ویزیت به موقع، داروی فوری

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 2696 ] - شنبه, 19 بهمن 1398

ویزیت به موقع، داروی فوری

پرسپولیس دربی را نبرد. این واقعیت را وقتی می گذاریم کنار اینکه از حیث بازیکن و تنوع مهره دست یحیی گل محمدی بازتر از حریف بوده یک نکته منفی جلوی نام گل محمدی و... 5 out of 5 based on 8 ratings.
ویزیت به موقع، داروی فوری

پرسپولیس دربی را نبرد. این واقعیت را وقتی می گذاریم کنار اینکه از حیث بازیکن و تنوع مهره دست یحیی گل محمدی بازتر از حریف بوده یک نکته منفی جلوی نام گل محمدی و...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس دربی را نبرد. این واقعیت را وقتی می گذاریم کنار اینکه از حیث بازیکن و تنوع مهره دست یحیی گل محمدی بازتر از حریف بوده یک نکته منفی جلوی نام گل محمدی و تیمش ثبت می شود. در عین حال شاید باتجربه تر بودن سرمربی پرسپولیس نیز می توانست یک پوئن برتر برای پیروز شدن در این مسابقه باشد اما او برای رسیدن به تساوی و نباختن زجر کشید و این را هم می توان یک نکته منفی برای پرسپولیس در دربی اخیر دانست.

پرسپولیس دربی را نباخت و بازگشت به بازی بعد از دو بار عقب افتادن و تحمیل فوتبال پرسپولیس به حریفش در حدود 40 دقیقه از نیمه دوم چیزی نیست که از آن بتوان به راحتی عبور کرد.

یحیی گل محمدی با استراتژی مناسبی قدم به این بازی گذشت و تیمش لحظه به لحظه از حیث مالکیت و چرخاندن توپ در زمین وضعیت بهتری پیدا می کرد که گل خورد. این گل از نقطه ضعفی حاصل شد که قبل از بازی به عنوان یکی از نقاط ضعف مهم پرسپولیس طی فصول گذشته به آن اشاره کرده بودیم. هر چند ارسال قائدی در جریان بازی حاصل شد اما عدم وظیفه شناسی و سردرگمی مدافعان پرسپولیس در دفع ارسال از کناره ها کاری کرد تا مجموعه ای از اشتباهات این گل را رقم بزند.

کندی مدافعان پرسپولیس و گپی که بین مدافعان میانی و کناری ایجاد می شد هم کاری کرد تا قائدی تبدیل به ستاره دربی شود؛ اتفاقی که در بازی های قبل با حضور شجاع، قائدی هرگز به آن نزدیک هم نشده بود اما فرم خوب او در این هفته ها و خلأیی که در خط دفاع پرسپولیس ایجاد شد کاری کرد تا تیمی که در 18 بازی قبلی 7 گل خورده بود در کمتر از یک ساعت دو بار تسلیم شود آن هم با مجموعه ای از اشتباهات فردی.

حالا و بعد از این دربی پرسپولیسی ها بیشتر از هر چیز درباره کیفیت فنی بازیکنان شان بخصوص در خط دفاع حرف می زنند و همین 90 دقیقه در ذهن شان باقی خواهد ماند تا آنها را قضاوت کنند.

حتماً خیلی ها درباره بیرانوند صحبت خواهند کرد که راحت تر از همیشه گل خورد. درست شبیه آن شهرآوردی که استقلال با منصوریان سه گل زد و بیرانوند عملکرد جالبی نداشت. بسیاری معتقدند بیرانوند روی هر دو گل ضعف داشت و حتی اگر مقصر اول نباشد می توانسته در هر دو صحنه عملکرد بهتری داشته باشد. البته یادمان نرود واکنش فوق العاده اش در اواخر نیمه اول باعث شد تا شوت مواج قائدی گل نشود.

در خط دفاع اما همه نگران کندی سیدجلال و کنعانی در مواجهه با قائدی و مطهری بودند اما انصاری ضعیف ترین چهره این خط بود. بازیکنی که در صحنه گل اول دفع توپ اشتباهی داشت و تیر عمودی دروازه خودی را نشانه گرفت و در صحنه گل دوم هم با کوتاهی خود باعث شد تا مطهری از پشت سرش بیاید و روی خط دروازه توپ را به طاق بچسباند.

در صحنه گل اول البته وقتی می بینیم فرشید باقری راحت شوت زده جای خالی کمال و احمد نوراللهی می تواند آنها را هم در صف مقصران قرار دهد. کمال همان بازیکنی است که قبل از گل دوم خیلی راحت از قائدی دریبل خورد و از آن گل هم درصدی از تقصیرات را برخواهد داشت. مهدی شیری نیز در این وا دادن شریک کمال بود اما غیر از این صحنه، با فرارهای متوالی و کنش های متعدد دفاعی اش یکی از بهترین های تیمش بود تا جایی که مورد تقدیر ویژه یحیی قرار گرفت.

داستان مقصران گل های خورده و پسروی خط دفاع پرسپولیس را که کنار بگذاریم آنچه از این دربی باید برای پرسپولیسی ها بولد شود واکنش سریع و مثبت یحیی به عقب افتادن تیمش بود. اینکه گل محمدی بعد از دریافت گل دوم، درد را خوب تشخیص و تغییراتش را بلافاصله صورت داد کاری کرد تا فرم بازی تیمش همانی شود که می توانستیم انتظار داشته باشیم و بالاخره پرسپولیس به گل مساوی می رسد.

تغییر نادری به جای انصاری غیر از اینکه باعث شد ضعیف ترین عضو خط دفاعی پرسپولیس دیگر فرصتی برای اشتباه نداشته باشد سمت چپ تیمش را هم فعال کند. قبل از آن پرسپولیس در جناح راست با شیری فوق العاده پرتوان و پویا نشان داد اما در جناح مقابل منفعل و شکننده بود که حضور نادری شرایط را تغییر داد.

ورود رسن، نادری و در نهایت استوکس بهترین تغییراتی بود که در مناسب ترین زمان و به موقع صورت گرفت – درست مثل پزشکی که به سرعت بیماری فرد را تشخیص داده و با یک داروی فوری حال او را خوب می کند- و گل دوم با دخالت دو عنصر از این جمع حاصل شد تا یحیی بر خلاف مجیدی بعد از این بازی بزرگ نیز کامنت های مثبتی از هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس بگیرد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  دربی حساب و کتاب نداره و باید شجاعت و انگیزه داشته باشی تا موفق باشی که یحیی نداشت. خیلی خونسرد و با حساب و کتاب بازی کرد و این یعنی بازنده بودن در دربی. ایراد یحیی همین بود که در تهییج تیم ناکام بود. بازیهای خاص تهییج و آمادگی ذهنی و انگیزشی خاصی میخواد که یحیی ناموفق بود. اما ایراد دیگر یحیی بازی دادن به ناآماده هایی مثل کامیابی نیا، بیرانوند و انصاری بود. بیرانوند و مدافعان پرسپولیس روی هر دو گل پرسپولیس تماشاگر بودند. امیدوارم یحیی این دو تا ضعف را برطرف کنه. یکی عدم امادگی انگیزشی بازیکنان و دیگری بازی دادن به ناآماده ها بر اساس معیارهای غیرفنی
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  کمال خیلی کارداره تاهمان کمال بشه
  درحال حاضرربیع خواه خیلی موثرترازکماله.خیلی
  یابادربیع خواه جایگزین بشه یابرگردیم به 4-4-2لوزی که احمدعقب بازی کنه وبشارجلوی او
  دراینکه حاج ممدضعیف کارکردحرفی نیست
  ولی به نظرمیرسه که اشتباهش روی گل اول وزدن به تیرخودی ،درنتیجه خطایی بودکه روی اوشدوداورندید.
  البته معتقدم دربرابر الدحیل خیلی بایدمحتاط بودوبه طورکامل سیستم کالدرون رااجراکرد
  دفاع وپرس شدیددرزمین خودوضدحمله های ویران کننده
  این بازی راهم بلدیم وهم ابزارش راحالاداریم.هر3مهاجم مون دراین سیستم جواب میدند
  الدحیل هم تیمی نیست که جلوش بشه هجومی کارگرد
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  همه ی اینها حاصل تفکر و ذهنیت اشتباه و احتیاط آمیز مربیان پرسپولیس بود و به واقع یحیی خودش نبود و این ذهنیت و ترس و احتیاط بی دلیل به بازیکنها سرایت کرده بود و در روزی که پرسپولیس دست کاملا" پرتری نسبت به استقلال داشت و باید میبرد تن به تساوی داد. امیدوارم این ذهنیت و تفکر توی بازی الدحیل نباشه والا شک نکنید چیزی جز شکست عاید تیم نخواهد شد.

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن