مجله ارتباط

    melibet

رهبری فرد: کالدرون ترسوترین مربی خارجی است که به ایران آمد

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2066 ] - دوشنبه, 4 آذر 1398

رهبری فرد: کالدرون ترسوترین مربی خارجی است که به ایران آمد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: انصاری فرد باید فریاد بزند کالدرون را اخراج می کنم، پولش را هم می دهم! در وضعیت این روزهای پرسپولیس پای صحبت های بهروز رهبری فرد ... 2 out of 5 based on 19 ratings.
رهبری فرد: کالدرون ترسوترین مربی خارجی است که به ایران آمد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: انصاری فرد باید فریاد بزند کالدرون را اخراج می کنم، پولش را هم می دهم! در وضعیت این روزهای پرسپولیس پای صحبت های بهروز رهبری فرد ...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: انصاری فرد باید فریاد بزند کالدرون را اخراج می کنم، پولش را هم می دهم!
در وضعیت این روزهای پرسپولیس پای صحبت های بهروز رهبری فرد کاپیتان پیشین سرخپوشان نشستیم.

*بازی با نفت مسجدسلیمان را دیدید؟
بله، اما چیزی که برایم جالب بود، ماجرای کریم باقری است. دیگر همه فهمیدیم کریم حق داشت سمت سرمربیگری نمی رود و دوست دارد در سایه کار کند، چون می داند کاریزمای این کار را ندارد. او تا به حال با کسانی کار کرده که عاشق ایستادن لب خط بودند و یک بار که شانس آن را داشت خودش این کار را انجام بدهد، همه چیز خراب شد!

*بیشتر منظورم شکست پرسپولیس بود!
یک زمانی انتقاد می کردیم، هواداران می گفتند چوب لای چرخ تیم نگذارید، اما ما پیشکسوت تیم هستیم و می دانیم در این شرایط، چه نتایجی برای تیم رقم می خورد. می دانستیم این فاجعه و افتضاح به بار می آید.

*یعنی کار کالدورن بد بوده؟
من اصلاً نمی گویم کالدرون مربی خوبی است یا مربی بدی؛ فقط اعتقادم این است که نمی تواند اینجا کار کند. او بلد نیست با پرسپولیس کار کند.

*باید برکنارش کنند؟
انصاری فرد که می گوید فعلاً نمی توانیم به او دست بزنیم. البته انصاری فرد حق دارد، یک نفر دیگر به او می گوید چه کار کند، چه حرفی بزند، چه تصمیمی بگیرد. پرسپولیس امروز مدیری مثل عابدینی می خواست که خودش آستین ها را بالا بزند و یک تنه تصمیم بگیرد. معلوم است انصاری فرد قدرتی برای کنار گذاشتن کالدرون ندارد.

*البته انصاری فرد تقصیری در جذب کالدرون نداشت!
بله، ایرج عرب با او قرارداد بست، اما انصاری فرد آمده تا تحول ایجاد کند. او باید یک کاری انجام بدهد. اگر مدیر خوبی است، باید امروز جلوی ضرر را بگیرد. انصاری فرد باید فریاد بزند همین امروز این مربی را بیرون می کنم و هزینه اش را هم می دهم تا پرسپولیس نجات پیدا کند. این ها تحولی است که مدیرعامل باید در تیم ایجاد کند. اگر او قدرتی دارد، الان باید نشان بدهد. وقتی که اوضاع آرام باشد، پرسپولیس نیاز به مدیر ندارد. 4 فصل برانکو مربی تیم بود و همه جام ها را می گرفت، من را هم مدیر باشگاه می گذاشتند، پرسپولیس نتیجه می گرفت! امروز مهم است که چه تصمیمی می گیرند.

*شما همیشه می گفتید پرسپولیس مریض شده. بیماری این تیم چیست؟
در یک کلام می گویم شخصِ کالدرون! او ترسوترین مربی خارجی است که به فوتبال ما آمد. حتی نمی تواند یک تصمیم معمولی بگیرد. برانکو یکباره با رامین رضاییان یا محسن مسلمان لجبازی می کرد و یک فصل آن ها را بیرون می گذاشت. صدهزار نفر نام این بازیکنان را صدا می زدند، اما آن قدر جرأت داشت که روی حرف خودش بماند. کالدرون از وقتی آمده، هر روز می گوید جونیور گزینه نهم من بود، اما جرأت ندارد او را در اختیار باشگاه قرار بدهد. این یعنی کالدرون به کار خودش هم ایمان ندارد. یک روز با یک ترکیب به میدان می رود و بازی را می برد، هفته بعد کل ترکیب را عوض می کند. یک روز سیدجلال نیمکت نشین است، فردا شجاع خلیل زاده. اصلاً معلوم نیست در تیمش چه می گذرد. کسی که مربی پرسپولیس می شود، نباید تا این حد تحت تأثیر حرف و حدیث ها باشد. اگر شجاع را بیرون گذاشتی، باید دلیلش را بگویی. او تا این حد ترسو است که نمی تواند حتی یک دلیل برای این مسائل بیاورد.

*در مورد ترکیب و سیستم تیم هم صحبت می کنید؟
نه! چون هنوز نمی دانم نقش نادری در خط هافبک چه بود؟ انصاری از دقیقه یک نمی دانست باید چه کار کند. ما هنوز نفهمیدم تیم کالدرون باید از عمق گل بزند یا روی ارسال ها. هیچ برنامه ای ندارند. این همه می گفتیم سیستم پروین «علی اصغری» است ولی در هر شهرآورد، مرا می گذاشت دفاع راست و می گفت نگذار علیرضا نیکبخت از سمت چپ استقلال نفوذ کند. حداقل همین یک تفکر را داشت که گل نخوریم. کالدرون همین برنامه های ساده را هم ندارد. شما در تیم او شادابی می بینید؟ واقعاً فکر می کنید نفت مسجدسلیمان تیمی بود که پرسپولیس را در تهران ببرد؟

*به نظرتان بازیکنان تیم افت نکرده اند؟
اصلاً! 6 نفر از این بازیکنان ملی پوش هستند، چه افتی دارند؟ در یک تیم مگر می شود 22 نفر با هم افت کنند؟ از این بحث ها بگذریم و شما هم قبول کنید که کالدرون به بن بست تاکتیکی رسیده. استانکو که سرمربی تیم شد، ما هفتم یا هشتم بودیم، در ورزشگاه آزادی با سیستم 1-6-3 پرسپولیس را به زمین می فرستاد. پرسیدیم چرا این کار را می کنی؟ می گفت برنامه اول من این است که بازی ها را با یک گل ببریم تا تیم به بردن عادت کند. در اواخر فصل 3-4-3 شدیم. استانکو برنامه داشت تا تیمش به بن بست نرسد، اما شما برنامه ای جز خلاقیت بازیکنان در تیم کالدرون می بینید؟ جواب من که منفی است.

*شاید به همین دلیل است که تشویق برانکو در ورزشگاه ها شروع شد؟
بله، مربی که بد کار کند، مربی قبلی روی سرش چکش می شود. یک زمانی مثل همان فصلی که برانکو آمده بود، تیم می باخت، اما آن قدر خوب و قدرتمندانه بازی می کرد که می توانستیم به آینده اش امیدوار باشیم. به آن مربی باید زمان می دادیم، اما شما منتظرید کالدرون معجزه کند؟ همین امروز باید جلوی ضرر را گرفت. به شرطی می شد به کالدرون زمان داد که برنامه باشگاه، قهرمانی نباشد. پرسپولیسی ها این همه ستاره در لیست شان دارند که قهرمانی را تکرار کنند. اگر این طور نبود که چرا دنبال مربی خارجی رفتند؟ خودش تیم را بسته، خودش اردو برده، بدنسازی کرده و تاکتیک ها را می چیند. چرا نتیجه نمی گیرد؟ چون این کاره نیست!

*به نظر شما اگر علی علیپور بیشتر گل می زد، مشکل تیم مرتفع نمی شد؟
نه آقا مشکل تیم که علیپور نیست. همین بازیکن زمان برانکو یک بار آقای گل شد و فصل قبل بهترین گلزن ایرانی لیگ بود؛ حالا چی شده؟ برانکو، مغز علیپور را با خودش را برده؟ تیم برنامه ندارد که علیپور گل بزند. به هواداران خط اشتباه می دهند که علیه علیپور شعار داده شود ولی علیپور برود، جونیور می خواهد برای تیم گل بزند؟ الان زمانی نیست که مهدی عبدی بتواند بار تیم را به دوش بکشد. این ها را همه می دانند جز کالدرون. او حتی نتوانست جلوی مهاجم حریف را بگیرد. پرسپولیس 6 بار روی دروازه نفت حمله کرد، شماره 70 نفت (احمد الجبوری) 6 بار در ضدحمله با بیرانوند تک به تک شد. چه کسی باید این مشکل فنی را مرتفع می کرد؟ کالدرون شانس آورد که بازیکن نفت باهوش نبود وگرنه جلوی پرسپولیس در تهران هت تریک می کرد.

*حرف برانکو هم به میان آمد. به نظرت او می تواند سرمربی خوبی برای تیم ملی باشد؟
بگذارید اول در مورد ویلموتس صحبت کنم. او مربی خوبی است ولی ویلموتس هم به بن بست رسیده و زمان رفتنش است. زمان کی روش هم می باختیم ولی برنامه های بیشتری داشتیم. ما با یک تساوی دیگر، جام جهانی را از دست می دهیم، باید همین امروز جلوی ضرر را بگیریم. با حضور برانکو هم کاملاً موافقم، چون دانش و شناخت خوبی دارد.

*بیشتر توضیح می دهی؟
توضیح نمی خواهد؛ برانکو می داند بازیکنانش ساعت 2 صبح کجا هستند. او می داند فوتبالیست ایرانی اصلاً نمی داند تغذیه حرفه ای یعنی چی! برانکو صد بار در فرحزاد و دربند، مچ بازیکنانش را زمان قلیان کشیدن گرفته و به همین خاطر است که می گویم درک خوبی از فوتبال ایران دارد.

*واقعاً فوتبالیست های ایرانی قلیان می کشند؟
شما مثل اینکه در جریان نیستید! یک شب با هم برویم چند قهوه خانه تا ستاره های فوتبال را نشان تان بدهم. علاقه این قشر به طعم پرتقال و نعناع هم جالب است! البته نه اینکه این ها بد باشند و ما خوب باشیم. زمان ما، این بحث ها نبود که شب قبل از بازی برویم هتل. ساعت 15 باید خودمان را می رساندیم رختکن ورزشگاه آزادی. من و مهدی هاشمی نسب قبل از هر دیدار می رفتیم رستوران درویش و آبگوشت با پیاز و دوغ می خوردیم. همه مهاجمان حریف را هم با چک و لگد می زدیم! فوتبالیست ایرانی همین است. طرف چهار روز می رود اروپا، همه زندگی اش تغییر می کند، اما همین که به ایران برگشت، می رود فرحزاد و قلیان می کشد! در اردوی تیم ملی، ماکارونی و استیک نیم پز می خورند، اما منزل خودشان سوسیس و تخم مرغ! فوتبال ما، یکی را مثل برانکو می خواهد که همه این ماجرا ها را بداند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    تانیم فصل باید صبرکنند ببینیم چی میشه..گرچه امیدی به تیمش نیست 11هفته گذشته بازیکن که صاحب توپ میشه نمیدونه چیکار کنخ با توپ میره تو دل مدافع.آقای چراغپور باهاش مصاحبه کنید علمی بهتون میگه شرط قهرمانی ایران چیه..یک مهاجم بلندقد باید جلو داشته باشی .طارمی بود فصل بعدعلیپور ضربات سر رو برا منشا میساووند الان علیپور ببینید یک سر میزنه؟!!تاکتیک تیم معلوم نیست انگار 11بازیکن رو ریختن تو زمین ..الانم استقلال جلو دیاباته رو داره.قلعه نوعی کی روش استنلی..لطفا با جلال چراعپور مصاحبه کنید تا علمی بهتون ثابت کنه شرط قهرمانی تو لیگ ایران چیه و چرا برانکو موفق بود.
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    وقتی این در مورد کسی بد میگه یعنی اینکه بد نیست

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ماشین سازی کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 تیر 1399 / ساعت : 21:00
ماشین سازی
ماشین سازی
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی10
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن