بیرانوند فیکس، شجاع سیدجلال در قلب دفاع

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1516 ] - چهارشنبه, 2 بهمن 1398

بیرانوند فیکس، شجاع سیدجلال در قلب دفاع

چهارشنبه هفته گذشته روزی که پرسپولیس در زمین ورزشگاه هما مقابل بادران به میدان رفت به نظر نمی رسید اصلاً کادر فنی جدید تصمیمی در برگزاری این بازی داشته باشد. ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
بیرانوند فیکس، شجاع سیدجلال در قلب دفاع

چهارشنبه هفته گذشته روزی که پرسپولیس در زمین ورزشگاه هما مقابل بادران به میدان رفت به نظر نمی رسید اصلاً کادر فنی جدید تصمیمی در برگزاری این بازی داشته باشد. ...

ارتش سرخ دات كام :

چهارشنبه هفته گذشته روزی که پرسپولیس در زمین ورزشگاه هما مقابل بادران به میدان رفت به نظر نمی رسید اصلاً کادر فنی جدید تصمیمی در برگزاری این بازی داشته باشد. در آن زمان دستیاران یحیی هم قراردادشان را امضا نکرده بودند و فقط یکی از آنها (مطهری) کنار یحیی بازی را تماشا کرد و بقیه اصلاً در محل برگزاری این دیدار حضور نداشتند. گل محمدی هم بازی را تماشا کرد اما به نظر می رسد دخالتی در چیدمان ترکیب تیم در نیمه نخست و نیمه دوم نداشت و مثل روزهای قبل از آن همه کارها را به کریم باقری سپرده بود.

دیروز اما بعد از چند جلسه تمرین یحیی تیم خود را با ایده ها و ترکیب خودش به میدان فرستاد و با توجه به ترکیب نیمه اول و دوم می توان به یافته هایی از ذهن او درباره ترکیب و سیستم مدنظرش اشاره کرد؛ اینکه پرسپولیس با گل محمدی هم 2-4-4 بازی خواهد کرد اما چون بازی را ندیده ایم نمی دانیم نوراللهی جلوتر از کامیابی نیا بازی کرده یا این دو نفر در امتداد هم بازی کرده اند. در واقع مشخص نیست سیستم یحیی خطی است یا لوزی، اما مشخص است که خبری از 1-3-2-4 نیست هرچند با درصدی پایین احتمال استفاده از سیستم 3-3-4 هم وجود دارد.

در عین حال با توجه به ترکیب اولیه ای که گل محمدی برای این مسابقه به میدان فرستاده به نظر می رسد او بیرانوند را به رادوشویچ ترجیح خواهد داد. در واقع بدون اینکه در نظر بگیریم بیرانوند بعد از نیمکت نشینی در بازی های پایانی نیم فصل اول، سر موعدی که کالدرون وعده داده بود به آمادگی ایده آل رسیده یا نه نظر یحیی استفاده از گلر اول تیم ملی و دروازه بانی است که در نفت تهران هم شاگردش بود.

در خط دفاع زوج سیدجلال-شجاع به میدان رفتند و کنعانی بیرون نشست تا در نیمه دوم بازی کند. شیری و انصاری هم در جناحین خط دفاعی بازی کردند در حالی که پیش از این گفته می شد یحیی دوست دارد محمد نادری را به ترکیب اصلی در پست دفاع چپ برگرداند.

در خط میانی به نظر می رسد کمال و نوراللهی در مرکز و ترابی و امیری در جناحین بازی کرده اند. در این خط بازی کردن کمال جای ربیع خواه نکته غریبی هم نیست چراکه ربیع خواه از بازی با تراکتور محروم است و قاعدتاً کامیابی نیا هافبک دفاعی فیکس خواهد بود اما باید دید ایده کلی یحیی هم همین استفاده از کمال و بیرون گذاشتن ربیع خواه در بازی های بعدی است یا شرایط فرق می کند. در این باره به نظر می رسد عملکرد کمال مقابل تراکتور می تواند تعیین کننده باشد و برای خودش هم حکم یک فینال را خواهد داشت.

از سوی دیگر بیرون نشستن بشار رسن هم در این ترکیب جالب به نظر می رسد چراکه بشار در هفته های آخر نیم فصل اول خوب بازی می کرد و به مرز آمادگی نزدیک شده بود اما سؤال اینجاست که اگر بشار در ترکیب باشد از بین نوراللهی، ترابی و امیری کدام یک باید بیرون بنشینند؟

در خط حمله با در نظر گرفتن اینکه هنوز استوکس به تیم اضافه نشده و مهاجمان جوان تیم حکم نفرات رزرو را دارند، یحیی خط حمله اش را با زوج اوساگونا-علیپور به میدان فرستاد که هر کدام در یک نیمه بازی یکی دوبار در موقعیت قرار گرفتند اما در گلزنی ناکام بودند. به هر حال اینها یافته های اولیه از اولین مسابقه ای است که پرسپولیس با نظر یحیی گل محمدی وارد میدان شد اما شاید تصمیمات او برای روز بازی تغییر کند هرچند احتمال این نیز وجود دارد که در بازی یکشنبه آینده مقابل تراکتور عیناً همین ترکیب به میدان برود. در عین حال باید این نکته را هم در نظر گرفت که با توجه به اینکه تا روز بازی با تراکتور فرصت زیادی باقی نمانده و پرسپولیس با کادر فنی جدیدش 5 روز فرصت دارد تا آماده بازی بزرگ با تراکتور شود در این شرایط بعید است یحیی تقاضای بازی دوستانه دیگری داشته باشد و احتمالاً بر اساس تمرینات این 5 روز باید تصمیم نهایی اش را درباره ترکیب اصلی و پست های مختلف بگیرد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر التعاون کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : قطر
داور مسابقه : اجوکیشن سیتی
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 19:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن