مجله ارتباط

    melibet

نگاهی به عملکرد مدافعان؛ شجاع خشن ترین شد، انصاری باثبات ترین

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1575 ] - پنجشنبه, 12 دی 1398

نگاهی به عملکرد مدافعان؛ شجاع خشن ترین شد، انصاری باثبات ترین

در پایان مسابقات نیم فصل، عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر به شاگردان کالدرون رسید. سرخپوشان درمجموع 7 گل را در 15 بازی دریافت کردند و موفق شدند در 9 بازی دروازه... 5 out of 5 based on 1 ratings.
نگاهی به عملکرد مدافعان؛ شجاع خشن ترین شد، انصاری باثبات ترین

در پایان مسابقات نیم فصل، عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر به شاگردان کالدرون رسید. سرخپوشان درمجموع 7 گل را در 15 بازی دریافت کردند و موفق شدند در 9 بازی دروازه...

ارتش سرخ دات كام :

در پایان مسابقات نیم فصل، عنوان بهترین خط دفاع لیگ برتر به شاگردان کالدرون رسید. سرخپوشان درمجموع 7 گل را در 15 بازی دریافت کردند و موفق شدند در 9 بازی دروازه خود را بسته نگه دارند. تراکتور،سپاهان، شهر خودرو، نفت مسجدسلیمان و گل گهر تیم هایی بودند که در نیم فصل نخست دروازه سرخپوشان را گشودند. به غیراز سپاهان که 2گل در آزادی به بیرانوند زد، هیچ تیم دیگری نتوانست بیش از یک بار دروازه این تیم را باز کند تا پرسپولیس با دروازه بانی بیرانوند و رادوشوویچ و رهبری سید جلال حسینی  به مانند سال های گذشته بهترین آمار دفاعی را در بین همه تیم ها به ثبت برساند.
البته مقایسه پرسپولیس با خودش درگذشته نشان می دهد این بهترین عملکرد سرخ ها نبوده است و آن ها سابقه 5 گل خورده در یک نیم فصل را هم دارند که به دوره شانزدهم مربوط است. در 2 فصل اخیر هم پرسپولیس تنها 6 گل دریافت کرده بود. ناگفته نماند که به جز نیم فصل لیگ هجدهم که استقلالی ها هم با سرخپوشان در کسب عنوان برترین خط دفاع شریک شدند، در دوره های شانزدهم و هفدهم تیم پرسپولیس به تنهایی این عنوان را از آن خودکرده بود. و جالب است که بدانید در پایان نیم فصل لیگ پانزدهم تیم پرسپولیس 16 گل خورده را در کارنامه داشت اما بعد از بازگشت  سید جلال حسینی و جذب مدافعان خوبی چون حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، رامین رضاییان و…خط دفاعی پرسپولیس انسجام و استحکام یافت و میزان گل های دریافتی پرسپولیس به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافت. و همان طور که شاهدش بودیم در فصل جاری هم مدافعان نقش بسزایی در صدرنشینی تیم داشتند. چراکه اغلب بردهای پرسپولیس اقتصادی و کم گل بود و اگر دروازه بان ها و مدافعان پرسپولیس از دروازه محافظت نمی کردند، برتری های یک گله کار دست تیم می داد. در ادامه با جزییات بیشتری به عملکرد بازیکنان خط دفاعی پرسپولیس خواهیم پرداخت:

سید جلال حسینی؛ باتجربه ترین
کاپیتان و رهبر باتجربه سرخ ها برخلاف فصول گذشته حضور پرفرازونشیبی در ترکیب داشت. این مدافع باتجربه به دلیل مصدومیت دربازی های ابتدای فصل غایب بود. او در بازگشت هم رقابت فشرده ای را با 2 مدافع میانی تیم داشت و از جایی که کالدرون از مدافعان میانی اش به صورت چرخشی بهره می گیرد، سید جلال در 7 بازی از نیم فصل حاضر بود و 1 کارت زرد گرفت. سرخپوشان در بازی هایی که سید جلال را در قلب دفاع داشتند 2 گل دریافت کردند.

شجاع خلیل زاده؛ خشن ترین
شجاع خلیل زاده که سومین فصل حضورش را در پرسپولیس سپری می کند در لیگ جاری هم یکی از مدافعان ثابت پرسپولیس بود و در 11 بازی به میدان رفت. او یک مسابقه را به دلیل محرومیت انضباطی از دست داد و طی 924 دقیقه ای که در زمین حاضر بود  1 گل زد و 5 کارت زرد گرفت! تنها گل شجاع در جریان برتری 5 بر صفر مقابل شاهین بوشهر به ثمر رسید. بازی هایی که شجاع در مرکز خط دفاعی حاضر بود 4 بار دروازه پرسپولیس گشوده شد.

محمدحسین کنعانی زادگان؛ گل 3 امتیازی
کنعانی زادگان در بازگشت به پرسپولیس نشانی از آن مدافع پرحاشیه و جنجالی نداشت. او 13 بار در این فصل در ترکیب بود و طی 999 دقیقه ای که بازی کرد یک گل 3 امتیازی برابر نفت آبادان زد و 2 بار از داوران کارت زرد گرفت. دروازه پرسپولیس در حضور کنعانی 5 بار توسط حریفان باز شد.

مهدی شیری؛ مدافع گلساز
مهدی شیری که نیم فصل دوم لیگ هجدهم به جمع سرخ ها پیوسته بود به مدت 1044 دقیقه در ترکیب پرسپولیس حاضر بود. این بازیکن که پست تخصصی اش دفاع راست است در13 مسابقه ای که به میدان رفت نمایش مثبتی داشت و یک پاس گل را در جریان برتری مقابل سایپا به امیری داد. در بازی هایی که شیری در ترکیب بود دروازه پرسپولیس 2 بار باز شد.

محمد انصاری؛ باثبات ترین
این بازیکن بااخلاق بیشتر از هر مدافعی در این فصل در ترکیب بود. انصاری 13 بار در پست های مختلف دفاعی بازی کرد و طی 1069 دقیقه ای که در ترکیب بود 1 بار از داوران کارت زرد گرفت. پرسپولیس در بازی هایی که انصاری را به عنوان مدافع در مرکز و سمت چپ دفاعی داشت 6 گل دریافت کرد.

محمد نادری؛روزهای دور از اوج
محمد نادری که در فصل قبل یکی از ستاره های پرسپولیس بود،در نیم فصلی که گذشت نمایش کم فروغی داشت و در اغلب بازی ها نیمکت نشین بود. این مدافع جوان در 819 دقیقه ای که بازی کرد، 1 بار از داوران کارت زرد گرفت. البته نادری در فصل اخیر در برخی بازی ها به عنوان وینگر چپ در زمین حاضر بود و در 13 دیداری که در ترکیب بود به عنوان یار تعویضی به زمین آمد یا تعویض گردید و 3 بار هم دروازه پرسپولیس باز شد.

حسین ماهینی؛ نیمکت نشینی و دوری از ترکیب
کاپیتان دوم سرخ ها بعد از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت طولانی نتوانست خود را به کالدرون تحمیل کند. حسین ماهینی که بعد از سید جلال باسابقه ترین مدافع سرخ ها محسوب می شود تنها 11 دقیقه در ترکیب پرسپولیس بازی کرد.او در هر 2 مسابقه ای که به میدان رفت به عنوان یار تعویضی به زمین آمده بود. هر دو بازی با شکست همراه بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : بیژن حیدری
شنبه, 28 تیر 1399 / ساعت : 21:00
ماشین سازی
ماشین سازی
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی10
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن