی بگویم آنها نمی توانند از پتانسیل تیم استفاده کنند. من فکر می کنم بچه ها تمرکز لازم را ندارند وگرنه نوراللهی و عبدی نباید آن فرصت ها را از دست می دادند. البته بهترین مهاجمان دنیا هم فرصت گل را از دست می دهند اما سرنوشت بازی به همین توپ ها بستگی دارد.

*یکی از انتقادهایی که بعد از این بازی به کالدرون گرفته شد، این بود که تعویض هایش را دیر انجام داد.
 ببینید پرسپولیس پتانسیل بالایی دارد اما در خط حمله عملکردش ضعیف است و تمام کننده ندارد. من هم با شما موافقم که تعویض ها دیر انجام شد. شاید اگر در همه هفته های گذشته فرصت هایی که به جونیور دادیم را به عبدی می دادیم الان خیال مان راحت بود که بازیکنی برای تعویض داریم که می توان روی آن حساب کرد. شک نکنید اگر عبدی تا امروز بیشتر بازی کرده بود اعتماد به نفسش خیلی بالا رفته بود. این خیلی اهمیت دارد که سرمربی بداند اگر روزی ادموند بزیک آماده نیست، گزینه ای دارد که روی آن حساب می کند. درباره تعویض ها هم یک نکته ای بگویم.

*بفرمایید.
 محمد انصاری در بازی با نفت مسجدسلیمان آماده نبود اما شاید بهتر بود که سیامک نعمتی با وحید امیری تعویض می شد.

*چرا؟
 چون وقتی انصاری بیرون آمد و نادری به دفاع چپ رفت دیگر فرصت نفوذ را پیدا نکرد. اگر نادری سر جایش بازی می کرد قدرت هجومی پرسپولیس بعد از تعویض ها خیلی بیشتر می شد.

*بعد از پایان بازی هم عده ای از تماشاگرها برانکو را تشویق کردند و از انصاری فرد خواهان برکناری کالدرون بودند.
 به نظر من تماشاگران حق دارند چون در سال های اخیر به برانکو عادت کردند اما در شرایط فعلی باید ببینیم چه چیزی به نفع تیم و چه چیزی به ضررش است. پرسپولیس اگر همین بازی را یک - صفر برده بود یا در بازی با ماشین سازی پنالتی شان گل شده بود همه به به و چه چه می کردند. پرسپولیس در همین دو بازی پنج امتیاز نگرفت و سه امتیاز هم از دست داد.

*به خط حمله پرسپولیس اشاره کردی. شما خودتان که از بهترین مهاجمان فوتبال ما بودید چطور آمادگی تان را حفظ می کردید؟
 شما لطف دارید. من این حرف را جایی نزدم اما وقتی به پرسپولیس آمده بودم روزی دو ساعت جداگانه تمرین می کردم و در حیاط خانه مان هم تمریناتم را ادامه می دادم چون می دانستم بازی در تیمی که میلیون ها هوادار دارد سخت است و نیاز به آمادگی جسمانی دارد.

*تیم ملی دو بازی حساس را واگذار کرد. شما شرایط را چطور ارزیابی می کنید؟
 به نظر من تیم ملی بیشتر از آنکه به تمرین نیاز داشته باشد به انگیزه احتیاج دارد. من بر اساس شنیده ها می گویم اینکه مربی بعد از چند ماه به مرز استعفا می رسد قطعاً بی دلیل نیست. ویلموتس مربی حرفه ای است. وقتی پولش را نمی دهیم و برایش در فیفادی بازی نمی گذاریم کاملاً مشخص است که تمرین را تعطیل می کند. شما دقت کنید در روزهای اول و حتی بازی با کره جنوبی ویلموتس چقدر انگیزه داشت اما وقتی وعده های فدراسیون عملی نمی شود چه انتظاری از او داریم.       


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن