مجله ارتباط

    melibet

لااقل از جنازه «نود» دست بکشید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1384 ] - سه شنبه, 15 بهمن 1398

لااقل از جنازه «نود» دست بکشید

خبر جالب است؛ يك خبرگزاری اصولگرا و تندرو، در حال پیگیری كمپینی است كه امضاكنندگانش از صداوسیما می خواهند برنامه نود سیاسی را با اجرای «استاد» علی اكبر رائفی ... 4 out of 5 based on 9 ratings.
لااقل از جنازه «نود» دست بکشید

خبر جالب است؛ يك خبرگزاری اصولگرا و تندرو، در حال پیگیری كمپینی است كه امضاكنندگانش از صداوسیما می خواهند برنامه نود سیاسی را با اجرای «استاد» علی اكبر رائفی ...

ارتش سرخ دات كام :

خبر جالب است؛ يك خبرگزاری اصولگرا و تندرو، در حال پیگیری كمپینی است كه امضاكنندگانش از صداوسیما می خواهند برنامه نود سیاسی را با اجرای «استاد» علی اكبر رائفی پور روی آنتن ببرد. خیلی هم خوب! طبیعتا عجیب نیست كه یك جناح خاص سیاسی در كشور، خواهان پخش برنامه دلخواهش از صداوسیمای انحصاری شود؛ رسانه ای كه از قضا گرایش های كاملا همسو با این دوستان دارد و دربست در اختیارشان است. تا آنجا كه چشم كار می كند، تلویزیون پر از این برنامه هاست و اتفاقا جایی مثل شبكه افق با شعار «مخالفان جمع كنند و از ایران بروند» خوراك تهیه برنامه ای در همین مضمون با اجرای حضرت استاد است. این وسط اما کاش رفقا لطف می کردند و از خیر دستمالی كردن برند ذبح شده «نود» می گذشتند.

شاه واژه نود، زمانی به ادبیات برنامه سازی در تلویزیون ایران اضافه شد كه مردم فكر می كردند صداوسیما هنوز می تواند محلی برای چندصدایی و تضارب آرا، حداقل در حوزه كم ریسك ورزش باشد. آن روزها گمان می كردیم رسانه ای كه دستش تا آرنج در جیب مردم است و كاملا از سرمایه عمومی ارتزاق می كند، دست كم آنقدر فضا را باز می گذارد كه افكار عمومی در یك برنامه فوتبالی مجری دلخواهش را ببیند و با او همراه شود. عادل فردوسی پور هم به خوبی این كلمه را تبدیل به برند كرد. طبیعتا او مثل هر آدم دیگری كم وكاستی داشت و گاهی ناشیانه در صدد تحمیل عقیده خودش به بیننده برمی آمد، اما عادل در مجموع تبدیل به یك چهره قابل اعتماد برای مردم شده بود؛ كسی كه بیننده جذب می كرد و حرفش خریدار داشت. همان سال ها به طور مكرر پیشنهاد تولید برنامه های مشابه در حوزه های دیگر مثل نود سیاسی، سینمایی، اقتصادی و ... مطرح شد؛ برنامه هایی که یا نساختند یا اگر هم ساختند مثل «هفت» خیلی خوب در نیامد.

حالا اما آن روزگار گذشته و صداوسیما در رویكرد جدید و انحصاری ترش، حتی خود عادل و نود اورجینال را هم برای مردم نالازم تشخیص داده است. حالا كه نود را كشتید، لااقل به نام و نشانش رحم كنید و از جنازه اش دست بكشید. برنامه سیاسی تان را با استاد بسازید و طبق معمول هر چه دل تان خواست در آن بگویید، اما اسمش را یك چیز دیگر بگذارید؛ هر چیزی غیر از نود. اصلا اسمش را بگذارید «فوتبال برتر سیاسی»؛ اینطوری تناسب بین فرم و محتوا خیلی هم بیشتر رعایت می شود! نود مال روزهایی بود كه نفس اینقدر تنگ نبود. آن روزها خیلی وقت است گذشته.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : مهدی سیدعلی
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن