یک و دو

رونمایی از مردان تاثیرگذار جذاب ترین بازی ایران

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1377 ] - دوشنبه, 14 بهمن 1398
رونمایی از مردان تاثیرگذار جذاب ترین بازی ایران

این بارمهم ترین نبرد باشگاهی ایران، همآورد مردانی خواهد شد که تا پای نفس برای هوداران خود می جنگند. در این بازی یحیی و فرهاد تا قبل از سوت بازی نقش خواهند داش...

ارتش سرخ دات كام :

این بارمهم ترین نبرد باشگاهی ایران، همآورد مردانی خواهد شد که تا پای نفس برای هوداران خود می جنگند. در این بازی یحیی و فرهاد تا قبل از سوت بازی نقش خواهند داشت.

پنجشنبه هفته جاری از ساعت 15:30 دربی 92در ورزشگاه آزادی بین دو بزرگ فوتبال ایران و آسیا برگزار خواهد شد. پرسپولیس با 40امتیاز در صدر جدول جاخوش کرده و استقلال با یک بازی کمتر 32امتیازی است . بازی بزرگ فرارسیده ، پنج شنبه تیم برنده کمربندها را برای قهرمانی در لیگ نوزدهم محکم تر خواهد بست.استقلال چاره ای جز برد ندارد تا همچنان در صف مدعیان باقی بماند و پرسپولیس هم می خواهد با غلبه بر استقلال راه را برای پوکر قهرمانی بازکند.آبی ها می خواهند سال ها ناکامی را برای هوادارانشان جبران کنند و قرمزها می خواهند تاثیر خودشان درقهرمانی های سه سال گذشته را بالاتر از برانکو به اهالی فوتبال نشان دهند.

برای خوب بودن همه باید وظایف تاکتیکی شان درست انجام دهند، دوئل های بزرگ و فراموش نشدنی که تا ابد ذهن هواداران در گیر خود می کندو موجب افتخار هواداران در هر کوی و بزمی می شود در دربی های گذشته کم نداشتیم:

ناصرمحمدخانی با رضاحسن زاده، صمدمرفاوی با مرتضی فنونی زاده، فرشاد پیوس با شاهین بیانی، شاهرخ بیانی با ضیا عربشاهی، مجیدنامجو مطلق با رحیم یوسفی و مجتبی محرمی با امیرقلعه نویی و نمونه های مختلف دیگری که همچنان ذهن هواداران باآن خاطره سازی می کند.

باهم نگاهی می کنیم به تقابل های مهم این دیدار که می تواند سرنوشت بازی و حتی جام را مشخص کند. می تواند بازیکنی را از عرش به فرش برساند و یا بالعکس. می توان تا ابد در ذهن هواداران جاودانه ماند، 90دقیقه خوب باش یه عمر پادشاهی کن.

این شما واین بازیگران پرده بزرگ و تماشائی دربی 92:

1-علی علیپور- روزبه چشمی ؛ روزبه اجازه هت تریک به علیپور را می دهد؟
در دربی دو سال قبل (آبان96)بعد از ضربه سر سیدجلال توپ پشت روزبه چشمی افتاد ، فرار علیپور که عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ برتری پرسپولیس یدک می کشد با پنالتی چشمی و گلزنی اش از روی نقطه پنالتی و برد قرمزها همراه بود، انتقادات از روزبه به جهت کند بودن در دفاع زیاد شد. دو سال گذشته است علیپور کم رمق و گل نزن دراوایل فصل با سابقه دو بار گلزنی به استقلال در دربی ها دوباره به روزهای اوج خود برگشته و چشمی در سه بازی گذشته خط دفاعی را رهبری کرده و استقلال را به سلامت از پلی آف لیگ قهرمانان آسیا گذرانده و به این دربی رسانده است. چشمی برای زدودن فرار علیپور از فضای پشتش در دربی 86 روز سختی برابر علیپوری دارد که درآخرین بازی برابر نفت آبادان نشان داد هر وقت فرار کند، مدافع مستقیم را به مشکل می اندازد. برنده این دربی می تواند نتیجه دربی رارقم بزند.


2- مطهری- کنعانی زادگان؛ کنسرت ارسلان در آزادی؟
پزشکان می گویند شیخ دیاباته دربی را به دلیل مصدومیت از دست داد و به بازی نخواهد رسید، شجاع خلیل زاده هم محروم است. دربی دوئل دیگری در پیش دارد. ارسلان مطهری  جانشین ماشین گلزنی و ببر سیاه استقلال در دربی است. ارسلان مطهری با آمار 3 گل در سه بازی گذشته آبی ها که دو بازی آن نیز به عنوان جانشین وارد بازی شد از شم گلزنی بالایی برخوردار است . پسر استقلالی که تو رویاهاش همیشه برای این بازی و جشن و پایکوبی در کنار جایگاه 8 با گیتار معروف خودش خیالبافی کرده ، باید به مصاف کنعانی زادگانی برود که درتیم ملی ثابت ودر پرسپولیس یحیی ذخیره است. توان دفاعی کنعانی زادگان برابر شم گلزنی ارسلان لحظات قشنگی ترسیم خواهد کرد. کنعانی زادگان و هواداران ارتش سرخ هر کاری خواهند کرد تا ارسلان گیتاربدست نشود.

3- وحید امیری- مهدی دانشگر؛ دور از رفاقت برای هم باشگاهی ها
دو همبازی سابق در نفت تهران این بار رودروی هم در دربی. وحید امیری خوش تکنیک و جنگنده  که یک تنه تراکتور دو هفته قبل از پیش روی برداشت و قدرت حمل توپ بالایی دارد برابر دانشگری قرار خواهد گرفت که بعد ازشروعی نامطمئن در استقلال این روزها یکی از ستون های خط دفاعی استقلال می باشد. جنگ این دو از دقیقه اول بازی شروع خواهد شد، امیری اگر روز خوبش باشد، دانشگر امتحان بزرگی را پشت سرخواهد گذاشت. وجود امیری از نفوذهای گاه و بی گاه دانشگر جلوگیری خواهد کردو جنگ این دو تا دقیقه 90ادامه خواهد داشت. شناخت این دو بخاطر دو سال تمرین در کنار هم می تواند بر جذابیت های دربی اضافه کند.

4-قائدی - شیری؛ روز اثبات شایستگی ها
مهدی قائدی موثرترین بازیکن لیگ با 9گل زده و 5پاس گل ، زوج زهرآگین و خطرناک خودش دیاباته را در کنار خود نمی بیند و به جای او ارسلان مطهری در ترکیب استقلال است .قائدی که درحمل توپ و دریبل مدافعان روبروی خود توان بالائی دارد، شنبه جنگی تمام عیار با دفاع راست پرسپولیس مهدی شیری خواهد داشت. شیری که فوتبال درگیرانه را خوب بازی می کند پنج شنبه برای متوقف کردن بهترین بازیکن و گلزن لیگ کار سختی خواهد داشت .آیا مهدی شیری اجازه می دهد قائدی در 21سالگی و در این دربی  ره صد ساله را بپیمایدو خاطره ای ماندگار برای خود و هواداران تشنه برد استقلال بسازد؟ هردوی بازیکنان می خواهند هنر خود را به رخ اهالی فن بکشند. شیری با مهار موثرترین بازیکن لیگ تاکنون و قائدی با ادامه راه باشکوه اول فصل.

5-کمال کامیابی نیا - فرشید اسماعیلی؛ کی با تعصب تراست؟
هر دو طعم تلخ محرومیت در دربی کشیده اند و قدر حضور در این بازی را زیاد می دانند.فرشید که در غیاب کامیابی نیا گل تماشائی دربی بهمن 95را به پرسپولیس زد ،با ازدست دادن پنالتی در دربی 90فاصله عرش تا فرش را به سرعت پیمود.اسماعیلی پر انگیزه برای این دیدار با اشتباه دید داور دربی رفت لیگ امسال را از دست داد و به عنوان پلی میکر استقلال رودروی کمالی قرار خواهد گرفت که مشکل کتفش را ریشه ای حل کرده و عادت ندارد به کسی باج دهد. مهم نیست برنده این دوئل که درگیری های زیادی در بازی خواهند داشت چه کسی می باشد ، مهم این است که تماشاگران  هر دوتیم از  هر دوی بازیکنان  خود در پایان بازی می خواهند نای بلند شدن هم نداشته باشند.

6- علی کریمی - بشاررسن؛ جنگ مدیریت و خلاقیت
بشار رسن که از دقیقه 67 بازی با نفت درآبادان به جای کریستین اوساگوآنا وارد بازی شد، به احتمال فرآوان در ترکیب اصلی پرسپولیس خواهد بود تا وحید امیری زوج خط حمله علیپور شود.بشار خوش تکنیک و خوش فکر در برابر بهترین هافبک این روزهای استقلال قرار خواهد گرفت.اگر بشار روز خوبش نباشد و توان کریمی در کمک به خط دفاعی خرج نشود خط دفاعی پرسپولیس روز سختی را سپری خواهند کردوکریمی که ریتم بازی استقلال در دستان اوست ، به جهت جبران پنالتی از دست داده دربی 90بازی را برای آبی ها درخواهد آورد.شاید فقط شاید نقطه آغاز خوب بودن هر دوتیم از همینجا شروع شود. علی کریمی باانگیزه و مدیر و یا بشاررسن جنگنده و خوش فکر پیروز این میدان خواهند بود؟نبرد این دو تا دقیقه90در نتیجه بازی موثر خواهد بود.

7-مهدی ترابی - مسعود ریگی؛ یک دربی جدا
موثرترین بازیکن قرمزها برابر زحمتکش ترین مردآبی ها قرار خواهد گرفت ، مهدی ترابی خصایص منحصر به فردی دارد، دارای قدرت حمل توپ بالاست. خوش تکنیک ، شوتزن و پاسور می باشد.او اگر روزش باشد خیال هواداران پرسپولس راحت خواهد بود.درنقطه مقابل استقلالی ها هم خیالشان راحت است اگر روز ، روز مسعود ریگی باشد، او توان این را دارد که اجازه هیچ کاری را به واحد ترابری و لجستیک (ترابی)پرسپولیس ندهد."مورچه کارگر" لقب ریگی است که کاملا فداکارانه در خدمت تیم زحمت می کشد تا بهره اش را کل تیم ببرد.اگر هردوی این دو بازیکن در بهترین فرم بدنی و ذهنی خودشان باشند می توانیم برای این بازی دو دوربین جدا تعبیه کنیم و درشبکه های دیگر تلویزیونی فارغ از دیدار دربی به یاد گذشته ها فوتبال "تک به تک" ببینیم پر از صحنه های ناب و ازش لذت ببریم .

8-وریا غفوری - محمدانصاری؛ احترام هر دو واجب است
دو مرد دوست داشتنی و محبوب نزد هواداران هر دوتیم .کاپیتان و امید اول آبی ها با فرارهای دیدنی از لب خط،ارسال های خطرناک و کاشته های بی نقص به شهرآوردی رسیده که قبلا در مخالف ترین منطقه بازیش جائی که صد سالی یه بار هم راهش در زمین به آنجا نمی فته به قرمزها تیر خلاص زده .با تعصب و جنگنده است ، او مثل ترابی برای  قرمزها امیداول آبی ها است . او که در دل تک تک آبی ها جا بازکرده می تواند یه تنه در سرنوشت بازی موثر باشد، روبروی او محمد انصاری مدافع قابل احترام قرمزهاست ، مردی دوست داشتنی با بازی ساده و موثر و کاملا در خدمت تیم . او همیشه یکی از11 گزینه اصلی مربیان پرسپولیس در ترکیب اصلی  بوده است که خود گواه توانائی های بالای این بازیکن می باشد.برنده جنگ وریا و انصاری هرچی باشه از احترام این دو نزد هواداران دو تیم کم نخواهد کرد.

9-علیرضا بیرانوند - سیدحسین حسینی؛ دوئل نهائی و اصلی اینجاست
علیرضا بیرانونددروازه بان اول ایران شاید آخرین دربی باشد که درون دروازه پرسپولیس است .او قرار است درآخر فصل مسافر بلژیک شود. سابقه برد،باخت و تساوی در دربی ها برای او لحظات تلخ و شرینی را رقم زده است . قدرت بالای ذهنی او باعث شده بازیکنان استقلال در دو بازی آخر توان زدن پنالتی به او را نداشته باشند.قرمزها با داشتن او خیالشان از خط دروازه راحت است.سید این روزهای آبی ها در دربی قبل در دقایق آخر گلی خورد که شکست استقلال را رقم زد. دروازه بان اول آبی پوشان که این فصل از سایه دروازه بان بزرگ آبی ها رحمتی خارج شد می تواند در این بازی دوباره خود را ملی پوش معرفی کند.روز اگر روز حسینی باشد دروازه استقلال بیمه خواهد بود. آثار تمامی جنگ ها و دوئل های دربی اینجا رونمائی خواهد شد. هر گلری که بهتر باشد می تواند مرهم دل هواداران ، سایربازیکنان و مربیان باشد.نتیجه اینجا رقم می خورد.

نقش سایر بازیکنان دو تیم
سیدجلال حسینی: نیازی به تعریف او نیست، از سپاهان تا پرسپولیس هر جا بوده قهرمان بوده و سابقه گلزنی به استقلال را هم دارد. دوئل با او معنایی ندارد او باید همه جای خط دفاعی باشد.

احمدنورالهی: کاپیتان دوم قرمزها هم با سابقه گلزنی دردربی ، در همه جای زمین هست برای او فوتبال در تمام نقاط زمین بازی می شود و او از همه نقاط زمین خاطره می سازد. او کارخودش می کند ومثل ماشین درخدمت تیم است.

شاهین طاهرخانی: اولین دربی خود پشت سرخواهد گذاشت، او باید بداند مدافعان سابق استقلال امیرحسین صادقی و پیروز قربانی در اولین دربی دوران ورزشی خود بدون نقص کارکردند. جابجائی ها امیری، ترابی و علیپور در خط جلوی پرسپولیس او را به چالش خواهید کشید. شاهین می تواند جای خود را در ترکیب استقلال در این بازی تا پایان لیگ محکم کند.

هرویه میلیچ: او می تواند با اضافه شدن به قائدی فشار حملات استقلال از جناح چپ و راست پرسپولیس جائی که شیری و سیدجلال هستند بیشتر کند. میلیچ در زمان حمله خطرناک است. او می تواند برگ برنده فرهاد باشد اگر قرمزها در زمین فراموشش کنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
  • پرسپولیس ایران
    پرسپولیس ایران :
    پرسپولیس کبیر در این باز ی باج نمیده و از هر لحاظ بهتره و انشاالله فاتح دربی خواهد بود,
    فقط ترسم از علیپور که اون هم انشاالله روز خوبش باشه و انشاالله صبح روز دربی از دنده راست بلند شه خخخخخ
    ببیند کی گفتم, این گوی و این میدان,

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن