آشوبی: معلوم بود کالدرون رختکن را از دست می دهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 902 ] - یکشنبه, 3 آذر 1398

آشوبی: معلوم بود کالدرون رختکن را از دست می دهد

فرزاد آشوبی بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است که گابریل کالدرون هنوز به شناخت کافی نسبت به تیم خودش و فضای کلی فوتبال ایران نرسیده است. پرسپولیس مدافع سه عنوان ق... 5 out of 5 based on 1 ratings.
آشوبی: معلوم بود کالدرون رختکن را از دست می دهد

فرزاد آشوبی بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است که گابریل کالدرون هنوز به شناخت کافی نسبت به تیم خودش و فضای کلی فوتبال ایران نرسیده است. پرسپولیس مدافع سه عنوان ق...

ارتش سرخ دات كام :

فرزاد آشوبی بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است که گابریل کالدرون هنوز به شناخت کافی نسبت به تیم خودش و فضای کلی فوتبال ایران نرسیده است.
پرسپولیس مدافع سه عنوان قهرمانی در رقابت های لیگ برتر، در هفته یازدهم در ورزشگاه آزادی مقابل چشم هوادارانش برابر نفت مسجد سلیمان شکست خورد تا گابریل کالدرون بیشتر از قبل تحت فشار قرار بگیرد. حالا انتقادهای تند روی سکو و رسانه ها جای خودشان را به زمزمه هایی درباره برکناری این مربی با تجربه آرژانتینی داده اند. او در بیش از 5 ماهی که از حضورش در پرسپولیس می گذرد نتوانسته آنچه وعده داده بود را عملی کند و پرسپولیس نه تنها تیمی هجومی تر از فصل گذشته نشد که با 4 شکست، یکی از بدترین فصول سال های اخیرش را رقم زد. فرزاد آشوبی هافبک سابق پرسپولیس معتقد است که کالدرون هنوز نتوانسته به شناخت لازم و کافی از تیمش و فضای فوتبال ایران برسد:
گابریل کالدرون بیش از 5 ماه است به ایران آمده و این زمان مناسبی برای شناخت تیم و بازیکنان است، اما آنچه به چشم می آید این است که او به شناخت لازم نرسیده است. جا به جایی های زیاد در ترکیب، اتخاد روش های اشتباه برابر رقبا، عدم آنالیز یا آنالیز  نادرست تیم خودی و حریفان باعث شده تا پرسپولیس امتیازهای حساسی را از دست بدهد.

بدون ایده و سبک
تیم کالدرون ایده و سبک مشخصی ندارد. پرسپولیس در هفته ابتدایی لیگ با این روش شروع کرد که خیلی تمایل داشت بازی سازی از انتهای زمین شروع شده و با پاس های کوتاه به خلق موقعیت برسد، اما بعد از اولین باخت یک مدل بازی بی برنامه و بدون هدف را از این تیم شاهد هستیم. بازی های تیم پرسپولیس آنقدر نوسان دارد که هیچ پیش بینی درباره اش نمی توان کرد و در بازی های اخیرش می بینیم که در نهایت دو سه موقعیت روی دروازه حریفان خلق می شود.

کالدرون و توانایی بازیکنان
 در بازی هایی هفته گذشته پرسپولیس، این تیم مثلا تا دقیقه هفتاد هیچ موقعیتی ندارد اما در بیست دقیقه پایانی چندین موقعیت درست می کند. این نشانگر توان بازیکنان تیم است و کالدرون باید متوجه شود که بازیکنانش در چه شرایطی می توانند نمایش بهتری داشته و تاثیرگذار باشند. سوال مهمتر در این مواقع این است که تیم چرا از ابتدا این طور بازی نمی کند.

اشتباه های بزرگ
من دلیل استفاده از دو هافبک دفاعی را در بازی برابر نفت مسجد سلیمان متوجه نشدم. همه می دانند که نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه آزادی بازی بسته ای انجام می دهد اما پرسپولیس با استفاده از دو هافبک دفاعی عملا دقایق زیادی را هدر داد. این موضوع و مسایلی چون بازی دادن نادری در پست وینگر راست و دیگر بازیکنان که در پست های غیرتخصصی به کار گرفته می شوند کاملا نشان از عدم شناخت او از تیمش دارد.

ماجرای بازی نکردن شجاع
من دقیقا نمی دانم چرا شجاع خلیل زاده بازی نکرد اما این را می دانم که یک مربی نمی تواند به بازیکنش بگوید یا در پست غیرتخصصی ات بازی می کنی یا تو را بازی نمی دهم. مربی باید با بازیکنش محترمانه صحبت کرده و خواسته های فنی و نیازهای تیم را برایش شرح بدهد. اگر بازیکن قبول نکرد می تواند از او استفاده نکند.

کج سلیقگی سرمربی
یک چیزی که خیلی من را اذیت می کند این است که کالدرون با کج سلیقگی، سروش رفیعی را از دست داد و از بشار رسن استفاده نمی کند. این باعث شده که خلاقیت و غیرقابل پیش بینی بودن بازی تیم در خط هافبک بسیار پایین باشد و علیپور که فرصت های کمی نصیبش می شود تحت فشار قرار بگیرد.

رفتارهای غیر حرفه ای
یکی دیگر از اتفاقاتی که اصلا خوب نبود این بود که کالدرون با رفتار غیرحرفه ای و نادرست از اعضای تیم که باید اعضای خانواده اش باشند، بی محابا انتقاد کرد. این یک رفتار کاملا غیرحرفه ای بود و من فکر می کنم یکی از دلایلش این است که او جانشین مربی بزرگ و پرافتخاری شده و هنوز نتوانسته این فضا را هضم کند. او نتوانسته با فشارهای این فضا کنار بیاید و سعی دارد با صحبت درباره رقبا و کمیته انضباطی و بازیکنان خودی فشار را از روی خودش بردارد.

اهمیت از دست رفتن رختکن

من بعد از بازی پرسپولیس و ماشین سازی که کالدرون در نشست خبری آن حرف ها را درباره علیپور زد، این پیش بینی را می کردم که او رختکن را از دست بدهد؛ نکته اینجا است که مربی که رختکن را از دست می دهد را باید کنار گذاشت. نمونه آخرش هم کواچ است که وقتی رختکن را از دست داد برکنار شد. من نمی دانم که کالدرون رختکن را از دست داده یا نه، اما اگر این اتفاق افتاده باشد دیگه ارتباط ترمیم شدنی نیست. در این شرایط حس اعتماد و علاقه از بین می رود و برگرداندن شرایط سخت است. مربی یک نفر است ونمی تواند تعداد زیادی از بازیکنان را راضی کند. اما اگر او هنوز حمایت بخش بزرگی از بازیکنان را همراه دارد باید در رویکردهایش تجدید نظر کرده و شرایط را درک کند. او باید بداند اینجا ایران است و فرهنگ و تاریخ و نگرش جامعه را باید بشناسد.

بهترین گزینه پرسپولیس
به نظرمن بهترین گزینه برای پرسپولیس شخصی غیر از برانکو نیست. او محبوب است و با این تیم به افتخارات بزرگی رسیده است. پرسپولیس سال قبل با برانکو کمی از نظر فنی به مشکل خورد اما با وجود همه محدودیت ها مدیریت عالی او باعث شد که تیم کاملا همدل باشد و بتواند نتایج خوبی بگیرد. این پرسپولیس نسبت به سال قبل بازیکنان بهتری در اختیار دارد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن