مجله ارتباط

    melibet

پرسپولیس و استقلال امسال نیز خصوصی نمیشوند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 409 ] - شنبه, 12 بهمن 1398
پرسپولیس و استقلال امسال نیز خصوصی نمیشوند

رونده واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی از سالی به سال دیگر منتقل می شود و درحالی که مسئولان وعده داده بودند استقلال و پرسپولیس تا پایان امسال واگذار می شوند، رئ...

ارتش سرخ دات كام :

رونده واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی از سالی به سال دیگر منتقل می شود و درحالی که مسئولان وعده داده بودند استقلال و پرسپولیس تا پایان امسال واگذار می شوند، رئیس سازمان خصوصی سازی در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده که این دو باشگاه امسال هم واگذار نخواهند شد.

بیش از یک سال از نامه وزیر ورزش و جوانان به رئیس جمهور مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می گذرد و با وجود آنکه رییس جمهور جناب دکتر حسن روحانی به آن پاسخ مثبت داده، این واگذاری همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. از آن زمان تاکنون صحبت های زیادی درباره قیمت گذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه به گوش می رسد اما این اظهارنظرها همراستا نیستند.

*از وعده دولت تا الزام مجلس
در روزهای پایانی سال گذشته سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که این دو باشگاه توسط کارشناسان قیمت گذاری شده و قرار است در اولین فرصت در سال 1398 جلسه هیأت واگذاری برگزار و این قیمت در این جلسه تأیید یا رد شود. اما اوایل تابستان بود که علی اشرف عبدالله پوری حسینی - رئیس سابق سازمان خصوصی سازی - اعلام کرد که مقدمات واگذاری این دو باشگاه هنوز فراهم نشده است و مشغول آماده سازی این دو باشگاه برای واگذاری هستیم.

با این حال مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید تا پایان شهریور صورت گیرد. مجلس همچنین تاکید کرد که این دو باشگاه نه از طریق مزایده بلکه باید از طریق فرابورس واگذار شوند.

به این ترتیب، سرخابی ها باید تمام الزاماتی که برای عرضه شدن در فرابورس مورد نیاز است را با دقت رعایت کنند و در چارچوب آن عرضه اولیه شوند و این درحالی است که تا همین چند ماه پیش سر داشتن یا نداشتن صورت های مالی حسابرسی شده و سودده یا زیان ده بودن این دو باشگاه حرف و حدیث های زیادی وجود داشت.

در این راستا، مسعود سلطانی فر - وزیر ورزش و جوانان - درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پس از نشست با کمیسیون اصل 44 قانون اساسی در این رابطه، به تاریخچه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و گفت که این واگذاری تا پایان سال انجام می شود.

همچنین امیر هامونی-مدیرعامل فرابورس- کم تر از یک ماه پیش به تشریح آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی و عرضه سهام این دو باشگاه در فرابورس پرداخت و مبنی بر اینکه که آیا طبق وعده مسئولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان سال جاری واگذار می شوند؟ پاسخ داد: این موضوع درحال پیگیری است تا چنانچه موانع برطرف شود شاهد ورود باشگاه ها به بازار سرمایه باشیم. تلاش این است که این واگذاری تا پایان سال جاری صورت بگیرد.

*واگذاری به سال بعد موکول شد
بنابراین درحالی  نه تنها دولت و مجلس نشینان بلکه بورسی ها هم وعده پایان سال را داده بودند، رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که این واگذاری تا پایان سال صورت نخواهد کرد.

علیرضا صالح در این مورد توضیح داد: با توجه به ابهامات موجود بعید می دانم این دو باشگاه  تا پایان امسال واگذار شوند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
  • bahman amini
    bahman amini :
    اخه اینجوری خوب دزدی میکنن مسولین وگرنا خصوصی بشه چجور دزدی کنن

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ذوب آهن به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30
نساجی
نساجی
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی
داور مسابقه : حمید حاج ملک
شنبه, 11 مرداد 1399 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن