یک و دو

پرسپولیس چگونه قهرمان نیم فصل شد

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1902 ] - پنجشنبه, 12 دی 1398

پرسپولیس چگونه قهرمان نیم فصل شد

با پایان هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران و آغاز تعطیلات نیم فصل، پرسپولیس قهرمان نیم فصل لقب گرفت و در این مطلب، به بررسی مسیر ارتش سرخ برای رسیدن به صدر ج... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس چگونه قهرمان نیم فصل شد

با پایان هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران و آغاز تعطیلات نیم فصل، پرسپولیس قهرمان نیم فصل لقب گرفت و در این مطلب، به بررسی مسیر ارتش سرخ برای رسیدن به صدر ج...

ارتش سرخ دات كام :

با پایان هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران و آغاز تعطیلات نیم فصل، پرسپولیس قهرمان نیم فصل لقب گرفت و در این مطلب، به بررسی مسیر ارتش سرخ برای رسیدن به صدر جدول و همچنین نتایج سایر مدعیان می پردازیم. بازی هایی که هرکدام با جذابیت خاصی نقش به سزایی در تعیین رتبه تیم های اول تا ششم لیگ برتر فوتبال ایران، تا پایان نیم فصل اول لیگ نوزدهم داشتند. همچنین جدول لیگ برتر در پایان هر هفته، با احتساب بازی های معوقه برای همان هفته را شاهد خواهیم بود.

شروع امیدوارکننده

هفته اول لیگ برتر ایران، سپاهان با پیروزی 3 گله مقابل شاهین شهرداری بوشهر در ورزشگاه شهید مهدوی، قاطعانه ترین پیروزی هفته را به نام خود ثبت کرد و پرگل ترین بازی هفته نیز سهم سایپا و ذوب آهن بود؛ بازی که 5 گل داشت و خودروسازان 3 امتیاز مسابقه را دشت کردند. پرسپولیس نیز با برد یک گله مقابل پارس جنوبی جم، کارش را با کسب 3 امتیاز آغاز کرد تا به سبب تفاضل گل، در رده چهارم لیگ برتر قرار بگیرد.
در پایان هفته اول نیز، سپاهان صدرنشین شد و شاهین شهرداری بوشهر در قعر جدول جا خوش کرد.

پیمانِ حمایت
هفته دوم، سرخپوشان میهمان تراکتور بودند و باخت خفیف شاگردان گابریل کالدرون مقابل تبریزی ها، باعث شد این تیم به رده هفتم سقوط کند و سپاهان نیز با پیروزی مشابه مقابل دیگر تیم تبریزی، توانست در کنار شهر خودرو به صدر جدول تکیه کند و در دومین هفته متوالی صدرنشین باقی بماند.
پرگل ترین دیدار اما سهم هیچ کدام از بالانشینان نبود. نساجی 4 پیکان 3، پرگل ترین دیدار هفته دوم لقب گرفت و قرمزهای مازندران را با 5 پله صعود به رده سوم جدول رساند.

یکه تازی شهر خودرو
شهر خودرو با پیروزی مقابل ماشین سازی تبریز، توانست با 9 امتیاز یکه تاز صدر جدول شود و از توقف سپاهان مقابل فولاد خوزستان نهایت استفاده را ببرد. پرسپولیس نیز با برتری تک گله مقابل صنعت نفت آبادان به جمع 4 تیم بالانشین پیوست و شاهین بوشهر و پیکان، با کسب نتایج مشابه، تیم های قعرنشین هفته سوم با 7 امتیاز لقب گرفتند.
پرگل ترین دیدار هفته نیز بازهم سهمِ نساجی بود؛ اما این بار باتجربه باخت با نتیجه مشابه هفته گذشته مقابل دیگر تیم خودروساز فوتبال ایران، سایپا.

استارت پیکان هم زمان با دربی پایتخت
هفته چهارم تحت تأثیر دربی پایتخت بود و باعث شد پیروزی پیکان با نتیجه 6 بر 2 مقابل ماشین سازی در پرگل ترین بازی هفته، زیاد جلب توجه نکند. سرخپوشان با گلزنی در دقایق پایانی، علاوه بر پیروزی در شهرآورد، موفق شدند اختلاف شان با شهر خودرو را جبران نمایند، به دلیل تفاضل گل بهترِ مشهدی ها، با 9 امتیاز در رده دوم قرار بگیرند و رقیب سنتی را به رده پانزدهم جدول رده بندی بفرستند. سپاهان نیز با متوقف شدن توسط شاگردان مهدی تارتار در تیم نفت مسجدسلیمان، 8 امتیازی شده و هم امتیاز با تراکتور در رده سوم ایستادند.

باخت غیرمنتظره
اولین باخت خانگی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، با دریافت 2 گل لحظه پایانی مقابل سپاهان رقم خورد تا علاوه بر فاصله گرفتن اندک سپاهانی ها، تراکتور نیز به رده دوم صعود کند و بالاتر از شهر خودرو و پرسپولیس به عنوان یک مدعی ظاهر شود. پرگل ترین نتیجه اما سهم ماشین سازی تبریز بود و آن ها با نتیجه 4 بر 2 مقابل شاهین شهرداری بوشهر به برتری رسیدند.

به صدا درآمدن زنگ خطر
با باخت پرسپولیس مقابل شهر خودرو در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد، بازهم با دریافت گل لحظات پایانی، زنگ خطر برای گابریل کالدرون و شاگردانش به صدا درآمد و تجربه 2 باخت متوالی مقابل تیم های مدعی، پرسپولیس را به رده هفتم رساند تا اختلاف شان با سپاهانِ صدرنشین به 5 امتیاز برسد.
همچنین پرگل ترین بازی هفته، پیروزی 3 بر 2 شاگردان مهدی تارتار مقابل پیکان بود و شاهین شهرداری بوشهر نیز باتجربه باخته ای متوالی، با یک امتیاز قعرنشین مطلق لیگ برتر فوتبال ایران لقب گرفت.

سکوهای سرد، شاهدِ برد
در روزی که با حکم پر سروصدای کمیته انضباطی، پرسپولیس محروم از حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی بود، سرخپوشان موفق شدند با 2 گل از سد شاگردان حسین فرکی در تیم پیکان بگذرند و امیدوار به ادامه مسابقات بمانند؛ اما با توجه به پیروزی سایر مدعیانِ بالانشین، پرسپولیس تنها با یک پله صعود در جایگاه ششم ایستاد. پرگل ترین بازی نیز پیروزی 3 بر 2 فولادی ها مقابل ماشین سازی تبریز بود. در این هفته، استقلال و تراکتور با نتایج مشابه 4 بر صفر قاطعانه ترین برد هفته را به نام خود زدند.

رقص به سازِ بندر
هفته هشتم لیگ برتر، شاهد هنرنمایی پرسپولیس در بوشهر بود؛ بازی که سرخپوشان موفق شدند علاوه بر ثبت قاطعانه ترین برد در چند سال اخیر، سنگین ترین شکستِ تاریخ شاهین شهرداری بوشهر در خانه را به این تیمِ دوست داشتنی تحمیل کنند و با 5 گل موفق شدند یکی از زیباترین نمایش های این فصل فوتبال ایران را به نمایش بگذارند. علی علیپور نیز در این بازی موفق به ثبت اولین هت تریک دوران فوتبالش شد.
با این برد و با توجه به توقف سپاهان و باخت تراکتور، پرسپولیس به رده چهارم رسید و اختلافش با صدر جدول 4 امتیاز شد.

سکته در دقیقه 90
هفته نهم برای پرسپولیس و استقلال، آبستن حوادث بسیاری بود. ارتش سرخ در ورزشگاه آزادی میزبان ماشین سازی تبریز بود و درحالی که با اعلام پنالتی دقیقه 90 به سود سرخپوشان، آن ها می توانستند به صدر نزدیک و نزدیک تر شوند، از دست دادن پنالتی توسط علی علیپور باعث رخ دادن اتفاقات بسیاری ازجمله ناراحتی بازیکنان و هواداران در مراسم اهدای جام سوپر کاپ فصل گذشته فوتبال ایران شد.
استقلال نیز با پیروزی 4 بر 2 مقابل تراکتور، علاوه بر ثبت پرگل ترین بازی در کم گل ترین هفته لیگ نوزدهم، موفق شد به یک امتیازی پرسپولیس برسد.

پنچری تراکتور
پرسپولیس با پیروزی یک گله در خانه فولاد مقابل این تیم، موفق شد تراکتور را جاگذاشته و همچنان کورس قهرمانی را داغ نگه دارد. سپاهان نیز با برد 2 بر صفر مقابل تراکتور جدی ترین تعقیب کننده شهر خودرو در صدر جدول ماند تا یک سوم از بازی های لیگ، این گونه سپری شود. 5 هفته صدرنشینی شهر خودرو و 5 هفته صدرنشینی سپاهان، بدون تیمِ سوم.
پرگل ترین بازی نیز سهم استقلال بود که با 5 گل در ورزشگاه آزادی صنعت نفت آبادان را شکست دادند و فاصله نزدیکشان با ارتش سرخ حفظ شد.

بعد از 1300+n روز
آبی پوشان پایتخت، از باخت یک بر صفر و غیرمنتظره پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان، نهایت استفاده را بردند و با پیروزی مقابل نساجی مازندران، موفق شدند پس از 4 سال در جدول رده بندی لیگ برتر، بالاتر از پرسپولیس قرار بگیرند؛ هرچند که این صدرنشینی تحت تأثیر آلودگی هوا و تعویق مسابقات تیم های صدرنشین بود. در همین هفته، دیدار سپاهان مقابل صنعت نفت آبادان به پایان نیم فصل موکول شد و نتیجه اش را در هفته شانزدهم بررسی می کنیم.

بازهم آلودگی هوا
آلودگی هوای پایتخت ادامه دار شد و لغو و تعویق بازی های تیم های مدعی نیز جدول لیگ برتر را تحت تأثیر قرار داد. در این هفته از مسابقات، بازی سپاهان مقابل استقلال با نتیجه 2 بر 2 خاتمه یافت و دیدار پرسپولیس مقابل نساجی و تراکتور مقابل پیکان به تعویق افتاد, درنتیجه این دیدارها را در هفته شانزدهم بررسی خواهیم کرد.
در پایان این هفته، سپاهان با 23 امتیاز به صدر رسید و شهر خودرو نیز با متحمل شدن باخت مقابل صنعت نفت آبادان، با 2 پله سقوط از مدعیان فاصله گرفت.

طلسم شکنی 9 ساله
در این هفته، پرسپولیس با پیروزی 3 بر صفر مقابل ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر، علاوه بر طلسم شکنی، موفق شد هم امتیاز با استقلال به رده دوم برسد و همچنین پس از 9 سال، طعم پیروزی در ورزشگاه فولادشهر اصفهان را مقابل ذوب آهن بچشد. در این هفته، استقلال با پیروزی تک گله مقابل شهر خودرو موفق شد به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول بایستد و شهر خودرو نیز به رده ششم سقوط کرد.
سپاهان و تراکتور نیز به ترتیب با نتایج 2 بر 2 و صفر بر صفر مقابل تیم های نساجی و شاهین شهرداری، از صدر جدول فاصله گرفتند و هم امتیاز در رده های چهارم و پنجم ایستادند.
این هفته، جذاب ترین و نزدیک ترین روزهای رقابت در صدر جدول را شاهد بودیم؛ استقلال، پرسپولیس و صنعت نفت با 25 امتیاز، سپاهان و تراکتور با 24 امتیاز و شهر خودرو با 23 امتیاز تیم های اول تا ششم بودند.

بازگشت به خانه
هفته چهاردهم، با توجه به توقف سپاهان، شهر خودرو، صنعت نفت و استقلال و همچنین شکست تراکتور مقابل حریفان، پرسپولیس با پیروزی 2 بر یک مقابل گل گهر سیرجان، 28 امتیازی شد و با 2 اختلاف امتیاز نسبت به استقلال و صنعت نفت، به صدر جدول تکیه زد تا برای اولین بار در لیگ نوزدهم به جایگاه همیشگی اش برسد.

صدر را پس نمی دهیم
پیروزی 4 بر یک استقلال مقابل شاهین، بازهم نتوانست صدر جدول را از پرسپولیس باز پس گیرد و با توجه به پیروزی یک بر صفر ارتش سرخ در بازی خارج از خانه مقابل سایپا، صدر جدول سرخ تر از همیشه باقی ماند و همچنین شهر خودرو در برابر نساجی متوقف شد و سپاهان و تراکتور از سد حریفان شان گذشتند. با این نتایج، 6 تیم بالای جدول تغییری نکردند و فقط امتیازات شان دستخوش تغییر شد. پرسپولیس با 31، استقلال و صنعت نفت با 29، سپاهان با 28، تراکتور با 27 و شهرخودرو با 25 امتیاز تیم های اول تا ششم جدول در پایان نیم فصل اول لقب گرفتند.

خداحافظ استقلال
با پایان یافتن بازی های هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم ها به تعطیلات نیم فصل رفتند و در پایان این بازی ها، پرسپولیس با 34، سپاهان با 31، تراکتور و صنعت نفت با 30، استقلال با 29 و شهر خودرو با 28 امتیاز تیم های اول تا ششم لیگ برتر فوتبال ایران لقب بگیرند.
در هفته شانزدهم، به جز استقلال که با نتیجه 2 بر یک مقابل ماشین سازی تبریز شکست خورد، سایر تیم های مدعی از جمله پرسپولیس بازی های شان را با پیروزی پشت سر گذاشتند و پر گل ترین بازی، دیدار سپاهان مقابل شاهین شهرداری بوشهر بود که با نتیجه 5 بر صفر خاتمه یافت.

اما بازی های معوقه از هفته های گذشته را، همان گونه که قول داده بودیم در این بخش بررسی می کنیم:
پرسپولیس یک بر صفر مقابل نساجی به پیروزی رسید و سپاهان نیز بازی عقب مانده از هفته یازدهم را با باخت 4 بر 2 در زمین صنعت نفت آبادان پشت سر گذاشت تا اختلاف پرسپولیس با سایر مدعیان، برای اولین مرتبه در این فصل لیگ برتر، 3 امتیاز شود.
بنابراین با در نظر گرفتن نتایج بازی های معوقه در همان هفته ها که باید برگزار می شدند، استقلال تنها یک هفته صدرنشین بود و با کاهش آلودگی هوا و برگزاری مسابقات طبق روال، پرسپولیس صدرنشین مطلق لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل لیگ نوزدهم لقب گرفت. سپاهان نیز جدی ترین تعقیب کننده مدافع عنوان قهرمانی است.

با توجه به بازی های رو درروی مدعیان در نیم فصل دوم لیگ برتر، می توان گفت جذاب ترین نیم فصل دوم چند سال لیگ برتر فوتبال ایران را شاهد خواهیم بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    اگر کالدرون برنگرده همه اقایون از جمله مدیرعامل تیم و اقای قدوسی که عملکرد مشکوکی داره باید جوابگوی نتایج اخر فصل باشن

نظرسنجی

موافق اعلام قهرمانی پرسپولیس بدون برگزاری لیگ هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن