مجله ارتباط

    melibet

به بهانه موفقیت بزرگ؛ پروپاگاندابازها

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2123 ] - جمعه, 4 بهمن 1398

به بهانه موفقیت بزرگ؛ پروپاگاندابازها

یک - در زمان جنگ جهانی دوم و در آلمان تحت حکمرانی هیتلر، فردی در کابینه بود که برایش وزارتخانه تاسیس کرده بودند! هنگامی که هیتلر صدراعظم آلمان شد، دوست و یار ... 5 out of 5 based on 13 ratings.
به بهانه موفقیت بزرگ؛ پروپاگاندابازها

یک - در زمان جنگ جهانی دوم و در آلمان تحت حکمرانی هیتلر، فردی در کابینه بود که برایش وزارتخانه تاسیس کرده بودند! هنگامی که هیتلر صدراعظم آلمان شد، دوست و یار ...

ارتش سرخ دات كام :

یک - در زمان جنگ جهانی دوم و در آلمان تحت حکمرانی هیتلر، فردی در کابینه بود که برایش وزارتخانه تاسیس کرده بودند! هنگامی که هیتلر صدراعظم آلمان شد، دوست و یار قدیمی خود را باید به منصبی می رساند تا هم از خدماتش استفاده کند و هم پاداش خدمات گذشته اش را دهد. به این صورت بود که «گوبلز» کلید وزارتخانه تازه تاسیس تبلیغات آلمان نازی را تحویل گرفت.
گوبلز همان زمان سردبیر مجله «رایش» بود که هر هفته در آن از «پیروزی بزرگ» می نوشت. وی معتقد بود «اطلاع رسانی نه در جهت آگاهی مردم بلکه برای رسیدن به موفقیت باید باشد» و از همه مهمتر آنکه «حقیقت، دشمن مخرب دروغ است و به همان نسبت می توان گفت حقیقت بزرگ ترین دشمن حکومت است.»
شاید باورکردنی نباشد اما گوبلز آنقدر از دانشمندان نازی و سلاح های شگفت انگیز ساخته شده توسط این دانشمندان گفته بود که تا سالها آمریکا و شوروی به دنبال این دانشمندان و سلاح ها می گشتند و سرانجام کاشف به عمل آمد تمام آن حرفها یک دروغ گوبلزی بوده است!

دو - برخی مواقع روی دور نیستید! یعنی ممکن است چند اتفاق و رویداد بد پشت سرهم برای شما اتفاق بیفتد و برای آنکه خود را آرام کنید، دروغی به خود می گویید. شاید دروغی به این شکل:«همه چی خوب خواهد شد!» حال اگر این دروغ را کمی با آب و تاب و در یک جلد کادوپیچ شده و جذاب به بقیه بگویید، با تبریک فراوان، شما یکی از همکاران گوبلز در آلمان نازی می توانستید باشید!
خبر بسیار ساده بود. کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت ایران را از میزبانی محروم کند، چراکه کمیته امنیت ای اف سی شرایط امنیتی ایران را مناسب نمی دانست. به هرحال اتفاقات آبان ماه، درگیری موشکی، سقوط هواپیمای اکراینی با اشتباه انسانی و حوادث پس از آن از ایران چهره ای ناامن در جهان ساخته بود. اتفاقات پشت سرهمی که باعث شد گردشگر ورودی به ایران نزدیک عدد صفر شود و اکثر خطوط هواپیمایی بزرگ جهان، فعالیت خود را در ایران به حالت تعلیق درآورند.

3: «اگر بپذیریم در کشور سوم مسابقه دهیم یعنی ایران امن نیست و اگر نپذیریم باید از مسابقات انصراف دهیم. ما به خاطر عزت ایران و ایرانی از مسابقات انصراف خواهیم داد تا دشمنان ایران در ای اف سی بدانند ما از این خط قرمز رد نخواهیم شد.»
این جملات را بارها در این یک هفته گذشته از سایتها، کانالهای خبری، صداوسیما و به نقل قول از مدیران فدراسیون فوتبال و تیم های حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا شنیده اید. اینکه محال است در کشور سوم مسابقه دهیم، اینکه محال است آبروی ایران را ببریم و اینکه محال است تسلیم خواسته های رییس کامبوجی کمیته مسابقات، که اصلا کامبوجی نبود!، بشویم. محال است عربستان بتواند با این کار ما را در ای اف سی منزوی کند! خب هرچه هم می شود و هر اتفاقی که در جهان برای ما می افتد، همیشه پای یک دشمن خارجی در میان است، روح جورج اورول شاد به خاطر نوشتن کتاب 1984!

چهار - حتی اگر خود گوبلز هم زنده بود، نمی توانست و شاید رویش نمی شد از موفقیت بزرگ برای فوتبال ایران صحبت کند. اینکه مدیران تیمهای باشگاهی همراه دبیرکل فدراسیون فوتبال و دومین فرد قدرتمند وزارت ورزش راهی مالزی شوند تا با مقامات ای اف سی مذاکره کنند و دست آخر همان اتفاقی که از روز اول قرار بود بیفتد، افتاد و سپس آن را به موفقیت بزرگ تعبیر کنند کاری است که از دست گوبلز هم برنمی آمد!
درست است که گوبلز گفته بود هرچه دروغ بزرگ تر، باورپذیرتر اما نگفته بود که حقیقت را وارونه جلوه دهید، آن هم در عصر ارتباطات، و سپس آن را به عنوان موفقیت به مردم ایران نشان داده و حس ناسیونالیستی را در وجود ما به بالاترین سطح ببرید!
لطفا کمی خونسرد باشید. درست است که ما مردمانی هستیم عاشق شنیدن دروغ، چه عاشقت هستم باشد و چه کالاها ارزان خواهد شد، اما لطفا ما را احمق فرض نکنید! البته اگر فرض کردید هم اتفاقی نمی افتد ولی نکنید. کمی به گوشه شعور ما برمی خورد!

پنج -  از روز اول مشخص بود بازی دو تیم استقلال و شهر خودرو در کشور سوم برگزار می شود، و مشخص بود که دور رفت خارج از خانه بازی می کنیم و مشخص بود برای برگزاری دور برگشت باید امنیت کشورمان به حالت نرمال دربیاید. تنها دست آورد شما هم گرفتن عکس یادگاری در خارج از کشور بود وگرنه همان کاری صورت گرفت که در نامه چند روز پیش AFC هم آمده بود. پلی آف خارج از ایران و دور رفت کلیه بازی ها خارج کشورمان!
موفقیت بزرگ زمانی اتفاق می افتد که بتوانید ای اف سی را مجاب کنید با تیم های عربستانی در کشور خودمان مسابقه دهیم نه اینکه در امارات به مصاف تیم کویتی و بحرینی برویم! موفقیت بزرگ زمانی اتفاق می افتد که دیگر شما را در ورزش ایران نبینیم نه اینکه هنوز هستید و هنوز دروغ می گویید و هنوز تن گوبلز را در قبر می لرزانید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    در هرزمینه ای که مشکی پیش میاد بدون آنکه برای حل آن تکانی بخود مون بدیم آنرا میندازیم گردن استکبار و صهیونیزم آل سعود و غیره در قضیه سلب میزبانی از باشگاها afcراآلت دست سعودی و کشورهای عربی عنوان کردیم جالب است پس از سفر نماینده باشگاها به مقر afc و هر 90 درصدی مشکل پیش آمده. جناب آقای انصاری فرد از همکاری همون afc تشکر می کند!!!

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ماشین سازی کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 تیر 1399 / ساعت : 21:00
ماشین سازی
ماشین سازی
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی10
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن