144بازی و 311 امتیاز؛ بدون رقیب در صدر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1983 ] - سه شنبه, 10 دی 1398

144بازی و 311 امتیاز؛ بدون رقیب در صدر

تیم پرسپولیس در حالی قهرمان مطلق مسابقات فوتبال نیم فصل لیگ برتر شده است که دیگر واقعاً همه به اوج و اعتبار این تیم از بازه زمانی 51 ماه گذشته عادت داشته اند ... 5 out of 5 based on 6 ratings.
144بازی و 311 امتیاز؛ بدون رقیب در صدر

تیم پرسپولیس در حالی قهرمان مطلق مسابقات فوتبال نیم فصل لیگ برتر شده است که دیگر واقعاً همه به اوج و اعتبار این تیم از بازه زمانی 51 ماه گذشته عادت داشته اند ...

ارتش سرخ دات كام :

تیم پرسپولیس در حالی قهرمان مطلق مسابقات فوتبال نیم فصل لیگ برتر شده است که دیگر واقعاً همه به اوج و اعتبار این تیم از بازه زمانی 51 ماه گذشته عادت داشته اند .
پرسپولیس لیگ برتر را از سال 80 با از دست دادن اعتبار و جایگاه همیشگی خود آغاز کرد و در این دوران به جز یک بار هیچ گاه سرخ ها از تیم اول و دوم بودن مسابقات لیگ خارج نشدند .در دوران لیگ تخت جمشید و لیگ منطقه ای پرسپولیس همیشه اول و دوم بود و اگر در آمار تاریخ فوتبال ایران نام این تیم را در برخی سال ها مثل سال 49 و سال 73 در رتبه اول و دوم فوتبال ایران نمی بینید به این خاطر است که پرسپولیس در این سال ها به حکم انضباطی و درحالی که از امتیازات فراوانش صرف نظر می کرد نامش از فهرست بیرون رفت .
پرسپولیس در دوران لیگ حرفه ای دیگر مثل سابق عنوان نگرفت …نگاه کنید و موقعیت این تیم را با قبل مقایسه کنید:

لیگ های منطقه ای و تخت جمشیدی در سال های 49 تا 56
1-حذف انضباطی در نیمه نهایی 2-اول 3-اول 4- دوم 5-اول 6-دوم 7-دوم
باشگاه های تهران از سال 58 تا 70
1-اول 2-دوم 3-اول 4-دوم 5-اول نیمه کاره 6-حذف انضباطی 7-اول 8-اول 9-اول 10-اول 11-اول 12-دوم
لیگ های قدس و آزادگان در سال های 68 تا 79
1-دوم 2-سوم 3-دوم 4-حذف انضباطی در نیمه نهایی درحالی که بالاترین امتیاز لیگ را داشت 5-اول 6-اول 7-کناره گیری از لیگ به علت فشردگی جدول مسابقات 8-اول 9-اول 10-دوم

لیگ برتر از سال 80  تا امروز
1-اول 2-سوم (برای دومین بار در جداول واقعی، پرسپولیس اول و یا دوم نشد) 3-پنجم(برای اولین بار در تاریخ، پرسپولیس در بین 3 تیم برتر قرار نگرفت) 4-چهارم 5-نهم(تبدیل به سیزدهم انضباطی شد) 6-سوم 7-اول 8-پنجم 9-چهارم 10-چهارم 11-دوازدهم 12-هفتم  13-دوم 14-هشتم 15-دوم 16-اول 17-اول 18-اول
پرسپولیس دوران شکوه خود در مسابقات لیگ برتر و تبدیل شدنش به یک تیم  بزرگ را از روز 3 مهرماه94 آغاز کرد. بعد از قهرمانی این تیم در سال 1387 این تیم دیگر بین 3 تیم برتر قرار نگرفت .در این سال ها ستارگان زیادی در پرسپولیس حضور پیدا کردند اما بازهم تیم فوتبال پرسپولیس بین 3 تیم برتر نبود تا این که از روز 3 مهرماه و بعد از برد برابر تراکتورسازی در شهر تبریز و سپس پیام هادی نوروزی به هواداران که موفقیت تیم از امروز آغاز می شود، به گونه ای متافیزیکی شرایط پرسپولیس دچار تغییر بسیار شده و همگان به باور رسیدند که اوج گیری تیم از همین هفته آغاز می شود اما ناگهان یکی از تلخ ترین اتفاقات تاریخ پرسپولیس رخ داده و کاپیتان جوان و محبوبش در روز 9 مهرماه سال 94 فوت شد.
بعد از فوت هادی نوروزی انگار او فرشته پرسپولیس شد .فرشته ای با 2 بال طلایی و جادویی که قدرت این تیم را مضاعف کرد .
نتایج پرسپولیس از روز 9 مهرماه 94 به بعد به گونه ای شد که در تاریخ همه لیگ ها بی سابقه بود .در این دوران و در تمام بازی هایی که پرسپولیسی ها در دقایق 24 هر بازی او را صدا می زنند انگار پرسپولیس بهترین و بالاترین تیم تمام دوران خود در لیگ های مختلف را در اختیار داشته و فریاد زده است .

پرسپولیس دوران اوج
1-لیگ و جام حذفی  94: از روز 9 مهرماه به بعد پرسپولیس در 23 بازی خود صاحب 50 امتیاز شده و در جام حذفی هم پرسپولیس در بازی اول خود با اشتباه داوری برابر تیم ذوب آهن اصفهان بازنده و حذف شد.
2-لیگ و جام حذفی و سوپر جام 95: پرسپولیس در این دوران با 30 بازی و66 امتیاز قهرمان شد در جام حذفی این تیم در همان بازی اول بدون ملی پوشان خود با قشقایی شیراز بازی کرده و در ضربات پنالتی مغلوب شد. در بازی سوپر جام اما پرسپولیس برابر تیم نفت تهران برنده و قهرمان شد.
3-لیگ و جام حذفی سوپر جام 96: پرسپولیس در این دوران با 64 امتیاز عنوان قهرمانی خود را در مسابقات و فوتبال لیگ حرفه ای به دست آورد .در جام حذفی این تیم در 3بازی خود 2برد و یک مساوی داشت و در ضربات پنالتی و در بازی سوم خود مغلوب شد .در سوپر جام اما تیم فوتبال استقلال تهران برابر پرسپولیس حاضر نشده و به حکم انضباطی برابر پرسپولیس بازنده اعلام شد .
4-لیگ و جام حذفی 97:پرسپولیس برای اولین بار در این دوران دبل کرد.در این مسابقات تیم فوتبال پرسپولیس برابر حریفان خود موفق بود و با کسب 61 امتیاز قهرمان لیگ شده و در جام حذفی هم با 4برد و یک مساوی در جام حذفی قهرمان شد (مساوی ناشی از برد برابر تیم پدیده در ضربات پنالتی بود) پرسپولیس اما به علت قهرمانی مضاعف خود در این مسابقات در دیدار سوپر جام مسابقه ای را ثبت نکرده است .

144بازی و311 امتیاز نشان از آن دارد که تیم فوتبال پرسپولیس در این دوران 23امتیاز بالاتر از میانگین 2امتیاز به ازای هر بازی امتیاز گرفته است و این اتفاق در مورد هیچ تیمی در تاریخ لیگ فوتبال ایران و مسابقات جام حذفی رخ نداده است. نگاهی به مسابقات فوتبال لیگ و جام حذفی به تفکیک در این دوران نشان از این روزگار و اعتبار تاریخی دارد.در این دوران تیم فوتبال پرسپولیس 2.15 امتیاز به ازای هر بازی گرفته و به گونه ای امتیاز آفرین شده است که در تاریخ فوتبال لیگ برای این تیم ثبت نشده و شکل نگرفته است.

پرسپولیس و هیچ تیمی در هیچ کدام از ادوار غرور و بزرگی خود این شکل را ثبت نکرده و این گونه رفتار نکرده اند .به همین دلیل است که امروز این تیم را واجد ثبت بهترین دوران می دانیم، دورانی که می دانیم اعتبار و اوج متافیزیکی آن درواقع با مرگ هادی نوروزی و تأثیرگذاری متافیزیکی اعتبار و عظمت و شایستگی خود در فوتبال ایران شکل گرفته است.

یاد کاپیتان فقید تیم پرسپولیس را گرامی داشته و برای تکریم عظمت و احترامش به شعری از شفیعی کدکنی اشاره می کنیم که درباره منصور حلاج این گونه گفته است که…

تو در نماز عشق چه خواندی …


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر التعاون کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : قطر
داور مسابقه : اجوکیشن سیتی
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 19:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن