خلیل زاده: خودم هم فکر می کنم در بلک لیست هستم!

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 3027 ] - سه شنبه, 8 بهمن 1398

خلیل زاده: خودم هم فکر می کنم در بلک لیست هستم!

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همه کسانی که من را می شناسند خوب می دانند بیرون زمین فوتبال خیلی هم خوش اخلاق و شوخ طبع هستم، اما در زمین فوتبال با احدی شوخی ن... 5 out of 5 based on 6 ratings.
خلیل زاده: خودم هم فکر می کنم در بلک لیست هستم!

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همه کسانی که من را می شناسند خوب می دانند بیرون زمین فوتبال خیلی هم خوش اخلاق و شوخ طبع هستم، اما در زمین فوتبال با احدی شوخی ن...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همه کسانی که من را می شناسند خوب می دانند بیرون زمین فوتبال خیلی هم خوش اخلاق و شوخ طبع هستم، اما در زمین فوتبال با احدی شوخی ندارم!
در یکی دو روز گذشته و به ویژه پس از پیروزی پرسپولیس برابر تراکتور تبریز بحث های زیادی به ویژه در خصوص رفتار های داخل زمین شجاع مطرح شد. در همین ارتباط با خلیل زاده تماس گرفتیم...

*این مصاحبه را می خواهیم کمی متفاوت آغاز کنیم. مصاحبه اشکان دژاگه پس از پایان بازی با تراکتور را خواندی یا دیدی؟
بله، اولین هم اتاقی اشکان در تیم ملی من بودم و خیلی دوستش دارم.

*اتفاقاً او هم در خصوص درگیری با تو در جریان بازی گفته «شجاع را خیلی وقت است می شناسم. زمانی که به تیم ملی آمدم با هم بودیم و می داند دوستش دارم و برایش آرزوی موفقیت می کنم.»
بله، گفتم که رابطه ما از قدیم خوب و دوستانه بوده است.

*وقتی مصاحبه اشکان را خواندی با خودت نگفتی شاید می شد در زمین با هم درگیر نشویم؟
تو همه مصاحبه اشکان را لابد نخواندی!

*چطور؟
اشکان گفته این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. او پسر بامعرفت و عزیز دل من هم هست.

*ولی ظاهراً تو و محمدرضا خانزاده با حکم کمیته انضباطی تا از اطلاع ثانوی محروم شدید.
من نه بازیکن بی ادبی هستم و نه بداخلاق، به کمیته انضباطی هم احترام می گذارم، اما کاری نکردم که مستحق محرومیت باشم. هیچ خطای رفتاری و انضباطی نداشتم. من در زمین محکم بازی می کنم و خیلی خیلی جدی هستم ولی یک سری برخورد ها در فوتبال طبیعی است. بعد از بازی هم مصاحبه کردم و گفتم اگر کسی را ناخواسته ناراحت کردم عذرخواهی می کنم، اما باور کنید به کسی بی احترامی نمی کنم. بعد از بازی هم با اشکان دژاگه دست دادیم و روبوسی کردیم.

*اتفاقاً نیما نکیسا هم درمصاحبه ای ازتو تعریف کرده و گفته «بعضی از بازیکن ها برای اینکه انگیزه داشته باشند، خودانگیزشی به وجود می آورند و به صورت کاذب آدرنالین خود را بالا می برند و تصویرسازی می کنند و خودشان را در لحظات درگیری های بازی فرض می کنند و وقتی در این فرآیند برخوردی قرار می گیرند، دیگر آن بازیکن مهربان و منطقی دو ساعت گذشته نیستند و بعداً خودشان از این رفتار خجالت زده می شوند!»
بله، من هم جزو کسانی هستم که در طول مسابقه انگیزه خودم را بالا می برم، اما کاری نمی کنم که بعداً خجالت زده شوم. در همین بازی با تراکتور هم اتفاقی افتاد که نمی خواهم بنویسی، اما من حرکتی نکردم و جوابی ندادم. (صحبتی می کند که به رسم امانت نزد نگارنده محفوظ می ماند).

*البته به شخصه مخالف شکل و سبک بازی تو نیستم کمااینکه در گذشته هم فوتبال مجتبی محرمی را ستایش می کردم، اما خیلی ها درباره رفتار تو نظر دادند.
فوتبال برای من تفریح نیست بلکه جنگ است. یک جنگ تمام عیار برای پیروزی و خودت و همه کسانی که من را می شناسند خوب می دانند بیرون زمین فوتبال خیلی هم خوش اخلاق و شوخ طبع هستم، اما در زمین فوتبال با احدی شوخی ندارم!

*مشابه این حرف ها را از زبان مجتبی محرمی شنیده ام. یک روز برایم از روبه رو شدن با مرحوم سیروس قایقران صمیمی ترین دوستش در تیم ملی و فوتبال ایران تعریف می کرد. محرمی گفت همراه پرسپولیس با ملوان انزلی بازی داشتیم و به سیروس گفتم برو آن طرف بازی کن و سمت من نیا که...
من متأسفانه بازی های آقامجتبی را خیلی به خاطر نمی آورم ولی پدرم خیلی از سبک بازی و بزرگی اش تعریف می کند. در زمین فوتبال برای خودش یلی بوده است.

*منظورم این بود که فوتبال برای امثال محرمی جنگ بود اما....
اما چی؟!

*امروز مجتبی محرمی که یک تریلی اسمش را نمی کشید و وقتی وارد استادیوم آزادی می شد 100 هزار نفر از جای خودشان بلند می شدند کجاست؟ کسی احوالش را می پرسد؟ یکی دنبالش می رود؟
مهم این است که تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران نمی تواند اسم او را پاک کند. تعصب کش تیمش و همبازیانش بود.

*فوتبال تو هم خیلی ها را یاد مجتبی محرمی می اندازد.
ما کجا و مجتبی محرمی کجا؟!

*سیدجلال حسینی هم مصاحبه ای انجام داد و گفت شجاع با این کار ها هم خودش را اذیت می کند و هم تیم را...
سیدجلال بزرگ تر من است و هرچه بگوید درست است.

*برخی هم معتقدند شجاع خلیل زاده به خاطر همین رفتار ها به تیم ملی دعوت نمی شود.
(می خندد) خودت چی فکر می کنی؟!

*من خودم نظرم را گفتم. اعتقادی به این حرف ها ندارم و معتقدم شجاع خلیل زاده بعد از مصاحبه ای که قبل از سفر تیم ملی ایران به جام جهانی 2014 برزیل علیه کارلوس کی روش انجام داد در بلک لیست قرار گرفت. البته مارک ویلموتس جانشین کی روش شد اما... چه جوری بگویم؟
راحت بگو.

*من لیست تیم ملی زمان ویلموتس را لیست خودش نمی دانم. البته این نظر من است که عده ای فهرست تیم ملی را به این مربی بلژیکی تحمیل می کردند. باز هم تأکید می کنم این نظر من است و امیدوارم اشتباه باشد!
به خودم هم خیلی ها گفتند و می گویند که در بلک لیست تیم ملی هستی!

*خودت به این حرف اعتقاد داری؟
شاید یک زمانی اعتقاد نداشتم، اما الان دارم یواش یواش اعتقاد پیدا می کنم که سال هاست در بلک لیست تیم ملی قرار گرفته ام.

*بی تعارف چند درصد اعتقاد داری دلیل دعوت نشدن تو به رفتار های داخل زمین و حین مسابقه ات برمی گردد؟
ای بابا! این ها همه حرف است. یک چیزی بگویم که اگر من شجاع خلیل زاده در زمین مسابقه به قول معروف «فردین» هم باشم یا اینکه اگر کسی توی گوشم هم زد بگویم بیا آن طرف صورتم را هم چک بزن باز به تیم ملی دعوت نخواهم شد!

*واقعاً تو کسی هستی که اگر کسی توی گوشت بزند کوتاه آمده و آن طرف صورت خودت را نشان می دهی؟!
خودت چطور؟!

*مثل اینکه من مصاحبه می گیرم و تو باید جواب بدهی؟
نه، دوست دارم به این سؤال جواب بدهی؟

*نه! من بچه پایین شهر تهران هستم. کوتاه نمی آیم، اما من فوتبالیست مشهور تیم پرسپولیس نیستم و...
فرقی نمی کند! من روی تیم خودم تعصب دارم. ادعا نمی کنم، اما واقعاً روی فوتبال تعصب دارم و حاضر نیستم خودم یا همبازیانم در زمین کتک بخوریم. فوتبال برای من تعریف دیگری دارد.

*مشابه همان تعریف هایی که برای سرخیو راموس دارد.
سرخیو راموس فوتبالیست باتعصب و بزرگی است. خودم را نمی توانم با او مقایسه کنم ولی تنها او نیست. شما گودین و خیلی های دیگر را ببینید چه جوری بازی می کنند. فوتبال همین است.

*ماتراتزی را از قلم انداختی.
به هر حال فوتبال جنگ تمام عیار است. ماتراتزی بار ها بعد از آن جنجال گفته عاشق سبک بازی زیدان بوده است. همه دنیا دیدند زیدان اخراج شد، اما کمتر کسی گفت با آن اخراج ایتالیا قهرمان جام جهانی شد. ماتراتزی شاید خودش را قربانی تیم ملی کشورش کرد. خیلی ها بعد از جام جهانی در سراسر دنیا به ماتراتزی حمله کردند. از هواداران زیدان بگیرید تا فرانسوی ها و...، اما ایتالیایی ها فهمیدند او برای تیم ملی کشورشان چه کرده است.

*ولی خیلی ها هم معتقدند کار کثیفی کرد که...
بله، من خودم به این کار ها اعتقاد ندارم که به خانواده طرف فحاشی کنی، اما جنگیدن برای برد را دوست دارم. نمی خواهم وقتی سوت پایان بازی زده می شود شرمنده خودم باشم.

*یک فکری هم همین الان به سرم رسید. شاید همه این کار های شجاع خلیل زاده پیام یا رفتاری آگاهانه باشد که بخواهد بگوید من هم هستم!
من نیازی به این کار ندارم. سال هاست در سطح اول فوتبال بازی می کنم و...

*نه، شاید منظورم را بد گفتم. دوست پیشکسوتی در عرصه کشتی دارم به اسم آقای قاسم نورمحمدی که کشتی گیران قدیمی و بچه مشتی های تهران کاملاً او را می شناسند. کسی که می توانست در وزن 57 کیلوگرم مدال جهانی و حتی المپیک بگیرد، اما یک ناداوری یا حق خوری او را در مسیر دیگری انداخت. اواسط دهه 40 شمسی و کشتی انتخابی تیم ملی میان قاسم نورمحمدی و مرحوم ابوطالب طالبی (دارنده 4 مدال برنز جهان و المپیک) حق نورمحمدی را خوردند. هرچه او حمله می کرد به دفاع بسته زنده یاد طالبی می خورد و داوران هم توجهی نمی کردند و اخطاری نمی دادند تا اینکه... داور وسط سوت پایان مسابقه را به صدا درآورد و دست ابوطالب طالبی خدابیامرز را بالا برد. از اینجا به بعد را از زبان خود آقاقاسم تعریف می کنم که به خودم گفت «آن روز سالن روی سرم چرخید. خودم و بچه محل هایم نتوانستیم این حق خوری مسلم را تحمل کنیم. خدابیامرز ابوطالب طالبی کشتی گیر بزرگ و عنوان داری بود و هنوز هم احترام زیادی برایش قائلم. مشکلی هم با آن مرحوم نداشتم، اما داوران حق من را مثل آب خوردن بالا کشیدند و وقتی دیدم اعتراض هایم به جایی نمی رسد فریاد اناالحق سردادم و... خلاصه آنکه من و بچه محل هایم سالن کشتی انتخابی تیم ملی را به هم ریختیم و جنجالی شد که به محرومیت دائمی من از کشتی ختم شد، اما از آن روز لباس لاتی ناخواسته تن ما رفت. مسیرمان عوض شد و...» این داستان آقاقاسم نورمحمدی است که 10 سال گنده لات تهران بود، اما بعد از انقلاب توبه کرد و الان هم زندگی آرامی دارد و بچه مسلمان واقعی است. این داستان را تعریف کردم که بپرسم این رفتار های شجاع خلیل زاده یک نوع فریاد اناالحق و اعتراض به نادیده گرفتن تو در تیم ملی باشد. آیا این طور است یا نه؟
داستان جالبی بود. به هر حال حق خوری در هیچ ورزش و جایی جالب نیست. اینکه ببینی حقت را راحت می خورند و کاری هم از دستت برنمی آید اصلاً تجربه قشنگی نیست. البته آنچه از شجاع خلیل زاده در زمین می بینید به این دلایل نیست. همان طور که گفتم فوتبالم محکم و درگیرانه است. یک مقدار هم شاید هیجان بیشتری داشته باشد، اما به کسی توهین نکرده و نمی کنم.

*من یکی که تو را می شناسم خوب می دانم بسیار پسر خوش قلب و خوش اخلاقی هستی ولی بی دلیل کارت می گیری و محروم می شوی.
نمی دانم چه بگویم؟ شاید روی من زیادی حساس شده باشند. سعی می کنم از این به بعد یک مقدار بیشتر حواسم باشد. البته باز هم تأکید می کنم فوتبال درگیرانه در خون من است و با کسی یا تیمی مشکل ندارم.

*یحیی گل محمدی هم بعد از بازی حرفی به تو زد؟
به هر حال آقایحیی هم مثل یک برادر بزرگ تر توصیه هایی می کند ولی...

*ظاهراً قرار است جلسه ای کمیته انضباطی برگزار شود و محمدحسن انصاری فرد هم به این جلسه برود.

من کاری انجام ندادم. آسیبی به کسی نزدم و حتی به هواداران تراکتور مثل همیشه احترام گذاشته و از آن ها در مصاحبه بعد بازی تعریف کردم. امیدوارم حکمی صادر شود که عادلانه باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • نیما یاردان قلی
  نیما یاردان قلی :
  عزیز من تیم میبری تو حاشیه. تعصب کجا بود ما از این اداها زیاد دیدیم. نمونه بارزش علی انصاریان بهروز رهبری فرد و ..... ببخشید حال خواننده هارو بهم زدم
 • وحيد خان بابالو
  وحيد خان بابالو :
  شما رفتارتو درست کنی ازبلک لیست درمیای میری تو وایت لیست رِد لیست یلو لیست!!!
 • حبیب اله شهریاری
  حبیب اله شهریاری :
  مهدی طارمی هم که عزیز همه ما هواداران قرمزه بخاطر همین حساسیت بیش از حد و افراطی بعضی داوران داخلی بود که عطای این فوتبال را به لقایش بخشید و حالا حالاها قصد بازگشت نداره علتش این بود که در محوطه جریمه حریف اگر با فن کشتی هم او را سرنگون می کردند ، جناب داور نه تنها هیچ جریمه ای برای بازیکن حریف اعلام نمی کرد بلکه بیشتر مواقع به مهدی کارت زرد هم میداد ، حالا شجاع هم در این مصاحبه حرفهای ناگفته زیادی داره و واقعا دل پردردی از برخی داوران که عقده های درونی خود را با قوانین روز داوری قاطی میکنند برایش درد آوره ، امیدواریم تیم جدید کمیته انضباطی با وجدان و بی طرفانه رای صادر کنند و نگذارند حق تیم ما را بخاطر مشتی پول که چشم بعضی ها را کور کرده پایمال کنند.
 • قلمراد دوم
  قلمراد دوم :
  هیچ لیست سیاهی در کار نیست تو یه متوهمی که تحت تاثیر دختر بچه های دنیای مجازی جوگیر شدی

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر التعاون کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 19:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن