یک و دو

مدیرعامل های سابق سرخابی در دادگاه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1433 ] - یکشنبه, 13 بهمن 1398
مدیرعامل های سابق سرخابی در دادگاه

چهار مدیر سابق و فعلی فعال در فوتبال ایران امروز برای بررسی یکی از جنجالی ترین پرونده های فوتبال یعنی پرونده شرکت برهان مبین به دادگاه رفتند. در میانه های لیگ...

ارتش سرخ دات كام :

چهار مدیر سابق و فعلی فعال در فوتبال ایران امروز برای بررسی یکی از جنجالی ترین پرونده های فوتبال یعنی پرونده شرکت برهان مبین به دادگاه رفتند.

در میانه های لیگ شانزدهم برتر بودیم که عنوان شد با توافقات صورت گرفته، قرار بر این است که از این پس طبق قراردادی که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با شرکتی تحت عنوان برهان مبین بسته اند بلیت فروشی مربوط به دیدارهای دو تیم پرسپولیس و استقلال توسط این شرکت و نه توسط خود باشگاه ها انجام شود.

این اتفاق که پس از امضای قرارداد هیچ کنجکاوی برانگیخته نکرد پس از واکاوی در برنامه تلویزیونی نود وقت و بررسی ابعاد جدیدی از آن و همینطور حرف و حدیث های به وجود آمده در روزهای بعد باعث شده تا عاقبت پرونده مربوط به قرارداد  چند جانبه فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، پرسپولیس و استقلال با شرکت برهان مبین که پیش از آن قرار بود وظیفه بلیت فروشی بازی های سرخابی ها را با کمترین دردسر و بیشترین سود برعهده داشته باشد و در این میان برای این دو باشگاه البته سازمان لیگ نیز درآمدزایی کند به گونه ای دیگر رقم بخورد.

هرآنچه که بود که حرف های مطرح شده در آن دوران و همینطور ابعاد جدیدی که از قرارداد 10 ساله فی مابین در رسانه ها منتشر شد باعث شد تا هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال عطای تعهد به چنین قراردادی را به لقایش ببخشند و به نوعی به دنبال فسخ آن باشند.

آنها برای این کار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را نیز در جریان برنامه های خود گذاشتند و سعی کردند تا با تدابیری که اندیشه می کنند به کمک فدراسیون فوتبال در نهایت موفق به فسخ قرارداد یاد شده شوند. این تصمیم در حالی گرفته می شد که هر دو باشگاه از شرکت برهان مبین مبالغی را به عنوان پیش قرارداد دریافت کرده بودند.

حالا سرخابی ها به دنبال این بودند تا با پس دادن میزان باقیمانده از مبالغ پیش قرارداد دریافتی (با توجه به اینکه برهان مبین در چند دیدار وظیفه بلیت فروشی بازی های این دو تیم را برعهده داشت) روند فسخ قرارداد 10 ساله را آسان کنند.

دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای اینکار مبلغ 2 میلیارد و 300 میلیون تومان را به فدراسیون فوتبال دادند تا به همراه 700 میلیونی که توسط آنها باید اضافه میشد تحویل شرکت برهان مبین شود تا به نوعی پیش قرارداد دریافتی توسط آنها و سازمان لیگ پس داده شود و اصل قرارداد هم به صورت یکطرفه توسط باشگاه و یا دوطرفه توسط طرفین فسخ شود.

سرخابی ها پس از این  راه حل به گمان اینکه  مبلغ پیش قرارداد را به طرف موردنظر پس داده اند و دیگر دلیلی برای ادامه عمل به تعهدات خود نمی بینند قرارداد مربوط به بلیط فروشی با شرکت برهان مبین را به صورت یک طرفه و از جانب خود فسخ کردند اما تدابیر طراحی شده توسط مدیران عامل وقت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هرگز توسط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به درستی انجام نشد و پس از مدت کوتاهی آنها شرکت طرف قرارداد را به عنوان شاکی خود دیدند شکایتی که در نهایت منجر به تشکیل دادگاه امروز شد.

علی کفاشیان، نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند، رئیس وقت و فعلی سازمان لیگ، رضا افتخاری، مدیر عامل وقت باشگاه استقلال و حمیدرضا گرشاسبی، عضو سابق هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس، مدیرانی بودند که در دادگاه رسیدگی به شکایت شرکت برهان مبین حضور یافتند.

جالب اینکه حمیدرضا گرشاسبی در آن دوران به عنوان عضوی از هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس مشغول به فعالیت بوده و تصمیم گرفته شده در زمان مدیریت علی اکبر طاهری بود که در آن دوران بر مسند مدیرعاملی پرسپولیس تکیه زده بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن