یک و دو

آشوبی: پرسپولیس با کالدرون فقط خوب نتیجه گرفته است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 707 ] - یکشنبه, 15 دی 1398

آشوبی: پرسپولیس با کالدرون فقط خوب نتیجه گرفته است

فرزاد آشوبی، کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، تیم فوتبال پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر تنها از حیث نتیجه گیری خوب عمل کرده است. فرزاد آشوبی در گفت وگو... 5 out of 5 based on 2 ratings.
آشوبی: پرسپولیس با کالدرون فقط خوب نتیجه گرفته است

فرزاد آشوبی، کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، تیم فوتبال پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر تنها از حیث نتیجه گیری خوب عمل کرده است. فرزاد آشوبی در گفت وگو...

ارتش سرخ دات كام :

فرزاد آشوبی، کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، تیم فوتبال پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر تنها از حیث نتیجه گیری خوب عمل کرده است.

فرزاد آشوبی در گفت وگویی در مورد اتفاقات پیرامون باشگاه پرسپولیس و اختلافی که بین گابریل کالدرون و مدیران این باشگاه وجود دارد، اظهار داشت: آنچه مشخص است باشگاه پرسپولیس یک مربی خارجی استخدام کرده و وظیفه دارد به تعهداتش در قبال او عمل کند. البته ما خودمان می دانیم فوتبال مان با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کند و مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد. از این رو انتظار داریم هر مربی خارجی که به ایران می آید شرایط مان را درک کند که این منطقی نیست. هر مربی تفکر و شخصیت خاص خودش را دارد و در این زمینه نباید آنها را با هم مقایسه کرد. در هر صورت اگر کالدرون یا هر مربی دیگری فقط نسبت به مسائل مالی خودش اعتراض دارد، باید حق را به او داد.

*سرمربی باید از کار مدیریتی تیم راضی باشد
وی در پاسخ به این پرسش که آیا کالدرون می تواند از مدیریت باشگاه پرسپولیس بخواهد مدیر تیمش را تغییر دهد و افرادی را از داخل باشگاه کنار بگذارد، عنوان کرد: وظیفه مدیر تیم است که رابطی خیلی خوب بین بازیکنان با کادر و همچنین این دو کادر با مدیریت باشگاه باشد. در واقع مدیر تیم باید حافظ منافع باشگاه و تیم به طور همزمان باشد. اگر یک گروه از این مسئله ناراضی است باید در باشگاه مورد بررسی قرار بگیرد، اما طبیعی است که هرگونه تغییر و تحولی در باشگاه در حیطه اختیارات مدیریت باشگاه است و ارتباطی به سرمربی ندارد.

*فقط کریم باقری حق اظهارنظر دارد
آشوبی در واکنش به این مسئله که باشگاه پرسپولیس در نظر دارد جذب هر بازیکن خارجی با نظر گروهی باشد تا اینکه کالدرون بخواهد با اختیار خودش و از طریق مدیربرنامه هایش این کار را انجام دهد، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد در جذب بازیکن خارجی مدیر یا سرپرست تیم هم دخالت داشته باشد من نظرم منفی است، چرا که مسائل فنی به او ارتباطی ندارد، اما اگر قرار باشگاه کریم باقری به عنوان مربی تیم در این مورد تصمیم گیرنده باشد بحثش جداست و او کاملاً حق دارد به عنوان کسی که سال هاست در کنار پرسپولیس حضور دارد در این مورد اظهارنظر کند. در کل نظر من این است که وقتی باشگاه های ما با مشکلات مالی مواجه هستند و نمی توانند به تعهدات شان به بازیکنان و مربیان خارجی عمل کنند، چرا اصرار به جذب بازیکن خارجی دارند. بهتر است با همین نفرات داخلی به کارشان ادامه دهند و برای خودشان دردسر جدید درست نکنند. در این مورد هم نباید تمام اختیارات را به سرمربی داد، بلکه سرمربی باید براساس سیاست و توانایی مالی باشگاه تصمیم بگیرد. خیلی از باشگاه های بزرگ دنیا هستند که وقتی مشکل مالی دارند و در بخش دیگری به طور مثال ساخت استادیوم یا کمپ هزینه کرده اند، در نقل وانتقالات صرفه جویی می کنند.

*خواسته های کالدرون باید منطقی باشد
کارشناس فوتبال ایران در مورد قرار گرفتن نفراتی چون شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و دانیال اسماعیلی فرد در لیست خرید پرسپولیس یادآور شد: خواسته ها باید براساس واقعیت ها باشد. طبیعی است که جذب چنین بازیکنانی برای باشگاه پرسپولیس ممکن نیست، چرا که این نفرات مهره های باارزشی برای تیم های خود هستند و طبیعتاً در نیم فصل اجازه جدایی به آنها داده نخواهد شد. شاید بهتر باشد کالدرون پلن B هم برای نفرات موردنیازش داشته باشد، آنهم با بازیکنانی که خرید آنها برای باشگاه امکان پذیر است.

*تصمیم هیئت مدیره پرسپولیس خیلی عجیب بود
وی با اشاره به حواشی که این روز ها به دنبال برگزاری جلسه برخی از اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس به دور از چشم مدیرعامل این تیم در یکی از رستوران های تهران، به وجود آمده است هم گفت: اینکه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس سعی می کند مدیرعامل این باشگاه را از تصمیماتی که در نظر دارد، خارج کند، خیلی عجیب است. تا آنجا که من می دانم مدیرعامل را هیئت مدیره انتخاب می کند و او هم برای هرگونه تصمیم و اقدامی نیاز به مصوبه هیئت مدیره دارد. اینکه حالا در پرسپولیس شرایط طور دیگری است، فقط در فوتبال خودمان می شود دید.

*پرسپولیس با کالدرون فقط خوب نتیجه گرفته است
آشوبی در ارتباط با نتایجی که کالدرون با پرسپولیس کسب کرد و اینکه آیا در صورت نیامدن او به ایران، پرسپولیس چقدر متضرر خواهد شد، اظهار کرد: نتایجی که کالدرون با پرسپولیس کسب کرد در شروع فصل شاید خوب نبود، اما در ادامه خیلی خوب شد. البته من فقط در مورد نتایج صحبت می کنم و اعتقاد دارم پرسپولیس با این پتانسیلی که از لحاظ فنی و مجموعه موفقی که دارد خیلی بهتر از اینها می تواند بازی کند. اگر قرار باشد کالدرون برنگردد و یک مربی ایرانی جای او را بگیرد فکر نمی کنم این نتایج تکرار شود و خیلی موافق آن نیستم. شاید بتوان گفت استقلال بابت از دست دادن استراماچونی خیلی ضرر کرد، از این جهت که این مربی ایتالیایی از لحاظ فنی واقعاً تیمش را متحول کرده بود. شاید جانشین او بتواند نتایج خوبی بگیرد، اما مطمئن باشید استقلال دیگر به مانند قبل جذاب و متنوع از لحاظ تاکتیکی و تهاجمی بازی نخواهد کرد.

*هیچ کدام از نمایندگان ایران در آسیا مدعی نخواهند بود
وی در پایان در واکنش به این سؤال که آیا پرسپولیس با کالدرون می تواند در آسیا مدعی باشد یا نه، گفت: نه، پرسپولیس بلکه هیچ کدام از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان مدعی نخواهند بود. در این زمینه ما فرسنگ ها با رقبای آسیایی خود فاصله داریم و شاید فقط چند سال یک بار این شانس را داشته باشیم که تیمی مثل پرسپولیس برانکو ساخته شود و تا فینال لیگ قهرمانان پیش برود. در حال حاضر من پرسپولیس را یک مجموعه خیلی خوب می بینم، اما اعتقاد دارم کادر فنی این تیم در بازی های بزرگ و آنجاهایی که نیاز است با یک تصمیم مهم و تاکتیک شرایط را تغییر دهد با کمبود زیادی مواجه است. البته برای تمام نمایندگان کشورم در لیگ قهرمانان آرزوی موفقیت می کنم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شهرخودرو به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن