در جست وجوی ترکیب ثابت

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1340 ] - شنبه, 9 آذر 1398
در جست وجوی ترکیب ثابت

پرسپولیس 98 هنوز ناهماهنگی های زیادی دارد. ناهماهنگی هایی که در همین اواسط نیم فصل منجر به جدایی مهاجم خارجی تازه خریداری شده این باشگاه شد و احتمالاً در نیم ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس 98 هنوز ناهماهنگی های زیادی دارد. ناهماهنگی هایی که در همین اواسط نیم فصل منجر به جدایی مهاجم خارجی تازه خریداری شده این باشگاه شد و احتمالاً در نیم فصل لیست بلندتری از خروجی ها را هم پدید می آورد.

هواداران پرسپولیس اتفاقاتی که برای تیم شان رخ داده را از جهات مختلف تحلیل می کنند که بخش اعظم آن به اتفاقات بیرون زمین و مدیریت و وزارت ورزش باز می گردد اما آیا همه مشکل پرسپولیس بیرون زمین است؟

هر اتفاقی چه بیرون زمین و چه درون زمین رخ داده منجر به این شده که تیم قهرمان سه دوره پیاپی لیگ تا اینجای کار رضایت هوادارانش را جلب نکند و کم و بیش روی سکوها شاهد شعارهای اعتراضی باشیم که احتمالاً تا پایان نیم فصل هم ادامه پیدا می کند.

برای آنکه بدانیم چه بر سر پرسپولیس محبوب هوادارانش آمده بد نیست نگاهی به بازی های این تیم تا اینجای کار بیندازیم. پرسپولیس در 13 بازی اخیرش 11 بار در لیگ برتر و دو بازی در جام حذفی به میدان رفته است. نکته عجیب این است که بعد از 13 بازی هنوز ترکیب ثابت پرسپولیس مشخص نشده و تقریباً در همه این 13 بازی شاهد ترکیب های مختلفی در میدان بودیم.

اگر علیرضا بیرانوند را که حضورش درون دروازه تثبیت شده کنار بگذاریم، شاید مهدی ترابی و احمد نوراللهی تنها بازیکنان ثابت پرسپولیس در تفکرات گابریل کالدرون باشند. به جز این 3 تن پرسپولیس مدام در حال آزمون و خطا برای شناخت ترکیب ثابتش بود.

به نظر پشت سر گذاشتن 11 هفته در لیگ برتر و دو بازی در جام حذفی زمان مناسبی است که یک مربی از میان داشته های خودش به ترکیب اصلی اش دست پیدا کند اما این اتفاق هنوز برای پرسپولیس رخ نداده است.

شاید یک بهانه کالدرون این باشد که باشگاه بازیکنان مورد نیازش را جذب نکرده و به ماجرای جونیور براندائو اشاره کند اما حتی اگر همین مورد را کنار بگذاریم، آنها هم ترکیب قهرمان سال قبل را حفظ کرده اند و هم بازیکنانی چون امیری و کنعانی زادگان را به ترکیب اضافه کرده اند و از این نظر باشگاه چندان در وضعیت نامطلوبی قرار ندارد.

با همه این حرف ها پرسپولیس در فاز هجومی مشکل دارد و نمی تواند به خوبی گل بزند. کالدرون در این مسیر ابتدا با جونیور براندائو به مشکل خورد و بعد از آنکه خیلی زود او را از ترکیب کنار گذاشت حالا گویا از عملکرد علیپور هم راضی نیست چرا که در بازی با نفت آبادان در جام حذفی حتی علیپور را هم در ترکیب ثابت نگذاشت و از عبدی جوان استفاده کرد.

اگر بهانه کالدرون در فاز هجومی را بپذیریم اینکه این تیم حتی در فاز دفاعی هم به ثبات نرسیده دیگر قابل قبول نیست. پرسپولیس در 13 بازی گذشته خود با 9 ترکیب متفاوت دفاعی به میدان رفته است. تصور این بود که با حفظ ترکیب دفاعی چند سال گذشته این تیم و اضافه شدن کنعانی زادگان احیا شده به آن وضعیت خط دفاع آهنین پرسپولیس بهتر از گذشته شود اما چنین نشد و خط دفاعی پرسپولیس در این چند بازی متزلزل نشان داده است و 4 شکست این تیم در 11 هفته حاصل کار همین خط دفاعی پرتغییر است.

سال های گذشته ترکیب شجاع و سیدجلال یک دیوار دفاعی نفوذناپذیر را تشکیل داده بود که حتی به رقبا هم حس شکست ناپذیری را القا می کرد اما حالا تنها در 3 بازی از 13 بازی این دو نفر در کنار هم در قلب خط دفاعی بازی کردند و بعد از آن ترکیب های متفاوتی در پرسپولیس امتحان شد.

ترکیب پرسپولیس احتیاج به ترمیم دارد و آنها با فسخ قرارداد جونیور براندائو از الان تا نیم فصل فرصت مناسب دارند تا مهاجم جدیدشان را پیدا کنند. همچنین یکی دو بازیکن دیگر را برای باز گذاشتن دست کالدرون در چینش ترکیب فنی باید جذب کنند اما مهم تر از آن آنها باید دست از آزمون و خطا بردارند و هرچه زودتر ترکیب تیم همیشه برنده خود را بشناسند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    کالدرون در جستجوی ترکیب ثابت نیست. الان حداقل 16 بازیکن داریم که مدعی بازی کردن هستند و نیمکت نشین کردن طولانی اونها امکان پذیر نیست. جالبه ایرادی که برانکو می گرفتند این بود که با یه ترکیب ثابت بازی میکنه و بازیکنان تمایلی به آمدن به پرسپولیس و نیمکت نشین شدن ندارند.
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    حس ششمم میگه امروز باد استقلال میخوابه..کاش نساجی رو بزنیم بریم بالا.

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن