bahrami_head

عباس انصاری فرد: محمدحسن نباید مدیرعاملی را می پذیرفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1555 ] - چهارشنبه, 18 دی 1398

عباس انصاری فرد: محمدحسن نباید مدیرعاملی را می پذیرفت

عباس انصاری فرد مدیرعامل اسبق پرسپولیس در تازه ترین گفت و گوی خود، صحبت های جالبی را مطرح کرده است. باشگاه پرسپولیس در شرایط بدی قرار گرفته و این اتفاق درست ز... 4 out of 5 based on 4 ratings.
عباس انصاری فرد: محمدحسن نباید مدیرعاملی را می پذیرفت

عباس انصاری فرد مدیرعامل اسبق پرسپولیس در تازه ترین گفت و گوی خود، صحبت های جالبی را مطرح کرده است. باشگاه پرسپولیس در شرایط بدی قرار گرفته و این اتفاق درست ز...

ارتش سرخ دات كام :

عباس انصاری فرد مدیرعامل اسبق پرسپولیس در تازه ترین گفت و گوی خود، صحبت های جالبی را مطرح کرده است.
باشگاه پرسپولیس در شرایط بدی قرار گرفته و این اتفاق درست زمانی رخ داده که این تیم با شروع لیگ برتر با وحشتناک ترین بازی های ممکن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا روبه رو است و در این شرایط روحی و مالی و همچنین وضعیت نامشخص سرمربی اش، خیلی سخت است که هواداران بخواهند به آینده این تیم امیدوارانه نگاه کنند.  خیلی ها بر این باورند که مدیریت باشگاه تنهاست و هیات مدیره او را همراهی نمی کند و برخی هم مشکلات موجود را متوجه محمدحسن انصاری فرد می دانند و بر این باورند که او با آگاهی از مشکلات پای به این عرصه گذاشته و حالا مقصر جلوه دادن هیات مدیره بهانه ای است برای شانه خالی کردن از کارهایی که باید به سرانجام می رساند. در همین خصوص مدیرعامل اسبق پرسپولیس و برادر مدیرعامل فعلی باشگاه پرسپولیس صحبت هایی را مطرح کرده که در ادامه می خوانیم.

*با توجه به حضور برادرتان در راس باشگاه به نظر می آید اطلاعات خوبی از شرایط باشگاه داشته باشید؟
من خیلی از ریز قضایا اطلاعی ندارم و بعضی اوقات که محمدحسن را می بینم با او درخصوص مسائل باشگاه صحبت می کنم، اما خب همه می دانیم که فوتبال ما دوران خوبی را سپری نمی کند.

*لغو اردو، مشکلات مالی، مشکل در جذب نفرات جدید و وضعیت نامعلوم سرمربی مواردی است که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با آن دست وپنجه نرم می کند.
من فکر می کنم که لغو اردو به همان درخواست سازمان بازرسی کل کشور مربوط می شود و آن طور که من شنیدم وزارت ورزش هم چندان موافق این اردوها نبوده و به لغو آن تاکید دارد. البته شرایط در منطقه چندان مساعد نیست و مسئولان حق دارند که نگران جوانان ورزشکار ما باشند وگرنه لغو اردو ربطی به مشکلات مالی نداشته و تا آنجا که من اطلاع دارم پول این اردو مهیا شده بود.

*از روزی که محمدحسن انصاری فرد قبول وظیفه کرد و مدیرعامل شد وعده های زیادی درخصوص جذب اسپانسر جدید و حل مشکلات مالی داد که البته هیچ کدام تا به امروز عملی نشده است!
مطرح کردن این موارد به خاطر شرایط خاص باشگاه بود. در شرایط فعلی، پولی که وارد باشگاه می شود در مقایسه با تعهدات و بدهی های باشگاه، مبلغ ناچیزی است و برای حل این مشکل باید اسپانسرهای جدیدی به باشگاه اضافه می شدند، اما مشکل اینجاست که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در آستانه خصوصی سازی هستند و آن طور که اعلام می شود حداکثر تا یک سال دیگر به بخش خصوصی واگذار خواهند شد و هیچ اسپانسری حاضر نمی شود که با قراردادی یک ساله پا به این باشگاه بگذارد. در هر صورت کسی که می خواهد اسپانسر شود باید بتواند از سرمایه گذاری اش، بهره برداری کند و آنها نمی آیند در یک سال مشکل مالی باشگاه را حل کنند و بروند. امیدوارم با این همه مشکلی که باشگاه تحمل می کند حداقل خصوصی سازی انجام شود و مثل دفعات قبل ناگهان متوقف نشود!

*موضوع برنگشتن کالدرون هم یکی از سوژه های داغ این روزهای پرسپولیس است؟
من در این خصوص اطلاعات کاملی ندارم اما اگر قرار باشد به پرسپولیس برنگردد؛ یعنی دنبال بهانه ای بوده که آن را علم کند و بگوید به خاطر این مشکلات نیامدم. چراکه پرسپولیس در شروع فصل بازی های سختی را پیش رو دارد و او این احتمال را می دهد که نتواند موفقیت هایش را تکرار کند و اعتبارش را از دست بدهد. به همین خاطر او تیم را در شرایط آرمانی رها می کند تا با رزومه ای خوب، پیشنهادهای بهتری را دریافت کند. این موضوع درخصوص سرمربی سابق استقلال هم صدق می کند.

*نگرانی هواداران در این است که اگر کالدرون برنگردد چه کسی روی نیمکت تیم شان بنشیند. به نظر شما باید به سمت مربیان ایرانی برویم؟
شخصا مخالف مربیان داخلی برای استقلال و پرسپولیس هستم. این دو تیم کشش مربی داخلی را ندارند و پیش از این هم دیده ایم که مربیان مطرح داخلی نتوانسته اند روی نیمکت این تیم ها دوام بیاورند مگر یحیی گل محمدی در آن زمان روی نیمکت پرسپولیس بد بود؟ در پرسپولیس و همین طور استقلال مسائل حاشیه ای اجازه نمی دهد مربیان داخلی به راحتی کار کنند. شما ببینید اگر به یک مربی خارجی روی سکو فحش هم بدهند او متوجه نمی شود و شرایطش را به هم نمی ریزد، اما مربیان داخلی پیش از نگاه فنی و تمرکز روی بازی، به دنبال این هستند که مبادا سکوها علیه اش شعار بدهند وگرنه ما مربیان خوبی مثل یحیی داریم که دارند با تیمی متوسط نتایج خوبی هم کسب می کنند.

*اما مربیان خارجی هم که با شرایط فوتبال ما و مشکلات پرداخت، یکی یکی ایران را ترک می کنند.
این به خاطر قراردادهایی است که با آنها می بندیم. مدیران ما در این قراردادها آنقدر بند علیه خودشان قرار می دهند و تعهدات مالی را بالا می برند که پایبند بودن به تعهدات برای هر مدیری سخت است. بعد هم یک عده برای اینکه تبلیغ کنند و بگویند ما فلان مربی را آورده ایم حاضرند هر شرطی را بپذیرند، بعد هم که با توجه به کم بودن عمر مدیریت در این دو تیم، بدهی های زیادی را برای مدیران بعدی برجای می گذارند و می روند. ما باید در زمان عقد قرارداد با خارجی ها زیر بار هر تعهدی نرویم.

*حالا در این شرایط فکر می کنید که کار برادر شما در قبول مدیریت باشگاه درست بوده است؟
اگر به همه این مواردی که درباره اش حرف زدیم توجه کنید، از نظر من نباید مسئولیت می پذیرفت. شرایط مالی و مشکلات بدهی های داخلی و خارجی، وضعیت وحشتناکی را در باشگاه ایجاد کرده و به نظر من حضور محمدحسن در باشگاه ریسک بزرگی بود که او به خاطر علاقه اش به پرسپولیس آن را قبول کرد. او باید سه ماه قبل از شروع لیگ مدیرعامل می شد تا بتواند سرمربی را خودش بیاورد و با توجه به بودجه ای که در اختیارش بود تیم را می بست.

*ظاهرا هیات مدیره هم با باشگاه همسو نیست و این موضوع مشکلاتی را برای اداره باشگاه ایجاد کرده است؟
بله، آقایان هیات مدیره مدام اعلام می کنند که همه چیز را آقای انصاری فرد می دانند و به او اختیار تام داده ایم. اگر قرار باشد همه کار را مدیرعامل انجام بدهد پس شما برای چه در هیات مدیره نشسته اید؟ اگر نمی توانید کمک کنید و باری از دوش باشگاه بردارید. چرا نمی روید تا افرادی که می توانند در  این شرایط به باشگاه کمک کنند، بیایند؟من می خواهم از هیات مدیره سوال کنم که آقایان شما چه کاره اید؟ اینکه یک جلسه ای بگذاریم و چای بنوشیم و خوش وبش بکنیم، نشد کار. آقایان دارند کوتاهی می کنند.

*و نبودن آقای انصاری فرد در هیات مدیره هم مشکلات را بیشتر کرده است؟
من تعجب می کنم که چرا اخوی من را به هیات مدیره نمی برند. هرکس هم به هر دلیلی از دور خارج می شود، یک نفر جدید دیگر را می آورند. اگر نمی خواهید محمدحسن انصاری فرد کار کند و نتیجه بگیرد، بگویید که خودش را اسیر نکند و برود.

*موضوعی که هواداران پرسپولیس به آن اعتراض دارند این است که چرا یک عضو اقتصادی مثل استقلال به هیات مدیره پرسپولیس اضافه نمی شود تا بتواند در این شرایط به داد مدیرعامل برسد؟
من شنیده ام برخی می گویند چون پرسپولیس سه سال قهرمان شده حالا دیگر نوبت استقلال است. مگر تاب بازی است که نوبتی باشد؟ در فوتبال حرفه ای هر تیمی که مدیریت بهتری داشته باشد و کادرفنی زیرک تری در اختیار داشته باشد می تواند هر چند سال که توانست قهرمان شود. این جای تعجب دارد که بیاییم یک تیم را ضعیف کنیم که تیم دیگر قهرمان شود.

*شما قصد کمک به برادرتان را ندارید؟
اگر کمکی از من بخواهند با کمال میل انجام می دهم. البته برای اینکه این مشکلات برطرف شود قرار است از دور کمک هایی برسانیم که ان شاءالله درنهایت به نفع پرسپولیس و هوادارانش باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ماشین سازی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن