یک و دو

حلالی: از نظر فنی یحیی خیلی قوی تر از کالدرون است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 819 ] - سه شنبه, 1 بهمن 1398

حلالی: از نظر فنی یحیی خیلی قوی تر از کالدرون است

اسماعیل حلالی همیشه درباره شرایط فنی پرسپولیس صحبت های متفاوت و تازه ای برای گفتن دارد. پس حالا که اتفاق بزرگی در این تیم افتاده و کادر فنی پرسپولیس کلهم تغیی... 5 out of 5 based on 4 ratings.
حلالی: از نظر فنی یحیی خیلی قوی تر از کالدرون است

اسماعیل حلالی همیشه درباره شرایط فنی پرسپولیس صحبت های متفاوت و تازه ای برای گفتن دارد. پس حالا که اتفاق بزرگی در این تیم افتاده و کادر فنی پرسپولیس کلهم تغیی...

ارتش سرخ دات كام :

اسماعیل حلالی همیشه درباره شرایط فنی پرسپولیس صحبت های متفاوت و تازه ای برای گفتن دارد. پس حالا که اتفاق بزرگی در این تیم افتاده و کادر فنی پرسپولیس کلهم تغییر کرده می توان با او درباره اتفاقاتی که قرار است در ترکیب و سیستم پرسپولیس با حضور گل محمدی بیفتد، صحبت کرد. البته حلالی با دلسوزی تمام درباره مسائل جانبی باشگاه هم حرف می زند.

*پرسپولیس دوشنبه اولین بازی دوستانه اش مقابل نفت مسجد سلیمان را انجام داد. فکر می کنید ترکیب یحیی برای بازی با تراکتور همین باشد؟
 (بعد از خواندن ترکیب) به نظرم یحیی می خواهد بازیکنانش را ببیند. او باید از نزدیک با این نفرات زندگی کند و ببیند اصلاً کدام بازیکن آماده است. مثلاً شرایط کمال را ببیند، شاید اصلاً او آماده نباشد.

*اما به نظر می رسد با محرومیت ربیع خواه، کمال در پست هافبک دفاعی فیکس باشد.
 نه، شاید هم نوراللهی را در ترکیب بگذارد. شاید هم بشار رسن را بازی بدهد. بشار الان در تمرینات حضور دارد و ما هم می خواهیم در تهران بازی کنیم. ما در تبریز باخته ایم و اگر نخواهیم در تهران تراکتور را ببریم قطعاً به مشکل می خوریم. الان شکل تیمی تراکتور هم بهتر شده و نسبت به گذشته بهتر کار می کنند پس یک بازی سخت خواهیم داشت اما یحیی سعی می کند در تمرینات بازیکنانش را بشناسد و بهترین ارنج را بچیند.

*اما بشار هم تهدید کرده که اگر تا چند روز دیگر بخشی از پولش را ندهند به یکی از تیم هایی که به او پیشنهاد داده اند، می پیوندد و شاید به خاطر این مسائل است که یحیی زیاد روی او حساب نکرده.
 نمی دانم چه بگویم. باشگاه دارد چه کار می کند؟ چه کسی می خواهد پول این بازیکن را بدهد؟ ما الان 40-50 میلیون تومان از باشگاه طلبکاریم. یک سال است پول مان را نمی دهند. چطور می خواهند پول این بازیکن را بدهند؟ 340 هزار دلار یک کلمه حرف است، می دانید چقدر می شود؟

*ظاهراً اگر یک بخش از پولش را هم بدهند فعلاً ماندنی می شود.
 بله، یک بخشی از پولش را می دهند اما در نهایت می رود شکایت می کند. اگر الان بخواهد برود فوتبالش آسیب می بیند اما بعدتر می تواند به تیمی برود و 800-700 هزار دلار بگیرد و از اینجا هم شکایت کند. این می شود کارش. اما اگر بین راه بخواهد برود باید سه ماه بیرون بنشیند و فوتبال سال آینده اش خراب می شود.

*برگردیم به مسائل فنی پرسپولیس. سیستم یحیی ظاهراً همان 2-4-4 است که کالدرون استفاده می کرد، هر چند مشخص نیست خطی است یا لوزی.
 یحیی خودش 2-4-4 بازی می کرد و یکی از مهاجمانش عقب می آمد اما خیلی خوب خط دفاع حریفان را پرس می کردند. این باعث می شد تیم های حریف نتوانند از عقب زمین بازی کنند و تیمش شهر خودرو سوار حریف بود. در واقع هر تیمی به مشهد می رفت با این سیستم به مشکل می خورد چون دو تا مهاجمش کار دفاع حریف را به شدت دشوار می کردند.

*می گویند یحیی به بازی مالکانه اعتقاد دارد. این می تواند به پرسپولیس کمک کند؟
 خیلی به درد می خورد. این مسأله بخصوص در بازی هایی که میزبانیم به کارمان می آید چون ابتکار عمل را در دست می گیریم. به همین خاطر نسبت موقعیت ها بیشتر می شود و به جای دو تا 10 تا موقعیت می سازند که از این تعداد ممکن است دو تا گل شود و یکی به تیر بخورد. در عین حال عکس این قضیه هم هست و اگر ابتکارعمل کمتری داشته باشید، به نسبت، تعداد موقعیت ها و گل ها کم خواهد شد.

*الان پرسپولیس ابزار مناسب هم برای بازی مالکانه را نسبت به شهر خودرو دارد.
 ابزارش که فوق العاده است. تنها چیزی که مشکل ساز بود کمبود مهاجم بود اما الان خود علیپور هم تلاشش را دو برابر می کند. این مشکل وجود داشت. از سوی دیگر بحث مهاجم دوم هم هست. ما می توانیم مثلاً مهدی عبدی را به عنوان مهاجم دوم رشد بدهیم اما فوتبالیستی می خواهیم که الان کارمان را راه بیندازد و راحت باشیم. استوکس خودش آدم نرمالی نیست ولی فوتبالیست خوبی است؛ هم ضربه به دروازه اش خوب است، هم روی زمین خوب کار می کند. او در تراکتور مقطعی فوق العاده بود اما رفتارهایش را نمی دانم چون با باشگاه به مشکل خورد.

*معتقدید با این نفرات فوتبال مالکانه در پرسپولیس جواب می دهد؟
 یحیی این کار را دوست دارد و همیشه فوق العاده پرفشار از جلو بازی می کند و همین باعث خواهد شد شرایط فنی پرسپولیس بهتر شود. البته کار خوبی درباره تغییرات کادر فنی انجام نشد و به نظرم رفتار باشگاه حرفه ای نبود. نشان دادیم انتخاب اشتباه بوده چون اگر تصمیم مان درست بود و فردی که آمده، کننده کار است و شایستگی دارد، باید از او حمایت شود. باشگاه با برانکو به مشکل خورد و می خواستند خیلی سریع یکی را جای او بگذارند و فردی را سه روزه انتخاب کردند که هیچ شناختی از فوتبال ایران و پرسپولیس نداشت. اگر برگردید عقب من هیچ وقت کالدرون را جای برانکو نمی آوردم بلکه یکی را می آوردم که بسیار بالاتر از برانکو باشد. نظم و دیسیپلین شخصی برانکو فوق العاده بود در حالی که کالدرون با همان نفرات 30 درصد آن نظم و دیسیپلین را نداشت. ما می دیدیم که هر بازیکنی تعویض می شد چپ چپ نگاهش می کرد. اینجا خانه مان است. نمی خواهم خیلی حرف ها را بزنم اما قشنگ مشخص بود.

*اتفاقاً انصاری فرد بعد از قطع همکاری با کالدرون گفت بسیاری از بازیکنان مثل سیدجلال، شجاع، عالیشاه و ... با کالدرون به مشکل خورده بودند.
 خب چرا وقتی کالدرون در رأس کار بود آقای انصاری فرد اینها را نگفت؟ چرا وقتی به مشکل خوردند، آمد در تلویزیون این حرف ها را زد؟ چرا نگفت این مربی با افشین به مشکل خورده؟ به نظر من افشین خیلی کمک کرد. اگر او نمی آمد کالدرون خیلی زود با این بازیکنان به مشکل می خورد. افشین هم مانده بود وسط و نمی دانست باید حرف چه کسی را گوش کند. آن طرف نفر اول فنی تیم بود و طرف دیگر مدیرعامل و وقتی این شرایط را دید، مجبور شد خودش را فدا کند. من خیلی چیزها را می دانم اما نمی خواهم بازشان کنم.

*حالا معتقدید شرایط تیم با حضور یحیی بهتر می شود؟
خیلی بهتر می شود. کافی است یک مقدار نظم و انضباط تیم بیشتر شود. حالا مسئولیت افشین خطیرتر است و او باید به یحیی کمک کند. اگر بتوانند چارچوب تیمی را حفظ کنند، از نظر فنی قوی تر می شوند. البته باز هم می گویم رفتارهای باشگاه را به عنوان یک انسان قبول ندارم. این اتفاقی که افتاد کار درستی نبود ولی از نظر کار فنی من می گویم یحیی خیلی قوی تر از کالدرون است.

*ترکیب بازی با تراکتور چطور می شود؟
 فکر می کنم نسبت به بازی امروز (دیروز) سه چهار تغییر خواهد داشت چرا که یحیی تا روز آخر می خواهد نسبت به تیمش شناخت پیدا کنداما امیدوارم با توجه به آنچه می خواهد در تیم پیاده کند، کارشان را قوی انجام بدهند و فصل ختم به خیر شود.مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن