مجله ارتباط

    melibet

شیری: هیچ کسی نیست کمک مان کند، بازیکنان و مدیریت خیلی تنها هستند

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 952 ] - شنبه, 21 دی 1398
شیری: هیچ کسی نیست کمک مان کند، بازیکنان و مدیریت خیلی تنها هستند

مهدی شیری مدافع راست پرسپولیس در خصوص شرایط روزهای اخیر پرسپولیس و کسب عنوان بهترین خط دفاعی و بسیاری دیگر از مسائل روز فوتبال ایران با ایران ورزشی صحبت می کن...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی شیری مدافع راست پرسپولیس در خصوص شرایط روزهای اخیر پرسپولیس و کسب عنوان بهترین خط دفاعی و بسیاری دیگر از مسائل روز فوتبال ایران با ایران ورزشی صحبت می کند. مدافع بی حاشیه ای که با پوشیدن شماره 17 فرشاد پیوس از روزهای خوبش و تکرار قهرمانی حرف می زند.
 
*از عنوان بهترین خط دفاع تیم تان در نیم فصل اول حرف بزن، چطور با وجود کسب چند باخت بد در ابتدای فصل این عنوان را کسب کردید؟
 بالاخره در ابتدای هر فصل هر تیمی ممکن است با مشکلاتی مواجه شود اما ما این مشکلات را خیلی زود سپری کردیم و روزهای خوب مان را آغاز کردیم و با شایستگی موفق شدیم که عنوان قهرمانی نیم فصل را کسب کنیم و با دفاع تیمی خوب در کنار دو دروازه بان که واقعاً عالی کار کردند و مدافعان خوب و با تجربه مان موفق شدیم که عنوان بهترین خط دفاعی را کسب کنیم. من هم به عنوان یک مدافع از کسب این عنوان خیلی خوشحالم.

*با وجود قهرمانی سیستم دفاع و ضدحمله کالدرون از نگاه بعضی ها چندان دلچسب نبود. در این رابطه چه نظری داری؟
 وقتی تیمی نتایج خوبی کسب می کند و موفق می شود یعنی اینکه خوب کار کرده است و روش مربی اش هم جواب داده است. اگر به بردها و امتیازات تیم ها در جدول هم نگاه کنید به این نتیجه می رسید که تیم ما بهترین و موفق ترین تیم در امر کسب امتیاز بوده است، نکته ای که نشان می دهد کالدرون در کارش موفق بوده است. در ابتدای فصل هم نیاز به شناخت بهتر داشت که رفته به رفته به این مهم رسید و دیدید که بعد از سپری کردن چند بازی ابتدای فصل تیم ما در نتایج و سبک بازی بسیار موفق نشان داد.

*اردوی قطر خیلی راحت لغو شد، این مسأله و تبعاتش برای نیم فصل دوم نگران تان نمی سازد؟
 دقیقاً به نکته خوبی اشاره کردید. همه بازیکنان از لغو اردوی قطر خیلی ناراحت و دلخور شدند چون برای شروع نیم فصل دوم و حضور پرقدرت و پس از آن بازی های لیگ قهرمانان خیلی به اردوی خارجی نیاز داشتیم اما متأسفانه اردوی ما را لغو کردند. بازیکنان و مدیریت ما خیلی تنها هستند و کسی هم نیست که به ما و باشگاه مان کمک کند و از این موضوع خیلی ناراحتیم.

*در مورد احتمال برنگشتن کالدرون نگرانی ندارید؟
 این موضوع مربوط به بازیکن نمی شود. ما بازیکن تیم هستیم و به عنوان بازیکن باید به بهترین شکل تمرین و بازی کنیم. در حال حاضر هم زیر نظر آقا کریم با قدرت تمرین می کنیم، با این وجود امیدواریم که کالدرون برگردد و در واقع همه بازیکنان دوست دارند که ایشان به ایران بیاید. ایشان مربی بزرگی هستند و من خیلی امیدوارم که دوباره با ایشان بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم.

*فعلاً بازیکنی جذب نکردید، در حالی که بقیه تیم ها خصوصاً حریفان تان در آسیا مشغول جذب بازیکن هستند؟
 این مسائل به باشگاه مرتبط است و بازیکن نمی تواند در این خصوص تصمیم بگیرد اما من به عنوان بازیکن تیم امیدوارم اگر تصمیمی برای جذب بازیکن جدید گرفته شد بازیکن یا بازیکنان با کیفیتی به پرسپولیس بیایند.

*اما قبول داری تقابل با الدحیلی که مانژوکیچ و بازیکن کره شمالی را جذب کرده برای تیم تان سخت است؟
 الدحیل یکی از بهترین تیم های آسیاست که تیم همگروه ما هم محسوب می شود، تیمی که بازیکن مطرحی مانند مانژوکیچ و بازیکنی دیگر از کره شمالی را به خدمت گرفته است. تیم های دیگر در حال هزینه کردن و تقویت خودشان هستند و ما نباید از این تیم ها عقب بیفتیم، با این حال همه تلاش مان را انجام می دهیم. خوشبختانه تا به اینجا که قهرمان شدم و ان شاءالله این قهرمانی را به پایان فصل می کشانیم و تلاش می کنیم که در دو جام دیگر هم دست پر و با موفقیت خارج شویم و از تمام تجربه موفق مان به نحو احسن استفاده کنیم.

*مدافع راست پر سرعتی هستی و در کارهای دفاعی و نفوذی از کناره ها خوب کار می کنی، به نظرت توانسته ای ضعف سانتر در حال حرکتت را برطرف کنی؟
 من بازیکن تیم بزرگ پرسپولیس هستم و به همین دلیل سعی می کنم که از جانم مایه بگذارم و تمام نقص هایم را برطرف کنم، از همین رو بعد از تمرینات تیمی برای انجام تمرین اختصاصی هم می ایستم و کار می کنم تا نقاط ضعفم را به نقاط قوت تبدیل سازم.

*قبول داری که فوتبال ایران خالی از ستاره شده و پرسپولیس هم ناشی از این مسأله، تیمی بی ستاره است. این موضوع را نگران کننده نمی دانی؟
 قبول دارم که فوتبال ایران کم ستاره شده است. شاید تیم ما هم کم ستاره باشد اما پرسپولیس تیم محور است و به یک یا چند بازیکن متکی نیست و اساس کار و موفقیت مان بر پایه کار تیمی و گروهی است، به همین دلیل هم من رمز موفقیت پرسپولیس را سختکوشی و همدلی می دانم.

*در مورد تیم ملی از تو سؤال کنیم. بعد از رفتن ویلموتس فکر می کنی مربی ایرانی می تواند در تیم ملی موفق شود؟
 در کشورمان مربیان خیلی خوبی داریم. مربیانی که از علم روز فوتبال برخوردارند و حتماً می توانند در تیم ملی هم به شکل موفقی کار کنند. من خودم هم قبلاً به تیم ملی دعوت شده ام و تمام تلاشم را انجام می دهم تا دوباره به تیم ملی دعوت شوم.

*در مورد تیم امید چقدر امیدواری که این تیم بتواند طلم شکنی کند؟
 به عنوان یک هوادار تیم ملی امید کشورم خیلی دوست دارم و آرزو می کنم که تیم امیدمان المپیکی شود و با کادر فنی خوب و کاربلد و بازیکنان خوبی که تیم امید از آن بهره می برد رسیدن به موفقیت را برای تیم ملی امید فعلی شدنی می دانم.

*در مورد رادوشویچ نظرت را می خواهیم جویا شویم. بعد از آنکه بیرانوند کمتر بازی کرد فکر می کردی رادو بدرخشد؟
 علی بیرانوند که بهترین دروازه بان ایران و آسیاست. رادو هم ارزش بالای خودش را نشان داد و عالی کار کرد. با حضور علی و رادو ما خیال مان از بابت دروازه راحت است و با این تیم و بازیکنان می توانیم کارهای بزرگی را انجام بدهیم.

*بازی کدام بازیکن را بیشتر می بینی و سعی می کنی تا از او یاد بگیری و کارت را ارتقا بدهی؟
 من همیشه بازی های دنی آلوس را دنبال می کنم. جدا از او من بازی های لیگ انگلیس و خصوصاً دفاع راست این تیم آرنولد را خیلی می بینم و روی آن تمرکز می کنم تا بیشتر و بیشتر پیشرفت کنم. حرکات فنی این بازیکنان خیلی می تواند به من کمک کند.

*درخصوص پوشیدن شماره 17 پرسپولیس که سال ها بر تن فرشاد پیوس بود چه صحبتی داری؟
 من می دانم که فرشاد پیوس یکی از بهترین مهاجمان تاریخ ایران و پرسپولیس بوده، به همین دلیل سعی می کنم ارزش این پیراهن را حفظ کنم و ان شاءالله از پیراهن شماره 17 پرسپولیس به قهرمانی های دیگر و در نهایت به اروپا برسم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ذوب آهن به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30
نساجی
نساجی
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی
داور مسابقه : حمید حاج ملک
شنبه, 11 مرداد 1399 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن