یک و دو

یحیی کدام پرسپولیس را جلوی تراکتور رو کرد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2626 ] - شنبه, 12 بهمن 1398

یحیی کدام پرسپولیس را جلوی تراکتور رو کرد؟

نخستین نمایش پرسپولیس با یحیی گل محمدی صرفاً یک پیروزی مقتدرانه شش امتیازی، تداوم ناکامی یک رقیب بزرگ در گشودن دروازه سرخ ها در آزادی و یا یک استقبال باشکوه چ... 5 out of 5 based on 10 ratings.
یحیی کدام پرسپولیس را جلوی تراکتور رو کرد؟

نخستین نمایش پرسپولیس با یحیی گل محمدی صرفاً یک پیروزی مقتدرانه شش امتیازی، تداوم ناکامی یک رقیب بزرگ در گشودن دروازه سرخ ها در آزادی و یا یک استقبال باشکوه چ...

ارتش سرخ دات كام :

نخستین نمایش پرسپولیس با یحیی گل محمدی صرفاً یک پیروزی مقتدرانه شش امتیازی، تداوم ناکامی یک رقیب بزرگ در گشودن دروازه سرخ ها در آزادی و یا یک استقبال باشکوه چندده هزارنفری با طعم حفظ صدرنشینی نبود. تقابل یکشنبه عصر پرسپولیس و تراکتور جدای از حواشی غیرفنی همیشگی که در اغلب رویارویی های میان این دو قدرت فوتبال ایران وجود دارد، از بعد فنی نیز اولین تصویر از طرحی بود که گل محمدی در دومین دوره حضورش در رأس کادر فنی سرخ پوشان در ذهن داشت.

شاید «بازی مالکانه» کلیدواژه مشترکی بود که اغلب فوتبال دوستان انتظار داشتند بازی پرسپولیس یحیی با آن توصیف شود. شماره 4 سابق تیم ملی از معدود سرمربی های ایرانی است که فلسفه بازی مشخصی دارد و به هر جا که رفته، این فلسفه را نیز با خود برده است. چه در نفت تهران و ذوب آهن و چه در پدیده ای که چندی پیش «شهرخودرو» شد، تیم های تحت هدایت یحیی را با سیستم 2-4-4 و نمایش هایی مالکانه و متکی بر ارسال پاس های کوتاه متعدد و گاهی صبر و طمأنینه مضاعف در طرح حملات می دیدیم. اما نمایش پرسپولیس مقابل تراکتور بیشتر به پرسپولیس کالدرون شبیه بود تا تفکرات گل محمدی. قرمزهای پایتخت برای غلبه بر گرگ های تبریزی از همان ضدحمله های پارتیزان گونه اواخر نیم فصل اول بهره بردند؛ به کمک همین ضدحمله های ویرانگر دو مرتبه دروازه میهمان چغرشان را باز کردند و علی رغم در اختیار داشتن تنها 35 درصد مالکیت توپ، اجازه خلق موقعیت خطرناک برای جبران دو گل خورده را به شاگردان ساکت الهامی ندادند.

حال، هواداران ارتش سرخ با این پرسش روبه رو هستند که آیا فرمانده جدیدشان میراث کالدرون را برای نیم فصل دوم پرسپولیس حفظ خواهدکرد یا این تیم را طبق تفکرات خودش پیش خواهد برد؟ برای پاسخ بهتر به این سؤال، به آخرین حضور یحیی روی نیمکت شهرخودرو اشاره می کنیم؛ حضوری که از قضا آن هم برابر تراکتور بود. 34 روز قبل، ساکت الهامی با برد سه بر یک برابر مشهدی ها حکم بقایش در کادر فنی تی تی ها را امضا کرد. اگر به آمار آن دیدار نگاهی بیندازیم، به نکته مشابهی می رسیم. شهرخودرو علی رغم اینکه در مالکیت و تعداد پاس برترین آمار نیم فصل اول را در اختیار داشت، مقابل تراکتور مالک میدان نبود اما برخلاف آزادی، تیم سابق یحیی در ورزشگاه یادگار امام از تهدید دروازه رشید مظاهری به خوبی برنیامد. به نظر می رسد نمی توان از الان با قطعیت گفت آیا مرد آرام و محبوب نیمکت سرخ ها می خواهد سبک پرسپولیس را مطابق میلش تغییر دهد یا با موفقیت چنین پروژه پرریسکی را به سرانجام خواهد رساند یا خیر اما مطمئنیم که گل محمدی اگر مسئولیتی را برگزیند، از قبل برای انجام آن نقشه چیده است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن