چهار نکته برای فیلسوف های مربی کش

- نظرات : 10 اظهار نظر - بازدید [ 3289 ] - شنبه, 16 آذر 1398

چهار نکته برای فیلسوف های مربی کش

پرسپولیس در اصفهان طلسم 9سال عدم پیروزی بر ذوب آهن را شکست و به یک پیروزی سزاوارانه دست پیدا کرد. شاید اگر کالدرون به جوانی و خوش تیپی استراماچونی بود، رسانه ... 5 out of 5 based on 27 ratings.
چهار نکته برای فیلسوف های مربی کش

پرسپولیس در اصفهان طلسم 9سال عدم پیروزی بر ذوب آهن را شکست و به یک پیروزی سزاوارانه دست پیدا کرد. شاید اگر کالدرون به جوانی و خوش تیپی استراماچونی بود، رسانه ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در اصفهان طلسم 9سال عدم پیروزی بر ذوب آهن را شکست و به یک پیروزی سزاوارانه دست پیدا کرد. شاید اگر کالدرون به جوانی و خوش تیپی استراماچونی بود، رسانه ها و هواداران خیلی بیش از این با او سمپاتی پیدا می کردند اما حالا که اینطور نیست و خیلی از حقایق تیم او هم دیده یا گفته نمی شود. این ظلم به پرسپولیس است که پول داده و امکان استفاده از یک مربی کارنامه دار را دارد اما خودش به این بخت پشت پا می زند. خیلی ها هنوز در خواب عصر برانکو مانده اند؛ خوابی که اگر ادامه پیدا کند، این تیم باید هزینه زیادی بابتش بپردازد. حتی شاید یک دهه ناکامی دیگر پشت بی توجهی امروز باشد. آیا هنوز وقت بیداری نرسیده است؟

شاید برای پرسپولیس خیلی بهتر بود اگر امسال همه بازی هایش را در شهرستان ها، مقابل هواداران وفادار آنجا برگزار می کرد. وقتی در تهران بالای 5هزار هوادار به استادیوم نمی آید و همین عده هم از دقیقه یک دنبال تشویق «برانکو» هستند، چه بهتر که تیم در فضایی غیر از استادیوم آزادی به میدان برود. به رفتار پرسپولیسی های اصفهان و اطراف در همین بازی پنجشنبه نگاه کنید؛ به دور از حواشی و شکم سیری جاری در مرکز، از دقیقه یک تا نود فقط و فقط تیم را تشویق کردند و یاور بازیکنان بودند. عین این رفتار را در بوشهر و اهواز و تبریز (ماشین سازی در جام حذفی) هم از هواداران پرسپولیس دیده بودیم. اینجا 3 هزار نفر می آیند و بعضی از آنها بین دو نیمه پست انتقادی علیه کادر فنی منتشر می کنند. خسته نباشی دلاور!

در پروپاگاندای وحشتناکی که به دلایل مختلف برای زمین زدن کالدرون به وجود آمده، یکی از پرتکرارترین انتقادها از سرمربی پرسپولیس این است که چرا بعضا در مصاحبه هایش علیه بازیکنان خودی جبهه می گیرد. کلیشه ای ترین مثال هم در این مورد، اظهارات او علیه جونیور برزیلی یا نقد تندش به علیپور بعد از تباه کردن آن پنالتی چیپ بود که حداقل در این مورد دوم انصافا او حق داشت. با این همه، خوب است جماعت فیلسوف مثال های نقض متعدد از احترام گذاشتن کالدرون به بازیکنانش را هم ببینند. او در نشست خبری بعد از همین بازی با ذوب آهن، گفت: «من شخصا مدیون بیرانوند هستم اما چون تمرین نکرده بود باید به رادو بازی می دادم.» مربی آرژانتینی در حالی از دین خودش به بیرو حرف می زند که علیرضا اتفاقا امسال ضعیف ترین فصلش را از نظر فنی پشت سر می گذارد و شاید به جز مهار پنالتی داربی، کار خاص دیگری برای تیم نکرده باشد. کالدرون همچنین درگیری عالیشاه و نعمتی در آخرین تمرین قبل از بازی را هم مثل اختلاف 2 نفر از فرزندانش دانست و گفت: بعد از این تنبیه یک جلسه ای، آنها به تیم برمی گردند. این در حالی است که خود مربی می داند لااقل یکی از این دو بازیکن سمپاشی های زیادی علیه او داشته است. نشست بعد از یک پیروزی بزرگ شاید فرصت خوبی برای تسویه حساب بود اما کالدرون به بازیکنش احترام گذاشت. البته حتما دارودسته فیلسوف ها باز هم تمام این مثال های نقض را از ذهن شان شیفت دیلیت خواهند کرد.

کارهای ترکیبی و تاکتیکی در پرسپولیس کالدرون مکرر و فراوان است. این مدل ضدحمله های سریع با پاس های کم تعداد که مقابل ذوب آهن به ثمر نشست، بارها جلوی فولاد، ماشین سازی و... هم انجام شد؛ فقط کم دقتی مهاجمان کار را خراب کرد. آمار و ارقام هم نشان می دهد پرسپولیس با میانگین 13شوت به سمت دروازه در این فصل، تیم خوبی بوده که به اندازه کافی هم موقعیت گلزنی خلق کرده اما افسوس که هوادار هنوز دل در گروی معشوق کوچ کرده، برانکو ایوانکوویچ دارد...!

«من خودم پرسپولیسی ام اما...» این وجه مشترک گونه جدیدی از کامنت های تخریبی است که معمولا با انواع اشکال تراشی های عجیب و غریب از کادر فنی تکمیل می شود. یکی از اشکالات این است که او چرا در ترکیب اصلی تیمش تغییر ایجاد می کند. حالا اگر مربی از چهارگوشه دنیا مثال بزند که هیچ کجای جهان استفاده از ترکیب متغیر ایرادی ندارد، او را مسخره می کنند که پرسپولیس خودش را با بایرن مونیخ گواردیولا مقایسه کرده! در عین حال باید به تفکرات سرمربی آرژانتینی احترام گذاشت. مثلا جلال حسینی 38ساله پنجشنبه در اصفهان 90دقیقه جلوی ذوب آهن بازی کرده و شاید بهتر باشد روزسه شنبه کنعانی جوان به جای او بازی کند. مربی می خواهد حداکثر بازیکنانش را آماده و در فرم بازی نگه دارد اما مردم و منتقدان آنقدر غر می زنند که فضای تیم خراب می شود. وقتی هوادار پشت تیم و مربی نباشد، بازیکن هم راحت تر بی انضباطی می کند؛ درست مثل بعضی پیشکسوت ها که آسان تر و آشکارتر سراغ سهم خواهی می روند. آیا هنوز پرسپولیسی ها تصمیم نگرفته اند پشت تیم شان بایستند؟


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  بچه هاشنیده ام استراماچونی درآستان هبازی باپیکان تهدیدبه رفتن کرده
  اگرهم بمونه درغیاب کهاجم آفریقایی شون دستش بسته ست
  احتمال امتیازدادن شون زیاده که دراین صورت باپیروزی برابر گل گهرجلومیزنیم
  هرکس دیتش میرسه دوشنبه بره ورزشگاه برای حمایت ازپیکان
  500نفرازپیکان جمایت کنه میتونندیقه استقلال رابگیرند
  استقلالی هابیایندوبه گل رقیب شجاع رای بدندماه مبایدازرقیب استقلال حمایت کنیم
  فقط 500 نفربرندورزشگاه برای حمایت ازپیکان تااستقلال امتیازازدست بده
 • وحيد خان بابالو
  وحيد خان بابالو :
  استقلال براحتي پيكان رو شكست ميده چون پيكان خيلي ضعيفه
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  دیدیدگفتم؟تازه استقلال شانس آوردنباخت
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  اولا که پرسپولیس امسال بهترازپارسال بازی میکنه
  ثانیا یه مهاجم خارجی درست ودرمون بیاریم خیلی بهترمیشیم
  ثالثا سه بازی نسبتا آسان پیش رورتبه مون رادرجدول بهرتخواهدکرد
  ازاینهاگذشته مابازی های سختی درآسیادرپیش داریم
  بایدهمه بازیکنان مون آماده بازی باشند
  ترکیب ثابت باعث میشه نیمکت نشین هاازآمادگی دورباشندودرروزی که تیازشان داریم به دردنخورند
  تصمیمات کالدرون درستند
  درست هم که نباشندبایدحمایتش کرد.خودش هوش وتجربه کافی برای اصلاح نصمیمات اشتباه رادارد.
  کالدرونی که کاندیدای سرمربیگری نیم ملی اماراته کم کسی نیست
  اماراتی ها پولی بیشترازمادارند ومیتونندبهترین هارابیارند
  وقتی کالدرون کاندیداشونه یعنی این آدم مربی بزرگیه
  شک نکنیم .حمایت کنیم
 • وحيد خان بابالو
  وحيد خان بابالو :
  حالا اين هفته مساوي مياريم ميگن اين مربي هيچي حاليش نيس بزاريد تيم ي روند مثبتي در طول حداقل چهارپنج هفته داشته باشه همه با برد بعدبدون جو زدگي انتقاد يا تعريف كنيم
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  رسانه ها آدم خوش تیپ مثل ماچونی را دوست دارند ولی هواداران از کالدرون حمایت کنند چون کسی که جام میاره کالدرون هست.
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  پشت کالدرون می مونیم تا نتیجه بگیریم. تنها با حمایت همه جانبه و اتحاد می تونیم قهرمان بشیم. جناب بهروش سپاس فراوان بابت این مطلب عالی!
 • محمد صادق نادریان
  محمد صادق نادریان :
  سالی که حمید استیلی سرمربی پرسپولیس بود بازی با ملوان در آزادی،ملوان با یک گل جلو بود ورزشگاه پر بود رو سکوها شعار علی دایی علی دایی میدادن بادامکی اومد تو بازی یه شوت فوق العاده زد و بازی مساوی شد همونایی که قبل گل داشتن دایی تشویق میکردن شروع کردن استیلی تشویق کردن!!!!دایی پرسپولیس دو بار قهرمان حذفی کرده بود ولی تو لیگ کارش ثمره ای نداشت به هر نوع رفتنش باعث شده بود هوادارا بهش نوستالژی داشته باشن.خلاصه اینکه بخشی از هواداران عموما احساساتشون که ناشی از نوع دیدشون به کل فوتبال باعث میشن پدر پدر صاحب بچه به شکل ناجوری دربیاد.در مورد کالدرون فارغ از نتایجش که تا همینجا هم قابل دفاع کردن هست سوال اینکه نباید به یک مربی فرصتی استاندارد برای توسعه کارش داد؟مربی که برای اولین بار با فضایی جدید کار میکند نباید فرصت کافی را داشته باشد؟کجای دنیا کسی به این فکر میکند مربی تیمی که با صدر جدول فقط 3 امتیاز فاصله دارد آنهم با یک بازی کمتر عوض شود؟!؟!؟این تیم فوق العاده نبوده ولی قطعا دو گروه به اخراج مربیش رضایت میدهند اول هوادار احساساتی که تصورش اینکه اگر تیمش با فاصله 10 امتیاز صدر جدول نباشه فاجعه رخ داده. دوم کسانی که در آرزوی رفتن پرسپولیس به دوران تغییرات مداوم مربی و از بین رفتن ثبات تیمی هستند(رقبا).تقریبا از دوران راینل زوبل تمامی حواشی پرسپولیس در خاطر هست در هیچ دوره ای به غیر از زمان مربیگری درخشان مشکل اول و اصلی پرسپولیس سرمربی تیم نبوده ولی در تمامی دوران اولین اقدام تغییر مربی بوده.در ادامه تغییر سرمربی علاوه بر عدم رفع مشکلات عدیده قبلی از ساختار مدیریتی و مالکیتی باشگاه و انواع انگولک های تربیت بدنی و وزارت ورزش گرفته و غیره زمانی که مربی جدید باید صرف شناخت تیمش میکرده هم اضافه میشد.کرانچار زمانی که تیمش سوم جدول بود اخراج شد حتی پیرمرد پرتغالی را زمانی را عوض کردند که تیمش رو به بهبود بود جانشینش گل محمدی را به دلیل نبردن فینال حذفی کنار گذاشتند.علی دایی به دلیل اختلاف با وزارت ورزش کله پا کردند.البته رفتن برانکو در کل تاریخ فوتبال نمونه هست اون به دلیل قهرمانی های متوالی بیرون کردند
 • حسین چهارنائی گرگان
  حسین چهارنائی گرگان :
  کالدرون درجه دو هم نیس حیف این بازیکنا اخه هوادار باید زجرکش بشه تا تیم اخر جدول رو با نبوغ ترابی ببریم .

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن