melbet_head

دادکان: خودمان اعلام کردیم امنیت نداریم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1602 ] - یکشنبه, 13 بهمن 1398

دادکان: خودمان اعلام کردیم امنیت نداریم!

رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: وقتی خودمان گفتیم امنیت وجود ندارد و یک دقیقه بعد AFC متوجه می شود، کویت و بحرین می گویند اینجا امنیت هست؟ محمد دادکان، رییس اس... 4 out of 5 based on 3 ratings.
دادکان: خودمان اعلام کردیم امنیت نداریم!

رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: وقتی خودمان گفتیم امنیت وجود ندارد و یک دقیقه بعد AFC متوجه می شود، کویت و بحرین می گویند اینجا امنیت هست؟ محمد دادکان، رییس اس...

ارتش سرخ دات كام :

رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: وقتی خودمان گفتیم امنیت وجود ندارد و یک دقیقه بعد AFC متوجه می شود، کویت و بحرین می گویند اینجا امنیت هست؟
محمد دادکان، رییس اسبق فدراسیون فوتبال در سمینار میزبانی تیم های ایرانی در آسیا صحبت های مفصلی را در این رابطه انجام داد.

فوتبال در ایران سرگرم کننده است
برای آقای تاج آرزوی سلامتی می کنم و امیدوارم هر چه زودتر بتواند سلامتی اش را به دست بیاورد. فوتبال در همه دنیا سرگرمی است، اما در ایران و چند کشور دیگر سرگرم کننده است. یعنی سر من و شما را گرم می کنند تا اتفاقاتی که می خواهد بیفتد، بیفتد. همین امشب از طریق ماهواره بازی های فوتبال خارجی را ببینید. ببینید وقتی بین نیمه می شود چه اتفاقی می افتد. خودم در ایتالیا و انگلستان بودم و بین مردم بازی را دیدم. یک باکسی جلوی هواداران هست که یک خانواده خیلی راحت در کنار هم ساندویچ و نوشابه می خورند. این موضوع فقط برای الان نیست. دوره خود من هم کمتر یا بیشتر این اتفاق می افتاد.

بحرین و کویت از حرف های خودمان استفاده کردند
می گوییم AFC ما را محروم کرد. دلیل چیست؟ در رابطه با عربستان گفته نشد که ایران امنیت ندارد و ما نمی آییم. آن ها گفتند ما با ایران رابطه نداریم و بازی های ما با تیم های شما در کشور ثالث برگزار شود. اما الان AFC که میزبانی را از ما گرفته، می گوید امنیت نیست. چه کسی گفته امنیت نیست؟ خودمان! بروید مصاحبه ها را گوش کنید. 5 هفته لیگ را تعطیل کردیم و در تهران و تبریز گفتیم نمی توانیم مسابقات را برگزار کنیم. لیگ را مسئولان ورزش تعطیل کردند چون مصاحبه کردند و گفتند امنیت وجود ندارد. وقتی خودمان گفتیم امنیت وجود ندارد و یک دقیقه بعد AFC متوجه می شود، کویت و بحرین می گویند اینجا امنیت هست؟ همان موقع هم مصاحبه کردم و گفتم بازی های لیگ را شده با 3 هزار نفر هم برگزار کنید. گفتیم امنیت نیست و آن ها هم استفاده کردند. شما اگر جای آن ها بودید، چه کار می کردید؟

مصاحبه های شما را دست می گیرند
من الان جزو پنل جوانان ای اف سی هستم. می روم و می آیم. شما در همان جلسه که نشستید و چهار ماه یک بار برگزار می شود، آنلاین همه اخبار ما را که من و نمایندگان ژاپن، کره و هند صحبت کردند را به بیرون مخابره می کنند. دخترِ من که در ایران است، در واتس اپ پیام می دهد که شما این صحبت ها را کردید؟ حالا می خواهم این سوال را کنم. حالا من چه چیزی هستم؟ عضو یک کمیته معمولی در پنل جوانان هستم. شما که مسؤولیت دارید و رئیس فدراسیون، وزیر ورزش یا رئیس کمیته ملی المپیک هستید، مصاحبه می کنید که امنیت وجود ندارد، آن طرف هم استفاده می کند و همان دقیقه خبر شما می رود. بعد حالا می آیید در جهت مرتفع کردن کار حرف نمی زنید و می گویید ما شرکت نمی کنیم چون شرافت ملی زیر سوال می رود.

دبیرکل ای اف سی چه کاره است با او جلسه گذاشتید؟
از خون شهداء مایه می گذارید، اما صبح می روید و با چه کسی جلسه می گذارید؟ با داتو جان(دبیر کل ای اف سی؛ اما کار او اصلا چیز دیگری است؟ مگر دبیر کل می تواند نتیجه ای را به شما اعلام کند که بازهم می آیید و دروغ می گویید؟ می گویید آقای دبیرکل به ما قول داد که فلان کار را برای شما انجام می دهم. اصلا دبیرکل نمی تواند تصمیم بگیرد. از آقای نبی بپرسید. سیاست هایی که کمیته های اجرایی و مسابقات ای اف سی می گذارد، دبیر کل آن را اجرا می کند و تصمیمی نمی گیرد.

مصاحبه های هماهنگ می کنید و دروغ می گویید
ما باز هم دروغ ها را روی هم می گذاریم و از جلسه که بیرون می آییم، هماهنگی انجام می دهیم که آقا برویم و بگوییم: «بله، تصمیم ای اف سی را بهم ریختیم!». واقعا چه اتفاق جدیدی افتاد؟ آقای موسوی شما اتفاق جدید دیدید؟ همان تصمیمی که اول گرفته بودند، همان هم الان هست که تیم های ایران در دور رفت مهمان هستند و بعد ای اف سی شرایط جدید را می بینید و تصمیم می گیرد که فرصت میزبانی را بدهد یا خیر. این نتیجه کار است.

به ای اف سی نشان دادید که حق با آنهاست!
شما یک جای دنیا پیدا کنید که مسابقات بصورت رفت و برگشت است ولی در دور رفت شما در هر سه دیدار مهمان هستید. از این حقارت بالاتر داریم که بگویند اگر دیدیم شرایط مهیا است، این فرصت را به شما می دهیم. هر لحظه می توانند بگویند شرایط مهیا نیست ولی ما این را پیروزی قلمداد می کنیم و حرف های قبلی خودمان که شرف ملی و حیثیت ملی بود را زیر سؤال می بریم. ما موجب شدیم که ای اف سی این مسابقات را از ما بگیرد ولی بعد هم سرمان هم بالا بگیریم و بگوییم «بله، اشتباه کردیم و ای اف سی حق با شماست! امنیت را برقرار می کنیم.»؛ در صورتی که ما امنیت برگزاری مسابقه را داریم ولی آنها استفاده لازم را نمی کنند.

تنها هدف شان گرفتن میزبانی ایران- بحرین است
حالا امروز بحث اینکه باشگاه ها بروند و در کشور دیگری بازی کنند، نیست. من این را در تلویزیون گفتم که عده ای ناراحت شدند. من می گویم بحث این است که بازی ایران و بحرین را از تهران بردارند و به کشور دیگری ببرند. عراق از این گروه بالا می رود و مقدماتی جام ملت ها بین ما و بحرین می ماند. همه این اتفاقات برای این است که بازی ایران و بحرین بیرون برود چون به عراق بگویید با اتوبوس هم به ایران بیایید و بازی کنید، این موضوع را می پذیرد. بحرین نمی خواهد به ایران بیاید و بازی کند.

بحث میزبانی باشگاه ها هیچ تغییری نمی کند
شما دیگر باشگاه ها را رها کنید و سراغ کسانی که دست اندرکار ورزش و به ویژه فوتبال هستند، بروید تا نگذارند بازی ایران و بحرین از ایران برود چون در این صورت شانس بحرین و عراق بیشتر از ایران می شود ولی اگر ما در هر دو مسابقه میزبان باشیم، می توانیم از مرحله گروهی بالا برویم ولی هیچکس به این فکر نیست که بازی ایران و بحرین چه می شود. تصمیمی که برای باشگاه ها اعلام کردند، لحاظ شده و هیچ تغییری هم در آن لحاظ نمی شود.

رئیس ای اف سی بحرینی است، توجه کنید!
حتی این لفظ را می گویم که تره هم برای ما خُرد نمی کنند که مثلا بگوییم مقام ارشد ما با آنها تماس گرفت؛ ای اف سی اصلا به این مسائل توجهی نمی کند. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا یک بحرین است. وقتی آقای بن همام از ای اف سی محروم می شود و به او فشار می آورند که دیگر نباید رئیس ای اف سی باشید(بخاطر کار کردن به نفع قطر)، می گوید کشورم بوده و من به نفع کشورم کار کردم. الان هم رییس AFC بحرینی است و نمی آید، کشورش را رها کند و ما را بچسبد. از الان به فکر باشیم و دنبالش برویم. دوباره 10 روز مانده به مسابقه متوجه نشویم که بحرینی ها به AFC نامه بزنند و بگویند ما ایران نمی رویم. همین الان هم به شما بگویم که مقدمات این کار را انجام دادند.

آقای مسئول ورزشکاران بروند، چرا شما نمی روی؟
ما امسال 38 دوپینگی در ورزش کشور داریم که ورزشکار ملی هستند. با ورزشمان چه می کنیم؟ خدمت می کنیم؟ 20 پناهنده و مهاجر ورزشکار داریم؛ از کشتی بگیر تا جودو، کاراته، تکواندو تا شطرنج. من مسئول می گویم این ورزشکار برود، او هم مثل همه مهاجران و پناهنده هاست. او قهرمان ملی است و شرایطش فرق دارد. باید از این ورزشکار دلجویی کنیم. بازهم می گویند، این ورزشکار هم مثل بقیه رفت. پس شما چرا نمی روی؟ شما برو از این مملکت. همه بروند و شما بمانی؟ 

چرخاندن فوتبال از یک پیش دبستانی راحت تر است
یعنی من که می دانم فوتبال چنین اثری در روح، جسم و سلول های آدم ها دارد، من می آیم و آن را اینقدر کوچک می کنم. بازی ها را ببینید. همه یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه. برای کلیمی ها و زرتشتی ها بازی می گذارند؟ پنج شنبه و جمعه بازی نیست. می گویند شورای تامین مخالفت کرده است. همه اش باید در فوتبال دعوا کنید. چرخاندن فوتبال از چرخاندن یک پیش دبستانی راحت تر است. من در فوتبال بوده ام، ولی نمی گذارند، چون همه در آن دخالت می کنند.

به تاج گفتم گول وزارت ورزش را نخور و کی روش را برندار
ای کاش امروز آقای تاج امروز اینجا بود و جلویش می گفتم. شبی که کی روش را می خواستند کنار بگذارند، گفتم این کار را نکن. گفتم آقای تاج گول وزارت ورزش را نخورید، چون مصیبت هایت بیشتر می شود. دیدید او را برداشتند و چه شد. شبانه وزارت ورزش می گوید که 9 مربی به فدراسیون معرفی کرده ایم. چه شد؟ دو برابر پول دادیم که هیچی شد. تازه ایشان (ویلموتس) شکایت کرده و غرامت هم می گیرد. داریم چه می کنیم؟ خودمان ریشه خودمان را می زنیم.

با این روش آینده سخت تر می شود
مربی برای استقلال می آوریم و در دل مردم خودش را جا می کند. یک دفعه دعوا شروع می شود. از بالا می گویند بزنید تا برود. پرسپولیس را هم می زنند تا مربی اش برود. می گوییم تسویه می کنیم ولی دو برابر پول می دهیم. این راه به بیراهه است. با این روش آینده خیلی سخت تر می شود؛ اینکه همه در فوتبال دخالت می کنند.

208 کشور 5 پرونده در فیفا دارند، ایران به تنهایی 280 پرونده!
الان ما 16 تیم در فوتبال داریم که یک تیم یعنی تراکتور می گویند خصوصی است. آن هم زیر نظر نیروهای انتظامی و سپاه است. الان که من با شما حرف می زنم، ما 280 پرونده در فیفا داریم. الان طوری شده که هر پرونده ای از ایران می رود، نخوانده ما را محکوم می کنند. 208 تیم دنیا در طول سال 5 پرونده دارند ولی ایران به تنهایی 280 پرونده دارد. یکی به من بگوید درست نیست.

مدیران متخلف را در باشگاه ها می گذارید
دیگر چقدر پرونده، جریمه و ناملایمات از ایران به فیفا برود؟ من به فوتبال علاقه دارم و می گویم دلم از این قضیه می سوزد. شما می آیید و 280 پرونده در فیفا درست می کنید، در همه آنها محکوم هستید و جریمه هم می دهید. شما می روید و می گردید مدیرانی که تخلف دارند، محروم هستند و فساد کردند را مدیر باشگاه های مطرح می گذارید که چه چیزی بشود؟ اگر غیر از این می گویم، بیایید و بگویید.

ورزش را لاغر و مریض کردید
من خواهان این هستم که بگویند آقای دادکان شما این حرف را زدید ولی فلان مشکل را هم دارید. خدا را شکر می کنم که قبل از انقلاب تا الان حرف هایم را زده ام. قبل از انقلاب، 21 سالم بود که آقای نبی من را بخاطر کارهای دانشجویی ام، از پرسپولیس اخراج کرد. چه اتفاقی افتاد؟ 6 ماه بعد دوباره به پرسپولیس برگشتم و بازی هایم را انجام دادم. الان هم می بینم ناملایمات و فشارها هست. در حوزه های دیگر هم انتقاداتی دارم ولی کارم ورزش است. شما الان ورزش را در همه رشته ها لاغر، نحیف و مریض اش کردید.

مربیان 8 میلیاردی چه بازدهی ای دارند؟
یک روز می گفتند آقای دادکان شما گفتید اگر باشم لیگ را تعطیل می کنم و 100 میلیون تومان هم بیشتر نمی دهم. بله، همینطور است. شما الان ببینید که چه پول هایی جابه جا می شود. 8 میلیارد به بالا مربیان جابه جا می شوند، می گیرند و می روند. در آخر چه می شود؟ هیچ چیز. چه بازدهی دارد؟

کشورهای دیگر هم مثل اعراب می شوند
بیاییم این را بگوییم که دلمان برای وطنمان می سوزد و دوست داریم همیشه جزو کشورهایی باشیم که در عام و خاص از ما به نیکی یاد کنند، اما امروز متاسفانه شرایطی را ایجاد کردیم که خودمان ریشه خودمان را می زنیم. شما در آینده خواهید دید که کشورهای دیگر هم مثل کشورهای عربی، این کارها را با ما می کنند. ما خودمان این کارها را می کنیم.

وزارت ورزش مثل وزارت خانه های راه و کشاورزی نیست!
آدمی را می گذاریم که شما مسؤول فلان جا هستید و کار را دست آنها می دهید. بهترین را از نظر خودتان انتخاب کردید(انتخاب وزیر ورزش) ولی بحث ورزش جداست. شما باید حس این کار را داشته باشید و آن را درک کنید. ادبیات و برخوردها در ورزش با وزارت خانه هایی مثل راه، کشاورزی و ... تفاوت دارد. اینجا ادبیات مخصوص خود را دارد. شما باید بدانید چطور با یک ورزشکار کنار بیایید. وقتی یک ورزشکار می رود، می گوییم رفت که رفت! حیف است، به این جامعه جوان خدمت کنیم و وطنمان را دوست داشته باشیم. امیدوار هستم بتوانیم در آینده تغییرات اساسی را در ورزش داشته باشیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر السد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پاختاکور
پاختاکور
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 9 مهر 1399 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : کو هیونگ (کره جنوبی)
یکشنبه, 6 مهر 1399 / ساعت : 17:10

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن