bahrami_head

تاریخی ترین تیم پرسپولیس در بیم و امید

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1225 ] - دوشنبه, 16 دی 1398

تاریخی ترین تیم پرسپولیس در بیم و امید

پرسپولیس تحت اختیار انصاریفرد و گابریل کالدرون را می توان پرستاره ترین تیم دو دهه اخیر نامید که البته سرنوشت قابل پیش بینی پیش روی آن قرار ندارد. برای اینکه م... 3 out of 5 based on 2 ratings.
تاریخی ترین تیم پرسپولیس در بیم و امید

پرسپولیس تحت اختیار انصاریفرد و گابریل کالدرون را می توان پرستاره ترین تیم دو دهه اخیر نامید که البته سرنوشت قابل پیش بینی پیش روی آن قرار ندارد. برای اینکه م...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس تحت اختیار انصاریفرد و گابریل کالدرون را می توان پرستاره ترین تیم دو دهه اخیر نامید که البته سرنوشت قابل پیش بینی پیش روی آن قرار ندارد.
برای اینکه مشخص شود این پرسپولیس اکنون یکی از پرستاره ترین تیم های تاریخ این باشگاه طی دو دهه اخیر است کافی است نگاهی به لیست و ترکیب این تیم بیندازید. با این حال شرایط برای هواداران چندان امیدوارکننده پیش نمی رود. شاید حتی در فصلی که سرخ ها با محرومیت نقل و انتقالاتی مواجه شدند نیز نگرانی به این حد که آنها اکنون دنبال می کنند نبوده است.

نگرانی آغاز لیگ هفدهم؛ پنجره بسته شد
سرخ ها در آن فصل و در بدترین شرایط تنها نگران آینده نیمکت خود با برانکو ایوانکوویچ بودند که قراردادش به پایان رسیده بود. شاید به همین خاطر هم بود که گرشاسبی ناامید از توافق با سرمربی کروات، در شرایطی در پایان جلسه با وزارت ورزش پیش شرط های مرد کروات را قبول کرد که هیچ امیدی برای دستیابی به حداقلی آنها نیز وجود نداشت. شروطی همچون پاداش برای قهرمانی در لیگ، صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تا فینال و قهرمانی این رقابت ها که مدیران پرسپولیس حتی در خوشبینانه ترین حالت ممکن و حتی با جذب چند ستاره نیز به آن امیدوار نبودند، چه برسد به فصلی که محرومیت نقل و انتقالاتی گریبان آنها را گرفته بود و ستاره هایی نیز از تیم جدا شده بودند (مهدی طارمی، محسن مسلمان، رامین رضاییان، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و وحید امیری).

تاریخی شدند؛ صعود به فینال آسیا
آن تیم ضمن تکرار قهرمانی خود در لیگ، توانست تا فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز یک صعود تاریخی را به نام خود کند و این مساله باعث شد تا قرارداد برانکو و بازیکنان نیز با جهشی عجیب مواجه شود. این در حالی بود که ترکیب سرخ ها تا روزهای پایانی فصل به شکل عجیبی در حال سقوط بود و روز به روز از قدرت آنها با توجه به مصدومیت ها کاهش می یافت و نفراتی حتی در فینال آسیا به میدان رفتند که این روزها بحث اصلی قرار گرفتن نام شان در لیست مازاد است و یا مدت هاست نیمکت نشینی را رها نکرده اند.
پرسپولیسی ها اما هرگز تصور نمی کردند روزهای تلخ گذشته و نگرانی هایی به این شکل بار دیگر برای آنها تکرار شود. با این حال با جدایی برانکو ایوانکوویچ بار دیگر موج ناامیدی هواداران این تیم را در بر گرفت. خشم و هیاهو و فشارها روی مجموعه مدیریتی افزایش یافت. در روزهایی که حتی مدیران تیم نیز جرات حضور برابر هواداران را نداشتند به نظر می رسید کار برای فصل نوزدهم به بدترین شکل ممکن پیش برود و آنها بعد از سه قهرمانی پیاپی اکنون در مسیر سقوط قرار داشته باشند. ناامیدی محض در اردوی مدیریتی سرخ پوشان اما ناگهان به شکلی دیگر پیش رفت؛ آنها در میان گزینه های خود در نهایت با گابریل کالدرون به توافق دست یافتند و ستاره های این تیم نیز یکی پس از دیگری پای میز مذاکره و تمدید قرارداد نشستند و در نقل و انتقالات نیز با جذب ستاره هایی همچون وحید امیری، فرشاد احمدزاده، محمدحسین کنعانی زادگان بیش از گذشته خود را تقویت کردند.

آغاز نگرانی ها؛ خزانه خالی است
جمله "مشکلات مالی داریم" را تمامی مدیران چند سال اخیر پرسپولیس حداقل به اندازه انگشتان دو دست گفته اند. زیاد دور نرویم؛ از دوره حبیب کاشانی، علیرضا رحیمی، محمدحسین نژاد فلاح، علی اکبر طاهری، حمیدرضا گرشاسبی،  ایرج عرب گفتگوهای زیادی در خصوص بحث مالی داشته اند. به همین منظور اینکه مدیری بدون توجه به این مساله صندلی مدیریت ساختمان باشگاه را در اختیار گیرد و تمامی مصاحبه های خود را به این مساله مشکل مالی اختصاص دهد اتفاقی تکراری محسوب خواهد شد. مسلما محمدحسن انصاریفرد نیز به خوبی اولین ملاقات خود با هیات مدیره کنونی پرسپولیس را به خاطر دارد که مورد پرسش در خصوص مسائل مختلف مالی و نیازهای تیم قرار گرفت و اعلام کرد با آگاهی نسبت به تمامی این مسائل پا به اینجا گذاشته و با توجه به سابقه گذشته خود در سمت مدیرعاملی با آن ناآشنا نیست. مدیرعامل پرسپولیس اما این روزها نیز همانند تمام روزهای اخیر که درباره مسائل باشگاه صحبت کرده حول مشکلات مالی تمرکز کرده و این در حالیست که حتی بازیکنان نیز انتظار داشتند با حضور پنج ماهه خود بخشی از مشکلات را برطرف کرده باشد.
باشگاه اکنون بالاترین نیاز در بخش مالی را پشت سر می گذارد؛ چه از حیث قراردادها و بدهی ها و چه از نظر جذب بازیکن و برگزاری اردو و پیش بینی لجستگی مربوط به حضور در لیگ قهرمانان آسیا. با این حال هیچ پیشرفت خاصی در شرایط باشگاه دیده نمی شود تا پروژه مدیر فوتبالی نیز در این تیم برای فرار از چالش چاره ساز نباشد. آنها در عادی ترین شرایط و بدون در نظر گرفتن دیگر پیش شرط ها، برای بازگشت سرمربی آرژانتینی خود نیاز به این دارند تا پرداختی به بازیکنان را به پنجاه درصد برسانند که همین مساله نیازمند بودجه ای حداقلی بین 10 تا 15میلیاردی است. با در نظر گرفتن بازیکنان خارجی و پرداختی به کادرفنی نیز آنها نیازمند بودجه ارزی حداقلی 500هزار دلار خواهند بود. حال شرایط برپایی اردوی خارج از کشور در دوحه نیز نیازمند در اختیار داشتن بخش دیگری از بودجه ارزی خواهد بود که این روزها با نگرانی دنبال می شود.

انصاری فرد – هیات مدیره؛ فاصله در فضای مجازی
این روزها هواداران بیشتر حجم اخبار منفی را در خصوص فاصله بین اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این تیم می شنوند. با این حال شاید این فضای منفی چندان در میان نفرات حاضر در این ترکیب دیده نشود؛ عضو جدید هیات مدیره که حرف و حدیث زیادی درباره او شنیده می شود، در بدو حضورش مبلغ باقیمانده از قسط قبلی کالدرون را (115هزار دلار) در اختیار باشگاه قرار داده بود. همچنین انصاریفر در زمان حضورش در تیم، تمامی اختیارات مربوط به عزل و نصب را در اختیار داشته که از جمله آن می توان به انتخاب اسپانسر، مدیرفنی، کمیته انضباطی، سرپرست تیم، مدیر اقتصادی و ... اشاره کرد. این اخبار منفی که چندان مورد رضایت انصاریفر نیز نیست باعث شده تا وضعیت سرخ ها از آنچه که هست هم سیاه تر دیده شود و باید دید در نهایت این گروه قادر خواهند بود تیم صدرنشین نیم فصل اول که جواز صعود به نیمه نهایی جام حذفی را نیز به دست آورده، را به سر مقصد برسانند یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد.مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ماشین سازی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن