یک و دو

دروغ زشت

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 3422 ] - جمعه, 4 بهمن 1398

دروغ زشت

دو تصویر در فضای مجازی می تواند تفاوت حکایت هائی که در دیار ما نقل می شوند و آن چه در جهان رخ می دهد را به خوبی نمایان کند . در تصویر چپ یک نما از تیم بارسلون... 2 out of 5 based on 8 ratings.
دروغ زشت

دو تصویر در فضای مجازی می تواند تفاوت حکایت هائی که در دیار ما نقل می شوند و آن چه در جهان رخ می دهد را به خوبی نمایان کند . در تصویر چپ یک نما از تیم بارسلون...

ارتش سرخ دات كام :

دو تصویر در فضای مجازی می تواند تفاوت حکایت هائی که در دیار ما نقل می شوند و آن چه در جهان رخ می دهد را به خوبی نمایان کند . در تصویر چپ یک نما از تیم بارسلونا که سال جدید چینی ها را به آنها تبریک می گوید و در تصویر سمت راست  قابی است که توسط عده ای از کاربران فضای مجازی ساخته شده است و نشان از وابستگی کنفدراسیون فوتبال آسیا به سعودی ها می داد . در تصویر اول قصه اتحاد و درایت و دیپلماسی و عزت را نشان می دهد و در تصویر دوم بهانه جوئی و شعار زدگی و دروغ  و توهم  وجود دارد و به واقع نشانی از تفاوت هائی دارد که بین مردان تصمیم گیرنده ما و  مسئولین جاهائی که منافع ملی و عزت را نه در شعار که در شعور می بینند را  نشان می دهند.

حکایت واقعی از زبان مهدی مهدوی کیا یکی از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ ایران به خوبی بیان شد . او می گوید "گفتن این که در هیچ جا و هیچ قدرت و نفوذی نداریم برای مردم قابل درک تره  امان از دروغ و فرافکنی  که در همه جای مملکت رخنه  کرده "

کلمه دروغ که از زبان  موشک فوتبال ایران زده می شود ناخود آگاه من را به یاد  استراتژی دروغ بزرگ  روزگار هیتلر می برد . که می گفت: "قانون این است که هیچ وقت نگذارید مردم دلسرد شوند، هیچ وقت خطا و تقصیری را نپذیرید، هیچ وقت تصدیق نکنید که دشمن ممکن است صفت خوبی داشته باشد، هیچ وقت جایی برای جایگزین باقی نگذارید، در آن واحد روی یک دشمن متمرکز شوید و تقصیر هر اتفاق بدی را بر گردن او بیاندازید. مردم دروغ بزرگ را زودتر از دروغ کوچک باور می کنند و اگر دروغی را مکرراً تکرار کنید، دیر یا زود آن را باور خواهند کرد"

البته این استراتژی چندان هم موثر نبود زیرا:
1/هیچ ملتی قرار نیست همواره به دروغهائی که مرتبا تکرار می شوند اعتماد کنند.
2/ نمی توان همواره  و همیشه یک دشمن فرضی را متهم و خود را عاری از هر خطا شمرد.
3/هیچگاه نمی توان به همه ضعفها لقب قدرت داد.

و شاید مهمترین این است که مردم همواره از دروغهایئ  که به آنها گفته می شود دلگرم نمی شوند
دنیای امروز فقط با ارتباط های صحیح اداره می شود و عزت و منافع ملی در صلح و آشتی و نه جنگ و قهر میسر می شود . امروز هم چون همیشه منطق راه گشای ما ست . منطقی که سخن از احترام و ارتباط و خردورزی می کند چیزی که سالها است ما آن را با  دروغ و قهر ونابخردی جایگزین کردیم و ندانستیم دروغ  بزرگ زشت ترین  از انواع کذب است و در آموزه های چند هزار ساله دروغ را چون خشکسالی و نابودی باید می دانستیم.
مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  توهم توطئه تو جهان سوم سابقه دیرینه داره حتی در اتفاقات یومیه هم مردم اغلب نطریه هایی ایراز میکنن که از ذهن شون ساطع میشه..البته ذهن هم تو جامعه ما از فرهنگ عریض طویل عامه مردم منبعث میشه..مردمی هستیم تا اتفاقی میفته بجای اینکه بذاریم آدمهایی که صاحب نظرن موضوع رو بشکافن..هرکسی باهرسطح سواد و معلوماتی میشه پروفسور و توهمات ذهن قشنگش رو بیان میکنه.
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  جهان سوم جاییه که بزرگانش جرئت قبول تقصیر و اشتباه رو ندارن
  تا حالا دیدین یه اتفاقی تو این مملکت بیافته یه گندی بالا بیاد یه بالا دستی ای باشه دستشو بکوبه رو سینش بگه من مقصرم؟!
  البته تو مملکت اسلامی اشتباه جایی نداره میدونین که
  هواپیمارم زدن ساقط کردن گفتن تقصیر آمریکاس حواسمو پرت کرد
  فوتبالم جزو همینا
  خب ما که اشتباه نمیکنیم!

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شهرخودرو به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن