مجله ارتباط

    melibet

ایمان، سختگیری، نظم و سرانجام پیروزی

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 2238 ] - دوشنبه, 9 دی 1398

ایمان، سختگیری، نظم و سرانجام پیروزی

قهرمانی نیم فصل پرسپولیس اتفاق بعیدی بود که در ابتدای فصل حتی خوشبین ترین هواداران سرخ هم آن را باور نداشتند؛ تیمی که در یک سونامی عجیب با بی وفایی مربیان قهر... 5 out of 5 based on 8 ratings.
ایمان، سختگیری، نظم و سرانجام پیروزی

قهرمانی نیم فصل پرسپولیس اتفاق بعیدی بود که در ابتدای فصل حتی خوشبین ترین هواداران سرخ هم آن را باور نداشتند؛ تیمی که در یک سونامی عجیب با بی وفایی مربیان قهر...

ارتش سرخ دات كام :

قهرمانی نیم فصل پرسپولیس اتفاق بعیدی بود که در ابتدای فصل حتی خوشبین ترین هواداران سرخ هم آن را باور نداشتند؛ تیمی که در یک سونامی عجیب با بی وفایی مربیان قهرمان، ناچار دست به تغییرات روی نیمکت زد و فرمانده ای را انتخاب کرد که تفاوت های اساسی با برانکو داشت. کالدرون خیلی دیر انتخاب شد و غریبگی اش با اتمسفر فوتبال ایران و انگاره های متفاوتش تردیدهای جدی را درباره او به وجود آورده بود اما حالا و در پایان نیم فصل او تیمش را به کرانه موفقیت رسانده؛ دستاوردی که در ابتدای راه رشک برانگیز می نماید. روایت 4 پرده از این موفقیت بزرگ به ما کمک می کند تا بدانیم کالدرون چطور بدل به یک مربی برنده و موفق شد.
 
چالش جانشینی
کالدرون در ادامه ماجراجویی هایش در خاورمیانه به ایران آمد تا جانشین یک مربی قهرمان باشد. او می دانست در نهایت با عصر طلایی برانکو مقایسه خواهد شد و با رختکنی مواجه است که از موفقیت و جام اشباع شده. با این وجود کالدرون خیلی زود نشان داد بیش از هر چیز برای ادامه روند قهرمانی پرسپولیس به این تیم آمده و با از بین بردن حاشیه امن بازیکنان به آنها پیام داد جز به تکرار قهرمانی و موفقیت به چیز دیگری فکر نکنند. او که در ابتدا هیچ شناختی از فوتبال ایران و بازیکنان پرسپولیس نداشت، حالا در جایگاه صدرنشین لیگ از بالا به رقبای کهنه کار و پرنوسان خود نگاه می کند و پرسپولیس یک نیم فصل تا جاودانگی و کسب چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ فاصله دارد.
 
مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
در روزهایی که تبریز و اصفهان جنگ برای قهرمانی در لیگ را آغاز کردند، کالدرون درگیر شناخت رقبا بود. وقتی همه محو تماشای استقلال استراماچونی بودند، او هفته به هفته روی پرسپولیس کار می کرد تا در ماراتن لیگ قافیه را به رقبا نبازد. کالدرون با تکیه بر تجربه توانست پرسپولیس را از چاله باخت به سپاهان، تراکتور و شهرخودرو در ابتدای فصل بیرون بکشد و با سختگیری به پیاده کردن ایده هایش در زمین اصرار ورزید. در ادامه نظم دفاعی پرسپولیس به تیم این امکان را داد تا با حفظ بردهای اقتصادی از استقلال استراماچونی و سپاهان امیر قلعه نویی سبقت بگیرد و با کمترین گل خورده صدرنشین لیگ باشد. حالا در نیمه راه لیگ برتر هواداران پرسپولیس یک نیم فصل تا ساییدن سر به ابرها فاصله دارند.
 
تبدیل تهدید به فرصت
عاملی که در هفته های ابتدایی از سوی منتقدان پاشنه آشیل و نقطه ضعف پرسپولیس تلقی می شد، حالا یکی از نقاط قوت این تیم است. کالدرون با استفاده چرخشی از بازیکنان طیف گسترده ای را در شرایط مسابقه نگه می دارد و فاصله آمادگی بازیکنان نیمکت نشین و فیکس را از بین برده. حالا تفاوت عملکردی بین زوج کنعانی و حسینی با زوج شجاع و حسینی وجود ندارد و جابه جایی پست امیری و رسن خللی در بازدهی آنها ایجاد نمی کند. کالدرون تیمی ساخته متعادل و انعطاف پذیر که سازماندهی دفاعی خوبی در بازی بدون توپ دارد؛ تیمی که بردن 10نفره آن هم کاری دشوار به نظر می رسد. کالدرون تیمی ساخته که نبود دروازه بان شماره یک تیم ملی هم خللی در کلین شیت های متوالی اش ایجاد نمی کند.
 
وداع زودهنگام
وزرات ورزش نشان داد با انتخاب هایش برای هیأت مدیره استقلال و پرسپولیس عدالت را بین آنها اجرا کرده و سرنوشت محتوم استقلال با کمی تأخیر حالا در انتظار پرسپولیس است. انتصابات هیأت مدیره استقلال پرسپولیس از سوی وزارت ورزش ثابت کرد مدیران با سابقه فوتبالی به اندازه مدیران بدون سابقه فوتبالی برای باشگاه ها مضر و مهلک هستند. کار از درجا زدن گذشته، جنگ سر بدیهیات و ابتدایی ترین اصول اخلاقی و حرفه ای است. کار به جایی رسیده که سرمربی تیم قهرمان نیم فصل دست از خواسته های به حق، منطقی و درخوری که دارد، برداشته و سقف خواسته هایش از مدیران باشگاه پایان بی صداقتی و بی احترامی است. بن بست ماجرا اینجاست که سقف خواسته های کالدرون با کف توانایی مدیران باشگاه فاصله دارد و چاره ای جز وداع زودهنگام طرفین در آینده به نظر نمی رسد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
 • omid 110
  omid 110 :
  چه عجب بالاخره یه تغریف از سرمربی تیم دیدیم...با 3امتیاز اختلاف قهرمان نیم فصل شدیم ولی بعضی ها میگن کالدرون باید بره...رفتن کالدرون همه جوره به ضرر پرسپولیس تموم میشه....جانشین مربی مثل برانکو شدن سخت بود...کالدرون تنهاترین و مظلوم ترین مربی تاریخ پرسپولیس هست...این تنها بودن به حدی هست که سعید راد به حاطر انکه نوه خودش بازی نکرده بدترین توهینهارو بهش میکنه...واقعا اگر استراماچونی مثل کالدرون نتیجه گرفته بود و استقلال رو با 3امتیاز اختلاف قهرمان نیم فصل میکرد چه رفتاری انجام میداد....همه جوره نسبت به کالدرون بی معرفتی کردیم و هنوز هم این جریان ادامه داره
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  واقعاً از کالدرون خوشم میاد. یکی از دوستان می گفت من ابتداری فصل مخالف کالدرون بودم در حالی که اینطور نبود. بعد از بازی اول و دوم من گفتم این تیم تا تیم بشه دل ما خون میشه که همینطور هم بود. تیم از هم پاشیده بود و با توجه به اینکه کالدرون هم نسبت به بقیه مربیان، دیرتر به تیم اضافه شده بود مشخص بود پرسپولیس تا رسیدن به ثبات و قدرت راه درازی در پیش داره و دیدیم که ده هفته طول کشید تا پرسپولیس کالدرون شکل بگیره و به ثبات برسه. امیدوارم آقای انصاری فرد حامی کالدرون باشه و اجازه نده هیئت مدیره خائن بی کفایت، دایه مهربان تر از مادر بشه. اتحاد اتحاد رمز موفقیت است. اتحاد مدیریت و کادر فنی و بازیکنان. از آقای انصاری فرد توقع زیادی داریم. اومده که مشکلات را برطرف کنه نه اینکه فقط مشکلات را بیان کنه. اگر هم مانعی هم داره شفاف با هواداران صحبت کنه. هیئت مدیره، وزارت یا هر چیز مشکل ساز دیگه ای هست باید با هواداران در میان بگذارد.
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  هیات مدیره بی کفایت و خائن
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  جناب کالدرون جنتلمن پرسپولیس و عاشق هوادارا و ایرانه،سرمربی باشخصیت،مهربان،کاربلد و ازهمه مهمتر با اقتدار هستش..قدر این سرمربی را بدانیم که برانکوی دومه،بخدا اگه یه مهاجم درسطح دامیائو، مهاجم داخلی مثل آل کثیر و یه هافبک پشت مهاجم مثل سرجینیو رو بگیریم بهتر میتونه به نتیجه ایده آلش برسه..بشخصه دامیائو،سرجینیو و آل کثیرو میخام..اگه اینا بیان تیم قهرمانه..درسته بازیکنان خوبی داریم ولی تمام کننده نداریم..بچه ها جلو دروازه تکنیک کافی رو ندارن..اینجاس که نبود یه مهاجم چغر و قلدر مثل بونی یا دامیائو نیازه..هی نگید پول مهاجم خارجی نداریم..حتی بشه ماهوادارا پول مهاجمو جمع میکنیم..چجوره که کیسه داره و میتونه دیابتی رو بگیره ولی ما نداریم؟؟؟؟آقای انصاری فرد اگه میخای دل مارو شاد کنی برای این تیم یه مهاجم تاپ بیار

نظرسنجی

با توجه به قیمت دلار؛ موافق تمدید قرارداد بشار رسن هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30
نساجی
نساجی
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی
داور مسابقه : حمید حاج ملک
شنبه, 11 مرداد 1399 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن